www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedstawialnia
Autor Wiadomość
Natka5151 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Miłośnik
Posty: 1
Wysłany: Sro Lis 23, 2011 9:33 pm   

Witam ! Nazywam się Natalia i mam 13 lat. Od pewnego razu zafascynowałam się baletem i zakochałam się w nim <33. Lecz niestety nie mogę go tańczyć, gdyż jestem strasznie mało rozciągnięta , nie umiem mostka ( nie mam garba, ani nic z tych rzeczy, ale jakoś mi nie wychodzi xdd ) i parę innych przyczyn. Bardzo bym chciała tańczyć balet i będę do upadłego się starać !!! A co ! A i moje zainteresowania to głównie taniec ( tańczę modern jazz, lecz chciała bym balet ), lecz także zwierzaki xdd Interesuję się klasyfikacją biologiczną i rozpoznawaniem poszczególnych ras. Przyszłość to głównie dobra szkoła i studia po kierunkiem lekarz weterynarz. A po gimnazjum pójdę do technikum i będę uczyć się na technika weterynarii <33 Studia może gdzieś za granicą ( mieszkam w Polsce ), hmm... jeszcze mam czas :D . Mam kilka zwierzaków : 2 psy, kota i papugę. Wszystkie kocham <33 Jeden pies to kundelek, a drugi to labrador. Kocica to dachowiec. A papuga to nimfa. Mam niestety rodzeństwo ( starszego brata ;/ ), które mnie wkurza ;p Ale takie uroki bycia młodszym ;// Ulubiony owoc to granat i arbuz, chociaż mandarynki też uwielbiam. Ale te dwa takie najjj ... mmmm... :P . Lubię kolor niebieski i zielony oraz żółty. Nielubię kiedy ludzie ubierają się cali na czarno i szaro, kocham kiedy ludzie ubierają się w jasne kolory. :) A i jeszcze jak skończę studia i zarobię trochę to wyjadę mieszkać do USA. :) Niegdy w Polsce, niby piękny kraj, ale mnie tak niczym szczególnym nie zachwyca. Kocham moją ojczyznę , ale kraju, jako tako nie lubię. xdd No to tyle :)
_________________
Zafascynowana baletem <3
Zakochana w balecie <3
Pragnąca tańczyć balet <33
I  balet !
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Lut 01, 2012 11:12 pm   

No to może zaproszę tutaj Aliego, który nam ostatnio ożywił forum :)
 
     
Shecharchoret 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerz, miłośnik
Posty: 198
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 5:24 pm   

Natka5151 napisał/a:
Kocham moją ojczyznę , ale kraju, jako tako nie lubię.

Cóż za ambiwalencja :D Również miałam kiedyś papugi i również były to nimfy. Piękne i mądre to stworzenia. A co do ubierania się na czarno... osobiście nie widzę w tym nic złego. Wszak czerń pasuje do każdej okazji, wyszczupla, a dodatkowo jest kobieca, tajemnicza a nawet seksowna ;)
Witam w takim razie na forum i powodzenia życzę ;)
_________________
"An teileichi, an tasuri l’vadeich?
Ei darkeich yordah, sapri li, Shecharchoret?
Sod li kat, asu’ach li badad.
Laruchot egal sodi."
 
 
     
Nanami chan
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 10:52 pm   

Witajcie :)
Już od jakiegoś czasu milcząco przeglądam forum i pomyślałam że czas się przedstawić.
Mam na imię Agnieszka.Mimo zaawansowanego wieku 23 lat zaczęłam tańczyć i mam za sobą już 2 lekcje baletu.Chociaż figura tancerki nie jest czymś czym mogę się poszczycić wierzę że kobiece kształty nie są przeszkodą :)pPrzynajmniej w momencie jeżeli tak jak ja robi się to dla relaksu.
Na co dzień pracuję i zgłębiam tajniki gry na skrzypcach.Na nich też zaczęłam grać późno bo w wieku 20 lat.
Wszystko jest jednak możliwe! :wink:
pozdrawiam
 
     
emily1984 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 40
Posty: 3
Wysłany: Sob Sie 25, 2012 12:12 pm   Dzień dobry :)

Witam wszystkich :)
Baletem zainteresowałam się przypadkowo, za sprawą przyjaciółki, która zajmuje się nim zawodowo od wielu lat. Moja wiedza na ten temat na pewno wymaga powiększenia(i forum zamierzam używać w tym celu) za to uczucie do tej pięknej dziedziny sztuki wręcz przeciwnie. Największy sentyment mam do "Jeziora Łabędziego"(haha, nic oryginalnego) dlatego, że właśnie je widziałam jako pierwsze i w dodatku był to Teatr Bolszoj.
Z dodatkowych informacji o mnie : Lubię Pragę jesienią i cynamonowe migdały.
Pozdrowienia.
Emilka :)
_________________
Nena, też masz ode mnie buziaka :)
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Sob Sie 25, 2012 2:19 pm   

Witamy :mrgreen:
cynamonowe migdały? W sensie obtaczane/prażone? :smile:
(Jakbyś miała przepis to ja chętna :wink: )
 
     
emily1984 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 40
Posty: 3
Wysłany: Sob Sie 25, 2012 10:44 pm   

Georgia~ napisał/a:
Witamy :mrgreen:
cynamonowe migdały? W sensie obtaczane/prażone? :smile:
(Jakbyś miała przepis to ja chętna :wink: )


Oczywiście, mam przepis, ale wyślę na priva, żeby nie robić off topic i nie kusić słodyczami :smile:
_________________
Nena, też masz ode mnie buziaka :)
 
     
Motylka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 8
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 3:53 pm   

Witajcie!

Forum przeglądam już od kilku lat :) Jestem Wam ogromnie wdzięczna za wszystkie wskazówki, jakie tu wyczytałam i za cały ten Wasz zapał do pokonywania trudności, jaki skapuje ze wszystkich postów.

Postanowiłam zacząć pisać, gdyż na nowo zaczyna się moja przygoda z baletem :)
Jestem z Łodzi - miasto duże, OSB oczywiście jest i mnogość szkół tańca także zachwyca :)
Swego czasu Rodzice wybrali dla mnie zamiast tańca muzykę, więc prawdziwe i dojrzałe pragnienie tańca obudziło się we mnie nazbyt późno :) Jako "duża panna" (na studiach) zaczęłam chodzić na lekcje klasyki do jednej z prywatnych szkół tańca... To absolutnie niesamowite doświadczenie! Wiem, że wiele Balerin po latach spędzonych w szkole ma dość wszystkich "pas", "jete" itd... A dla mnie każde takie słowo i ruch były jak balsam dla ducha :) W końcu to tylko raz w tygodniu :)

Później niestety złamałam kręgosłup, a gdy skończyłam rehabilitację niestety moja dotychczasowa Instruktorka baletu przeniosła się do innego miasta.
Ostatnio jednak moje marzenia o przyodzianiu point znów odżyły! W Łodzi otworzyła się szkoła tańca, w której podstaw klasyki może nauczyć się każdy , niezależnie od wieku i dotychczasowych umiejętności :) Opiszę ją zaraz w odpowiednim wątku :)

Tutaj miałam wielką chęć podzielenia się moją historią :) Mam nadzieję, że to nie offtop, w razie czego zmykam na inne wątki :)

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i już cieszę się na wspólne taneczne pogawędki :)
_________________
Baletomaniaczka, małymi kroczkami gonię baletowe marzenia :)
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 15, 2012 1:24 pm   

Witam serdecznie na forum. Wspaniale, ze podzieliłaś się z nami swoją historią miłości do baletu, ciesze się także że ta przygoda zaczyna się na nowo i masz mozliwośc realizowania tej pasji. Zapraszam do pisania, komentowania i opowiadania, jak wyglądają zajęcia dla kompletnie początkujących :))) (choć Ty początkująca przeciez nie jesteś). No i powodzenia!
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Motylka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 8
Wysłany: Sob Wrz 15, 2012 10:44 pm   

Bardzo dziękuję za ciepłe przywitanie :)

Kasia G napisał/a:
Ty początkująca przeciez nie jesteś

Patrząc na realia baletowe, wiem że jestem bardzo początkująca :) W tej technice sam "staż" czasowy mówi niezbyt wiele :)
Niemniej jednak: dziękuję :)
_________________
Baletomaniaczka, małymi kroczkami gonię baletowe marzenia :)
 
     
fouette
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica-tancerka
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Sty 16, 2013 10:31 pm   

Cześć wszystkim!
Ostatnimi czasy coraz częściej przeglądam Forum, więc postanowiłam do Was dołączyć ;)
Baletem interesuję się od... od zawsze :D
Od prawie dziesięciu lat uczę się tańca klasycznego w SBAN w Poznaniu. Moja przygoda z nim zaczęła się dość nietypowo (a może jednak typowo?), ponieważ jako kilkuletnie dziecko zamarzyło mi się nauczyć pięknie tańczyć i mieć możliwość występowania na prawdziwej scenie. I udało się! Rodzice posłali mnie do szkoły poleconej przez moją koleżankę tylko po to, żebym stwierdziła, że mi się nie podoba albo nie dam rady.
No cóż, w dalszym ciągu sztuka niezwykle mnie inspiruje, żeby nie powiedzieć, że wręcz bardziej :D Jak już wyżej pisałam, od prawie dziesięciu lat ćwiczę, a zwieńczeniem całego roku pracy jest PROFESJONALNY występ na deskach Teatru Muzycznego, od niedawna także Teatru Wielkiego (Opery Poznańskiej). Dodam, niezbyt skromnie, że jestem solistką :)
Poza baletem, uczę się grać na pianinie i gitarze, chodzę do Gimnazjum Dwujęzycznego (poznaniakom znane pod hasłem "Krzesiny" ;) ) należącego do ZSO2
Więcej o sobie nie piszę, bo nie jestem interesującą osobą i nie chcę Was zanudzać =)
_________________
After all this time?
Always.
 
     
damian.bokowski
Nowicjusz

Posty: 1
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 1:29 pm   Przywitanie

witam wszystkich ;))
_________________
banery reklamowe Wrocław działamy na terenie całego kraju, sprawdź nas.
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Mar 13, 2013 12:34 pm   

witamy na forum! :>
_________________
what goes around comes back around..
 
 
     
Alice.99 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 30, 2013 3:32 pm   

Witam,
od pewnego czasu przeglądam forum w poszukiwaniu informacji o tańcu klasycznym. Forum bardzo mi się spodobało, więc postanowiłam do niego dołączyć.
Zainteresowanie baletem, w moim przypadku, zaczęło się dość nietypowo: podczas ferii postanowiłam iść spać (spanie to moje hobby) i przyśnił mi się sen o dniu w skórze prima baleriny. Po przebudzeniu zaczęłam szkicować baletnice (jestem swego rodzaju artystką :roll: malarstwo, rzeźba, architektura terenu, cukiernictwo, literatura). Cały mój pokuj tonął w rysunkach. Namalowałam obraz, tańczącej młodszej siostry (siostra chodzi na balet). W końcu postanowiłam dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Zaczęłam przepytywać siostrę, przeglądać internet i zanim sie obejrzałam, siedziałam już w tym po uszy. Obecnie staram się przywrócić sobie giętkość, żeby móc zacząć taniec klasyczny od podstaw. Co prawda, mam już 15 lat , ale uważam, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno.
_________________
Na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno.
 
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 3:28 pm   

tak tak tak! to prawda! ja zaczęłam tańczyć kiedy miałam 13 lat. najpierw ogromna fascynacja a potem lekcje baletu. na początku było troszkę trudno, ale wszystko wyćwiczyłam. powodzenia kochana! : >
_________________
what goes around comes back around..
 
 
     
Alice.99 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 5:18 pm   

Dzięki :)
_________________
Na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno.
 
 
     
m_bright 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1
Skąd: Koszalin
Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 10:51 pm   

Witam serdecznie.
Swoją przygodę z baletem zaczełam w wieku 4 lat w małym studiu dla dzieciaczków(do lat 6), ale zanim dobiłam do tego wieku zostałam "przerzucona" czy może "awansowałam" do studia dla starszych prowadzonego przez Walerego Niekrasowa. Spędziłam tam kilka lat, występowałam w teatrze na kontrakcie, jeździłam na tourne, tańczyłam i tańczyłam, uwielbiałam to i podobno miałam predyspozycje, ale niezbyt moim rodzicom widziało się wysyłanie dziecka do OSB w Gdańsku (200 km + w tym czasie średnio u nas w rodzinie z utrzymywaniem dziecka na odległość) a i także mi nie podobały te klasy baletowe utworzone w tutejszej podstawówce... Ze względu na to tak trochę byłam na wylocie w studiu... Zrezygnowałam więc ze studia, ale wciąż ćwiczyłam "na własną rękę"... potem zakopałam balet jako anegdotę w moim życiu, że był taki czas, że wiele mi dał i nauczył, ale zaczęłam pracować nad innymi zainteresowania, lecz z takim samym oddaniem i wytrwałością jak nad baletem...
Mam bliską znajomą z berlińskiej szkoły Sabiny Roth, która kontroluje mój "domowy trening" żebym sobie nie zrobiła poważnej krzywdy, przypomina mi to co mogło się zatrzeć i od czasu do czasu z okazji wizyt fizycznie poprawia błędy i instruuje. Dzięki takiemu układowi jestem już en pointe od kilku tygodni i powoli powoli wdrażam się coraz lepiej.

Jednak moim marzeniem jest żeby gdzieś w moim mieście w którym jest przecież już multum sali baletowych, nawet z bardzo profesjonalnie przygotowanym podłożem antywstrząsowym i antypoślizgowym, pan Walery reaktywował studio, z szansą dla "starszych dzieci" bo działa jego studio, ale lekcje są prowadzone przez jego żonę, i tylko dla dzieci do lat 6. Starsze mam rozumieć idą do szkoły baletowej, zazwyczaj podobno nie wytrzymują i odchodzą przed końcem podstawówki, a te które dotrwają, idą do gimnazjum z klasą baletową i koniec. Myślę że znalazło by się kilka osób z "późnym zapłonem" ale wciąż chcących spróbować. Nie mówię o reaktywacji przedstawień i całego cyrku, ale po prostu zajęcia, żeby sobie poćwiczyć, wyżyć, i mieć satysfakcję że uczy mnie tak dobry nauczyciel, a jeśli nawet nie pan Walery, to tylko żeby mieć dostęp do sali, drążka i lustra, z kimkolwiek nad głową, ale zawsze zajęcia.
 
     
liveinthebeat 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 24
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 9:31 am   

Witam wszystkich! : )
Zaczęłam tańczyć balet na zajęciach dla maluchów w OSB w Gdańsku kiedy miałam 6 lat. Po dwóch latach znudziło mi się - byłam głupia. ;''(
W wieku 10 lat zaczęłam jeździć figurowo na łyżwach. Na początku w synchronie, potem w parach tanecznych. Miałam jednego partnera i to tylko przez miesiąc. Wierzcie mi- z partnerami w łyżwiarstwie bardzo ciężko. W tym roku ( ok. 7 miesc. temu) zaczęłam równolegle trenować taniec towarzyski. Szybko nadrobiłam zaległości i po 3 miesiącach trafiłam do grupy wyczynowej. Obecnie jestem jedną z lepszych, ale wciąż BEZ PARTNERA! ;'(
Jako łyżwiarka mam 'dodatkowe' 3 balety (+chodzę na jeden nie z mojej grupy, czyli w sumie 4 + w domu). Po prostu się zakochałam ( w balecie :)) i mimo tego, że już niedługo kończę 14 lat(taka ze mnie starucha) zrobiłabym wszystko, by tańczyć profesjonalnie. Zamówiłam już pointy, jestem bardzo chwalona przez instruktorkę (ona również uczy w OSB) za ambicję, pracowitość, postawę i rozciągnięcie, ale wydaje mi się, że dobre przygotowanie fizyczne, talent i jakieś tam minimalne doświadczenie nie uczynią mnie balleriną. :(
_________________
~~ Going to perfecion~~
 
     
lily91 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaczarowana
Wiek: 32
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 4:12 pm   

Witaj, liveinthebeat, ale proszę, nie mów, że jesteś stara. Na tym forum są starsze osoby które dopiero zaczynają i dałyby dużo by móc cofnąć się znów do 14 lat po to, żeby zacząć wcześniej majac lepsze warunki fizyczne do nauki klasyki.... W każdym razie gratuluje ambicji i dotychczasowych sukcesów. Ach, ten balet.... :wink:
_________________
I wanna be perfect.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 7:19 pm   

Witaj na forum liveinthebeat ;)
Skoro masz stały kontakt z nauczycielką z OSB, to porusz z nią ten temat, zapytaj czy masz szansę, jakie są warunki rekrutacji do szkoły itp.
A co do point- mam nadzieję, że będziesz ćwiczyć pod okiem instruktorki (i za jej zgodą ;) ), bo jeżeli chcesz tańczyć profesjonalnie, to tym bardziej nie powinnaś robić nic sama w nich, bo możesz sobie krzywdę zrobić i źle wyuczyć.
W każdym razie, nie rezygnuj! Tak jak powiedziała lily91, nie jesteś stara, pracuj wytrwale, spróbuj zrealizować marzenie! Życzę powodzenia :)
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 6:46 pm   

jak Ty jesteś stara, to ja jestem Natalia Osipova! kochana walcz o siebie! pytaj się instruktorki co i jak i leć do przodu! trzymamy za Ciebie kciuki i życzymy Ci powodzenia :3
_________________
what goes around comes back around..
 
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 7:31 pm   

Liveinthebeat, bycie "za starą" to już nie jest wymówka:-), wiara w siebie, ciężka praca i wytrwałość może zdziałać wszystko, do dzieła!!!
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
liveinthebeat 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 24
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Maj 29, 2013 5:58 pm   

Dzięki wszystkim za ciepłe powitanie i miłe słowa! Na pewno się nie poddam mimo wieku. Więc do dzieła. Pozdrawiam. :wink:
_________________
~~ Going to perfecion~~
 
     
Khaleesi 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Tancerka
Posty: 3
Wysłany: Wto Wrz 17, 2013 9:50 am   

Witajcie :)

Czytywałam to forum dość intensywnie już kilka lat temu, jednak jakoś nigdy się na nim nie zarejestrowałam. Zdecydowałam się to obecnie zrobić, ponieważ liczę na waszą pomoc w pewnej sprawie, ale o tym wkrótce napiszę w odpowiednim dziale. Jeśli o mnie chodzi, to jestem absolwentką szkoły baletowej, ale obecnie nie tańczę zawodowo na pełen etat, powiedziałabym że bardziej rekreacyjnie. Moja droga poniosła w końcu mnie bardziej w stronę tańca współczesnego i jazzu.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
 
     
Nikka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
laik
Posty: 2
Wysłany: Wto Wrz 17, 2013 10:11 am   Witam

Witam,
mam na imię Dominika. Nie jestem baletnicą ani tancerką. Uczęszczałam jako dziecko na lekcje baletu. Zarejestrowałam się na forum, ponieważ szukam Point w dobrym stanie jako rekwizyt do sesji zdjęciowej, ale o tym w innym temacie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 14