www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
tancerz/tancerka - mąż/żona
Autor Wiadomość
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 1:07 pm   

oj trudno, trudno, kazda kartka musi sie trawic we wnętrznościach kilka dni, zeby ja pojac do głęgi i do cna..
Teraz jak kartkuję, to diabel ogonem przykryl i nie moge doszukac sie tego fragmentu, o ktory mi chodzilo: bylo tam o idealnej kobiecie, ktora winna byc lekka jak piórko - w znaczeniu lekka, bo nie odciążająca czlowieka sobą w zadnym sensie: swoimi niepokojami, smutkami, wewnetrznym chaosem, nie moze tez obciazac przekonaniem faceta, ze jest przyczepiona do niego jak rzep do psiego ogona (rzecz jasna co do tej rzepy to moje przetransponowanie słów filozofa :D :D ).

Ale jak juz otworzylam Wiedzę, to zacytuje inny fragment, równie fantastyczny, a dotyczący przepisu na chm jakby to nazwać - "podryw idealny" :) (dodam przepisu, który jest najlepszy na świecie :wink: )

"Gdy mężczyna pośród swojego zgielku stoi, gdy oblewają go wzburzone fale jego czynow i zaczynów: wtedy widzi tez przesuwajace sie obok niego istoty, do ktorych szczescia i zacisza teskni - sa to kobiety. Sądzi on nieledwo, ze tam u kobiet mieszka jego lepsze ja: ze w cichych tych miejscach nawet najglosniejsze wzburzenie martwą staje się ciszą, a życie samo snem o życiu. A jednak! Jednak! Szlachetny mój marzycielu, nawet na najpięknięszym żaglowcu jest wiele chałasu i zgiełku, i to niestety tak wiele marnego, małego zgiełku! Czarem i najpotężniejszym działaniem kobiet jest, by rzec językiem filozofów, działanie na odległość - actio in distans: na to jednak trzeba, naprzód i przede wszystkim - odległości!!!!" - Friedrich Nietzsche , Wiedza radosna, tł. L. Staff, W-wa 1906-1907, s. 98.
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 1:26 pm   

Kobiety! Obudżcie się i nie szukajcie szczęścia w dalekich "podróżach" bo ono jest blisko jeno starczy opuścić głowę by je dostrzec. :wink:
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 1:48 pm   

moj drogi, w tym momencie zdaje sie ze nie zcalasz w jedno 2 rowne rzeczy.

Co innego to jest przezywanie rzeczywistosci w sposob realny dzien za dniem i co innego mowienie o rzeczywistości nie wprost ale w sposob naokrągly. Czytanie filozofii to nie jest sen na jawie ale odżywianie sie od czasu do czasu mądrością. Tyle jest glupoty na codzien, ze w starozytnosci odkryto, ze sa tacy ludzie jak filozofowie, ktorych celem jest szukanie mądrosci, co wyrazili na swoj sposob (od szukania madrosci nazwa filozofia). Zostawili oni jakąs tam spuściznę i od czasu do czasu można sobie czytając ją ubarwić życie tak samo jak sobie je mozna ubarwic idąc na balet.

Co nie zmienia w żaden sposób tego, ze na codzien jestem do bólu realna i to ze jestem szczesliwa (bo jestem) to wynik realnego patrzenia na zycie. Bo jesli sie na zycie nie patrzy jakim jest realnie to nie ma mowy o tym zeby byc z zycia zadowolonym. Rozsadek i widzenie rzeczy jakimi są to podstawa.
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 2:01 pm   

x x x
Ostatnio zmieniony przez jurecq Czw Wrz 30, 2010 3:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 2:36 pm   

jurecq napisał/a:
, tylko nie wiem czy w wypadku proby zrozumienia kobiet przez mezczyzn (i odwrotnie) filozofia moze pomoc... .


Znow piszesz cos w poblizu tego co mysle.
A czy filozofia moze pomóc? : ja bym powiedziala nawet więcej tzn, ze nie moze. Zrozumiec mezczyzn, tak jak zycie ogolnie trzeba samemu a to co moze filozofia :to najwyzej uspokoic sie jak slyszy sie glupstwa (jak to w zyciu - nikt z nas nie przezyje zeby sie glupstw nie nasluchac...) , . Ale zrozumiec trzeba świat samemu, żadne cudze mysli tu nie pomoga, a powiedzialabym ze nawet błędem jest branie cudzych mysli jako wlasnych.

Co innego gdy ma sie juz jakies przekonaie i czyta sie ze ktos 1000 lat temu myslal tak samo: to jakos czlowiekowi poprawia samopoczucie - zwlaszcza jak to byl ktos w stylu Platon czy cos takiego.

A co zrozumienia w zyciu to kazdy z nas by chcial :) , ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. A życie pokazuje, ze nawet jak ktos nie zajmuje sie zawodowo tym co Ty, to jakos moze nadawac na tych samych falach, a innym razem ktos z tej samej beczki zawodowej -a zupelnie sie mozna z nim rozmijac w rozmowach na kazdy temat.
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 5:49 pm   

x x x
Ostatnio zmieniony przez jurecq Czw Wrz 30, 2010 3:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 9:31 pm   

ag111111 napisał/a:
A czy filozofia moze pomóc? : ja bym powiedziala nawet więcej tzn, ze nie moze.

I słusznie. W udanym zwiazku filozofia tylko przeszkadza. Tu sie liczy tylko intuicja i dobra wola a i zwykła uczciwość też. Wspólny cel jest dodatkowym bonusem.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Sty 20, 2010 8:21 am   

czyli po dwoch dniach pisania wyglada na to, że dochodzimy do wspolnego wniosku, ze zasada jest taka ze zasad nie ma :)

A co do bledow to powiem tak ze kazdy blad i porazka moga byc pozyteczne czasem nawet bardziej niz sukces. Mnie np najbardziej motywuja porazki. Jak idzie all za dobrze to popadam w marazm ale jak poniose porazke, to wchodza we mnie jakies siły silne i w konsekwencji wychodzi mi to na lepsze niz zycie uslane samymi rozami.
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Sro Sty 20, 2010 1:21 pm   

ag111111 napisał/a:
Jak idzie all za dobrze to popadam w marazm ale jak poniose porazke, to wchodza we mnie jakies siły silne

A to dobre :D Czyli najpierw musi byc gorzej aby było lepiej. To juz było przerabiane dawno,dawno temu. Po siedmu latach chudych przychodza lata tłuste :)
Czy to nie jest jakas odmiana masochizmu?
Gdy przychodzą chwile szczęścia to nie należy sie cieszyć bo to oznacza, że nieszczęście już blisko :shock:
Wnioskuję, że najlepiej być stoikiem.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Sty 20, 2010 1:34 pm   

chyba nie :)
odmiana masochizmu to by byla raczej jakby cos szlo zle a czlowiekowi by z tym bylo dobrze :)
Ale chyba troche odchodzimy od tematu (chociaz w sumie caly ten temat z nazwy samej jestr jakos nie na temat baletu)
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Sro Sty 20, 2010 1:43 pm   

x
Ostatnio zmieniony przez jurecq Wto Paź 26, 2010 11:54 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sty 20, 2010 3:15 pm   

tak, bardzo proszę o powrót do tematu - tzn. wszelkie rozważania na temat partnerstwa w zwiazku, relacji z małonkiem i doboru w pary są dopuszczalne ale... podbudowane baletowo ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Sty 20, 2010 5:34 pm   

z podbudowa baletowa to też jakoś tak ciezko, bo np jakbym chciala pisac o baletowym malzenstwie łodzkim, to tez nie można, bo to w prywatnosc sie wkracza...
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 12:20 am   

Ag ! Ale można pewne sprawy uogólnić, zakamuflować, a istote tego co chcesz i tak mozesz przekazac.

A wracając do tematu, to nie ma co poruszać tego co jest wazne w każdym zwiazku, ludzi kazdego zawodu.
Raczej warto zastanawiac sie jak i kto moze pogodzic sie szczegolnie gdy jeden z partnerow tanczy, a drugi co robi ...
- moze prowadzic dom
- moze uprawiac zawod artystyczny w godzinach nieregularnych
- moze pracowac od 7-17 lub w innych stalych godzinach, lub na zmiany

Jaki ten drugi powinien miec cechy osobowosci, charakter, cechy nabyte
- przychodzi z pracy i czeka na podanie obiadu
-wychodzi do pracy i czeka na podane sniadanie, uprasowane ubranie itd
- ma zawod artystyczny ( muzyk, plastyk, literat ) ale jest gwiazda sam dla siebie i oczekuje pelnego serwisu j.w.
- czyja kariera jet priorytetem ( wszyscy artysci wyzej wymienieni moga tworzyc w dowolnym miejscu) , a tancerz, tancerka musi tanczyć w konkretnym miejscu - co z dostosowaniem - z wczesnejszych postow widzialem, ze trudno udaje sie pogodzić te sprawy

Kimkolwiek jest, jezeli jest egocentrykiem, egoista, bez empatii to w szczególniści taki PARTNER dla tancerza, tancerki sie nie nadaje.

I nie chodzi tylko o ten "serwis" - bo nawet, gdy jest obsluga, dom milionera, to pewne cechy sa wazne absolutnie, aby byc szczesliwym - tylko dotycza innej pllaszczyzny - sposobu spedzania wolnego czasu, rozrywki, tematu rozmów itd
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 10:00 am   

jest! znalazłam!
Znalazłam jednego faceta, który zrezygnowal ze swojej kariery, dla dobra związku .(to tak apropo poruszonego przez Joanne tematu, ze takowych mężczyzn strasznie malo :) ).
Zasłyszało mi się, że chłopak Poliny Semionowej , który był tancerzem, przeniósł sie do Berlina żeby byc blisko niej i teraz chyba- o ile sie nie myle -prowadzi jakis sklep.
Ale dla tak uwielbianej i -trzeba to zaznaczyc- pięknej kobiety, to to poświęcenie jest chyba uzasadnine :)
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 10:14 am   

ag111111 napisał/a:
jest! znalazłam!

Przepraszam ale nie bardzo zrozumialem: czy znalazłaś dla siebie czy tez chodzi o faceta Poli Siemionownej? :o
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 10:52 am   

dobre :D
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 3:27 pm   

No tak, ale w przypadku takiej Poliny to chyba oczywiste... Chyba że jej partner miałby zadatki na drugiego Malachowa.
A co z sytuacja, kiedy oboje mają równe szanse (zrobić podobną 'rangę' kariery), czy ewentualnie jedno z nich nieznacznie wieksze, i któres by miało się poświęcić (czyli np. przeprowadzić się za kompanią partnera/ki) to kto jest to częściej...?
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 3:59 pm   

no wtedy to rzecz jasna, ze statystycznie jest to kobieta (tą która sie poświęci). No chyba ze sie rozstana i kazde sobie pojdzie w swoja strone, albo oboje zostana tam gdzie moga tanczyc razem.

A co do chlopaka Poliny Semionowej to jednak bym go Joanno troszkę doceniła :) , bo jeśli jest sie tancerzem, nawet nie Malakhovem, to i tak ciężko rzucic swój zespół (bodajze w Stutgarcie) i zacząć robic coś innego. Tym bardziej, ze chyba nie byl taki strasznie zły. no i zakladajac ze to o nich to prawda, bo moze to plotka a moze cos sie zmienilo.

A tak na marginesie, to ja sie bardzo ucieszyłam, jak się dowiedziałam, że naszych łódzkich dwóch pierwszych solistów łódzkich zostało małżeństwem, bo jestem spokojniejsza, ze sie jedna z tych osób nie przeprowadzi tanczyc poza Łodzią :wink: A to świetny tancerz i zawsze sie balam, ze gdzies sie przeniesie. Wiem, wiem to co napisałam jest egoistyczne ale w sumie ja jestem zadowolona, moi ulubiency sa zadowoleni: czego chcieć więcej?
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 4:09 pm   

Mąż tancerz - marzenie ! :D
Ja natomiast przyłapałam się, że od pewnego czasu muszę z kimś zatańczyć, żeby go bliżej poznać. ;p
Na moim obozie tanecznym, w pierwszym dniu mieliśmy 'zapoznawczą' dyskotekę. ;p
Niestety, mało osób tańczyło, ale ja owszem. ;) W każdym razie, zamiast pytać kogoś co lubi, itp, proponowałam po prostu: 'zatańczymy?' :D


Ale często zdarza się, że partnerzy taneczni stają się partnerami w życiu, więc... ;p
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
meegson 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń.
Wiek: 31
Posty: 30
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 4:40 pm   

owszem, często. :)
_________________
...uczynić taniec ich jedynym życiem, jedynym światem, jedynym przedmiotem pragnień.
 
     
Bambyno 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 9:13 pm   

Fajnie jest widzieć parę taneczną nie tylko na scenie ;) ale również w życiu prywatnym. Zapewne dużo wspólnego czasu poświęcanego razem na scenie mogłoby wzmocnić związek, ale i także wpłynąć niekorzystnie na relacje między partnerami. Przebywanie i robienie tego samego non stop jest na dłuższą metę monotonne. Trochę luzu nie zaszkodziłoby ;) właśnie ze względu na tą monotonność i wspólne przebywanie w domu jak i na scenie nie chciałabym mieć męża tancerza. :P
_________________
"Dopiero taniec nadał jej ruchom cel i kierunek."
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14