www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polina Semionowa
Autor Wiadomość
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 3:55 pm   

Krótki reportaż o Polinie:
http://www.youtube.com/watch?v=r3n7ocBfYFE
Jest tam parę zdjęć z dzieciństwa i z czasów szkolnych. A może jest ktoś kto zna niemiecki i potrafiłby przetłumaczyć, co mówi Polina? :)
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Sob Sty 29, 2011 9:27 pm   

Strauss incontra Verdi - nagranie sprzed dwóch dni.
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 4:17 pm   

Czy ma ktoś może dostęp do filmików z czarnoksiężnika z krainy OZ w którym Polina tańczyła?
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon Paź 03, 2011 8:23 pm   

... A Polina Semionova wyszła za mąż ... :D :D
_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Pon Paź 03, 2011 9:53 pm   

Za kogo?? :shock:
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Pon Paź 03, 2011 9:57 pm   

Zobaczyłam zdjęcia na fejsie... Jejku,ale miała ładną suknię.. wyglądała uroczo.. :))
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 7:37 pm   

Czy ktoś wie, za kogo wyszła? To też tancerz czy ktoś całkowicie spoza "jej" świata?
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 7:49 pm   

Z rok temu widziałam wywiad z nia, w którym mówiła, że jest z facetem, który miał jakiś sklep czy coś i za nia przyjechał do Berlina. Z tym, że nie wiem, czy to ten sam. I dobrze, bo ile może byc osób z najbliższej rodziny Seminovej w balecie berlińskim ;)
 
     
Nagash 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 46
Posty: 131
Skąd: Shaolin Temple
Wysłany: Sro Paź 05, 2011 3:48 pm   

A wyglądała ona tak :wink:

_________________
Pieniądze to nie wszystko... liczą się jeszcze obrazy, nieruchomości i diamenty.
 
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Pią Gru 16, 2011 1:27 pm   

http://www.tagesspiegel.d...er/5948466.html
coś dla niemieckojęzycznych ;)
Ciekawy artykuł o historii pewnej książki-komisu.;)

Oczywiście związany z Poliną.;)

Spodobało mi się szczególnie ostatnie zdanie :
"Trzeba mieć czas, aby cieszyć się życiem"..
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
Gosia066 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Miłośnik baletu
Wiek: 30
Posty: 83
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 22, 2012 8:54 pm   

Berlińska primabalerina Polina Semionova jest międzynarodową gwiazdą. Teraz francuski artysta zainspirował się nią w komiksie. Tancerka na początku nie była zachwycona. Jej mąż natychmiast ją poznał kiedy zobaczył pierwszy raz książkę: „Ona wygląda tak jak ty”. Reakcja Poliny Semionowej na początku nie była zachwycająca „Mam nadzieję, że teraz nie sądzi cały świat, że to jest moja historia tylko dlatego, że moje nazwisko stoi w tytule” mówi młoda kobieta z poważnym głosem. Wyprostowana jak świeczka siedzi na krześle w swoim pokoju Opery Niemieckiej przy ulicy Bismarcka. Teraz wstępuje do swojego pokoju prób. Pierwszą solistką w niemieckiej operze obecnie można zobaczyć między innymi w podwójnej roli Odetty/Odylii w „Jeziorze łabędzim”, nowa książka leży na stole , czyta ją z mieszanymi uczuciami. Polina nazywa to graficzną nowelą, napisaną i namalowaną przez znanego francuskiego autora komiksów Bastien Vivès. Niedawno wyróżniała się integracja francuskiego komika-krytyka książka z „Grand prix de la critique” jako najlepsza w roku. Pomysł powstał przed rokiem kiedy Vives odkrył w internecie wideo w którym Polina tańczyła do piosenki , „Demo (Letzter Tag)”,do dzisiaj jest hitem na „YouTube”. To wydarzyło się wokół Francuza. „Ja pokochałem jej piękno, lekkość jej poruszania się” zachwyca się w wywiadzie. Tancerki, artysta nigdy nie spotkał osobiście, zainspirowała go jej eleganckość do narysowania opowiadania, jej figura w tańcu jaśnieje w wielu miejscach na papierze. Sądzi, że główną postać z berlińską baleriną łączy nie tylko imię. Pozornie podobne są także jej duże oczy, długie włosy i wytrenowane ciało. Również historia jej życia wykazuje podobieństwa do ów baletnicy. Przed dziesięcioma laty niespełna siedemnastoletnią Polinę Wladimir Malakhov sprowadził do Staatsoper jako primabalerinę dziś jest międzynarodową gwiazdą. „To jest wspaniałe, książka z moim nazwiskiem jest do zobaczenia w wielu krajach, lecz artysta mógł mnie powiadomić , że coś takiego planuje i historia mojego życia zainspirowała go”- ona mówi i spogląda przy tym zdenerwowana.Kładzie ją, lecz kartkuje strony, na których namalowana została w płynnej linii na tanecznej scenie oraz dialogi. „Rysownik jest wielkim artystą, bardzo utalentowanym” zaznacza dobitnie. Wykonał naprawdę dobrą „pracę”. „Ja lubię filmy rysunkowe. On uchwycił bardzo pięknie ruchy i atmosferę baletu”. Długie nogi i eleganckie linie jakie są w książce w prawdzie można zobaczyć częściej w Paryżu niż Berlinie, uzupełnia śmiejąc się. Wyrobienie prostej linii jest ciężką pracą w drodze profilu- baletnicy czyta się podobnie jak w oficjalnej biografii Polisy Semionovy Gerhard Haase-Hindenberg („Polina - Z moskiewskiego przedmieścia na światowe sceny” wyd. vgs, Kolonia 2010). W niej o to chodzi co w komiksie, dużo niepowodzeń w drodze na szczyt. „Kiedy nie będzie dogodnie, należy nie przestawać szukać nowych dróg i rozwijać się” mówi Semionova. Dużo epizodów jest zilustrowanych w książce jak i w komiksie często męczące skutki tej filozofii. „Kto zbyt lekko to robi, nie wyrasta na wielkiego artystę” mówi. „Dzień o którym mówię kiedy osiągnęłabym wszystkie moje cele to byłby prawdopodobnie koniec mojej kariery”. Jej ambicje, jej walka z granicami, a także jej konflikty pomiędzy nauczycielami o właściwą drogę dla uczennicy- także takich wiele epizodów podjętych jest w książce. W komiksie na końcu kariera Poliny przenosi się do Paryża. Polina nie lubi niczego przepowiadać, dokąd w przyszłości zajdzie. W Berlinie żyła w Charlottenburgu- po długim przyzwyczajeniu czuła się bardzo dobrze. „Miasto wyrastało przed jej oczami, każdego roku bardziej zakochiwała się w Berlinie”, mówi po angielsku. W tym języku jeszcze nie czuje się pewnie, także jej niemiecki w ciągu tych lat stał się lepszy. Jasne jest, że w przyszłości chce założyć rodzinę. Dla swoich dzieci chciałaby mieć całe dnie, jednak w rożnych profesjach najchętniej byłaby baletnicą. „Marzę, że będę miała więcej czasu tak jak wtedy gdy rozkoszowałam się dzieciństwem i bawiłam się z innymi dziećmi”, mówi zamyślona. Zawsze najważniejsze w życiu było dla niej posiadanie celu. „ Przecież powinno się mieć czas, by rozkoszować się życiem”.
Tłumaczenie artykuły z postu wyżej.
_________________
Piękno rodzi się w bólu.
 
     
OlgaBulkov 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 52
Posty: 9
Wysłany: Pon Lut 13, 2012 1:11 pm   

Polina to idolka mojej córki :) A suknia ślubna - wspaniała! :)
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 3:07 pm   

Jeżeli dobrze zrozumiałam informację na facebooku, to Polina odchodzi ze Staatsballett Berlin.
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Nie Mar 25, 2012 10:30 pm   

ten sezon jest jej ostatnim..

Ciekawe co teraz? Ostatnio dość często występowała w ABT .. czyżby ?
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Sob Maj 26, 2012 7:54 pm   

Kasiek, miałaś rację:

http://balletnews.co.uk/a...a-as-principal/
 
     
dorra 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 36
Wysłany: Pon Lip 02, 2012 9:24 pm   

A to widziałyście?
http://www.youtube.com/watch?v=UaO7bS5Ky6M
Ja jestem w tym kompletnie zakochana i tak trzy razy na tydzień oglądam (:
_________________
Jesteśmy iluzją tego, co śmiertelne, a scena jest iluzją tego, co realne.
 
     
bushi4 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 113
Posty: 21
Skąd: ze Śląska
Wysłany: Wto Lip 03, 2012 3:26 pm   

wcale ci się nie dziwię, Dorra :) ! ja też bardzo lubię oglądać Polinę tym kawałku.
 
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 8:39 pm   

Dla znajaych francuski (wzglednie niemiecki) film o zyciu Poliny - https://www.youtube.com/watch?v=Fg3q-fJujFQ
 
     
Mitzi_Caspar
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 9:40 am   

Polina to jedna z pierwszych osób z baletu, którą poznałam (z czasów obecnych rzecz jasna) i nie przypadła mi do gustu...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12