www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Klasyka - Warszawa - zajęcia dla dorosłych
Autor Wiadomość
Renee
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Czw Maj 26, 2011 10:40 pm   

No niestety, zbliżają się wakacje i zaczyna wisieć "groźba" ;) braku treningów przez 2-3 miesiące. A szkoda, bo nie tylko przecież chodzi o doskonalenie techniki i naukę nowych kroków, ale, przynajmniej jeżeli o mnie chodzi - potężną dawkę energii, którą mam po zajęciach. Ech, to uzależnienie od endorfiny...

Polecicie coś poza siłownią/fitnessem i innych w tym stylu - bo to niestety nie dla mnie...
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 27, 2011 2:02 pm   

Na tablicy ogłoszeń w studiu juz jest plan zajęć warsztatowych (czerwiec - lipiec). Informacja lada chwila powinna się pojawić na stronie studia. Jeżeli ktoś bardzo niecierpliwy, zawsze może zadzwonić ;) Są zajęcia i dla początkujących i dla zaawansowanych. Ceny z tego co pamiętam 20 zł przy wykupieniu 5 lekcjii.

W we wrześniu prawdopodobnie będą warsztaty "rozruchowe" ;) więc bez zajęć pozostaje tylko sierpień - na odpoczynek i regenerację sił ;)
 
     
montecalvo 
Nowicjusz

Wiek: 35
Posty: 1
Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 7:05 pm   

Witam serdecznie!

Juz od 3 lat 'chodziły' za mną zajęcia z baletu dla dorosłych, z różnych względów nie mogłam się zapisać, ale teraz, całe szczęście!, nic nie stoi na przeszkodzie.
Dzwoniłam do studia im Kamińskiej, mam osobiście przyjsc na Moliera i zapisać się do wybranej grupy.

I tutaj pojawia się pytanie: do kogo powinnam się zapisać? Kogo najbardziej polecacie? A może nie ma różnicy?
Są różni pegagodzy, a ja chciałabym trafić jak najlepiej.

Pozdrawiam :)
 
     
morlinka-ola
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 8:57 pm   

Od pażdziernika wybieram się na pierwsze zajęcia baletu dla dorosłych, mam 20 lat i jestem nierozciągniętym klockiem z poważnymi obawami co do tego czy poziom zajęć go nie przytłoczy, jak myslicie dam sobie radę ? Od kilku lat nie mam styczności z tancem, w dziecinstwie trenowałam towarzyski przez kilka lat, ale później przerwałam, w dodatku poziom mojego rozciągniecia jest gorszy niż zły, i uprzedzając watpliwosci zaznaczę ze nie ma żadnej przesady w tym co mówię...Poza tym... jaki strój będzie odpowiedni na zajęcia ? Legginsy i koszulka ? A buty ?
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 11:13 am   

Bez obaw, balet to nie tylko szpagaty jak się powszechnie przyjęło;), z zajęć rekreacyjnych brak rozciągnięcia Cię nie dyskwalifikuje, wiele ćwiczeń nawet tego nie wymaga. Na zajęcia weź legginsy i bluzkę, a na stopy baletki lub skarpetki. Niektóre dziewczyny widziałam w tunikach i legginsach. Na początku ważne, żebyś czuła się komfortowo. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś przy Moliera można było kupować pojedyncze wejścia, więc jeśli nic się nie zmieniło, wykup jedne zajęcia na próbę i sama stwierdzisz, czy Ci odpowiadają:).
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
morlinka-ola
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 2:46 pm   

Baletki, baletki... Mogą być takie ? Czy będe śmiesznie wyglądać siląc się na bycie "profesjonalną" ? Bo domyślam się ze nie chodzi o baleriny z fizdrygałami z CCC ;)
http://allegro.pl/baletki...1801013916.html
http://allegro.pl/baletki...1781652576.html
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 2:52 pm   

Jak najbardziej mogą być :) Ale możesz kupić też jakieś tańsze, w razie byś jednak zrezygnowała - czego nie życzę :) - będzie mniejsza strata. Sama jakiś czas tańczyłam w baletkach za 20 zł i wcale nie narzekałam, po prostu szybciej się zużyły.
 
     
morlinka-ola
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 3:09 pm   

Sama "zajeździłam" wiele par szmacianych baletek podczas swojej małoletniej przygody z tt, rzeczywiście nie należą do najtrwalszych :) Może jakieś rady dla początkującej które uniemożliwią mi popełnienie miliona gaf z rodzaju "rzeczy błahych" na samym starcie ? Mam 20 lat i pewne obawy związane z moim podeszłym wiekiem... ;)
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 4:44 pm   

Tak, nie stresuj się :D
 
     
morlinka-ola
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 4:47 pm   

;) Dzieki, mam nadzieję, że nie zginę smiercią tragiczną zaplątana we własne nogi/rajstopki ;)
 
     
w. 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośniczka
Wiek: 32
Posty: 40
Skąd: koło Wa-wy
Wysłany: Nie Lis 20, 2011 9:01 pm   

morlinka-ola, chodzisz już na te zajęcia? Ja pomyślałam, że chciałabym pójść na kilka zajęć.
Widzę również, że od 28.11 do 3.12 są lekcje otwarte dla widowni, ciekawe.
Tylko czy teraz jest sens się zapisywać (gr. początkująca) czy lepiej od nowego roku?
 
     
alsaganek 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 25
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 7:51 pm   

Myślicie, że jest sens zapisać się do szkoły na ul.Moilera po paru zajęciach w innej szkole i dojść do grupy dziewcząt w wieku 13 po pół roku ich nauki? Nawisem mówiąc jest tam właściwie jakaś grupa tańca klasycznego do której może uczęszczać 13-latka?
 
 
     
skomplikowana 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
lover
Posty: 8
Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 7:29 am   

Czy ktoś jeszcze uczęszcza do studia na Moliera?
Ja dołączyłam do grupy pana Gaworczyka. Miałam już kontakt z baletem (i nadal mam, w innym miejscu), mimo to wydaje mi się, że poziom jest naprawdę wysoki (grupa początkująca) i daję z siebie wszystko, by nadgonić. (: Po zajęciach moje stopy błagają o litość. ;p
 
     
Figure Skater 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Łyżwiarka
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 04, 2012 1:10 pm   

Mam 16 lat i chciałabym chodzić na zajęcia z baletu jako uzupełnienie do łyżwiarstwa figurowego. Mieszkam w warszawie i najchętniej chodzilabym na nie w czasie wakacji (bo torwar jest zamknięty :( ) . Zna może ktoś jakąś dobra szkółkę, najlepiej na zachód od wisły?
_________________
I <3 figure skating
 
     
Ni
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 24
Wysłany: Sob Lip 07, 2012 11:02 pm   

skomplikowana napisał/a:
mimo to wydaje mi się, że poziom jest naprawdę wysoki (grupa początkująca) i daję z siebie wszystko, by nadgonić. (: Po zajęciach moje stopy błagają o litość. ;p

Nie mogłam się powstrzymać :)

Skąd ja to znam? Mnie po tych zajęciach stopy też błagały o litość, ale potem były regularnie pakowane w pointy. I po 15 minutach na pointach wyraźnie mówiły, co myślą na mój temat (podziwiam wszystkie tancerki, które całe życie na pointach tańczą).
Ale pretensje nóg nie były wysłuchiwane, bo 2 dni później znów szłam do studia.
A teraz warsztaty :) Stopy, szykujcie się :)
 
     
lily91 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaczarowana
Wiek: 32
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 20, 2012 9:49 am   

Hej, mam 21 lat i chciałabym zacząć chodzić na takie zajęcia w Wawie.
I tu moje pytanie do Was, gdzie jest Waszym zdaniem w miarę wysoki poziom jak na naukę dla dorosłych? Myślałam o szkole na Moliera ale teraz pozostaje wybór nauczyciela...
Ostatnio zmieniony przez lily91 Pią Lip 20, 2012 9:59 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ni
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 24
Wysłany: Pią Lip 20, 2012 9:55 am   

Ja polecam Studio Taneczno-Aktorskie Hanny Kamińskiej (przy Moliera) :)
W sumie niedrogo (jak na szkołę tańca), a do tego fajni i kompetentni pedagodzy (pedagodzy ze szkoły baletowej - byli tancerze oraz obecne solistki).
 
     
lily91 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaczarowana
Wiek: 32
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 20, 2012 10:02 am   

Dzięki :) też w pierwszym wyborze zasugerowałam sie niewysoką ceną i czasem zajęć.
Tylko nie wiem jak się ustala grafik po wykupieniu miesięcznego karenetu. Czy można dowolnie sobie zmieniać nauczycieli? Bo np wspominana tu osoba o nazwisku Gaworczyk jest tylko w pon i sob, a mi to średnio odpowiada...
 
     
Ni
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 24
Wysłany: Pią Lip 20, 2012 10:21 am   

Wygląda to następująco.

We wrześniu są zapisy - zajęcia od października. Przy zapisach trzeba już opłacić zajęcia (gotówką), ale nie pamiętam, czy cały karnet, czy jak. Na pewno to jest napisane na stronie.
Przy zapisie zapisujesz się do wybranej grupy/grup (od ilości chętnych zależy uruchomienie grupy). Potem możesz zmienić grupę, chodzić jeszcze dodatkowo do innej grupy etc.

Karnet nie jest miesięczny tylko na 10 wejść, a ważny jest do końca danego kwartału. Tak więc możesz w ciągu miesiąca wykorzystać 2 karnety, albo jeden karnet używać przez 2 miesiące - zależnie, jak będziesz chciała chodzić.

Przykład. Zapisujesz się tylko na balet. Ale w trakcie zajęć stwierdzasz, że chcesz jeszcze chodzić na barre au sol (osobiście polecam :) ). Nie musisz się oficjalnie, w sekretariacie, dopisywać do grupy barre. Po prostu idziesz na zajęcia.
Pamiętaj tylko o tym, że cena lekcji baletu jest wyższa niż cena innych lekcji, więc jeśli chodzisz na balet (i np. na inne zajęcia) musisz kupować karnet droższy. Przy czym jest taka możliwość, że jeśli 5 zajęć z karnetu wykorzystasz na balet, a 5 na barre, to możesz dostać zniżkę.

U mnie osobiście było tak, że zapisałam się na początku tylko do pana Gaworczyka. Potem pochodziłam tez trochę na barre, ale w pewnym momencie przestało mi pasować godzinowo. Za to postanowiłam chodzić sobie dodatkowo na zajęcia do pani Zajdler. W ten sposób co tydzień chodziłam do obu grup bez problemu. Zresztą, polecam Twojej uwadze właśnie chodzenie do różnych pedagogów - wszyscy dążą do tego samego, ale każdy trochę inaczej tłumaczy, więc to jest taka dobra suplementacja.

Potem tylko jeśli chcesz dostać dyplom zgłaszasz w dowolnej grupie, w której jesteś, że chcesz i u kogo się czego uczysz.

Czasem dodatkowo są lekcje point. Ale organizowane są one w trakcie trwania zajęć i są dodatkowo płatne.

Co do grafiku - aktualny grafik będzie we wrześniu :) Pierwotnie w zeszłym roku u pana Gaworczyka były 2 grupy początkujące, ale z czasem frekwencja zmalała i zostały połączone w jedną grupę, tak więc cierpliwości :)
 
     
lily91 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaczarowana
Wiek: 32
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 20, 2012 11:16 am   

Naturalnie chodziło mi o karnety na 10 wejść, a napisałam miesięczne ; p
dzięki za pomoc, póki co kupię jeden karnet. Jeśli dojdzie do tego, że skończy się po około dwóch tygodniach, kupię więcej : )

Możliwe jest żeby grupa zaczynała od stycznia, lutego? Czy tylko i wyłącznie od października?
 
     
Ni
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 24
Wysłany: Pią Lip 20, 2012 11:39 am   

Generalnie grupy zaczynają się tylko od października. Ale może okazać się, że będzie takie multum chętnych, że w międzyczasie utworzą nową grupę.
W grupach początkujących w ciągu pierwszych 2-3 miesięcy można spokojnie dołączyć. Potem może być trochę stresujące dla nowej osoby, że się gubi, że tempo, że nie zna nazw figur etc. (bo poziom grupy idzie utartym szlakiem - nie jest obniżany specjalnie dla nowych osób). Oczywiście, to zależy jeszcze od pedagoga - jedni lecą z materiałem szybciej, inni wolniej.
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 20, 2012 2:52 pm   

Ni napisał/a:
Oczywiście, to zależy jeszcze od pedagoga - jedni lecą z materiałem szybciej, inni wolniej.


No właśnie, a jest ktoś szczególnie polecany? :)
 
     
Ni
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 24
Wysłany: Pią Lip 20, 2012 3:09 pm   

Hmmm, moim zdaniem każdy jest dobry. Ale to zależy od tego, co kto lubi. Ja byłam u pana Gaworczyka i pani Zajdler - jak dla mnie, tempo nauki umiarkowane (ale ja lubię wyzwania), pedagodzy wymagający, kontaktowi i sympatyczni, w moim odczuciu te zajęcia dobrze sie uzupełniały (przynajmniej w mojej głowie :) ).
O paniach Michałowskiej i Wojewódzkiej słyszałam, że tempo nauki jest szybsze, za to u pana Piotrowskiego wolniejsze i pan Piotrowski bardziej zwraca uwage na głowę, ręce, nogi... Ciekawe są jeszcze zajęcia z panią Piorun. Co do innych osób nie mam żadnej opinii.
Jeśli chodzi o barre au sol, to szczególnie polecam panią Piela (Szyłejko) i panią Piorun.
 
     
vesper_
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 10
Wysłany: Sob Sie 18, 2012 1:35 pm   

Witam:) mam pytanie- czy w warszawskiej szkole baletowej są organizowane w czasie wakacji jakieś zajęcia dla dorosłych?
_________________
www.whitepointeshoes.blogspot.com
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sob Sie 18, 2012 9:19 pm   

Vesper_ - nie ma
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12