www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sobie radzić z bólem?
Autor Wiadomość
miss Julia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 96
Wysłany: Sro Lis 04, 2009 2:49 pm   

Właśnie, a oprócz basenu są jeszcze inne ćwiczenia na mięśnie pleców?
_________________
Wśród tandety lśniąc jak diament,
Być zagadką, której nikt nie zdoła
Zgadnąć nim minie czas...
 
     
adida 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 32
Posty: 33
Wysłany: Sro Lis 04, 2009 5:15 pm   

Myślę, że pilates. O ile ćwiczenia wykonuje się poprawnie technicznie, bo w innym przypadku mogą powodować tylko nie potrzebne przeciążenia kręgosłupa.

No i lepiej unikać zbyt długiego siedzenia (wiem że czasem jest to trudne w rzeczywistości szkolnej), dobrze jest robić sobie przerwy na "przejście się" :)
 
     
miss Julia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 96
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 7:55 pm   

Byłabym wdzięczna gdybyś zamieściła opis kilku ćwiczeń... Takich najprostszych
_________________
Wśród tandety lśniąc jak diament,
Być zagadką, której nikt nie zdoła
Zgadnąć nim minie czas...
 
     
adida 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 32
Posty: 33
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 8:25 pm   

http://video.google.pl/vi...x-a&emb=0&aq=f# polecam drugi filmik. Ciężko jest dobrze opisać ćwiczenia, szczególnie bez zdjęć/schematów ;)
 
     
psiloveyou 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 7
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 8:28 pm   

Żeby nie zakłdac nowego tematu ,co jest lepsze na rozciąganie - pilates ,czy normalne rozciągające ćwiczenia? I czy pilates daje duże efekty?

i drugie pytanie ,bo podobno większe efekty daje ,że trzymamy jakaś pozycje przez kilkanascie sek. po kilka serii,a na tmy pilates jest ,że dotykamy jednej nogi ,drugiej itd bez trzymania;/ czy to da jakiś efekt?
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 10:04 pm   

Jest zarówno temat o metodzie Pilatesa, jak i o rozciąganiu (żeby tylko jeden....), jak i o tym, jak ćwiczyć, aby trzymać wysoko nogi. Proponuję poszukać i poczytać.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
psiloveyou 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 7
Wysłany: Pon Lis 09, 2009 2:37 pm   

NO tak ,czytałam ,ale dalej moje pytanie brzmi czy pilates daje większe efeekty czy normalne rozciąganie ?
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Lis 09, 2009 2:57 pm   

daje INNE efekty, bo i czemu innemu służy. a 'rozciągnięcie' to rzecz względna, tzn czy chodzi Ci o to, żeby siąść w szpagacie, wysoko utrzymać nogę (adagio), czy wysoko ją wyrzucić ileś razy pod rząd (grand battement), czy żeby w skoku dojść do szerokiej pozycji - to są zupełnie inne rzeczy...
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pon Lis 09, 2009 3:47 pm   

a jakie cwiczenia sa dobre do adagio?
jesli gdzies było poruszane (a pewnie bylo, tylko nie znalazlam) to prosze o link :D
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lis 10, 2009 3:36 pm   

Na Adagio najlepsze jest po prostu robienie adagio.
:lol:

sisha945, a tak naprawde to sprecyzuj swoje pytanie; domniemam, iż chodzi Ci o ćwiczenia na wzmocnienie mięśni nóg, aby je dłużej i wyżej podnosić, tak?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Sro Lis 11, 2009 10:40 am   

otóż to ;)

Starajmy się nie robić błędów ortograficznych ;)
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
Ostatnio zmieniony przez Czajori Czw Lis 12, 2009 9:30 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lis 11, 2009 12:54 pm   

No właśnie, więc na podnoszenie nóg najlepszym ćwiczeniem jest ich podnoszenie:) A takto wszystkie ćwiczenia na wzmocnienie mięśni nóg. Jest tego pełno w internecie, nie ma złotej metody.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
miss Julia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 96
Wysłany: Sro Lis 11, 2009 3:14 pm   

A także na forum... http://www.balet.pl/forum....php?t=3974....
_________________
Wśród tandety lśniąc jak diament,
Być zagadką, której nikt nie zdoła
Zgadnąć nim minie czas...
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 12, 2009 9:31 am   

Przypominam, że to nie jest miejsce na dyskusje o podnoszeniu nóg.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Biedronka987
Nowicjusz

Posty: 9
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 9:41 pm   

Ja ostatnio znów mam "dolegliwości bólowe" w prawym kolanie. Boli tak jakoś "od środka" w miejscu gdzie prawe kolano styka sie z lewym. Czuję to gdzy tańczę, chodzę, a nawet na zajeciach z w-f-u w szkole. Troche mnie to niepokoi, bo o problemach z kolanami sie tyle naczytałam,ze wolę dmuchać na zimne... Wie ktoś co to?


Myślę,że jak będę oszczędzać tą nogę, to moze to cos sie zregeneruje.Dobry pomysł?
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 10:40 pm   

Biedronka987 napisał/a:
Myślę,że jak będę oszczędzać tą nogę, to moze to cos sie zregeneruje.Dobry pomysł?


dobry.

natomiast na podstawie opisu, i to tylko przez internet, nie da się nic powiedzieć, co to może być, a i kolano i problemy z nim związane są na tyle skomplikowane, że nie warto bawić się w samodzielne 'diagnozy'.

oprócz odpoczynku trzeba też zrewizdować swoje dotychczasowe nawyki ruchowe - czy dobrze technicznie tańczysz, czy prawidłowo (w sensie zgodnie ze swoimi możliwościami) ustawiasz stopy, kolana, itp.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Biedronka987
Nowicjusz

Posty: 9
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 9:26 am   

no właśnie stwierdziłam,ze być moze wykręcam nogi "od kolan" nie od biodra, wiec trzeba popracować nad tym.
A na razie troche zwolnię, a jak nie przejdzie to do lekarza
 
     
sylwiam95 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 27
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 4:30 pm   

Biedronka987 a miałaś kiedyś jakąs kontuzje?
Jak tak to pewnie przez to, a jak nie to jest dużo innych powodów.
Np. nieprawidłowe siedzenie, takie jak stopy są na zaewnątrz a kolana do środka.A może po prostu masz brak jakiś witamin.
Oszczędzaj to kolano, bo myśle,ze jak Cie mocno boli to nie ma co ryzykować.
Pozdrawiam:)
_________________
Każdy Taniec jest odkryciem nas samych.
Martha Graham
~~~~~~~~~~~~
święta prawda ;)
 
 
     
Biedronka987
Nowicjusz

Posty: 9
Wysłany: Wto Gru 08, 2009 8:07 pm   

Nie miałam kontuzji. Dzięki za rady, na razie nie boli:) Oszczędzałam, skorzystałam z opaski uciskowej, ćwiczyłam dopiero w piątek na treningu i zapobiegawczo przyłożyłam się do rozgrzania tego kolana i nic nie bolało:) Oby jak najdłuzej.
Pozdrawiam:)
 
     
nicolka 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 32
Posty: 6
Skąd: śląskie
Wysłany: Sob Gru 26, 2009 11:01 pm   

nie umiem się doszukać tematu odnośnie tego co mnie interesuje, dlatego postanowiłam się wypowiedzieć tutaj. Jestem ciekawa , czy odczuwacie ból podczas V pozycji.. Ja mam taki problem i nie wiem co z tym zrobić, bo nie mogę docisnąć stóp do siebie, gdyż czuję się wtedy jakby moje kolano (a konkretnie chyba łękotka) chciało wyjść z sali;/
 
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Gru 27, 2009 9:30 am   

Ja nie odczuwam, ale to jest możliwe, ponieważ jeżeli nie masz odpowiedniego wykręcenia to nie jesteś w stanie zrobić idealnej V pozycji. Wielu pedagogów nie zaleca dociskania stóp na siłę tylko na tyle, ile możesz, bo właśnie konsekwencją tego mogą być problemy z kolanami (właśnie wspominane łękotki..).
Po prostu musisz ćwiczyć:-) i nie dociskać na siłę (wiem, ze wielu nauczycieli tak kaze..)
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Gru 31, 2009 2:34 pm   

a ja mam inny problem... 3 dni temu trochę mnie poniosło... i przez 4 godz. rozciągałam się, tańczyłam praktycznie bez przerwy do szybkich piosenek. na drugi dzien miałam oczywiście zakwasy, ale nie zniknęły. pod i nad kolanami wciaż są. i to jest straszne! nie mogę zrobić nawet przysiadu! co robić? :(
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Czw Gru 31, 2009 3:54 pm   

3 dni to jeszcze mało czasu. ja kiedys mialam zakwasy prawie przez tydzien:P
mi pomaga gorąca kąpiel i ruch. przejdz sie i delikatnie porozciągaj. nie chodzi o szpagaty tylko pomału skłony itp.
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Sty 03, 2010 6:49 pm   

Nataszaa, odpoczywać!

Ambicje ambicjami, ale ciało też musi się regenerować, a nie może tego robić, kiedy jest w ciągłym ruchu. Prawdopodobnie lekko nadwerężyłaś sobie co nieco. Jak już napisały dziewczyny, pomagają kąpiele rozgrzewające (jak zawsze wychwalać będę olejki do kąpieli "Malwa", można kupić w Rossmanie w saszetkach - rozgrzewające działają cuda na zakwasy) i delikatne ćwiczenia.

No i rozsądne dawkowanie ćwiczeń na przyszłość :694: Tako rzecze Ciocia Czajori :P
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Sty 03, 2010 8:32 pm   

A co ze starą zasadą dwa razy cięższego ćwiczenia?;DDD
Proponuję pozmuszać dane mięśnie do kontrolowanego wysiłku. Intensywniej pooddychają, trochę się dotlenią i zakwasy znikną :)
Bicze wodne(na zmianę cieplą i zimną wodą), gorąca kąpiel, rozgrzewanie zmęczonych partii ciała... u mnie bardzo efektywne jest też rozciąganie.
:)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13