www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Klasyka - Warszawa - zajęcia dla dorosłych
Autor Wiadomość
Ni
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 24
Wysłany: Sob Sie 18, 2012 11:27 pm   

vesper_, w samej szkole baletowej oczywiście nie ma ;) Jeśli już, to zajęcia organizuje Studio Taneczno-Aktorskie i odbywają się one w sali Studia przy ulicy Twardej.
A zajęcia są ;) Są warsztaty na przełomie czerwca/lipca i we wrześniu, przy czym w tym roku we wrześniu będą chyba tylko zajęcia dla grup średnio-zaawansowanych/zaawansowanych. Obecnie (w sierpniu) nie ma zajęć.

EDIT. Nastąpiła zmiana, wszystkie stopnie zaawansowania będą miały zajęcia we wrześniu. Informacje są na stronie Studia ;)
 
     
vesper_
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 10
Wysłany: Nie Sie 19, 2012 8:59 am   

o , to straszna szkoda . Będę jeden dzień w warszawie i miałam nadzieje że uda mi się na coś załapać . No nic . Dziękuję za informacje:)
 
     
gosza 
Nowicjusz

Posty: 5
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 10:11 pm   

Hej, chciałabym się z Wami wszystkimi przywitać :) Podczytuję forum od jakiegoś czasu i w końcu dojrzała we mnie myśl na zapisanie się na klasykę (na Twardą). Jest jedno 'ale' - czy osoba z dość dużą nadwagą ma tam czego szukać? Czy nie zrobię sobie krzywdy? Niestety z różnych względów ważę więcej niż powinnam :/ Nie jestem stara, chodzę na inne tańce, ale tam wiem, że kolana i kostki są bezpieczne. Google nic o tym nie mówią, a zadzwonić się wstydzę... Jesteście moją ostatnią nadzieją ;)
 
     
lily91 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaczarowana
Wiek: 32
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 5:34 pm   

Cześć :) ja również planuję zapisać się na klasykę do Studia Taneczno Aktorskiego. Tylko nie mogę się nieco połapać z tym gdzie odbywają się zajęcia; na Twardej czy na Moliera?
 
     
gosza 
Nowicjusz

Posty: 5
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 8:31 pm   

Z tego co mozna wycYtac na stronie, zajecia odbywaja sie i na Twardej i na Molira.
 
     
lily91 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaczarowana
Wiek: 32
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 11:13 pm   

gosza, może nie powinnam udzielać rad, bo dopiero idę na balet, ale moim zdaniem powinnaś pójść na parę zajęć. Na pewno nie będa nas uczyć stania w pointach czy czegoś zaawansowanego, więc myślę, że powinnas sama się przekonać jak się w tym będziesz czuła i porozmawiać po zajęciach z prowadzącym czy jest jakieś ryzyko .
Ja też idę jednak na Twardą, powodzenia :wink:
_________________
I wanna be perfect.
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Sob Wrz 08, 2012 9:06 am   

Gosza, warto spróbować. Jeśli tańczysz, masz pewnie dość wyrobione stopy i silne kostki, na pewno też tańcząc inne style potrafisz wyczuwać reakcje ciała, więc po kilku zajęciach może będziesz mogła ocenić, jak wpływają na Twoje stawy. No i tak jak pisze Lily91 - zapytać instruktora na zajęciach - pamiętaj, że warto się przemóc, bo przecież chodzi o Twoje zdrowie. No a poza tym, ja n przykład też nie mam "baletowej" wagi, a ćwiczenia znacząco wzmocniły mi kostki, i nie mam też problemów ze stawami, a kiedyś borykałam się z "wyskakującą" rzepką z kolana.
 
     
Margot 
Nowicjusz

Posty: 14
Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 12:22 pm   

A ja nie wiem czy w warszawie sa jakies sympatyczne grupy amatorow baletu chodzi o takie bardziej rozmowy o tancu zeby milo spedzic czas zeby sie nie nudzic;) Czy wiecie cos o takich miejscach?
 
     
gosza 
Nowicjusz

Posty: 5
Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 6:46 pm   

dzięki dziewczzyny za odpowiedzi :) właśnie taki był mój plan żeby pójść i zobaczyć na spokojnie, bałam się tylko że ktoś mi od razu powie "NIE IDŹ BABO" ;>
 
     
lily91 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaczarowana
Wiek: 32
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 6:31 pm   

Margot, ja nie słyszałam, ale zamysł czegoś takiego brzmi super : )

gosza, nikt Ci tak nie powie na zajęciach w studio za które płacisz ;p Poza tym, bez przesady, na pewno nie jest tak źle jak to przedstawiasz :wink:
_________________
I wanna be perfect.
 
     
gosza 
Nowicjusz

Posty: 5
Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 2:12 pm   

tyle pytań i wątpliwości, a chyba moje korpo uniemożliwi mi chodzenie :( jak było dziewczyny?

lily, ja swoje wiem :> :p wywalić by mnie pewnie nie wywalili, ale nie chciałabym też sobie sama krzywdy zrobić...
 
     
lily91 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaczarowana
Wiek: 32
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 10:39 pm   

Dlatego sugeruję żebyś porozmawiała z instruktorem : )
_________________
I wanna be perfect.
 
     
Novice 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 72
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 11:39 am   

Witam,
nie mieszkam w warszawie. Bardzo chciałabym uczęszczać na zajęcia baletowe, ponieważ ani w Olsztynie, anie w całym moim województwie nie ma dla mnie zajęć klasyki (mam 16 lat). Jestem dosyć rozciągnięta, mam dobre podbicie.
Biorąc pod uwagę porę roku, dołączenie do Studia Tańca na Moliera (w tym również zmiana szkoły i zamieszkania) możliwe będzie pewnie od przyszłego roku. Czy ma w ogóle możliwość nauki w tym wieku? Czy jest tu jakaś osoba, która mieszka w internacie oraz uczęszcza na zajęcia i mogłaby trochę o tym opowiedzieć?
 
     
lily91 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaczarowana
Wiek: 32
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 2:50 pm   

Hej
Ja akurat jestem spod Warszawy, ale śmiało mówię, że w żadnym wieku nie jest za późno nawet i na klasykę (no chyba że planujesz zrobić karierę w teatrze ; p ), mam 21 i chodzę od października do studia na Moliera. Można się zapisać nawet i teraz, ale kwestia tego, czy byłabyś w stanie "ogarnąć" nazwy figur, które my wykonujemy (raczej bardzo proste, ale jest ich sporo), czasami prowadzący je powtarza wolniej dla kogoś, kto opuścił kilka zajęć, albo dla kogoś kto jest nowy. W grupie, do której chodzę wiek jest zróżnicowany: najwięcej jest osób nastoletnich 15-19, ale jest też parę ok 30, a nawet 40. ale fakt, mało. :wink:
Ja polecałabym Ci chodzić od nast. roku (zajęcia zaczynają się od października), a w międzyczasie poszukaj jakichś warsztatów (w ferie np). Da się zrobić :lol:
_________________
I wanna be perfect.
 
     
Novice 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 72
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 4:19 pm   

Dziękuję. lily91, ile razy chodzisz na zajęcia/ ile płacisz/ jak postępy?
 
     
lily91 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaczarowana
Wiek: 32
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 4:38 pm   

2x w tyg. Można więcej oczywiście (możesz zapisać sie do dwóch grup i chodzić tym sposobem 4x w tyg). Chciałbym więcej ale... kasa :razz: za pojedyncze wejście na 75 min zajęć płacisz 33zł ale lepiej mieć karnet 10-cio wejściowy - płacisz 270zł i oszczędzasz 2 wejścia.

Mimo, że nie zawsze mam czas ćwiczyć w domu, to postępy są : ) ja jednak muszę się bardziej rozciągnąć i to mi zajmuje najwięcej czasu podczas mojego domowego treningu...
_________________
I wanna be perfect.
 
     
Margot 
Nowicjusz

Posty: 14
Wysłany: Nie Lis 25, 2012 7:37 pm   

Ja juz chodze na moiera ale troche czasu mi brakuje na regularne zajecia ale baaardzo kocham balet gdybym tylko miala blizej to bylo cudownie w moim rejonie jakos nie moge znalezc osob ktore interesuja sie baletem. Wedlug niektorych balet to przecez przestarzala forma tanca.
 
     
Margot 
Nowicjusz

Posty: 14
Wysłany: Nie Lis 25, 2012 7:37 pm   

Nie wiem czy powinnam tutaj o tym piasac ae chyba napisze bo ja to jestem bardzo niecierpliwa i najchetniej to bym pogadala na czacie tutaj alb na facebooku i czy ktoras z was nie zna przypadkiem forow gdzie mozna rozmawiac za pomoca facebooka z milymi ludzmi?
 
     
vesper_
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 10
Wysłany: Pią Kwi 05, 2013 10:52 pm   

Witam :)Jaki jest poziom zajęć w studio na moilera? Chodzi mi o konkretny program , tzn. jakie ćwiczenia są wykonywane na grupach początkowych i średnio-zaawansowanych? Są to tylko ćwiczenia techniczne , czy też wariacje? Jak schematycznie wyglądają ćwiczenia na pointach ?
_________________
www.whitepointeshoes.blogspot.com
 
     
lily91 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaczarowana
Wiek: 32
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 11:16 am   

vesper, od października startują zawsze trzy poziomy: początkujący, średnio zaawansowani, zaawansowani. jakieś 2,3 miesiące temu trzy grupy początkowe połączyły się w jedną, bo im trudniej się robiło, tym mniej osób przychodziło. Podobnie jest pewnie z innymi poziomami, wszystko zależy od ilości chętnych. Ja chodzę do początkującej, wiec nie powiem Ci jak to jest z pointami : ) Uczymy się od podstaw, trochę przy drążku, trochę na środku, trochę po przekątnej. Wariacje są : )
_________________
I wanna be perfect.
 
     
green_eyes 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 7:22 pm   

Witam na forum :)
Od października planuję rozpocząć zajęcia w grupie dla początkujących w studiu na Moliera. Czy mogłybyście pomóc mi w wyborze instruktora? W tym roku zajęcia grup początkujących poprowadzą m.in. Piotr Piotrowski, Katarzyna Michałowska, Ewa Ziętkiewicz. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 12:27 pm   

Zdecydowanie Ewa Ziętkiewicz:)
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
vesper_
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 10
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 1:15 pm   

zajęcia dla początkujących prowadzi także Pani Maria Zajdler i ja ją bardzo polecam . Niesamowite zaangażowanie i cierpliwość:)
_________________
www.whitepointeshoes.blogspot.com
 
     
Ni
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 24
Wysłany: Pon Maj 12, 2014 12:50 pm   

Ostatnio zmieniła sie kadra prowadząca zajęcia z baletu w STA (aktualnie chyba WST, mniejsza z tym). Czy macie opinie na temat tych "nowych" prowadzących (M. Zajączkowski, Z. Czapski)?
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 13, 2014 8:27 pm   

Ni napisał/a:
Ostatnio zmieniła sie kadra prowadząca zajęcia z baletu w STA (aktualnie chyba WST, mniejsza z tym). Czy macie opinie na temat tych "nowych" prowadzących (M. Zajączkowski, Z. Czapski)?


Pan Marek Zajczkowski uczyl w Studiu kilka ladnych lat temu zanim zostal dyrektorem Opery w Szczecinie (z tego co pamietam). Niedawno powrocil do warszawy i do STA/WST.
Bardzo dobrze wspominam z nim lekcje. Moze styl prowadzenia zajec jest bardziej meski (mniej ozdobnikow typu delikatne i miekkkie rece jak bylo to np u Pani Ewy Glowackiej) a i tak moim zdaniam warto chodzic bo uczy ciekawie i mozna sie z klasyki podciagnac technicznie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13