www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Svetlana Zakharova
Autor Wiadomość
Zakharova
Nowicjusz

Posty: 6
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: Nie Sie 19, 2007 2:51 pm   

http://www.youtube.com/wa...related&search=
:shock: -eh.. ona jest niesamowita
 
 
edysia baletnica 
Adept Baletu


Wiek: 30
Posty: 88
Wysłany: Nie Sie 19, 2007 6:40 pm   

Zgadzam sie z tobą co do słowa cudowna ,idealna itd...
a tu jeszcze pare filmików z korsarza :) :
http://www.youtube.com/re...+&search=Search
_________________
Serce boli, krwawi, pęka-żyć bez tańca to udręka!!!
 
 
groteska 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 500
Skąd: Krzywe Zwierciadlo
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 11:34 pm   

http://pl.youtube.com/watch?v=3MXm3NqjXWI jak cudnie ;)
_________________
***
Tańczę, więc jestem.
 
     
edysia baletnica 
Adept Baletu


Wiek: 30
Posty: 88
Wysłany: Sro Lut 20, 2008 10:21 am   

TAk, ta reklama jest bardzo ładna i ta muzyka w tle.Tam codzi o jakąś 15 rocznice w bolshoi o wieczór baletowy.I lektor tak ładnie mówi ,,jej taniec ma w sobie magię" :)
_________________
Serce boli, krwawi, pęka-żyć bez tańca to udręka!!!
 
     
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 2:32 pm   

Parę fotek młodziutkiej Svetlany :)





_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 6:05 pm   

to ostatnie bardzo ładne ;-)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Inga 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń OSB
Posty: 24
Skąd: Warszawa.
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 11:58 am   

właśnie.. NIESAMOWITA!
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 11:38 am   

No to ja też dorzucę kilka zdjęć. ;)

Pierwsze
Drugie
Trzecie
Czwarte
Piąte
Szóste
Siódme
Ósme
Dziewiąte
Dziesiąte
Jedenaste

Nie wiem jak wy, ale ja jestem zachwycona.
Nią, i zdjęciami. ;)
Przyjemnego oglądania. :)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 9:00 pm   

Boże czemu ona jest taka wspaniała ;)
Niesamowite zdjecia... :shock:
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
     
Alya 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Wiek: 29
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 8:27 pm   

A mi się strasznie podoba ten filmik, tańczy Polina Seminova :)
http://www.youtube.com/watch?v=Uz2Gp7a38DM
_________________
What I've felt, what I've known never shined through in what I've shown
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 8:51 pm   

Szczerze, to on się wszystkim podoba. ;) Niewątpliwie tańczy pięknie.
Ale też dwa śliczne filmy umieściłam w dziale 'filmy baletowe w Internecie'. ;)
I lepiej nie rozwódźmy się w tym temacie nad wdziękami Poliny, po nam się oberwie po uszach. :D
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 9:42 pm   

_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
     
sophie113 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 27
Posty: 3
Skąd: Gdańsk;)
Wysłany: Czw Lip 29, 2010 7:16 pm   

Wie ktoś może jakiego wzrostu jest Zakharova?
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 01, 2010 8:23 pm   

Nataszaa, jeszcze jedno zdjęcie do serii :)
Jest świetnie moim zdaniem.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Nie Sie 01, 2010 8:27 pm   

Chciałabym być na miejscu tej dziewczynki ach... marzenia :) A tak na poważnie to nieźle bym się na jej miejscu zestresowała całym zdarzeniem i miną Svietki. :P
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Wto Sie 17, 2010 11:29 pm   

to znaczy, powiem tak. zupełnie nie rozumiem taj manii na Zakharową. ma piękne linie, dobre podbicie, rozwartości cud-miód i orzeszki, to prawda, ale dla mnie wydaje się być tak nieekspresyjna, że po prostu nie mogę. dla mnie Svetlana jest tancerką suchą, tancerką niemalże doskonałą pod względem technicznym, ale nie potrafi wykrzesać z siebie na tyle emocji aby porwać. a czasami to mi się wydaje, że tak się sili na jakąś grę...

no powiedzmy sobie- Svetlana Zakharowa nie jest taką osobą, którą chciałabym oglądać.
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Wto Sie 17, 2010 11:50 pm   

Kostaryka napisał/a:
no powiedzmy sobie- Svetlana Zakharowa nie jest taką osobą, którą chciałabym oglądać.


BOŻE! Myślałam, że nie znajdę na tym forum takiej osoby!!!
Wreszcie ktoś ma podobną do mnie opinię na temat Zakharovej.

Nie będę się wypowiadać na temat jej tańca, bo mogłoby to zabrzmieć straaasznie nieprofesjonalnie ;p ale jej fouette... Scary. Jak dla mnie.
http://www.youtube.com/watch?v=8bbYU3Ihrfg

Jakoś tak wyrzuca tę nogę... I ręce... Nie. Z perspektywy widza jestem na nie.

Jak dla mnie pod względem tanecznym i aktorskim zawsze na 1 miejscu będzie Polina Semionova. :D
_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Sro Sie 18, 2010 12:44 am   

no ręce to jeszcze ujdą, ale ta noga wygląda okropnie, jakby miała za chwile wygiąć się zupełnie w drugą stronę . w ogóle ona cała sprawia wrażenie niestabilnej przy tych fouettes.

http://www.youtube.com/wa...feature=related
tutaj w ogóle nieudolnie gra, miało wyjść cudnie, a wyszło jak na Zakharową przystało. :D jakaś kompletna pomyłka jak dla mnie.
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Sro Sie 18, 2010 10:25 am   

Katia napisał/a:
BOŻE! Myślałam, że nie znajdę na tym forum takiej osoby!!!
Wreszcie ktoś ma podobną do mnie opinię na temat Zakharovej.

To dorzucam się jako trzecia, żebyście nie czuły się samotne ;) .
Naturalnie nie odmawiam jej techniki ani świetnych warunków, ale pod względem emocjonalnym kuleje. Zdaje się, że nie ma zbyt ekspresyjnej twarzy, ale już jakiś czas temu doszłam do wniosku, że aktorstwo to nie tylko przybieranie odpowiednich min, ale też rozumienie swojej roli i wczucie się w nią, czyli coś, czego teoretycznie nie widać gołym okiem. Zakharova niezależnie co tańczy pozostaje Zakharovą ;) . Oprócz tego (kiedyś chyba już o tym pisałam) nie lubię w niej tego, że tańczy bardzo do publiczności, dla poklasku. Jak na przykład w wariacji z Giselle - jest tam moment, gdzie zwykle tancerki robią penchee, ona zaś zostaje w arabesce i patrzy się na publiczność, co jest według mnie niepotrzebne i nawet nie gra z postacią - Giselle nie była według mnie bohaterką, która by aż tak się popisywała (to już bardziej pasuje Kitri lub Aurorze). Dlatego też porównanie jej w innym temacie do "tancerki" w Pas de Quatre z Trocadero, choć złośliwe, było według mnie trafne - tam tancerz też był taką "diwą", którą najbardziej interesuje ona sama i to, czy publiczność na pewno na nią patrzy ;) . Dodam jeszcze, że według mnie nie zawsze potrafi złapać kontakt z partnerem, czasami (jak w pas de deux z Don Kichota) woli patrzeć na publiczność niż na partnera.
W ogóle zastanawiające jest, że zawsze gdy czytam pozytywne komentarze o niej, są raczej one o jej warunkach i samym tańcu - że balans, technika, rozciągnięcie, że lekka, delikatna itp., a zachwyty nad jej wyrazem pojawiają się rzadko, a jak już, to ograniczają się do stwierdzenia "I ten wyraz".
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Sie 18, 2010 11:44 am   

A ja właśnie uważam, ze Zakharova ma dużo ekspresji w sobie.
Ma perfekcyjną technikę, idealną pod każdym względem budowę ciała. I wczuwa się w każdej roli, choć moim zdaniem bardziej pasuje do lirycznych.
Tutaj Spartakus z Nią w roli głównej. Dla mnie... wulkan energii.
http://www.youtube.com/wa...ex=0&playnext=1

I filmik z sesji zdjęciowej z jej udziałem. Piękna z niej kobieta :)
http://www.youtube.com/wa...feature=related

I jak dla mnie... PRZEPIĘKNY, cudownie zatańczony duet.
http://www.youtube.com/wa...feature=related :500:
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sie 18, 2010 12:41 pm   

Również nie jestem fanką Zakharovej, a już na pewno nie zgadzam się ze zdaniem Cheryl - liryczne role to według mnie coś, co najbardziej ze wszystkich pod słońcem jej nie pasuje. Jej Giselle była jedną z najgorszych, jaką widziałam - straszna. A widziałam naprawdę dużo nagrań tego baletu - nie wystarczy mi tutaj, że ktoś jest młody, łady i dobrze rozciągnięty. Czasem pozory mylą - Olesia Novikova, po której dużo się spodziewałam - zupełnie nie przypadła mi do gustu (tak jak jej partner zresztą, o zgrozo, Mathieu Ganio), przez cały czas wydawało mi się, że tańczyła z "głową w chmurach", w ogóle nie myślała o roli, a tylko ją "odklepywała", nie mówiąc już o tym, że nie zauważyłam w ogóle wewnętrznej przemiany bohaterki, jaka powinna zajść w niej w II akcie.

A wracając do tematu, to uważam, że jeśli Zakharova w czymś się dobrze sprawdza, to właśnie w rolach, które wymagają od postaci gry za pomocą emocji negatywnych. Potrafi być interesująca wtedy, jeśli musi na scenie pokazać siłę, zdecydowanie, ale też chłód i stanowczość. Wtedy rzeczywiście zdarza się, że widzę w niej coś ciekawego. Tylko niech ktoś nie zinterpretuje tego zaraz, że moim zdaniem Svetlana jest taka jako osoba prywatna - mówię cały czas o tym, jak według mnie wygląda jej model osobowości scenicznej.

I tylko wątpię w to, żeby w "Carmen" miało wyjść "cudnie" - to bezwzględna i twarda bohaterka, dlatego tu jeszcze jestem w stanie Zakharovą zaakceptować. Ale tak jak Blanche, też mi przeszkadza to, że tańczy zbyt "do publiczności", za bardzo pragnie się przypodobać. W tym nagraniu również to widać, ale powiedzmy, że Carmen to ktoś, u kogo takie zachowanie się jest naturalne - co nie znaczy, że w przypadku innych postaci również ;)

Co do ostatniego linku Cheryl również mi się podoba, to są właśnie rzeczy, w których według mnie wypada najlepiej. I podoba mi się też to, że w przypadku postaci tego typu, zdaje się zupełnie zapominać o publiczności, a w końcu skupia się całkowicie na roli - tak właśnie powinno być zawsze.
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Sro Sie 18, 2010 1:04 pm   

coś ciekawego z Zakharową>>> http://www.youtube.com/wa...feature=related

a co do Carmen, nie podoba mi się, nie moja bajka, zupełnie nie odpowiada mi interpretacja Svetlany.
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 9:33 pm   

Ja S.Z nie lubie- jest idealna pod wzgledem technicznym [co kiedys mi zreszta bardzo imponowało], ale jak wyzej zauważyłyscie nie ma w niej ekspresji. nuda.
Za to carmen w jej wykonaniu baardzo mi sie podobała.
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 8:45 am   

http://www.youtube.com/wa...dAU&feature=sub
Wczoraj przed pójściem spać oglądałam pas de deux z Don Kichota z Zakharovą i Uvarovem i zaczęłam się głęboko zastanawiać nad kilkoma rzeczami. Swietłana tutaj wydaje mi się perfekcyjna technicznie jak nigdy. Ma tak niesamowite nogi! Piękne stopy, zawsze idealnie naciągnięte, te zapierające dech w piersiach linie nóg! Do tego niewiarygodne aplomb, które pokazuje przy nawet najmniejszej okazji. Jest też chudziutka (wydaje mi się nawet chudsza niż zwykle, ale mogę się mylić). Ma taką kontolę ciała. Tylko jedno mi przeszkadza. Każde pas jest tak "zjawiskowe", że publiczność za każdy poszczególny element miałaby bic brawo. To natomiast powoduje u mnie niesmak, bo wtedy upodabnia się do cyrku. Z jednej strony rozumiem, że jest to pas de deux, ale to nie ma być ten chiński wyczyn, w którym akrobatka robi arabesque na głowie tancerza. Jestem po prostu trochę zdegustowana, bo pas de deux ma być tańcem popisowym, ale dwóch tancerzy i wydaje mi się, że powinno się wtedy pokazać uczucie pomiędzy nimi, namiętność, szczęście i miłość, a wydaje mi się, że w tym wykonaniu tancerze współpracują, partnerują tylko po to, aby widz krzyknął "wooow!". Wszystko jest takie popisowe, właśnie cyrkowe. Te ogromne oklaski są nagrodą dla ciężkiej pracy tancerzy, ale wydaje mi się, że w tej sztuce bardziej chodzi o to, aby takie owacje otrzymać np. po calym spektaklu, gdy widownia będzie oczarowana niesamowitą grą, uczuciami i emocjami wyrażonymi podczas całego przedstawienia. A tu widzimy zupełnie techniczne pas de deux, które nastawione jest na takie cyrkowe oklaski, popisy techniczne. Nie wiem, nie podoba mi się to, według mnie balet jest sztuką, która musi mieć większą głębię.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 10:20 am   

To nawet nie wszystko, że jej popisy zakrawają na miarę cyrkowych, nie artystycznych, takich dla publiczności o niezbyt wyrafinowanych gustach ;) ale co więcej mimo tej całej "perfekcji" technicznej jest jak dla mnie strasznie nudna - po jakimś czasie oglądania jej chce mi się po prostu ziewać, nic więcej ;)
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 12