www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak dopasować pointy?
Autor Wiadomość
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 9:55 pm   

Katia, baardzo Cb proszę o podesłanie tych zdjęć. :) będę Ci wdzięczna
 
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 9:57 pm   

Wydaje mi się, że może też pomóc mocniejsze związanie ściągaczy. Na pewno też tak jak Katia poleciłabym mocniejszą gumkę, sama poczułam różnicę, kiedy tę dołączaną do point Sanshy zamieniłam na zwykłą z drogerii - jest mocna i nie strzępi się, jak chociażby ta, którą miałam od Blocha. No i jak polecała Plisiecka - zmoczenie pięty wodą także pomaga w utrzymaniu satyny na miejscu.
_________________
Życie jest raczej walką niż tańcem – powiada Marek Aureliusz. Ale nie jestem pewien, czy to prawda. Życie jest najczęściej nie tyle walką, ile męczącym balansowaniem – tanecznym krokiem na palcach - pośród niebezpiecznych sytuacji.
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 10:03 pm   

moczenie pięty też już przeszłam - zero rezultatu :( a co do ściągacza to zawsze ściągam jak najmocniej, ale najprawdopodobniej guma się postrzępiła...
 
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 10:09 pm   

A na pewno pointy nie są za duże, zbyt luźne albo zbyt szerokie? Przy pozycji pół-palce materiał powinien trzymać się mocno, luz w pięcie pojawia się przecież dopiero, kiedy jesteś en pointe. Na zdjęciu tak tego nie widać, ale mam wątpliwości. Najlepiej będzie, jeśli Twoje pointy zobaczy kompetenty instruktor.
_________________
Życie jest raczej walką niż tańcem – powiada Marek Aureliusz. Ale nie jestem pewien, czy to prawda. Życie jest najczęściej nie tyle walką, ile męczącym balansowaniem – tanecznym krokiem na palcach - pośród niebezpiecznych sytuacji.
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 10:12 pm   

kiedy staję na pół palcach pointy odstają z boków ale to chyba nie jest nic złego...?
 
 
     
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 11:02 pm   

http://imageshack.us/phot...djcie0173g.jpg/
http://imageshack.us/phot...djcie0175f.jpg/

(BTW mam okropnie pomalowane paznokcie wiem, tak wstyd mi, ale nie o paznokcie chodzi) xD

Każdy ma inną stope i każdy inaczej przyszywa, ale ja radzę Ci jak najdalej je z tyłu przyszyć, mogą ci sie nawet złączyć dwa końce gumki. Najważniejsze, by mocno trzymały. Te z sanshy plastikowo-gumkowe gumki u mnie w ogóle sie nie sprawdziły :)

Jak wchodzisz na półpalce to normalne że pointy będą się troche 'odwijać', 'odstawać' w miejscu przyszwy ;)
_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 11:13 pm   

Katia, bardzo ale to bardzo Ci dziękuję!
a co do paznokci to też mi się to bez przerwy zdarza. ale zdrapuję lakier albo samo mi odpada. :D
 
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Sro Sty 23, 2013 5:06 pm   

Spróbuj może jeszcze podeptać box, bo coś mi się wydaje że masz jeszcze za sztywne boki i przez to pointa się nie dopasowuje do stopy i zlatuje z pięt :smile:
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Sty 24, 2013 12:13 pm   

wszyłam gumki tak jak mi radziłyście i jest od razu lepiej! :D dzięki! :)
 
 
     
fouette
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica-tancerka
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Sty 24, 2013 7:29 pm   

Z tego co widzę na tym zdjęciu to masz jakoś dziwnie zawiązane te pointy. Ja zawsze przekładam troczki przez tę gumkę z tyłu, jeśli rozumiesz o co mi chodzi :) Przytrzymują w ten sposób również piętę - jeśli masz odpowiednio mocno zawiązane, to gdy stajesz na pół-palce pointa się nie zsuwa. :)

Chociaż jeśli jest już lepiej, to może nie ma to u Ciebie większego znaczenia...
_________________
After all this time?
Always.
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Sty 24, 2013 8:06 pm   

fouette, jakoś nie mogę sb tego wyobrazić. mogę Ciebie prosić o jakieś zdjęcie? :)
 
 
     
fouette
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica-tancerka
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Sty 25, 2013 4:16 pm   

Oczywiście, jutro będę przyszywała troczki i gumki do moich nowych point i od razu sfotografuję :)
Lepiej żebym nie robiła zdjęcia mojej poprzedniej parze, bo ich stan jest (delikatnie mówiąc) opłakany :lol:
_________________
After all this time?
Always.
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Sty 25, 2013 4:29 pm   

oo bardzo Ci dziękuję. :-) będę czekać
 
 
     
fouette
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica-tancerka
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 8:11 pm   

http://www.fotosik.pl/pok...7651444346.html

Chodzi mi o tą małą gumkę z tyłu. Gdy jej nie ma albo jest za długa to pointy mogą zsuwać się ze stopy. Na zdjęciu, które wstawiłaś ta gumka była trochę za długa, poza tym troczki nie były przez nią przełożone.

Przepraszam, że tak długo musiałaś czekać na to zdjęcie, ale nie zdążyłam przyszyć troczków w weekend.
_________________
After all this time?
Always.
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Sty 30, 2013 9:37 am   

kiedy wchodzę na podany przez Ciebie link, pokazuje mi się strona fotosik.pl na której pisze, że nie ma takiego zdjęcia. :(
+ tamte gumki odprułam i przyszyłam nowe, bardziej mocniejsze. wszyłam je na pięcie, także jest już lepiej :3 ale tak czy owak nie wiem jak je przełożyć o.o jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić :(
 
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Lut 06, 2013 8:37 pm   

łał, już jest dobrze! dzięki : )
_________________
what goes around comes back around..
 
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 11:28 pm   

Hej,
Mam pytanie- jak myślicie, czy dla stopy o szerokości 9cm będą odpowiednie Grishko o szerokości XXX. Używam wkładek silikonowych.
Mam stopę długość jakoś 23.5 cm (mierzyłam trzymając ołówek zawsze prostopadle do kartki, to dobrze?). Miałam możliwość w sklepie przymierzyć tylko rozmiar 3.5 chyba XX, nie mogłam ich włożyć, bo były za wąskie i zdecydowanie za małe (normalnie noszę rozmiar buta 36).
Wcześniej używałam point sznurowanych z Akcesu w rozmiarze 36, ale to chyba niewiele pomoże biorąc pod uwagę, że całkowicie nie pasowały do mojej egipskiej stopy. Chociaż na długość raczej w miarę pasowały.

Proszę pomóżcie, jaki rozmiar i szerokość modelu 2007 powinnam wybrać? Wiem, ze rozmiarówka 2007 jest trochę inna niż reszty point z Grishko, więc tym bardziej pytam. Jak dla mnie tabelki są nieobiektywne, bo według nich powinny mi pasować 3.5, a niestety jest pewien problem w sklepie i nie wiadomo kiedy będą dostępne, więc muszę kupić przez internet.
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 12:59 am   

Moim zdaniem jak 2007 to pewnie 4 lub 4.5 XXX, najlepiej będzie jak prześlesz wymiary swojej stopy do sklepu i pomogą dobrać. Uwzględnij też wkładkę.
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
fouette
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica-tancerka
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Lut 16, 2013 8:14 pm   

Nie wiem, czy to coś pomoże, ale ja z rozmiarem buta 37.5 mam Grishko 2007 5.5
Myślę, że powinnaś spróbować tak jak mówi Lorenzo
_________________
After all this time?
Always.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sob Lut 16, 2013 10:04 pm   

Chyba dyskusja na temat mojego rozmiaru została usunięta, ale sprawa już nieaktualna.
W każdym razie, pointy mam i jak najbardziej pasują - stopa 23-23.5cm, szerokość 9cm i do tego wkładki silikonowe- pointy Grishko 2007 w rozmiarze 4 1/2 XXXX. Może komuś się te wymiary przydadzą ;)
 
     
Anorien 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 28
Posty: 28
Skąd: z Centrum
Wysłany: Czw Maj 30, 2013 3:54 pm   

Czy możecie mi polecić jakieś bardzo bardzo STABILNE pointy? Takie, których głównym atutem jest właśnie stabilność, czyli pomoc w staniu na releve, czy w pozach na jednej nodze. Konkretne modele. Poza tym co warunkuje, że pointy są stabilne?
 
     
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Maj 30, 2013 4:55 pm   

cóż ... wydaje mi się że do tzw. "stabilnych point" należą Grishko fouette. sama się na nich uczyłam... mają duży i szeroki czubek co sprawia ,że dzięki temu są stabilne....
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Czw Maj 30, 2013 10:59 pm   

Do stabilnych należą na pewno te pointy, które mają szeroki czubek, a więc takie jak Sansha Recital czy Grishko Elite, ale wydaje mi się, że tak naprawdę stabilność zapewnią pointy dobrane stosownie do rodzaju stopy, a także jej siły i umiejętności tańczącego. To byłoby chyba zbyt piękne i zbyt proste, gdyby konkretny model point oferował stabilność bez względu na wszelkie indywidualne cechy każdej stopy...
_________________
Życie jest raczej walką niż tańcem – powiada Marek Aureliusz. Ale nie jestem pewien, czy to prawda. Życie jest najczęściej nie tyle walką, ile męczącym balansowaniem – tanecznym krokiem na palcach - pośród niebezpiecznych sytuacji.
 
     
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Maj 30, 2013 11:05 pm   

zgadzam się w 100 % :smile:
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Czw Cze 06, 2013 7:02 pm   

Jakie modele point mają niezwężany kształt? Chodzi mi, żeby miały bardziej kształt Freedów, a nie były takie jak 2007. Ewentualnie jakie modele mają "wyższy" czubek od 2007, jeżeli są zwężane?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12