www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Svetlana Zakharova
Autor Wiadomość
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 6:17 pm   

http://www.youtube.com/watch?v=09TqmX-RERs
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
Ciarka
Nowicjusz


Posty: 39
Skąd: Warszawa/Stockholm
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 11:10 pm   

Pod każdym względem uwielbiam Svietlanę. Czy ktoś z Was widział Bajadere z La Scali, ze Svietlaną jako Nikiją? Pozycja na prawdę godna polecenia. Piękna i wzruszająca Nikija.
_________________
Det klarnar upp :)
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Sob Cze 09, 2007 6:52 pm   

Opracowałam jej biografie, ale jeśli się pomyliłam nie bijcie mnie za to, O.K?
Svetlana Zakharova urodziła się w Lutsku, na Ukrainie, 10 Czerwca 1979r. W wieku sześciu lat uczęszczała do miejscowego studia tanecznego, gdzie ćwiczyła wśród innych ludzi, ale nie balet. Od dziesiątego roku życia zaczęła uczyć się w Kiev Choreographic School gdzie uczyła ją Valeria Sulegina. W 1995 kończąc sześć lat nauki w Kiev Choreographic School Svetlana uczestniczyła w konkursie International Young Dancers' Competition w S.-Petersburgu. Ona wygrała drugą nagroda tańcząc Księżniczkę Florinę w Pas de deux Niebieskiego Ptaka i Księżniczki Floriny ze Śpiącej Królewny P.I.Czajkowskiego , Tchaikovsky Pas de deux Balanchine'a. Dzięki temu mogła kontynuować naukę w Vaganova Academy. Zamiast zostać przyjęta do drugiej została przyjeta do trzeciej klasy, którą uczyła Yelena Yevteleva. Podczas gdy wciąż uczyła się w Vaganova Academy Svetlana tańczyła w Królestwie Cieni w Bajaderze, Klarę w Dziadku do Orzechów, Królową Driad w Don Quixote, i Umierającego Łabędzia na scenie Mariinsky' ego Teatru. W Czerwcu 1996 Svetlana ukończyła Vaganova Academy tańcząc Tchaikovsky Pas de deux Balanchine'a. Svetlana natychmiast została przyjęta do Mariinsky' ego Teatru.Ona miała dopiero siedemnaście lat. Rok potem ona awansowała na solistkę. W Mariinskim zespole Svetlana była pod okiem Olgi Moiseyevej z kim podjęła dłuższą pracę. Przygotowywanie nowych ról Svetlany z Moisevą szybko stawał się kluczem do kariery artystycznej. Główne role następowały po sobie szybko i podczas siedmiu lat zatańczyła w wielkich baletach jak Giselle, Odettę -Odylię w Jeziorze Łabędzim, Aurorę w Śpiącej Królewnie, Nikiję w Bajaderze i Medorę w Korsarzu. W nowych choreografiach Balanchine's Serenade, Symphony in C, Apollo and Jewels, as well as MacMillan's Manon i Neumeier's Now and Then. Ona odebrała Złotą Nagrodę Maskę, w 1999 dla jej wykonania w Balanchine's Serenade i w 2000 dla jej interpretacji Aurory w Śpiącej Królewnie. Ona także otrzymywała nominacje w 1998 dla Giselle.W październiku 2003 rozpoczęła pracę w Bolshoi Teatrze. W Teatrze Bolshoi ona ćwiczyła z Ludmiłą Semenyaką
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 09, 2007 11:00 pm   

Nie wiem jak fakty z jej życia, bo nie znam się na tyle. Ale pod względem polonistycznym to... Tłumaczyłaś to z angielskiego? Nie pisz "Ona odebrała...", tylko "Odebrała..." itp. Ogólnie jest sporo błędów stylistycznych. Poproś np. mamę, żeby ci to sprawdziła, a jak nie to ja ci mogę sprawdzić :D
A to jest do szkoły czy gdzieś??
 
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sob Cze 09, 2007 11:13 pm   

No i niektore fragmenty nie sa do konca przetlumaczone z angielskiego. Mozna odniesc wrazenie, ze korzystalas z translatora. To nic zlego, tylko na drugi raz bardziej zwracaj uwage na koncowa forme :)
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 7:13 am   

Wiem tłumaczylam z translatora, a potem sama dawałam jako taką formę, ale kto zrozumie tłumacz angielskiego...
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 10:55 am   

To nic złego, że korzystałaś z tranlstora bo w V kl. zwykłemu uczniowi myślę byłoby trudno przetłumaczyć samemu taki tekst. Choć nie wątpię, że są dzieci które potrafią ;)
Ja tylko bym po przetlumaczeniu takie tekstu przeczytała go i wykreśliła np. "Ona odebarała" itd.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
Ostatnio zmieniony przez Cheryl Nie Cze 10, 2007 11:09 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 11:01 am   

No wiem, ale tego nie zauważyłam.. :)
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Nie Lip 01, 2007 8:58 pm   

http://www.ballet.co.uk/i..._pointe_650.jpg piękne :shock:
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lip 01, 2007 10:19 pm   

Bardzo ladne, Svetlana tu byla jeszcze mlodziutka:) Zreszta jej zdjecia zawsze sa sliczne!
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Pią Sie 03, 2007 12:37 pm   

Tak mi się przypomniało o czymś. O tym, że według mnie Cecilia Kerche jest do niej podobna Cecila Kerche
Svetlana Zakharova
Co prawda nie są łudząco podobne, ale moim zdaniem tak trochę jest podobieństwa między nimi.. Tyle, że też nie dałam takich poprawnych zdj. ukazujących ich ,,podobieństwo".
Ale jak się przypatrzy to można znaleźć, a i nie twierdzę że w tańcu czy zachowaniu są podobne, bo o tym pojęcia nie mam. Chodzi mi jedynie o twarz.
To w takim razie jeszcze jedno zdj. Cecilia Kerche
No może nie aż takie podobieństwo, ale chciałam o tym wspomnieć i to wyrzucić z siebie i zapytać czy też tak uważacie? Czy tylko ja jestem taka ,,dziwna" :wink: ?
 
 
groteska 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 500
Skąd: Krzywe Zwierciadlo
Wysłany: Pią Sie 03, 2007 12:43 pm   

Chyba nie tylko Ty tak myslisz, bo ja myslalam, ze na trzecim zdjeciu jest Svetlana xD
_________________
***
Tańczę, więc jestem.
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Pią Sie 03, 2007 1:01 pm   

O dziękuję za poparcie Grotesko. A ja myślałam, że ja tylko tak myślę. Bo jakąś taką twarzyczkę ma. Cecilia Ale na tym już nie jest podobna.
 
 
edysia baletnica 
Adept Baletu


Wiek: 30
Posty: 88
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 9:16 am   

A propo tych podobieństw http://www.dance.net/topi...html&replies=20 .Znalazłam tez fajny blog o Svietlanie :D http://svitanna.skyrock.com/1.html
_________________
Serce boli, krwawi, pęka-żyć bez tańca to udręka!!!
 
 
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 9:51 am   

No może ja jestem jakiś dziwny ale qurcze podobieństwa to może w dwóch trzech parach dojrzałem ...
Ale jam nie jest wzrokowiec :)

Torin
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 10:30 am   

To nie fajny to znakomity blog.
Ładne to z bloga: Kliknij
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 1:37 pm   

Torinie drogi, ja jestem wzrokowcem, a podobieństw nie dojrzałam się prawie żadnych... Koniec offtopu
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 1:51 pm   

No może Asta Bazevicuite i Alina C. duże
Olivia Hussey i Svetlana L. duże
Uliana i Keira średnie
i Polina Semionova i Jennifer Love Hewwit. - średnie
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
Myszka
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 3:02 pm   

Wiecie może kto jest mężem Zakharovej??
 
 
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 3:53 pm   

Grzebiąc po necie za różnymi Sakharową trafiłem na takiego oto linka
http://www.runwashington....akharova02.html
No i co wy na to !! ;)

Torin
na początku mi szczęka opadła potem już mniej ;)
 
 
 
groteska 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 500
Skąd: Krzywe Zwierciadlo
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 4:12 pm   

...haha dajesz, Svetlana, dajesz! xD
_________________
***
Tańczę, więc jestem.
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 4:34 pm   

Spokój, spokój to przecież nie jest ta Svetlana Zakharova. :twisted:
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
groteska 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 500
Skąd: Krzywe Zwierciadlo
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 4:36 pm   

Agasku, to chyba jasne :D
_________________
***
Tańczę, więc jestem.
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 4:39 pm   

No dobra, ale to jest wątek o tancerzach. :)
Wiedziałam o tym, bo jak w googlach się wpisze ,,Svetlana Zakharova" to na paru zdjęciach jest ta ,,biegaczka".
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
edysia baletnica 
Adept Baletu


Wiek: 30
Posty: 88
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 5:01 pm   

A wracając to postu myszki to ten facet któr jest na niektórych zdjęciach z zakharovą to jej brat (na jednym zdjęciu pisze po rosyjsku ze to jej brat a mama zna rosyjski więc mi przetłumaczyła)
_________________
Serce boli, krwawi, pęka-żyć bez tańca to udręka!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12