www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Krakowska Zawodowa Szkoła Baletowa
Autor Wiadomość
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 7:45 am   Krakowska Zawodowa Szkoła Baletowa

A oto artykuł o tej szkole:
http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/16851.html
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 10:43 am   

Cytat:
Chłopców jest tylko kilku. To krakowska specyfika. Z doświadczeń Swietłany Gajdy wynika, że w szkołach baletowych w innych miastach Polski chłopców jest znacznie więcej, zdarzają się nawet całe klasy męskie.


Ciekawe, ciekawe...
:?
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 2:45 pm   

nie moge sie powstrzymać - przysięgam ze to nie floodowanie ;)
HA HA HA!!! Całe klasy męskie? A gdzież to? :roll:
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 4:28 pm   

Pierwsze słyszę :) Cały artykuł rzeczywiście bardzo ciekawy, ale ten cytat dobijający (chociaż nie powiem - fajnie by było jak tylu chłopców chciało by się związać z tańcem :P w innych miastach)

P.S. Mamy tu kogoś z tej szkoły???

P.S. Ten post uczynił mnie solistką naszego baletu :)
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 5:20 pm   

W innych miastach (moze w Paryżu?)

A to jest ta sama szkoła co Akademia Tańca?
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 5:24 pm   

Nie to nie jest ta sama szkoła
Krakowska Akademia Tańca www.balet-krakow.pl
Krakowska Zawodowa Szkoła Baletowa http://www.szkolabaletowa.art.pl/
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 5:29 pm   

męskie klasy :?: :!: to by było mmmrraaaauuu :twisted: niestety narazie można tylko pomarzyć... :roll:
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 8:17 pm   

do Krakowskiej Akademii Tańca to chodzę ja :D
a z zawodówki jest 'baletmistrz z krakowa', tylko przepadł w boju :wink:
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
aniaka
Adept Baletu


Posty: 138
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 8:27 pm   

Powiedz mi Makowa a masz zajęcia z Moniką Myśliwiec? Jak Ona uczy?
_________________
"Są trzy zasady rządzące życiem: rodzimy się, umieramy, rzeczy się zmieniają... i może jeszcze jedna: każdy ma osobę, po której już nikogo nie będzie mógł tak pokochać"
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 8:37 pm   

I czym się różnią te szkoły? Chodzi o poziom?
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 8:47 pm   

zajęcia z p. Moniką są OK. szczególnie że mam teraz zajęcia z najstarszą grupą, więc poziom wysoki zaiste. tylko trochę mnie wkurza, że nie ma na tyle czasu żeby mi na przykład wytłumaczyć jak sie robi piruet w attitude, bo te dziewuszki już kręcą i to super, a ja bidna sirota świecę uszami :(
generalnie szkoła p. Switłany jest rosyjska, nasza za to oparta na systemie francuskim. ale ta szkoła, że "jesteś w tej i tej klasie to masz opanować to i to" nie daje fascynujących efektów, bo owszem dziewczęta znają pas, ale nierewelacyjnie. poprostu żeby zrobić. u nas cykle są dopasowywane do możliwości klasy, wybitne jednostki przyłączane do starszych grup, zajęcia indywidualne, warsztatowe etcetera :)
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 9:03 pm   

Aha. No to wszystko jasne. :P
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
baletmistrz z krakowa 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz???
Wiek: 36
Posty: 45
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 10, 2005 4:45 pm   

Witam witam:)) ja wcale nie przepadłem w boju:)) Chodziłem do tej szkoły ostatnimy czasy i chciałbym do niej wrócić choć nie wiem czy bedzie to możlwie ze wzgledu na kontuzje.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania co do tej skzołyu chętnie odpowiem:)
 
 
 
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 10, 2005 5:04 pm   

Widziałam Krakowska Zawodową Szkołe Baletowa, że tak powiem w "akcji" tzn podczas pokazów. Faktycznie jest to chyba najlepsza szkoła w Krakowie, jednak jest po pierwsze droga, a po drugie uczy sie tam bardzo mało osób. Na scenie wypadli nieźle, chociaż powtarzali program z zeszłego roku. Dyplomantki raczej dobre, ale też bez rewelacji, jedna krzywiła kolana przy wszystkim, druga sie chwiała okropnie, a trzecia jest ok. Poza tym występ zakończył spotkania taneczne, na które przyjechała szkoła z Białorusi, więc jak sie łatwo domyślic tamte, 14, 15, 16 letnie dziewczęta i chłopcy pokazali poziom doskonały. Wspaniałe warunki, potrójne piruety, wysokie skoki,nogi jak struny przy samej głowie, wariacje były trudne a poza tym piękne pod względem artystycznym. Był nawet umierający łabędź- dziewczyna pokazala wybitny wdzięk, więc suma sumarów krakowska szkoła wypadła bardzo słabo przy tych ewolucjah białorusinów.
Na scenie widac było w przypadku uczniów szkoły ogromny stres, co wynika według mnie z wyjątkowo napiętej atmosfery, ktora panuje tam na zajęciach. Do mojej klasy swego czasu przyszła na lekcje jedna z uczennic, która była przykładem bardzo zestresowanego dziecka, gdyż nawet przy dosyc prostych cwiczeniach trzęsła sie cała ze strachu, nie mogła ustac na releve itd. U nas panuje przyjemna atmosfera na zajęciach, także do dzis pozostało mi wrażenie tej biednej, podenerwowanej dziewczynki. Żal mi takich dzieci, które od dzieciństwa przyzwyczajone sa do terroru.
_________________
The dance says what words cannot
 
 
 
baletmistrz z krakowa 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz???
Wiek: 36
Posty: 45
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 10, 2005 7:05 pm   

Powiem szczerze ze na zajęciach jest "rygor" ale jak dla mnie jest on bardzo mobilizujący i własnie to mi sie w tej szkole najbardziej podoba...jest ona cięzka ale moim zdaniem oprócz nauki tańca w pewien sposób uczy tez życia...
 
 
 
Maciejka
Nowicjusz


Posty: 31
Wysłany: Nie Lis 20, 2005 12:21 am   

Może to będzie niemiłe i nietaktowne, ale... Widziałam stronę internetową Krakowksiej Zawodowej Szkoły Baletowej i uczennice na zdjęciach wyglądają... no, słabo.
 
 
baletmistrz z krakowa 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz???
Wiek: 36
Posty: 45
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lis 23, 2005 6:02 pm   

lecz to są tylko zdjecia...
 
 
 
Pola1
Nowicjusz

Posty: 20
Wysłany: Sro Lis 23, 2005 6:33 pm   

Tez tak uwazam,Maciejko, jestes z Wrocławia, wytlumacz mi prosze, dlaczego ciagle wszystko krytykujecie
 
 
vvvvv
Nowicjusz

Posty: 21
Wysłany: Sro Lis 23, 2005 6:53 pm   

Dlaczego ciagle sie wszystko krytykuje-po pierwsze krytyka jest nieodłaczna dla ludzi ambitnych i inteligentnych czyli potrzebna do rozwoju człowieka ale ciagła krytyka moze swiadczyc o zakompleksieniu,zawisci,zazdrosci,niezadowoleniu z tego co robimy badz jesli jestesmy ogromnie wpływowi na zdanie osoby drugiej,ktora wszystko krytykuje.
Takie znajduje wytłumaczenie na nieustanna krytykę wszystkiego,co jest poza naszym kregim.
A tez jestem z Wrocławia i ze szkoły "Capitol".
Pozdawiam serdecznie.
_________________
Szczęście to nie tylko to,co los daje,ale i to,czego nie zabiera.
 
 
Esmeraldas
Gość
Wysłany: Czw Lis 24, 2005 11:54 am   

Oczywiście Wrocław wszystkiemu wienien, prawda? Najpierw mieliście wielkie zażalenia do Copelli1, że nie należy do "Fanklubu Karpuhiny" i napisała, ze miala krzywy arabesk ( bo to prawda), potem, ze my wszystko krytykujemy, no prosze przyjrzyjcie sie tym zdjęciom, jezeli te dziewczyny bylyby naprawde dobre to mielibyśmy troche inną opinię...Prawda? Większość z nas raczej nie krytykuje z zazdrości, tylko mówi prawdę, a ręczę głową Maciejka nie ma powodów do zazdrości :twisted: . I mam pytanie do uczniów tej Szkoly w Krakowie, wy te zajęcia macie po południu, prawda? Jak wy znajdujecie czas na zwykłą szkołe i jeszcze na tą?

KONIEC KŁÓTNI!!! wrrrr
 
 
baletmistrz z krakowa 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz???
Wiek: 36
Posty: 45
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lis 24, 2005 1:30 pm   

Czas na zajęcia w taj szkole można znaleźć bez problemu. Zajecia odbywają sie np. od godziny 16 bądź jeszcze później wiec nie ma żadnego problemu.
pozdrawiam
 
 
 
Maciejka
Nowicjusz


Posty: 31
Wysłany: Sob Lis 26, 2005 1:04 pm   

Och jeeej... Owszem, krytykuję ZDJĘCIA, ale wcale nie mówię, że szkoła Krakowska jest zła... Sama to sobie dopowiedziałaś, Polu1. Nigdy nie widziałam jak te dziewczyny tańczą! Tylko na zdjęciach mi się nie podobają i już.
 
 
wer
Nowicjusz

Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 09, 2006 10:48 pm   Krakowska Zawodowa...

Szkoła Krakowska ma specyficzną atmosferę. To prawda. Ale dyscyplina w balecie być musi. To konieczne. Natomiast poziom techniczny szkoły jest najwyższy w Krakowie, bezsprzecznie. P. Swietłana Gajda robi bardzo wiele dla rozwoju (powinnam raczej napisać: narodzin) Prawdziwego Baletu w Krakowie. Chce stworzyć Teatr Baletu. Czy nie wydaje Wam się dziwne, że słynny Kraków, miasto kultury, nie ma i nie miało swojej sceny baletowej? Wszystko to, co dzieje się tu baletowego, powinno być raczej nazwane zabawą w balet, kółkiem baletowym. Nie ma w Krakowie profesjonalnych, zawodowych tancerzy. A kiedy są potrzebni - trzeba ich angażować z innych miast. Pani Gajda chce to zmienić. A władze (i Krakowiacy) zamiast jej pomóc, krytykują. Każda szkoła ma wady, ale wady się naprawia wraz z doświadczeniem. A wniosek jest jeden: jeżeli ktoś w Krakowie (i nie tylko) chce POWAŻNIE uczyć się tańca klasycznego, to tylko w tej szkole. Wiem, bo się tu uczę (a miałam okazję poznać też inne "szkoły" krakowskie).
_________________
Taniec? - "ILUZJA SIŁ NIERZEYWISTYCH" - pozwala wyrazić nieuświadomione
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 09, 2006 11:19 pm   

luzie z Krakowa zapomnieli o tym, że balet jeszcze instnieje....moim zdaniem powinniśmy im to uświadomić, bo w tym kierunku trzeba coś robić i ratowa Krakowski balet!!!!
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 10, 2006 11:07 am   

To faktycznie dobra szkoła, ale uważam, że przemowy pani Dyrektor tej szkoły przed i po wystepach, na temat tego, że w Krkaowie nie ma ŻADNEJ innej szkoły i że TYLKO ona ma szkołę baletową i że JEDYNIE jej uczennice są dobre jest to totalne przegięcie, brak taktu i kultury, tym bardziej, że na tych występach, na widowni są dyrektorzy innych szkół. Może sobie wszystkim uczniom wmawiac same złe rzeczy o innych szkołach, ale robienie tego publicznie ejst nie na miejscu, tym bardziej, ze z tego co w ogóle słyszałam, to praktycznie nie ma tam starszych kals, jedynie dzieci, a w tak krytykowanej szkole na Łąkowej jest świetna klasa pani Ani chociażby, w innych szkołach też są wybitne jednostki, więc pani Gajda nie ma racji, że jesli ona by nie miała szkoły, to nie byłoby żadnych tancerzy w Krakowie.
_________________
The dance says what words cannot
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12