www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moscow City Ballet znów w Polsce
Autor Wiadomość
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 35
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Maj 20, 2006 10:34 pm   

.:Odylia:. napisał/a:
ale co do tej inscenizacji mam pytanie do osob ktore byly na tym spektaklu-o co chodzi w tej czarno-białej wstawce,skąd ,po co i dlaczego?

Na pewno znasz już odpowiedź na to pytanie, ale teraz to doczytałam i chcę odpowiedzieć, bo ten moment wbił mi się w pamięć: wtedy Zygfryd zauważa "cień" czy sylwetkę, jakkolwiek to nazwać, Odetty i rozumie, że źle zrobił etc.
Dołączam się do gratulacji - wspaniale, że tańczycie z takimi arytystami.
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Nie Wrz 17, 2006 9:55 pm   

dla potwierdzenia jednak wielkiej klasy (nie wszystkich)tancerzy MCB pragne powiadomic ze Anastazją Gubanową(genialną 18-latką,ktora tanczyla rolę Odetty/Odylii we wspomnianym wyzej Jeziorze w koprodukcji z wroclawska operą) zainteresowała się Opera Paryska... :shock: :wink:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Wrz 22, 2006 11:51 pm   

Nieźle, nieźle!!! Trzeba jej tylko życzeć szczęścia w dalszej karierze :D
 
 
 
Basia
Adept Baletu


Związek z tańcem:
znowu tańcząca
Wiek: 47
Posty: 92
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob Paź 07, 2006 7:27 pm   

Moscow City Ballet znowu w Polsce! Więcej informacji na stronie: http://www.makroconcert.l...lba=pl&en=false
_________________
"Taniec jest jak kwiat, balet jest jego rozkwitem" Margot Fonteyn
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 35
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 07, 2006 7:41 pm   

Hurra! Ciekawe z jakim repertuarem przyjadą :) "Jezioro" jest raczej pewne...

A taki plakat wisi u mnie w pokoju na ścianie już od roku :D

Co oni wszyscy się tak uparli na Audytorium Maximum?
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Paź 07, 2006 8:02 pm   

będą w szczecinie!! :D trzeba się wybrać, koniecznie. :) ja gwarantuję, że na 99% będę :mrgreen:
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Sob Paź 07, 2006 9:45 pm   

swoją drogą to ciekawe co zrobią we wrocławiu-bo jezioro znów ma być w koprodukcji z operą :wink:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 07, 2006 11:19 pm   

Ale super!!! :D :D :D
Ja na pewno pójdę!!!
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Paź 08, 2006 9:16 am   

Ja na pewno wybiorę się w Poznaniu na Arenę.
A wiecie ile bilety mogą kosztować?
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Paź 08, 2006 2:28 pm   

No, tanie nie są. Rzekłabym nawet, że przeciętny człowiek, który nagle się dowiaduje o tym, że będzie balet za tak drogi bilet, nie miałby warunków by się wybrać, więc chociaż nie znam dokładnej ceny, zainwestuj w skarbonkę :mrgreen:
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Paź 08, 2006 3:33 pm   

W tamtym roku bilety były za 110 i za 140 zł.
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Paź 08, 2006 5:10 pm   

u nas chyba nawet drożej :roll:
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 9:32 pm   

W tym roku będzie "Jezioro Łabędzie" i "Romeo i Julia". W sumie nie za fajnie, bo jedno i na drugie było już w Polsce (Jezioro w tamtym roku, a Romeo i Julia chyba w 2004)...
A w ogóle będą ci sami soliści czy inni??
 
 
 
Basia
Adept Baletu


Związek z tańcem:
znowu tańcząca
Wiek: 47
Posty: 92
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Paź 16, 2006 12:37 pm   

Ceny biletów juz są podane na stronie makroconcertu. Trochę gigantyczne te sumy, biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że to okres przedświąteczny, ale co zrobić...
_________________
"Taniec jest jak kwiat, balet jest jego rozkwitem" Margot Fonteyn
 
 
Rozczochrana
Nowicjusz


Posty: 18
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Paź 19, 2006 9:52 pm   

Ceny biletów są zatrważające jak na moją kieszeń :( (ja po prostu NIE WIEM co się stało z moimi pieniędzmi! :? :cry: ) Nawet na Gaelforce Dance nie chciało mi się wydawać pieniążków (np. dlatego, że widziałam ten show na domowym ekranie i, choć muzyczka była śliczna, nie robił takiego wrażenia jak Riverdance). A jednak Moscow City Ballet to.. to po prostu Moscow City Ballet :)
..i dlatego chcę spytać: ktoś widział "Jezioro" i "R&J" i zechciałby mi powiedzieć, co jest bardziej warte obejrzenia? :( Wiem, że pytanie jest dość.. hm, dziwne.

Pozdrawiam i dzięki :)
_________________
sing with me, if it's just for today
maybe tomorrow the good lord will take you away
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Czw Paź 19, 2006 10:07 pm   

Romeo i Julia jest potwornie długie i mało widowiskowe(głównie przez b.prostą choreografię i typowe(wbrew zamierzeniom) rozwiązania niektorych scen,poza tym postać julii lekko "przesłodzona"...a jezioro to po prostu klasyk i robi wrażenie-mialam okazje z nimi wspolpracowac -synchronizacja i dyscyplina to podstawa(czasem nawet za bardzo bo 4 akt jest mało "łabędziowaty") :roll: a juz na pewno polecam jakbyś miała trafic na Anastazję Gubanovą w roli Odetty/Odylii-dla niej samej warto :wink:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Paź 20, 2006 2:24 pm   

Byłam na "Jeziorze..." - jak dla mnie- super - i warto wydać tę stówę. :wink: :D
 
 
 
magda22
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 7:21 pm   Moscow City Ballet

a moze ktos z Krakowa ma 2 bilety i nie ma z kim isc? Ja bym sie bardzo chetnie wybrała.....

kornikszczepan@interia.pl
 
 
a.k.
Adept Baletu


Posty: 148
Wysłany: Wto Lis 28, 2006 9:22 pm   

ja też idę na Moscow City Balet!
Na Romea i Julię:)
Ale się cieszę!
Pewnie się spotkamy, choć nie wiedzać kto jest kim jet (przynajmniej ja wiedzieć nie będę)
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Lis 29, 2006 11:43 am   

W Gdansku wystawiaja tylko "Romeo i Julie", myslalam ze "Jezioro.." tez bedzie. Bilety sa strasznie drogie, rozumiem ze to zespol o miedzynarodowej slawie, trzeba oplacic podroz, zakwaterowanie itp, ale dlaczego takie ceny.
To nie jest na kieszen dla normalnych ludzi, nawet dla tych ktorzy zarabiaja wiecej niz przecietnie, a szkoda przeciez sztuka powinna byc dostepna dla szerszej publicznosci.. :(
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lis 29, 2006 11:46 am   

Czy ktoś się wybiera do Krakowa?
Ja tradycyjnie siedze w pierwszych rzędach :D tylko scena, na ktorej maja wystepowac mnie przeraza. Nie wyobrazam sobie jak na takiej maliznie zmieszcza sie wszystkie łabedzie... albo scenografia do "Romea i Juli"... No ale ide na oba :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
a.k.
Adept Baletu


Posty: 148
Wysłany: Sro Lis 29, 2006 4:49 pm   

no ja idę właśnie:)

ja nie mogłam sobie wyobrazić baletu w sali Filharmonii...
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lis 29, 2006 4:53 pm   

.:Agga:. napisał/a:
Bilety sa strasznie drogie, rozumiem ze to zespol o miedzynarodowej slawie, trzeba oplacic podroz, zakwaterowanie itp, ale dlaczego takie ceny.
:(


TO NIE JEST zespół o międzynarodowej sławie, to jest jedna z trup objazdowych która na marce "balet rosyjski" i hitach w repertuaru baletowego zbija pieniądze. Dla osób które w swoich miastach nie maja zespołu baletowego to oczywiscie atrakcja i dobrze ze dzieki temu moga obejrzeć na żywo spektakl baletowy ale to nie jest zespół prezentujący jakikolwiek wyższy poziom.

sorry, ale po prostu rzuca mnie jak słysze reklamy w radio "jeden z najsłynniejszych zespołów baletowych". Słynny to jest Royal Ballet, Bolszoi, Maryjski, Opera paryska, American Ballet Theatre, Szwedzki balet królewski, zespół berliński i pare innych ma markę i renome i kilka zespołów baletowych nastawionych bardziej na współczesnośc
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Lis 29, 2006 6:36 pm   

Kasiu to w taki razie jaki poziom reprezentuje Moscow City Balet? Czy zeby zobaczyc jakis zespol z wyzszej polki trzeba jechac za granice?
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lis 29, 2006 7:31 pm   

hmmmm, no, poziom tego zespołu jest niespecjalny, miewają fajnych tancerzy, ale tak ogólnie to jest taka sobie truppa podrózująca non stop, rekrutująca sie z "tych gorszych" wychowanków szkoł baletowych byłego ZSRR. Zresztą w takich warunkach poziom prezentacji, techniki i inscenizacji nie może być inny, nie spodziewaj sie fajerwerków w scenografii i kostiumach, to tylko na zdjeciach tak ładnie wyglada. Również choreografia w ich spektaklach jest tak spreparowana zeby zespół za bardzo sie nie namęczył, podobnie jak solisci. Jesli mam porównywać to lepiej zobaczyć klasyczny balet w Operze Poznanskiej lub Teatrze Wielkim w Warszawie niż wydac 80-120 zł na Moscow City. A żeby obejrzeć zespół z wyzszej półki to rzeczywiście trzeba by odwiedzić Wiedeń, Berlin, albo najlepiej Petersburg lub Paryż (to z tych bliższych )

Zresztą, przeczytaj ten wątek od poczatku, wielokrotnie już dyskutowalismy tu i w innych watkach o objazdowych truppach nad ich poziomem
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13