www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
? Złamane ? pointy
Autor Wiadomość
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 8:38 pm   

Porozmawiaj dłużej z mamą i powiedz jej, że bez point nie potrafisz żyć, a ćwicząc dalej w tych co masz możesz sobie nieźle uszkodzić zdrowie i organizm. Zaproponuj, że w zamian możesz np. przez 2 miesiące zmywać naczynia, odkurzać, robić pranie i prasowanie ;) Wierze, ze ci sie uda :D
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 9:17 pm   

niestety (a może raczej stety) nie znasz mojej mamy! ja o te pierwsze pointy błagałam codziennie przez dwa lata. nowych więc za chiny marokańskie mi nie kupi, już mi to wyraźnie i wprost zapowiedziała...
na razie włożyłam je do zamrażarki (przez co stały się nawet sporo twardsze) i poprosiłam panią, żeby jak pojedzie do Poznania do jakiegoś sklepu baletowego (zawsze stamtąd mamy baletki), żeby się zapytała, czy jakoś można zaradzić złamanym pointom...

no i właściwie chodzi mi o to, czy są jakieś psosoby poza zamrażarką, żeby pointy stwardniały? chociaż na kilka dni... bo wiem, że są jakieś wkąłdki do złamanych point, ale raczej w Polsce tego nie dostanę...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 9:51 pm   

te wkładki są w pas de chat. niestety nie wiem, czy one nadają się do wszystkich modeli Sansh'y (wydaje mi sie, że one przystosowane są tylko do Recital)

możesz spróbować podratować je kropelką - trzeba nią wysmarować podeszwę w miejscu złamania (wewnątrz i na zewnątrz) i zostawić, żeby klej sam wysechł (niestety nie wiem czy ta metoda pomoże Sansh'om, bo dotychczas wypróbowywałam ją tylko na Grishk'ach...)
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 10:50 pm   

A nie wolisz sama zarobic na te pointy? Przeciez jest tyle sposobow... Np. sprzedac jakies nieuzywane rzeczy na allegro, roznoszenie ulotek itd.?
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 9:22 am   

Dokladnie o tym samym pomyslalam, taka praca nie zabiera jakos bardzo duzo czasu a dasz rade zarobic na Pointy (czasami nawet w dwa tygodnie - rozdajac ulotki na ulicy).
Moze w ten sposob Twoja mama zobaczy ze naprawde zalezy Ci na tancu (i pointach) i ze bez jej wsparcia finansowego jestes w stanie sobie poradzic.

Dziewczyny, tego typu rzeczy proszę załatwiać przez PM.
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 5:28 pm   

bluebird:)) napisał/a:
Moze zaproponuj mamie, ze złozycie sie na połowę? Albo pomocni dziadkowie??


mam tylko ględzącą stale babcię, która mieszka na drugim końcu Polski...
owszem, myślałam też o zarobieniu na pointy, ale, mówiąc szczerze, żal mi tych pointek... już mi się dostosowąły do stopy a ja do nich...
na razie pointy spotkały się z mrożonkami i są dwa razy twardsze, ale nie wiem, na ile taki patent starcza...?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 9:12 pm   

obawiam się, że ten patetn starcza tylko na chwilę. Ja dziś wyjęłam pointy z zamrażalnika (bo wczoraj o tym przeczytałam na forum i miałam nadzieje, że na dzisiejsze partnerowanie będą odrobinę twardsze) no i gdy tylko się ociepliły w temperaturze pokojowej, a potem na moich ciepłych stopach były tak samo "sflaczałe" jak przed mrożeniem, ale może z twoimi będzie inaczej, nie chcę Cie zniechęcac, ale chyba klej będzie skuteczniejszy.
_________________
The dance says what words cannot
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 1:55 pm   

:shock: :shock: :shock: pisąłam do pas de chat z zapytanie, czy mają wkładki do złamanych point i odpisali,. że mają w cenie 5 zł :shock: :shock: zamurowało mnie... tak tanio?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 4:12 pm   

ktoś wie jak takie wkładki wyglądają?

ps. może chodziło o 50... :lol: tylko zero umknęło :mrgreen:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 4:19 pm   

no właśnie też to podejżewam... ale przeczytałam dwa razy e-maila i pisało '5 zł' ! :shock: to chyba trochę nierealne!
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 4:36 pm   

Zapytaj sie ich jeszcze raz!
Cos mi sie wydaje ze umknelo 0...
 
 
Martis95 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 79
Skąd: Thorn
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 4:38 pm   

Napisze trroche nie na temat(jak to ja) :P Co zroić żeby pointy się nie złamały?
_________________
Dusza nie znałaby tęczy, jeśli serce nie znałoby łez.
 
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 4:40 pm   

Nie cwiczyc na nich :wink:
A tak serio- to dobrze je rozgrzewac przed cwiczeniami. Nie zaczynac od jakis "dziwnych" wariacji, tylko porobic pare prostych cwiczonek :)
P.S. ALe w koncu predzej czy pozniej i tak Ci sie zlamia, albo beda tak rozrobione, ze nie bedziesz w stanie na nich ustac.
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 4:48 pm   

ejj noo, ja rozgrzewałam przed ćwiczeniem... zawsze zaczynałam od pas suivi i relve...
poza tym mi się najpierw masakrycznie rozrobiły, potem złam,ały co je jeszcze zmasakrowąło :D i się stały miękkie jak baletki :D :wink:
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
neda
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Uczeń
Posty: 113
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 4:50 pm   

A ile czasu je miałaś?
Z grishko?
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 4:55 pm   

sansha soprano. od kwietnia. tylko skojaż, ze ja dosyć mało w nich ćwiczę ;/
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
neda
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Uczeń
Posty: 113
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 5:00 pm   

Wow i tak długo wytrzymały :shock:
Moje Grishki niestety tylko miesiąc,ale dobrze ich nie rozrobiłam...
Ja też za wiele w nich nie ćwiczę,dalej bym ćwiczyła pełna nieświadomości gdyby mi Joanna nie uświadomiła,że są złamane...
Jeśli będdziesz kupować pointy to znów ten model?Może i ja bym spróbowała z tą firmą...
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 7:14 pm   

gonia05 napisał/a:
:shock: :shock: :shock: pisąłam do pas de chat z zapytanie, czy mają wkładki do złamanych point i odpisali,. że mają w cenie 5 zł :shock: :shock: zamurowało mnie... tak tanio?


to całkiem możliwe - to sa takie płytki plastikopodobne, które się wsuwa w odpowiednią szczeline w podeszwie (taka 'szczelina' jest na pewno w recital, nie wiem czy w innych modelach też...)

http://www.discountdance.com/image/419x450/srs.jpg
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 7:17 pm   

mi napisali, ze to jest z firmy sansha, więc pędzie pasować do wszystkich modeli, tlyko przy zamówieniu mam im podac rozmiar.
a gdzie jest ta szczelina?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 8:13 pm   

trzeba zerwac ten materiał który jest w poincie. Potem jest dużo wkładek. I pomiędzy te wkładkie trzeba wsadzic. Pomiędzie takie zółte, a bordowe. Tylko te wkładki są z takiego jakby plastiku. To sie nie wyrabia. Pointy sa bardzo twarde... Przynajmniej tak miała moja koleżanka. Bardzo ciężko jej sie cwiczyło, a ma duże podbicie.
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Sty 29, 2007 9:23 pm   

echh, jeśli będą bardzo twarde, to ja może na razie zostanę przy zamrażarce...

a jest jakiś inny sposób naprawienia (żeby po naprawie pointy nie były tak twarde)? czy te płytki dają się w jakiś sposób rozrobić?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 29, 2007 9:38 pm   

dość trudno jest rozrobić, ja właśnie takie miałam i było mi niewygodnie w nich bo po pierwsze jest wtedy grubsza podeszwa ale zawsze możesz spróbować jednak zawsze lepiej kupić nowe gdyż w takich masz poprostu jakby prosto i może ci się coś stać, ale w konieczności możesz w czymś taki ćwiczyć chociaż nie jest to najwygodniejsze wyjście
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Sty 29, 2007 9:42 pm   

problem w tym, że moja mama już mi zapowiedziała, ze kupi mi pointy po swoim trupie, że mogłam pomyśleć wcześniej, ze się 'tak szybko' złamią i wogóle... a moja mama nie jest osobą, którą można przekonać... :( więc kombinuję, jak się da...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 29, 2007 9:43 pm   

acha, a jaki masz model?? Ewentualnie możesz użyć tych wkładek, może tobie będzie w nich dobrze
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Sty 29, 2007 9:44 pm   

sansha soprano (już o tym pisąłam na poprzedniej stronie :) )
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12