www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pointy a wrastające paznokcie. Pomóżcie! :(
Autor Wiadomość
DolceGabbana
Nowicjusz

Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 3:47 pm   Pointy a wrastające paznokcie. Pomóżcie! :(

Od początku tańczenia na pointach mam ten sam bolesny problem. Wrastające paznokcie. Wbijają się w palec i okrutnie bolą. Próbowałam już robić różne rzeczy : od kupowania specjalnych mazideł przeciwko wrastaniu paznokci, wkładaniu odrobiny waty pod końcówkę do nowoodkrytej : po porstu wycinaniu końcówek paznokcia. Na początku, ten ostatni sposób bardzo mi pomógł ale później ból powrócił z podwójną siłą :(
Nie wiem co już robić :( Pomóżcie!
 
 
Esmeraldas
Gość
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 4:36 pm   

Wiesz, mój tata miał taki sam problem (tyle że on nie tańczy, tym bardziej na pointach :wink: ) i musiał iść do chirurga. I zrobili mu taki zabieg, nie wiem na czym dokładnie polega, ale usuwali płytke paznokcia i umieszczali tam coś innego do czasu kiedy paznokieć normalnie odrośnie. Ale nie chcę Ciebie tu kłamać, bo dokładnie nie wiem. Musisz obcinać paznokcie równo z końcówką (wiesz o co mi chodzi?) i no nie moze byc jakichs rogów i zagięć, to wtedy będą normalnie rosły. I jak tata wróci to się spytam jakich maści używał, bo mu pomogły i napiszę tutaj potem.
 
 
Zuzka
Adept Baletu


Posty: 149
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 4:39 pm   

Nie mam na szczescie tego problemu mimo, ze nie obcinam paznoki rowno z koncowka.
 
 
 
Esmeraldas
Gość
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 5:05 pm   

Nie powiedziane, że każdy kto obcina równo z końcówką będzie mieć "normalne" paznokcie, a ktos kto obcina inaczej bedzie miec kłopoty z wrastającymi paznokciami. Mysle ze wszystko zalezy od tego jak szybko Twoja stopa się "psuje", tak samo jak z halluksami. Mnie kiedyś paznokcie też tak uwierały, to żeby nie bolało, to właśnie nie obcinałam ich równo, tylko tak "zygzaczkiem" i teraz mi juz nie wrastają, tylko że mają trochę dziwny kształt, co nie wygląda zbyt estetycznie, mimo iz staram sie zeby doprowadzic je do ładu i składu :? .
 
 
DolceGabbana
Nowicjusz

Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 5:58 pm   

No tylko o to właśnie chodzi że nawet odpowiednie obcinanie mi nie pomaga :( Cokolwiek by nie robiła, brzegi i tak mi się wbijają. Może powinnam rozważyć amputację palców? :D
 
 
Esmeraldas
Gość
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 7:17 pm   

Wiesz....Nie polecam :D , ja próbowałam namówić moją mamę żeby mi nożem kuchennym amputowała wystający palec, ale nie była przekonana. I...hm...troche by Ci bylo "niewygodnie" tanczyc bez paluszków... Ale byłabys oryginalna :twisted: . Idź z tym do lekarza, najlepiej na początek do rodzinnego, to on Ci doradzi, bo ja nie jestem ekspertem... :wink:
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 7:51 pm   

DolceGabbana, radziłabym jednak nie zniechęcać się do mazideł, i wypróbować płyn zmiękczający paznokcie firmy Dr Scholl (podaję dokładną nazwę: "Toenail softening solution" - jakie to oczywiste :)) .

Oraz oczywiście wkładki. Osoby, które mają problemy z wrastającymi paznokciami, zdecydowanie powinny używać wkładek, nie prowizorycznych z chustczek, tylko najlepiej silikonowych. Osobiście używam najzwyklejszych wkładek z materiału i zdecydowanie mniej narzekam na wrastające paznokcie.

Usunięcia nie polecam, bo często po takich zabiegach paznokcie odrastają słabsze i nierówne, co przy tańcu w pointach powoduje dodatkowy dyskomfort.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 7:56 pm   

A pozatym po zabiegu na pewno na jakiś czas musiałbyś sie oderwac od tańca, a to w naszej sytuacji absolutnie odpada...
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
DolceGabbana
Nowicjusz

Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 8:02 pm   

No tak zapomniałam że musimy trzymac kondychę ;) Pozostaje mi zacinąć zęby lub wymigiwać się od point aż do czasu kiedy wyrwane ostatnio brzegi paznokci mi odrosną :(
Gad, czemu to musi tak drastycznie brzmieć? :shock:
 
 
Lilia
Adept Baletu

Posty: 70
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 08, 2005 9:05 pm   

ja osobiście uważam ,że jeżeli chodzi o sprawę tak dużej wagi, to trzeba z tym pójś ć do lekarza, on ci na pewno pomoże...
_________________
Nie mam nic do ukrycia...
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lis 08, 2005 10:24 pm   

..albo umówić się na tzw. pedicure leczniczy - robią go w niektórych zakładach kosmetycznych.

Jest jeszcze jeden sposób na walkę z twardymi, wrastającymi paznokciami, mianowicie sparzanie. Jest to metoda nieco masochistyczna, acz szybko działająca: należy wetknąć paznokieć (najlepiej wraz z palcem :twisted: ) pod bieżącą, jak najbardziej gorącą wodę, potrzymać tak długo, jak się da (tzn aż się zacznie piszczeć :twisted: ). Powtórzyć kilka razy.
Wiem, ze to wygląda jak żart, ale naprawdę skutkuje, bo wrzątek zmiękcza płytkę i skórę wokół paznokcia.

No i przede wszystkim nie można zaklejać wrastających paznokci plastrami, bo w miejscu wrastającym moga rozwinąć się beztlenowce, i paskudne zakażenie gotowe.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Ladybirt
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
nałogowiec
Wiek: 33
Posty: 342
Skąd: 3miastko
Wysłany: Sro Lis 09, 2005 3:54 pm   

Nie odważe sie na ta metode chyba....
 
 
 
czekoladka
Corps de Ballet


Posty: 328
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro Lis 09, 2005 5:56 pm   

jej współczuje ci to musi być napewno straszny ból choć mi też czasami sie to zdarza ale po obcieciu go przechodzi
_________________
tu warto zajrzec zapraszam www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tanca)
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lis 09, 2005 11:10 pm   

Przecież jak obcinasz paznokieć, to nie obcinasz tej części, która wrasta. :roll:
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lis 10, 2005 4:09 pm   

Zawsze można ją oberwać, tzn. zostawić kawałek przy końcówce i pociągnąć :|
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 10, 2005 6:37 pm   

Ała.... :evil:
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
uleczka
Adept Baletu


Posty: 164
Skąd: częstochowa
Wysłany: Pią Lis 11, 2005 12:08 pm   

W sumie to moze byc troszeczke nie na temat, bo mnie nigdy paznokcie nie wrastały, ale czesto po tancu bez wkładek leciała mi spod nich krew, były sine. Do tej pory mam 2 paznokcie sine i zdeformowane a ostatnio na pointach tanczyłąm pół roku temau,a jednego z siniaków nabawiłam sie w lutym. 2 razy też paznokiec mi odpadł co było dosc dziwym uczuciem... Teraz już nie tancze ze wzgeldów zdrowotnych, ale chetnie moge sie poudzielac jesli chodzi o uszczerbi na zdrowiu spowodowane przez taniec :)

UPRASZA SIĘ O NIEUŻYWANIE NETSLANGU (moshe, tesh, etc).
_________________
WaKaCjE....Elo WaKaCjOm
 
 
 
Julcia
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka rewii
Posty: 338
Wysłany: Pią Lis 11, 2005 1:22 pm   

Sine paznokcie, to nic innego jak krew pod nimi. Wiem, bo sama miałam pod dużym palcem i też musiałam ograniczyć lekcje w pointach do minimum. Ale teraz wszystko jest wporządku. W wakacje chirurg mi ten paznokieć zerwał i wszystko się ładnie wygoiło. Musze przyznać, że bardzo dużo zależy od dobrych point, takich które mają na tyle szerokie czubki aby nie zciskać bardzo mocno stopy (krwe ma utrudniony przepływ) i dobrych wkładek.
_________________
you know miss sunshine,
she starts paint a perfect picture.
today.

 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Pią Lis 11, 2005 2:31 pm   

za to moim problemem wcale nie są wrastające paznokcie, ale straszny ból kosteczek palucha (tych przy stawie zaraz za paznokciem), kiedy stoję en pointe (zwłaszcza na jednej nodze). czasem ból jest tak silny, że muszę na moment zejść z pointy... uczucie jest takie, jakby kosteczki były miażdżone :/ co z tym zrobić? jeżeli mam jakieś bardzo zabudowane wkładki, to nie jest tak źle, ale mimo wszystko po jakimś czasie można ściany gryźć... :? macie jakieś pomysły na to?
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Ladybirt
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
nałogowiec
Wiek: 33
Posty: 342
Skąd: 3miastko
Wysłany: Pią Lis 11, 2005 3:22 pm   

Ja juz nigdy nie powiem, ze mam problemy z paznokciami.... Z moimi chyba nie jest tak źle... nie sa sine ani nic takiego...
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lis 11, 2005 9:31 pm   

Mnie nie wrastają paznokcie, nie mam sinych palców i pod paznokciami, nie zakrwaiają mi się palce (nawet jak długo cwiczę na pointach ze zwykłymi wkładkami za 3 zł z akcesu). Wydawałoby się, że idealne mam stopy nie.... a teraz lista problemów.....

-łamią mi się paznokcie
-boli mnie stopa jak długo postoję (pocwicze) na pointach
-no i mam bardzo małe podbicie co trochę wszystko utrudnia......

Ale jak zejdę z point i chwilkę dam stopom odpocząc to przestają mnie szybko bolec, a z paznokciami muszę się tylko pilnowac, żeby nie pozwalac im za bardzo urosnąc.
No i jest spoko.
Więc ja nie mam takich problemów. Całe szczęście!!!!!!!! :D
 
 
 
Lilia
Adept Baletu

Posty: 70
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 12, 2005 9:32 am   

sisi,ja też mialam taki uczucie w miękkich pointach, kostki mnie bolały i podbicie :shock: moze masz za miękkie pointy albo źle dobrane...ja też miałam za wąskie czubki i krewwww sięęę polałanie dość że podbicie mnie bolało,to też kostki 2 razy,krew się polała,a potem zmieniłam pointy i problem znikł jak ręką odjął
_________________
Nie mam nic do ukrycia...
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob Lis 12, 2005 3:17 pm   

no za miękkie to raczej nie... (partenaire). czubek też jest szroki (W) więc nie uciska mnie nic po bokach stopy. tylko te kostki :( potem nawet jak zdejmę pointy to bolą mnie przez ładne pare godzin :?
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lis 12, 2005 4:02 pm   

Co do czarnych paznokci: sińce pod paznokciami tworzą się wtedy, kiedy paznokieć odrywa się od palca (ouch...) Jak temu zapobiec? Ograniczyć ślizganie się stopy w poincie, czyli używać wkładek i nie nosić point na gołe stopy; poza tym obcinać paznokcie krótko i prosto.
Jesli ktoś już ma sińce pod paznokciami, należy moczyć stopy w ciepłej wodzie raz-dwa razy dziennie, przez jakieś 10 minut.

Sisi, co do Twojego bolącego palucha, to obawiam się, że możesz mieć mikrozłamanie kości paliczkowych. Powinnaś pić wapno i na razie nie obciążać tej stopy.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lis 12, 2005 5:33 pm   

tańcząc to chyba będzie trudno nie obciążac stopy......
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12