www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Flamenco
Autor Wiadomość
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 12:06 pm   Flamenco

uczestniczył ktoś z was kiedyś w lekcji flamenco? planuję się zapisać na takie zajęcia bo flamenco zawsze mnie b. pociągało i okropnie podoba mi się ten rodzaj wyrażania ekspresji w tańcu. jeśli tkos jest w stanie mi naświetlić jak wyglądają takie zajęcia, czego uczy się na samym początku etcetera, to byłoby b. miło :D :D

pozdrawiam
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 12:15 pm   

Na początku zapewne będziesz się nudzic, bo zwykle kursy flamenco zaczynają się od wprowadzenia port de bras i pas de bourres. Przynajmniej posłuchasz wspaniałej muzyki :)
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
tancereczka19
Adept Baletu

Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 12:34 pm   

Ja nigdy nie próbowałam tańczyć flamenco, ale zawsze mi się podobał ten taniec, stroje i wachalarze (podobno strasznie drogie):wink:
Moja koleżanka tańczy flamenco wiec wiem tez ze są w nim jakieś elementy stepu, ale dopiero na wyższym poziomie.
_________________
"zanim wejdziesz na sale baletową zastanów sie kim chcesz być, a nie co masz robić"
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 7:02 pm   

Rzeczywiście, we flamenco jest trochę elementów zbliżonych do stepu., tylko chyba blaszki są mniejsze i obcasy przy butach do flamenco nieco wyższe, niż w tych do stepu.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
yvonne
Corps de Ballet


Posty: 316
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Wrz 26, 2005 1:46 pm   

Ja byłam na lekcji próbnej.Bardzo mi się podobało.Niby nic a na następny dzień miałam takie zakwasy,że hej. I tą spódnicą się tak fajnie machało.
Pani opowiadała o różnych rodzajach tego tańca i od razu uczyła kroków.
A to na zachętę-Juan (edit: Joaquín) Cortes (w filmie "Kwiat mego sekretu " tak ładnie tańczy flamenco... :wink:
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Wrz 26, 2005 3:24 pm   

ja widziałam podczas XII warsztatow w Poznaniu pokaz pary Hiszpanow. Pieknie tanczyli, zwlaszcza on. dawno nie widzialam, by ktos wkladal tyle serca i emocji w taniec.
 
 
yvonne
Corps de Ballet


Posty: 316
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Wrz 26, 2005 3:42 pm   

To podobno jest najlepszy tancerz flamenco (współczesnie) oraz tancerz Baletu Narodowego.aż mi się palce plączą ...

edit:
Obejrzyj film almodovara kwiat mego sekretu.On ma tam znaczącą role i TAŃCZY!!!!
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sob Paź 08, 2005 3:35 pm   

no to jestem po pierwszej lekcji.
było baaaaardzo przyjemnie, tyle że sie troche gupio czulam jako jedyna w spódnicy, bo sie dziecko przygotowało merytorycznie a tu taka kicha i w spodniach trzeba przychodzić na razie :wink: średnia wieku grupy ok. 40 lat. ode mnie, przez dziewczyny w wieku 20-35, po panie 40-55 i jednego chłopa ( :? ). nauczycielka bardzo przyjemna w obyciu, świetnie tańczy, opowiada o wszystkim, tłumaczy, pokazuje...jest też facet od czarnej roboty, czyli grania na gitarze :P on gra, pokazuje palmas (klaskanie) i port de bras. a dziś jeszcze mnie czeka pokaz w wykonaniu nauczycieli także ciekawe, ciekawe...
i tylko teraz: czy możliwe jest dobranie charakterek żeby pasowały i do ludowego i do flamenco? HELP!
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Paź 08, 2005 8:14 pm   

No nie wiem. Buty do flamenco mają wyższy obcas, niż standardowy obcas charakterek, poza tym mają te blaszki.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Paź 09, 2005 11:20 am   

hmmm na zajęciach z flamenco, które kiedyś się odbywały przed moimi dziewczyny obowiązkowo musiały mieć spódnice za kolano i buty na mocnych, niewysokich obcasach (do "tupania").
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
witamina-c
Adept Baletu


Posty: 50
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 20, 2006 11:22 pm   flamenco...

No już dawno się tu nikt nie odzywał, więc postanowiła jako nowa na tym forum coś od siebie napisać:). Oczywiście uwielbiam balet, ale nie tylko, a maja ukochaną formą tańca jest oczywiście flamenco. uczę się go już od 14 miesięcy i jestem zachwycona. Trudno ten taniec porównać do baletu (:P), ale napewno łączy te tańce fakt, że na bycie świetną tancerką/tancerzem trzeba uczyć się latami i są to bardzo trudne tańce (oczywiście każde na własny sposób). Ja jednak jestem uparta i staram sie być jak najlepsza i mam cichutkie, malutkie marzenie, że kiedyś uda mi się zostać tancerką i nauczycielką flamenco... Po tym jak nie poszłam do baletówki (może by i mnie przyjeli, ale moja mama uznała, że nie poradzę sobie fizycznie - co dzisiaj okazałoby się prawdą:D). Ale ja zawsze byłam uparta i wiedziałam, że swoją przyszłość chcę wiązać z tańcem, tylko jeszcze nie wiedziałam z jakim... i tu przez przypadek trafiłam na flamenco:). A czy są tu jeszcze jakieś niedobitki tancerek/tancerzy flamenco??:P Lubię się wymieniać różnego rodzaju poradami, a forum dla tancerek flamenco niestety jest powiem tak trochę w zastoju, a tutaj dzieje się naprawdę dużo rzeczy;D.
_________________
Aprisa y bien no puede ser.
Co nagle to po diable.

www.flamenco.phorum.pl
 
 
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Cze 25, 2006 8:13 pm   

Ja już trochę tańczę flamenco, więc pozwolę sobie sprecyzować, że buty nie mają blaszek, tylko są podbite gwoździkami.
A jeżeli chodzi o Joaquina C. to baaardzo polecam jego show "Joaquin Cortes Live".
 
 
witamina-c
Adept Baletu


Posty: 50
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 11:26 pm   

A ile juz tanczysz Nemo i gdzie??:> Bo wiesz zbieram informacje o roznych szkolachflamenco, bo czasem warto np w wakacje pojezdzic sobie na rozne warsztaty, bo kazda nauczycielka ma inny styl i inaczej uczy i to bardzo wzbogaca:). Ja moge z czystym sumieniem pochwalic moja naprawde wg mnie swietna tancerke (oczywiscie kazdy sam musi ocenic styl w jakim tanczy, bo to indywidualna sprawa, ale jej technicznych i pedagogicznych umiejetnosci trudno nie chwali:P) Alicję Morenę. Chcialabym napewno w przyszlosci pouczyc sie od Marty Robles z warszawskiej Triany oraz Ani Redlin z Łodzkiego Studia (widzialam ja na koncercie z jej zespolem Por Fiesta - jest bosska!!!). A co do butow to prawda, w odroznieniu od butow do "normalnego" stepowania te nie maja blaszek, a gwozdziki. Ja mam Menkesy, ktore jechaly do mnie z Hiszpanii ponad 2 miesiace i bardzo je sobie chwale:D.
_________________
Aprisa y bien no puede ser.
Co nagle to po diable.

www.flamenco.phorum.pl
 
 
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Cze 27, 2006 6:23 pm   

Polecam bardzo Anię Redlin. Ma świetny styl, bardzo kobiecy i zalotny, a na zajęciach możesz się naprawdę dużo nauczyć, no i jest przesympatyczna. Marta w przeciwieństwie do Ani ma styl bardzo mocny, czasami nawet męski, ale układ z jej warsztatów należy do moich najulubieńszych.
Natomiast bardzo polecam Małgosię Matuszewską. Małgosia uczyła się choreografii u Ewy Wycichowskiej i pantomimy co daje po prostu niesamowite efekty. Zajęcia prowadzi bardzo składnie i najwięcej się z nich zapamiętuje. Jej choreografie są zawsze bardzo teatralne, często łączone ze śpiewem. Robi też zawsze trochę palmasu i da się z nią porozmawiać o tańcu w ogóle i pośpiewać przy ognisku :) Wiem, że w to lato będzie w Sopocie, w Studio Styl, w drugiej połowie lipca, a jak ktoś chce więcej to w Bielinie jest cały obóz flamenco - indo -itp. Najlepiej zajrzeć na www.ntf.pl
 
 
witamina-c
Adept Baletu


Posty: 50
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Cze 28, 2006 10:24 am   

No wlasnie wiem, ze bedzie w Sopocie, ale niestety duzo kasy wydaje na nauke tanca w lipcu, wiec juz mi nie starczy na Malgosie;D. Tzn ja mialam w dlugi weekend czerwcowy isc na warsztaty z Ana Azules (Antje Herber), ale niestety miala bolesna kontuzje:(. Mialam jednak szanse z nia pogadac i jest naprawde super - ma ogromna wiedze co do flamenco. Dziewczyny byly zachwycone tym ak prowadzi zajecia z tanca, jak rowniez ze spiewu (dziewczyny ktore nie poderzewaly sie o umiejetnosc spiewu dzisiaj spiewaja na cale gardlo cwiczona piesc:D). Ale na szczescie bedzie u nas w pazdzierniku (no moze na samym poczatku listopada - nie wiadomo kiedy ona bedzie miala dokladnie czas i jak u nas bedzie np jakis dlugi weekend albo cos). Ja natomiast widzialam choreografie Any w wykonaniu najlepszej uczennicy w naszej szkole, ktora juz zaczyna prowadzic zajecia i jestem pod ogromnym wrazeniem. Poprostu tangos byl swietny, ale buleria... zapierala dech w piersiach:).
_________________
Aprisa y bien no puede ser.
Co nagle to po diable.

www.flamenco.phorum.pl
 
 
girl interrupted
Nowicjusz


Posty: 45
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 10, 2006 2:14 pm   

Nie do końca o aktywnym tańcu a o podziwianiu- we Wrocławiu trafiłam na film Carlosa Saury "Iberia", myślę że obowiązkowy dla każdego miłośnika flamenco, ja na razie przyglądam się z boku ale myslę , że dla kogoś kto już tańczy to bardzo przyjemne doświadczenie filmowe:)
_________________
still this is someone else's form of bliss
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Sie 10, 2006 2:50 pm   

O tak, filmy Carlosa Saury z cala pewoscia trzeba obejrzec, jesli ktos chce wiedziec, co to jest flamenco - wiele jego filmow jest temu poswieconych.

Dodam, ze obok oczywiscie cudownej muzyki i tanca filmom towarzysza przepiekne obrazy - a to za zasluga pewnego operatora, ktorego nazwiska niestety nie pamietam.

Szczerze, to nie wyobrazam sobie mowic dzisiaj o kulturze flamenco, nie wymieniajac nazwiska Carlosa Saury, paradoksalnie - bo co ma film do tanca? Jak widac ma... ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 11, 2006 7:03 pm   

Ja bardzo lubię flamenco, szczególnie polubiłam po lekturze książki Jasona Webstera "Duende. W poszukiwaniu flamenco" książka bardzo mi się podobała, świetnie przedstawiała flamenco.:)
 
 
 
witamina-c
Adept Baletu


Posty: 50
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sie 12, 2006 1:07 pm   

A ja musze sie przyznac, ze nie skonczylam jej czytac (mimo iz jak to mowia moi rodzice "pozeram ksiazki jedna za druga;) to jednak spodziewalam sie, ze bedzie tam wiecej o flamenco i ogolnie to srednio mi sie podobala ta ksiazka tzn, do czytania, ale nic specjalnego... a teraz poluje na ksiazke "Magiczny siwat flamenco" - moze ktos czytal?
_________________
Aprisa y bien no puede ser.
Co nagle to po diable.

www.flamenco.phorum.pl
 
 
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Sie 12, 2006 8:11 pm   

Są jeszcze dwie dalsze części Duende, w których będzie więcej o tańcu. Niestety na razie tylko po angielsku, ale mam nadzieję, że niedługo się pojawią w księgarniach.
 
 
Neidiana
Nowicjusz

Posty: 9
Skąd: Czy to ważne...?
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 7:24 pm   Chyba nikt tego nie przeczyta....

hej!! A ja jestem tutaj nowa. Pewnie niklt juz tu nie zaglada, ale ja zaryzykuję, pisząc post. Moze ktos odpisze. Przez trzy lata tańczyłam balet i załuję, ze musiałam to rzucić, ale nie miałam wyjscia. teraz(od 14 września) chcę zacząć flamenco. W związku z tym mam pytanie: czy moje "umiejetności"(chociaż dawno to było, to jeszcze coś z baletu pamię tam :) ) się przydadzą??
Dodam, ze teraz jestem w trzeciej gimnazjum, a z baletem "zerwałam" , :( niestety, po trzeciej podstawówki :D
pozdro!!!
 
 
 
Luthien
Nowicjusz

Posty: 8
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 7:37 pm   

hej,ja tez tńcze falmenco od prawie dwóch lat i gorąco polecam! doświadczenia z baletu na pewno Ci się przydadzą. Praca rąk,tańczenie z ugiętymi kolanami, proste plecy, cała postawa...itd Ty to juz przerabiałaś, więc teraz na pewno będzie Ci łatwiej. pozdrawiam i życze powodzenia!
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Nie Wrz 10, 2006 12:25 pm   

w akcesie robią skórkowe baletki na obcasie - polecane przez niektórych instruktorów ze względu na cenę przystępniejszą niż normalne butki do flamenco, które początkującym nie są potrzebne.
my np. na rozgrzewkę mieliśmy być w baletkach - hehe, ależ mi się od tych uderzeń stopą podbicie poprawiło :D
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
witamina-c
Adept Baletu


Posty: 50
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Wrz 10, 2006 5:49 pm   

Zadnych baletek na flamenco! NIgdy przenigdy :D Na flamenco tanczy sie w takich oto butack, ktorych jestem szczesliwa posiadaczka:D ---> http://flamenco.menkes.es...d=21&fam=zapato , ale takich na poczatku nikt nie ma, no bo skad to wystarcza Ci zwykle buty na STABILNYM obcasie (musza stukac) i nawygodniej z zakrytymi palcami. A tych z Akcesu szczerze mowiac nie polecam za bardzo, bo roznica ceny miedzy nimi a hiszpaniskimi nie jest az tak duzo, a jest bardzo duza ruoznica w jakosci. W baletkach sie nie tanczyc, poniewaz we flamenco sie stepuje. Ja tancze od 1,5 roku i jestem zachwycona. Wg mnie balet nie daje jakos super duzo we flamenco, no ale wiesz zawsze masz lepiej wycwiczone cialo, masz lepsza kondycje itp itd wiec to zawsze jest ogromna zaleta. Wielu mistrzow flamenco uczylo sie tez podstaw tanca klasycznego, np wielki Antonio Gades.
_________________
Aprisa y bien no puede ser.
Co nagle to po diable.

www.flamenco.phorum.pl
 
 
Neidiana
Nowicjusz

Posty: 9
Skąd: Czy to ważne...?
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 3:12 pm   

Kiedy się zapisywałam, to mi powiedzieli, że na poczatku mam miec baletki. Za duzo na temat flamenco(na razie) nie wiem, a z różnych źródeł słyszę co innego.
Jestem z Wrocka i bedę się uczyc w szkole Suenos(podlega pod operetkę, czy jakoś tak). Na razie jeszcze nie znam szczegółów, chociaz zajęcia mają zacząć się w ten czwartek. A butki na zdjęciu bardzo ładne :) W ogóle, od kiedy ujrzałam buty do flamenco, to bardzo mi się podobaja :D
A jak duża jest róznica (w cenie) między butami z np.akcesu(czy innych polskich producentów, że się tak wyrażę) a butami z Hiszpanii??
Dzięki za pomoc :)
_________________
"Lubię śpiewać, lubię tańczyć, lubię zapach pomarańczy..."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12