www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubieni polscy tancerze i choreografowie
Autor Wiadomość
MMM
Gość
Wysłany: Pon Cze 14, 2004 3:13 pm   Ulubieni polscy tancerze i choreografowie

JACY SĄ WASI ULUBIENI POLSCY TANCERZE I CHOREOGRAFOWIE ?????????????????????????
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Pon Cze 14, 2004 5:03 pm   

Jako niezależny dziennikarz muzyczny i baletowy nie powinnam zabierać głosu i kogos faworyzować. Może więc napiszę, omu wg mnie nalezy sie wielki podziw i szacunek: po zakończeniu kariery scenicznej przez Łukasza Gruziela, będą to inni soliści warszawskiego baletu: Andrzej Marek Stasiewicz i Sławomir Woźniak, a wśród pań Karolina Jupowicz, Anita Kuskowska, Beata Grzesińska, Anna Lipczyk i wiele innych. Zresztą każdy tancerz czy tancerka ma swoje specyficzne emplois, w którym wypada świetnie, jeśli zostanie dobrze obsadzony(a). Radze obejrzec pana Wojciecha Warszawskiego jako sierżanta w Carmen Eka, czy Annę Białecką (niegdys cudowną Giselle i Marinę) jako Piastunke w Romeo i Julii. Wspomne tez o wspaniałej parze artystów baletu, którzy niestety wyjechali z kraju, a należeli o moich ulubieńców: to Daria Dadun i Mirosław Gordon.
Nie wspomniałam o Maksie Wojtiulu, bo zrobiła to koleżanka wyżej...
Może teraz napisze ktos z innych miast o tancerzach innych teatrów?
 
 
Gość

Wysłany: Sro Cze 16, 2004 9:15 am   

chyba S.Wożniak
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Cze 16, 2004 8:17 pm   

Niestety nie widziałem wiele polskich wykonań, więc cięzko mi cokolwiek powiedzieć...a tym bardziej już mieć ulubionego Polaka... ale cenię niezmiernie Karoline Jupowicz za jej kunszt, no i oczywiście wielce utalentowanego baletmistrza Maxa- co za ludzie...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
.......
Gość
Wysłany: Sro Cze 16, 2004 11:18 pm   

Hej, na tym bąź co bądź fachowym (specjalistycznym) forum nie wprowadzajmy zamieszania w nazewnictwie: baletmistrz to szef zespołu, pedagog, ew. choreograf, a tańczący głowne role nawet najwspanialszy tancerz to TANCERZ-solista
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Czw Cze 17, 2004 1:49 pm   

Przepraszam, ale uważam osobiście , że Max zasłużył sobie by był nazywany baletmistrzem. Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości...(?)
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
......
Gość
Wysłany: Czw Cze 17, 2004 3:30 pm   

Ależ nikt, któżby śmiał mysleć cos innego :lol: Max is the best! Mistrz baletu, ale nie baletmistrz!
 
 
Gość

Wysłany: Czw Cze 17, 2004 10:13 pm   taaa......

ale ten Maksim Wojtiul przystojny. szkoda ze nie jestem z warszawy, pewnie nigdy nie bedzie mi dane zobaczyc go na scenie :(
 
 
Gość

Wysłany: Nie Cze 20, 2004 10:01 pm   

tak.. ja chyba tez najbardziej Wozniaka lubie... no i Jupowicz tez jest niezla... XD
 
 
Aspicia 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Pasja i coś jeszcze
Posty: 68
Wysłany: Czw Paź 07, 2004 7:33 pm   

Baletmistrz to pedegog baletu. W warszwskim TW jest nim Ireneusz Wiśniewski. Wożniak to I Tancerz a Wojtiul to I Solista a to jest różnica ;)
_________________
"Wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki, lecz dzięki swojej Pasji" Martha Graham
 
 
tekla
Nowicjusz

Posty: 29
Skąd: wodzislaw sl
Wysłany: Czw Paź 07, 2004 7:57 pm   

a ja preferuje Natalie Wojciechowska i oczywiscie Maxa Wojtiula :)
a Natalie mozna zobaczyc teraz w Romowych Kotach- to nie balet ale musical.ale baletnica jest swietna :)
_________________
Zagubiona w sferze tanca i muzyki...
 
 
 
skwarka
Gość
Wysłany: Sob Paź 09, 2004 6:27 pm   

ja niekoniecznie o balecie ale w ogole o tańcu - kocham wprost ewe wycichowska i jej polski teatr tanca balet poznański. mam to szczescie mieszkac w poznaniu i jestem z tą grupą bardzo związana... :-)))
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Paź 09, 2004 8:36 pm   

to tak jak ja :): ):)
 
 
skwarka
Gość
Wysłany: Pią Paź 15, 2004 9:22 pm   do nefretete

czesto czytam jakies twoje komentarze na stronie ptt i pewnie nie raz mijamy sie gdzies na przedstawieniach :-) fajnie jest czasem tak wirtualnie spotykac kogos , kto też żyje "tym' światem :-)
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Paź 16, 2004 12:34 am   :-)

na pewno sie kiedys widzialysmy, jak nie na spektaklu, to moze na otwartych zajeciach. pozdrawiam serdecznie :-))))
 
 
ewka
Gość
Wysłany: Sob Paź 16, 2004 1:06 pm   

Ktos tu wspominał o pedagogach baletu... Wprost ubóstiam panią Ałlę z wrocławskiej operetki. jest jeszcze ktoś inny, prawdopodobnie mało znany, jednak tego człowieka podziwiam ze względu na to, ze był moim pierwszym nauczycielem tańca - Pan Bolesłąm Dwonarowicz. moze znajdzie się ktos kto kiedyś uczły się we Wrocławskiej Arabesce? Coprawda później sie rozpadło, nauczyciele sie zestarzeli i trzebabyło wynieśc się do Operetki, ale i tak łezka w oku się kręci wspominając tamte czasy.... :]
 
 
Aspicia 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Pasja i coś jeszcze
Posty: 68
Wysłany: Nie Paź 17, 2004 7:40 pm   

Pani Ałła...noo jest spoko! kiedyś mnie uczyła póki nie przeszłam do Warszawskiej OSB!!! Givi też jest extra!!!
Co do ulubionych poslich tancerzy...poprzednio napisałam Wozniak...dzisiaj uzupełniam: MARCIN KRAJEWSKI!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
"Wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki, lecz dzięki swojej Pasji" Martha Graham
 
 
lorien
Gość
Wysłany: Pon Lis 22, 2004 4:37 pm   Re: ***TANCERZE***

z tych staryxh - Plisiecka, Nureyev, a z nowszych Jonathan Byrne
Ollivier (northern ballet)
 
 
.......
Gość
Wysłany: Sob Gru 11, 2004 2:06 pm   Ulubiony tancerz

Po wczorajszym Dziadku do orzechów napisze tylko : ANDRZEJ MAREK STASIEWICZ!!!!! :lol: tak wejśc w nagłe zastępstwo i zrobić główna partę!!! Paluszki liazać, był słodki :oops:
 
 
Beata - Wlkp
Gość
Wysłany: Sob Gru 11, 2004 11:20 pm   choreograf

Ja tańcze w zespole amatorskim od paru lat ,ale chciałam też wrzucić swoje "5 groszy" apropos choreografa i uważam ,że jest to dobry choreograf ,tancerz w miniaturze tanecznej i inscenizacji .Jest to Pan Sebastian Białobrzeski.
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Gru 23, 2004 9:13 pm   

Z tancerek Teatru Wielkiego najbardziej lubię Izabelę Milewską i Dominikę Krzysztoforską, z tancerzy - Maxa Wojtiula, Sławomira Woźniaka i Andrzeja Stasiewicza.
Mogłabym godzinami patrzeć, jak tańczą :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Gość

Wysłany: Sob Gru 25, 2004 3:15 pm   Re: taaa......

Anonymous napisał/a:
ale ten Maksim Wojtiul przystojny. szkoda ze nie jestem z warszawy, pewnie nigdy nie bedzie mi dane zobaczyc go na scenie :(

Niekoniecznie...ostatnio tańczył w szczecińskim dziadku do orzechów sama też tam tańczyłam i naprawdę żałujcie...w końcu widziałam go nie tylko na scenie ale i od "kuchni" jak się przygotowuje...Podziwiam również Ize Milewską :* buziaki dla wzsystkich
 
 
.......
Gość
Wysłany: Sob Gru 25, 2004 5:39 pm   taaaa

A teraz Maksim Wojtiul jest kontuzjowany i nie tańczy ani w Warszawie, ani w Szczecinie :cry:
 
 
Filip
Nowicjusz


Posty: 16
Skąd: katowice
Wysłany: Pon Gru 27, 2004 9:40 pm   

ciężko jest pisać na temat kogo się najbardziej lubi bo jak to widać z dotychczasowych wypowiedzi bardzo często obok walorów technicznych pojaiają się jawnie lub podświadomie oceny osoby, jej wyglądu, zachowania itd. jest to całkiem naturalne, bo człowiek w ten sposób wyrabia sobie opinię o innych, ale trudno potem pisać na taki właśnie temat. Ja cenie sobie wszystkich zarówno solistów jak i zespół. wiem ile pracy i poświęcenia wymaga taniec i przygotowanie spektaklu dlatego cenie ich wszystkich. co do choreografów..... widziałem różne przedstawienia i układy konkursowe i przyznam, ze jest to szeroki wachlarz pomysłów stad trzeba wielkiej subtelności w ich ocenianiu a mi jej brak więc się nie wypowiem. pozdrawiam everybody.
 
 
 
Gość

Wysłany: Wto Gru 28, 2004 2:43 pm   

nie konieczni bo nie możemy oceniać tancerza pod kątem tego jakim jest człowiekiem bo tego nigdy się nie dowiemy jak wygląda jego życie prywatne, a co do argumentu urody, to zbyt często bierze on góre nad walorami technicznymi, które u tancerzy są chyba jednak ważniejsze. Filip
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13