www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak baletnice robia koczki? ( o fryzjerstwie baletowym...)
Autor Wiadomość
NinaA 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 39
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 2:17 pm   

W filmiku, do którego podałam link sposób na koczka pojawia się dopiero w 7.minucie :oops:
 
     
Katerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 31
Posty: 62
Wysłany: Sro Cze 22, 2011 3:29 pm   

Uzbroiłam się w grzebyk o którym pisałyscie. Tylko problem w tym że walcze z nim i walcze i nie potrafie go upiac. Mam proste wlosy do ramion a mimo to jakos ani mi sie te wsuwki na tyle nie wsuwaja by konstrukcja się trzymała, ani koczek nie wygląda jak koczek. Może jakies wskazówki jak rozgryźć ten grzebyk? Jak daleko od zwinietych wlosow wpiac pierwszy rząd wsuwek? :)
 
 
     
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
Wysłany: Sob Lip 02, 2011 4:00 pm   

Cóż ja go po prostu wsuwam we włosy...

Robię jeszcze tak: Wiąże włosy w kucyk ,porządnie ,dość wysoko ale nie bez przesady ,formułuje koka i na to zaplatam drugą gumkę ,tak jak na kucyk ,ósemkami . Wystarczy do tego zwykła gumka ,ale jak sobie nie radzisz to tu są takie duże gumki do tego
_________________
A on stał, patrzył jak ona tańcząc staje się
elementem sztuki ,nierozerwalną jej częścią.
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Sob Lip 02, 2011 4:57 pm   

Dolores na poprzedniej stronie pisałaś już o tym. Za nabijanie postów można zarobić ostrzeżenie.

Prośba do wszystkich - powstrzymajcie się przed powtarzaniem postów, bezsensownym offtopowaniem, bo chyba trochę Wam się nudzi w wakacje, ale ja nie mam wakacji.
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Tirusia8888 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik, tancerz
Wiek: 25
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Lip 11, 2011 9:55 am   

Ja mam krótkie włosy i zawsze używam tysiące wsuwek żeby sie nie psuły. wiec nie polecam miec takich mocno krótkich :D no i dlatego też zapuszczam ale nigdy mi sie nie udaje zrobić takiego z warkocza ... Po prostu robie jak najwyżej kitke i ,,oplątuję'' ją dookoła i spinam gumką. nie jest to zbyt trwałe ale od czego są siateczki :D A jeszcze apropo lakieru to nie polecam . Ja na scenę ulizuję włosy woskiem do modelowania (pomysł mojej mamy) i trzyma się cały dzień . Jak się robi lakierem to się robi taka ,, skorupa'' na głowie i niekiedy (zwłaszcza u alergików) swędzi skóra głowy. Z żelem tak nie jest ... no przynajmniej ja nie zauważyłam xD Jeszcze kiedyś od koleżanki słyszałam, że soda kuchenna ... Ale myślę że to bardziej do pływania synchronicznego bo do baletu ... nie . Bo jak potem to zmyć z głowy ... Podobno ta koleżanka ma problem nawet po kilku myciach ...
 
 
     
Eureka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
milośnik
Posty: 12
Wysłany: Wto Paź 11, 2011 4:31 pm   

Kiedy mała dostala się do OSB, musiałam przejść "przyśpieszony " :D kurs robienia koka.
Najlepiej wychodzi , kiedy robię kucyka i zaczynam go stopniowo okręcać wokół gumki, pamiętając ,ze od samego poczatku, tak co 2 cm wpinać szpilkę ( na sam koniec siateczka).
Próbowałam różnych: z warkocza, z wypełniaczmi, ale ten jest najprostszy i najlepszy - doskonale sie trzyma cały dzień. Zrobienie go zajmuje jakiś 30 sekund...
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Pon Gru 12, 2011 6:06 pm   

Przejrzałam ze 2 razy cały temat,ale nic nie znalazłam.:(

chodzi o fryzurę do baletów romantycznych (Giselle, Sylfida ) Jak ją stworzyć,mając grzywkę mniej więcej do końca nosa, a włosy do ramion?

(chodzi o coś takiego: http://3.bp.blogspot.com/...elle_ballet.jpg
http://i.fanpix.net/image...vf4iclbi4lj.jpg )


z góry ogroomne dzięki:D

PS : Występ mam w piątek,tak więc,jesli ktoś wie,jak zrobić to cudeńko romantyczne na głowie , proszę,aby udzielił jak najszybciej instrukcji ! :D :roll:
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 10:55 am   

Wiesz co ja bym najpierw zrobiła nisko kitkę i związała ją cienką czarną gumką a potem wywinęła do góry przyczepiając czymś takim
http://www.google.pl/imgr...bU3uGNBw&zoom=1
a końcówki opuściła na dół i przyczepiła wsuwkami. Na koniec lakier.
Mam nadzieję że Ci się uda :smile:
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 2:20 pm   

Spróbuję Georgia, dzięki za pomysl.;)) Mam nadzieję,że jakos się to uda.:P
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 7:04 pm   

Albo spróbuj tak - dzielisz włosy na dwa - z przedziałkiem na środku. Potem oddzielasz po grubym pasmie nad uszami, zostawiasz je a resztę na razie spinasz z tyłu. Te pasma nad uszami, zaczesujesz na nich (na uszach), podwijasz pod nimi i wpinasz końcówki wsuwkami z tyłu głowy, solidnie lakierujesz. Potem zbierasz wszystkie włosy z tyłu nisko w kucyk, zawijasz do środka i spinasz szpilkami do włosów, albo zwijasz je w kok typu banan, tylko upnij dobrze, żeby się w tańcu nie rozleciał. I duuużo lakieru :)
W sumie te pasma na uszach możesz dopiąć do koka na końcu ( w sensie w odwrotnej kolejności), taka spinka jak Georgia proponuje chyba by się tu bardzo nadała :)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 8:40 pm   

U mnie jest jedynie najgorszy problem z grzywką bo ni jak ją tu spiąć.. myślałam,żeby ją też tak z przedziałkiem podzielić na dwa i podpiąć ja pod sam spód,a na to,jakoś tak te pasmo ulożyć co biegnie do ucha.. spróbuję dzisiaj upiąć , tak na próbe..ciekawe co z tego wyjdzie.;p
Dzięki za pomysły! Bardzo mi one pomogą ;)
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 10:19 pm   

Ja mam grzywkę lekko za brwi, czyli jeszcze trudniej do spięcia, ale nie ma problemu - zaczesuję na boki (albo na jeden bok, albo do góry - w zależności od potrzeb) ugładzam takim glutem typu styling glue, a potem lakieruję całość. Dopóki nie umyję włosów przetrzymuje wszystko, całe show, zmiany kostiumów i ...imprezę pokoncertową ;)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Pią Gru 16, 2011 12:52 pm   

Jest! Udało mi się!:D Po mozolnych 3 próbach zrobienia dość ładnej wizualnie fryzury udało mi się!:D
Oczywiście wykorzystałam wszystkie Wasze pomysły .:P Wieczorem po występie, poproszę kogoś,żeby trzasną fotkę to dodam do tego posta, co to mi wyszło.:P
Dzięki jesteście boskie!:))
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
marciksa 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
oby wieczny
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Mar 28, 2012 4:19 pm   Re: Jak baletnice robia koczki? ( o fryzjerstwie baletowym..

Ja po prostu robię warkocza, a potem formuję z niego koczek. Końcówki włosów spinam wsuwkami/spinkami i gotowe! ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13