www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktoś słyszał o rock-balecie "Próba" ???
Autor Wiadomość
Monika
Gość
Wysłany: Nie Lis 30, 2003 11:07 pm   Czy ktoś słyszał o rock-balecie "Próba" ???

Witam serdecznie,
Od kilku lat bezskutecznie szukam informacji na temat kompozytora prawdopodobnie węgierskiego, który jest współtwórcą muzyki do rockbaletu "Próba" wystawianego kiedyś w Łodzi w Teatrze Wielkim. Błagam, jeśli ktokolwiek z Was ma jakieś wiadomości na ten temat, napiszcie.... Muzyka raczej instrumentalno- elektroniczna, w sztuce wykorzystano także utwory Bacha.
Pozdrawiam, Monika
 
 
Monika
Gość
Wysłany: Pon Gru 01, 2003 3:30 pm   Już wiem ;)

Autorem tej muzyki jest Gabor Presser, fragmenty pochodzą z płyty Electromagnetic. Każdemu gorąco polecam Próbę, przypadkiem dowiedziałam się, że jest teraz wystawiana w Poznaniu. Warto iść, chociażby dla muzyki...
Pozdrawiam.
Monika
 
 
collinka
Gość
Wysłany: Sob Gru 20, 2003 5:17 pm   Re: Czy ktoś słyszał o rock-balecie "Próba" ???

jestem z poznania i kocham Polski teatr Tańca Balet Poznański pod dyrekcją Ewy Wycichowskiej - to ona wystawiała ten spektakl w Łodzi :-) nie słyszałam jednak, aby był on wystawiany w poznaniu ani teraz ani w najbliższej przyszłości. spróbuj wejść na www.ptt-poznan.pl. moze tam coś wyszperasz?
pozdrowionka :-)
 
 
Gość

Wysłany: Sro Sty 07, 2004 4:48 pm   w sprawie próby!!

tak przypadkiem się składa ze moja zona jest pierwsza solistka baletu w teatrze wielkim w poznaniu. a tam pare tygodni temu byla wystawiona prba i ona tam tanczyla. poznalem tez Anatola fodora ktory jest choreografem. jakies wiecej info potrzebujesz to pisz na mojego mejla qkoo@poczta.onet.pl
 
 
kukabenko
Gość
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 7:14 pm   kukabenko@freemail.hu

Do you speak in English?
 
 
.:Sylvie_Guillem:.
Gość
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 9:39 pm   

Sorry, ale nie mogłam się powstrzymać:
kukabenko napisał/a:
Do you speak in English?

W dokładnym tłumaczeniu: "Czy mówisz W angielsku?"
 
 
p01ss0n
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Sro Sty 31, 2007 10:47 am   

Jakoś niedawno odgrzebałem kasetę z nagraną muzyką z Teatru Wielkiego w Łodzi. Była ona do kupienia przy kasach biletowych. Właśnie przegrywam te kawałki na komputer i uzdatniam troszkę. Sam byłem w Łodzi na Próbie jako mały chłopiec, ale mimo to wywarła na mnie wrażenie...
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pią Lut 02, 2007 9:50 pm   

W poznaniu spektakl ten jest wystawiany i uważam go za bardzo dobry (wiem bo byłam) i baardzo mi się podba :-) Wiem, że ie długo będzie znów ale nie pamiętam dokładnie musicie sprawdzić :-)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
Wysłany: Pią Lut 02, 2007 11:55 pm   

Najbliższy planowany termin "Próby" w TW Poznań to 23 marca 2007, godz.19:00 Ciekawe, która z solistek zatańczy tym razem Marię Magdalenę...
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Sob Lut 03, 2007 4:59 pm   

pewnie Agnieszka Wolna jak na I solistkę przystało :)
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
Tomczysko
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 6:30 pm   Próba

Odświeżę temat, czy jeszcze gdziekolwiek ten spektakl jest wystawiany?
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 10:17 pm   

Na szczęście nie. To archaizm. Jeżeli komus mógł sie podobac to tylko chyba ze względu na dobre skojarzenia z czasów młodości....
 
     
agata5x00 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 27
Posty: 7
Skąd: Opole
Wysłany: Pią Lis 04, 2011 10:08 am   

Sagittaire napisał/a:
Na szczęście nie. To archaizm. Jeżeli komus mógł sie podobac to tylko chyba ze względu na dobre skojarzenia z czasów młodości....

Dla czego tak sądzisz? To jest coś innego, a jak inne to od razu gorsze. Ja bym bardzo chętnie poszła. Czyli nigdzie już nie wystawiają? Może ktoś wi czy jest gdzieś nagrany i opublikowany film z teatru?
_________________
Forgotten by the ones that should remember...

"Łatwo wybaczyć dziecku, które boi się ciemności. Prawdziwą tragedią jest, gdy człowiek boi się światła."
Platon
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Pią Lis 04, 2011 11:26 am   

Jest na YouTube, ale nie nagranie z Łodzi.
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Lis 04, 2011 8:21 pm   

W czasach moich rodziców to był hit. Grali to rekordową ilosc razy i w dobie ciezkich czasow PRL -u ów balet był ewenementem. zreszta nie tylko w czasach PRL, bo on generalnie dobrze sie wpisywał w estetyke tamtych czasów. Obecnie jednak nie przeszedł dobrze próby czasu. Muzyka na dzień dzisiejszy to cos pomiędzy disco- a jakims brzdęczeniem mimo że kompozytor mógł wzbudzac duże nadzieje...- jedna ni9emal linia melodyczna. Jak kiedyś taka muzyka się rodziłą, to był to szczyt mody, ale dziś to trąca myszką . Układy choreograficzne też nie są cudne.
Jak to porównac z współczesnie tworzonymi baletami rockowymi np Being SBT, czy chocby Marco Polo Pietragalli, to niebo a ziemia - i muzycznie i ruchowo i estetycznie. próba to był ważny w historii balet, który otworzył drzwi baletowi do muzyki rockowej, ale to było cos ważnego, co dobrze ze było ale dobrze , ze nie jest, bo nie przetrwało próby czasów.
 
     
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 9:30 am   

Sagittaire napisał/a:
ważny w historii balet, który otworzył drzwi baletowi do muzyki rockowej


Z pewnością nie był to pierwszy balet, w którym wykorzystano muzykę rokowo/elektroniczną.
_________________
Nic nie powinno ukazywać ciała, tylko ono samo
O.Wilde
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 9:45 am   

Z pewnoscia, bo był chociażby słynny rock balet Trinity w 1970 roku, a zatem 10 lat młodszy. Z tym, że Próba bardzo przedarła się do świadomości widzów, zwłaszcza w Polsce. Myślę, ze szeroka, starsza publicznośc do dziś hasło rock ballet kojarzy z Próbą właśnie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13