www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moscow City Ballet znów w Polsce
Autor Wiadomość
Agnes 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń/miłośnik
Wiek: 33
Posty: 134
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon Lis 17, 2008 9:09 pm   

Ja też się wybieram:) Konkretnie do Zabrza chyba :D
_________________
"To co się w największym wysiłku tworzy, winno wyglądać tak, jakby powstało szybko, prawie bez wysiłku, z zupełną łatwością, na przekór prawdzie." Michał Anioł //Nena:*
 
 
     
..::Caroline::. 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 80
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Lis 17, 2008 10:05 pm   

Ja będę 10 grudnia na 'Jeziorze...' w Gdyni ^^
_________________
'Elle danse, pour partir, pour devenir invisible...'
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lis 17, 2008 11:02 pm   

Ja bym z chęcia poszła, ale Jezioro Łabędzie w ich wykonaniu widziałam juz 2 razy, a Dziadka w Krk nie graja :(
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
kfviatek 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 34
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lis 17, 2008 11:13 pm   

a może ma ktoś bilet na zbyciu? :D
_________________
Angels... do they know the places where we go?
 
 
     
Sephia 
Adept Baletu


Wiek: 35
Posty: 246
Wysłany: Sro Lis 19, 2008 12:41 pm   

O to fajnie duzo osób nawet sie wybiera bo ja pojadę do Wroclawia na Jezioro łabędzie a biletów już zabrakło dwa dni po tym jak ja zamówiłam. Strasznie szybko poszły a i tak mi sie trafiło tylko miejsce z tyłu na balkonie, mam nadzieję, że tam dobrze widac
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sro Gru 10, 2008 3:35 pm   

Ja idę w tą sobotę na Jezioro:-))
 
     
kfviatek 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 34
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Gru 11, 2008 1:55 pm   

jejejeje muszę się pochwalić!!
:D mam bilet na Jezioro w Krk!
btw dużo osób z forum idzie?
_________________
Angels... do they know the places where we go?
 
 
     
SYJKA 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 164
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Gru 11, 2008 5:36 pm   

Ja też mam 2 bilety xD Idę z mamą do Wrocławia na Jezioro :D Bilety kupiłam cudem, bo akurat ktoś zrezygnował :) :D :D Jeeejuu, ja już wytrzymac nie mogę!
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
Paulo Coelho

Nena, MissAloha, JustDance dziękuję;) I buziak dla Was;*
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 11, 2008 6:25 pm   

bardzo proszę o ograniczenie wypowiedzi typu "ja tez ide" - napiszcie jak było po obejrzeniu spektakli. A umawiac się na wspólne wyjście mozecie na PW a nie w watku
moderator
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 1:51 am   

jutro [no już właściwie dzisiaj...] rano będzie reportaż o Moscow City Ballet w Dzień dobry TVN :P
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 14, 2008 4:12 pm   

Wczoraj pierwszy raz miałam okazję być na występie Moscow City Ballet, a dokładnie to na "Jeziorze łabędzim". Mam nadzieję, że wybaczycie mi moje pewnie brzmiące dość trywialnie i naiwnie wypowiedzi, nie znam się tak dokładnie na technice tańca, żeby ją oceniać. Jestem po prostu entuzjastką i szczegółowe recenzje pozostawiam specjalistom, zresztą od Was mogę się tylko uczyć :smile:

Mam za to pytanie, a nawet kilka. Po pierwsze, jeśli ktoś oglądał "Jezioro łabędzie" w Warszawie, to bardzo chętnie przeczytam o jego wrażeniach z występu, po drugie, czy ktoś mógłby mi udzielić jakichś informacji o Sergii Zolotarovie, który występował w roli Zygfryda? Szukałam i szukałam, ale nie znalazłam nic. Wiem, że w MCB prym wiedzie raczej Talgat Kozhabayev, ale Zolotarov, nie ukrywam, zachwycił mnie jeszcze ekspresją aktorską, który włożył w swój występ. Jeśli przyglądać się temu wydarzeniu przez ten pryzmat, to niemałe wrażenie wywarł na mnie tez błazen, ale nie mogę do tej pory rozszyfrować, czy był to Taketoshi Nukuto czy Basset Murzakulov?

Za jakiekolwiek informacje i odpowiedzi na moje pytania będę bardzo wdzięczna, mam nadzieję, że przebaczycie mi moje bardzo laickie podejście do tematu, wierzę w Wasz dystans i chęć pomocy nowicjuszom w tej dziedzinie :wink:
Ostatnio zmieniony przez Ewa J. Sro Sty 14, 2009 12:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
..::Caroline::. 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 80
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Gru 14, 2008 9:01 pm   

Ja widziałam 'Jezioro' w środe 10.12 w Gdyni i przyznam szczerze, ale z bólem serca że nie jestem zachwycona tym co zobaczyłam...
Co roku po ich występach było we mnie jakoś więcej entuzjazmu. Napewno problemem był sam teatr muzyczny. No przykro mi, ale się nie popisali. Podłoga była kompletnie nie przygotowana dla tancerzy, scena jakby za mała, o oświetleniu szkoda wspominać, bo ciężko wybaczyć mi te paskudne żółte plamy na śnieżnobiałych paczuszkach łabądków...
Co do samego występu... no cóż zdecydowanie to nie był "ich dzień". Na twarzach tancerzy było widać zmęczenie i strach przed upadkiem na tej fatalnej podłodze...Łabędzie ledwo co stały równo w linii, a księżniczki nie wyrabiały się z obrotami po przekątnej. Jedynie soliści w miarę trzymali poziom. Choć fouettes było tylko 30 i to pojechała na nich z 7 metrów do przodu to i tak trzymała klase. A solista skakał nisko.... (może tak mi się wydawało że 3 dni wcześniej się skaczącego Maksia W. naoglądałam ;p)
No i jeszcze wielki minus to brak programów... nie wiem czy to tylko u nas, jeśli tak to muzyczny oficjalnie się stacza i słabo, słabo z organizacją.
_________________
'Elle danse, pour partir, pour devenir invisible...'
 
     
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Wto Gru 16, 2008 7:21 pm   

http://dziendobrytvn.plej...osci_detal.html

Jeśli ktoś nie widział rozmowy z solistką MCB w Dzień Dobry TVN

pozdrawiam
m.
 
     
kfviatek 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 34
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Gru 16, 2008 10:01 pm   

nie straszcie z tym Jeziorem Łabędzim... ja się tak cieszyłam ze fajnie będzie... a wy tu takie rzeczy piszecie okropne...
_________________
Angels... do they know the places where we go?
 
 
     
SYJKA 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 164
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Gru 19, 2008 2:55 pm   

Eeeej, właśnie xD
Ja tu siedzę w domu jak na szpilkach, bo "Jezioro..." juz w niedzielę, a tu taki komentarz...Ale mam nadzieję, że jednak będzie tak jak to sobie wyobrażałam :D
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
Paulo Coelho

Nena, MissAloha, JustDance dziękuję;) I buziak dla Was;*
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 19, 2008 6:05 pm   

Ja Wam zazdroszczę, bo z przyjemnością wybrałabym się po raz drugi! :wink:
Wiem, że dla Was liczy się najbardziej technika taneczna, czytałam jak ktoś pisał na samym początku tego tematu, że 30 tys. ludzi może się mylić, a to, że reklamowani są przez media jako jedni z najbardziej znanych na świecie jest sporą przesadą w przypadku takiej objazdowej trupy baletowej, jaką oni reprezentują. I w żadnym wypadku nie zamierzam podważać tej opinii, ale może spróbujcie spojrzeć na to z innej strony;
zaraz później zobaczyłam komentarze dziewczyn, które również miały im sporo do zarzucenia, z drugiej strony ułożyło się jednak tak, że udało im się wystąpić z MCB i po tym wszystkim przeczytałam ich stwierdzenia, że jest im nie tylko wstyd, ale najzwyczajniej w świecie przykro, że tak ostro ich potraktowały, ponieważ okazali się nie tylko zgraną i przemiłą grupą taneczną, fantastycznymi ludźmi, to jeszcze niezwykle pracowitą, która w swoje występy wkłada ogromnie dużo pracy i serca.

I powiedzcie mi, czy po takiej opinii można ich tak zupełnie lekceważyć, traktować jako te gorsze odpadki z rosyjskich szkół baletowych? Bo moim zdaniem nie. Jak dla mnie balet jest to dziedzina nieporównywalna z żadną inną, biorąc pod uwagę właściwie nie tylko zawody artystyczne, ale i wszystkie inne. Właśnie ze względu na ogromny wkład pracy i wysiłek związany z nauką sztuki tańca, jaką jest balet. Ani żaden aktor, ani wokalista, ani chyba nawet sportowiec nie przejdzie tyle, co taki tancerz.
Same najlepiej wiecie, że szansę na ukończenie mają tylko ci najwytrwalsi, zarówno fizycznie, jak i podkreślmy - psychicznie.

A teraz wyobraźcie sobie takiego tancerza, świeżo wychodzącego ze szkoły, po tym niewyobrażalnym wysiłku włożonym w to, żeby tańczyć, robić po prostu to co kocha i jest jego pasją - który dowiaduje się, że ponieważ jest zbyt słaby albo mierny nie ma żadnych szans na zaistnienie w swojej profesji. A przecież tak jak mówiła ta solistka w wywiadzie - uznanie publiczności jest dla nich właściwie najważniejsze, jest potwierdzeniem tego, że ich wysiłek nie idzie na marne i w pewnym stopniu stanowi siłę napędową tego co robią.
Moje specyficzne podejście(oprócz bardzo nieprofesjonalnego nazwałabym ja także humanitarnym) polega na tym, że nie wyobrażam sobie, żeby takich ludzi można było tak po prostu olać, traktować jako tych gorszych; z drugiej, trzeciej, czwartej, ostatniej kategorii. Darzę ich zbyt wielkim szacunkiem, żeby było mnie stać na coś takiego. Mówię serio, bo moim zdaniem miarą wartości ich tańca jest także to, jak dużo pracy włożyli w to co robią. A co do tego, że włożyli ogromnie dużo wysiłku nie mam najmniejszych wątpliwości. I tak dla jasności nie wysyłam tutaj apelu w rodzaju: "oglądajcie tych mniej/najmniej znanych"(czyli tych "gorszych"), ale po prostu chciałabym odwieść każdego z osobna od pomysłu nawoływania do bojkotu takiej grupy i zupełnego zepchnięcia ich na bok, tylko i aż dla tego, że są mniej znani, mniej doskonali, słabsi.

PS. Dziewczyny, radzę Wam wybrać się z pozytywnym nastawieniem, bo ono wiele ułatwia. Jeśli pozwolicie mi zasugerować jeszcze jedną rzecz - kiedy znajdziecie chwilę, w której nie będziecie patrzeć na układ nóg i rąk, śledzić wszystkich usterek, zwróćcie od czasu do czasu dokładniej uwagę na mimikę twarzy. Byli dla mnie fantastyczni może przede wszystkim dlatego, że bywało nieraz kiedy widziałam nawet tych najlepszych, ale nie mieli takich umiejętności aktorskich. A ci występujący, których widziałam tydzień temu w Warszawie (nie tylko soliści), potrafili nie tylko tańcem i całą mową ciała fantastycznie opowiedzieć tą historię, ale także tym, co w tym czasie działo się na ich twarzach. Było w tym coś naprawdę magicznego, bo o ile zdarzało mi się widzieć suchych i beznamiętnych, wspaniałych technicznie, ale za to bez wyrazu tancerzy, to o nich na pewno nie mogę tego powiedzieć. Nie wiem, czy popisali się tak tylko w Warszawie(bo ktoś już tu pisał, że w jakimś tam innym miejscu wyglądali na zmęczonych i przestraszonych), ale życzę Wam tego, żeby na pozostałych występach w Zabrzu i Krakowie byli w dobrej formie. I przede wszystkim żeby byli Ci sami soliści! :wink: Tylko później bardzo Was proszę, żebyście nie zapomniały napisać tutaj o Waszych wrażeniach! Szczerze oczywiście.

A jak któraś z Was się rozmyśli i zapragnie sprzedać swój bilet, to macie chętną do kupna zaraz pod ręką :D
 
     
SYJKA 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 164
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Gru 21, 2008 9:39 pm   

Już po "Jeziorze...", jeeeejuuuu to co zobaczyłam było cudowne! :D Niesamowicie wszystko wyszło (kilka razy tancerze jakby stracili równowagę, ale potraktowałam to jako dodatek do całości :D ) Całokształ po prostu: cuuuudo :smile: Sprawiłam sobie nawet pointę z podpisami tancerzy, program itd można było bez problemu dostac. Jestem w siódmym niebie po tym, co zobaczyłam. I z pewnością nigdy tego nie zapomnę...
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
Paulo Coelho

Nena, MissAloha, JustDance dziękuję;) I buziak dla Was;*
 
     
kfviatek 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 34
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 22, 2008 1:13 am   

a tak zapytam... orientuje się ktoś ile tam wcześniej trzeba być?
_________________
Angels... do they know the places where we go?
 
 
     
Sephia 
Adept Baletu


Wiek: 35
Posty: 246
Wysłany: Pon Gru 22, 2008 11:44 am   

Hmm Syjka a po ile kupiłaś pointe i program bo ja chciałam kupić ale było po 30 zł. i uznałam to za zdzierstwo bo strasznie drogo jak na taką książeczkę i może trochę głupie pytanie ale mógł by mi ktoś obsadę napisać? kfviatek zależy na którą idziesz bo ja byłam na 19:00 a wcześniej mieli jeszcze występ na 16:00 i musieliśmy czekać aż wyjdą ludzie z wcześniejszego i wpuszczali nas dopiero o 19:00
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 22, 2008 4:30 pm   

Tak więc widzę, że nie tylko mnie zachwyciło "Jezioro łabędzie" w ich wykonaniu! :wink:
A teraz jestem wprost przeszczęśliwa, bo wyszło tak, że jutro jadę drugi raz do Krakowa na 16.30! :D To cud swoją drogą, że udało mi się jeszcze dziś dostać bilety.

kfviatek, wydaje mi się, że jeśli będziesz 15,20 minut wcześniej, to spokojnie..

Obsada:
Odetta/Odylia: Alevtina Lapshina/Lilia Oryekhova/Gulnur Sarsenova
Książe Zygfryd: Talgat Kozhabayev/ Sergii Zolotarov

Oby tylko Sergii był w Krakowie, oby on! I jeszcze błazen ten sam.
A właśnie, mam ważne pytanie: czy orientujecie się może, czy soliści są ci sami na jedynym i drugim spektaklu, czy się zmieniają?(chodzi mi tutaj głównie o role męskie.. bo Odetty w Warszawie były co najmniej dwie podczas jednego występu)

PS. Syjka, czy to będzie wścibstwo jak również zapytam, w jaki sposób zdobyłaś tą pointę? Tylko mi nie mów, że się dopchałaś jakoś do tancerzy po występie! :wink:
 
     
Agnes 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń/miłośnik
Wiek: 33
Posty: 134
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon Gru 22, 2008 7:37 pm   

Pointy z podpisami sprzedawali o ile się nie mylę w tym samym miejscu co progamy:) Przynajmiej w Zabrzu. I program kosztował 10 zł :)
_________________
"To co się w największym wysiłku tworzy, winno wyglądać tak, jakby powstało szybko, prawie bez wysiłku, z zupełną łatwością, na przekór prawdzie." Michał Anioł //Nena:*
 
 
     
pablo88
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Wto Gru 23, 2008 1:07 pm   

witam Was, chciałem się zapytać osób które były w tym roku na Jeziorze Łabędzim, ile trwa taki spektakl?
 
     
Agnes 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń/miłośnik
Wiek: 33
Posty: 134
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto Gru 23, 2008 2:49 pm   

Około 3 godzin :)
_________________
"To co się w największym wysiłku tworzy, winno wyglądać tak, jakby powstało szybko, prawie bez wysiłku, z zupełną łatwością, na przekór prawdzie." Michał Anioł //Nena:*
 
 
     
kfviatek 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 34
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Gru 23, 2008 8:42 pm   

ogóle to super emocje, zwłaszcza że siedziałam w pierwszym rzędzie... :D
ale trochę błędów było...
przy jednym partnerowaniu, tancerz (bardzo młodo wyglądający) mało by nie upuścił partnerki
królowa podłożyła nogę Zygfrydowi, ale na szczęście się nie przewrócił,
jeden łabędź miał żółte majtki wystające spod stroju,
no i Odetta cały czas pociągała nosem..

ale ogólnie bardzo mi się podobało.. ;)
_________________
Angels... do they know the places where we go?
 
 
     
SYJKA 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 164
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Gru 25, 2008 8:59 pm   

Pointa kosztowała 40 zł, a program 10. Pointy nie mogłam sobie odmówic :D
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
Paulo Coelho

Nena, MissAloha, JustDance dziękuję;) I buziak dla Was;*
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12