www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zespół baletu Opery i Operetki w Krakowie
Autor Wiadomość
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sob Sie 06, 2005 9:31 pm   Zespół baletu Opery i Operetki w Krakowie

Jak oceniacie nasz krakowski zespół?
Ja osobiście nie pamiętam kiedy nasz balet wystawił coś nowego...no, może ta ostatnia "królewna śnieżka", ale nie miałam okazji jej oglądnąć. zespól się rozpada, atmosfera wewnątrz jest napięta...szkoda.
jeśli chodzi o tancerzy, których lubię oglądać na deskach naszego teatru słowackiego, bądź lubiłam, bo już tam nie tańczą, to są to M. Myśliwiec (moja obecna nauczycielka), Victor Corpusenko (z którym miałam możliwość zapoznać się podczas wystawiania Madame Butterfly), Vasyl Masliy (miał świetną technikę, ale ten sam uśmiech pt."kocham wszystkich" niezbyt mu pasował np. w "światach równoległych", również mój profesor, obecnie za granicą), Karolina Cichy i Adam Mośko (młody, ale zdolny :wink: )
Jakie są opinie bywalców opery krakowskiej??? :D
 
 
 
aniaka
Adept Baletu


Posty: 138
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sie 13, 2005 4:03 pm   

Hej! Powiem Ci że ja skończyłam krakowską szkołę baletową przy operze i operetce w Krakowie :) Dyrektorką jest Maria Dimitrow - może słyszałaś. Tańczyłam w królewnie śnieżce ( wtedy Śnieżką była właśnie Monika Myśliwiec, była wtedy naszą wielką idolką i wszystkie chciałyśmy tańczyć tak jak ona :)) Uyła mnie żona Wiktora Korpusenki - Lena Korpusenko :)) Jest naprawdę znakomita, mimo że dawała nam troszkę popalić :)) To był naprawdę świetny czas. Nie wiem dokładnie czy piszesz o studiu Dymitrow, ale już wtedy atmosfera była napięta i już wtedy studio zaczynało powoli upadać. Ja skończyłam je 5 lat temu więc teraz pewnie dużo sie pozmieniało, ale bardzo się cieszę że napisałaś na to forum :))) Dzięki.
 
 
aniaka
Adept Baletu


Posty: 138
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sie 13, 2005 4:05 pm   

Aha! I nie wiedziałaś że Vasyl Masliy jest za granicą. Możesz mi napisać o Nim cos więcej?

post zmieniony przez moderatora tablicy
 
 
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 6:51 pm   

Studio baletowe sie nie sypie. Co więcej, co roku wysyła dziewczeta z klasy dyplomowej do Warszawy Jej dyrektorem jest nadal pani Maria Dymitrow i moim zdaniem wszystko tutaj dobrze funkcjonuje i, co ważne uczniowie maja najwięcej w Krakowie zajec dodatkowych poza klasyką. program jest taki jak w ogólnokształcacej szkole baletowej. Balet Opery jest równiez związany z działalnością studia, gdyż uczą tam pani Magdalena Malska, Wioletta Maciejewska i Wiktor Korpusenko. Więc jak widac w ciągu tych 5 lat aż tak wiele się nie zmieniło :)
No ale chyba więcej napisałam o Studiu baletowym, a tematem jest raczej zespół....
_________________
The dance says what words cannot
 
 
 
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Sro Lis 02, 2005 6:14 pm   

wiem że od jakiegoś roku tańczy tam mój przyjaciel Łukasz Wadowski, osoba niezwykle aktywna, początkowo z kręgu tańca ludowego właśnie, od jakiegoś czasu także w operze. Żałuję,że nie miałam okazji go jeszcze widzieć ' w akcji' ;)

pozdrawiam
m.
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 1:07 am   

Hmm...ja tam nie wiem jakie jest studio przy naszej operetce;) Chodzi tam moja koleżanka, ale nie ćwiczy za dobrze.... :?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 4:38 pm   

wiadomo, że są Ci lepsi i gorsi, ale w starszych klasach poziom jest raczej wyrównany. Raczej, bo też zdarzaja się troszke słabsze dziweczyny, ale tak to z reguły jest we wszystkich szkołach tego typu, tzn płatnych.
_________________
The dance says what words cannot
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 10:05 pm   

No tak:) W OSB też tak jest :)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 11, 2006 7:21 pm   

Przecież zawsze są najlepsi, dobrzy, średni i gorsi..... nigdy nie jest tak, że wszyscy tańczą tak samo... Moja koleżanka dawniej tam chodziła, ale sie przeniosła.
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 11, 2006 7:47 pm   

no tak, w OSB raczej wszyscy chcą coś robić w kierunku baletu, a w prywatnych szkołach, bądź studiach tylko pare osób chce być tancerzami, reszta chodzi dla przyjemności..
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 11, 2006 9:51 pm   

Temat chyba dotyczy Zespołu krakowskiego, a nie Studia przy Operze, mysle, że to dwa oddzielne wątki, bo nie wszyscy, którzy są w Studiu tańczą w balecie, i nie wszyscy tancerze zespołu są po Studiu
_________________
The dance says what words cannot
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sty 11, 2006 9:58 pm   

racja, dzieki Domi za zwrócenie uwagi, prosze trzymać sie tematu topiku
moderator
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Sro Maj 02, 2007 12:11 pm   

W Operze Krakowskiej balet zeszedł na psy.
Do repertuaru nic nowego niewprowdzili. No kilka razy tam wystawili: Dziadka do orzechów, Nastroje chwili, Światła równoległe, i chyba też Córkę źle strzeżoną.
Ja mam nadzeje żę kiedy zostaniu ukończona budowa nowego gmachu opery, to może coś się zmini na dobre.
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Maj 02, 2007 3:40 pm   

Szczerze mówiąc to trochę w to wątpie. Niestety balet jest u nas potrzebny tylko do oper i operetek, żeby wystawic przedstawienie baletowe potrzebne jest dwa razy tyle tancerzy i tancerek, a tych nikt nie zatrudni- brak funduszy.
_________________
The dance says what words cannot
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Maj 02, 2007 10:08 pm   

No cóż, spójrzmy prawdzie w oczy- nie mamy nawet tylu tancerzy na tyle dobrych, by mogli zatańczyć w teatrze.
Smutna jest sytuacja baletu w Krakowie.
Pozatym wybudowanie opery to jedno- wykończenie to drugie.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 8:23 pm   

Opera Krakowska napisał/a:
Już wkrótce z placu budowy nowego gmachu Opery Krakowskiej przy ul. Lubicz zniknie parkan ogradzający inwestycję. Wokół zespołu budynków Opery rozpocznie się wtedy ostatni etap prac porządkujących. W grudniu do nowego obiektu przeniosą się pracownicy pionów administracyjnego i technicznego.

Zbliżamy się do szczęśliwego końca – mówi Piotr Rozkrut, dyrektor naczelny Opery Krakowskiej. Przed nami jeszcze prace związane z niezwykle ważną dla opery technologią teatralną, która określa zbiór wszystkich niezbędnych elementów mechanicznych, nagłośnieniowych i oświetleniowych sceny. Są to wszelkiego rodzaju urządzenia uruchamiające zapadnie, ruchome pomosty, górną mechanikę sceny, tzw. sztankiety, horyzonty z elementami doświetlenia, pomosty techniczne oraz rampy z oświetleniem. Technologia sceny to również nagłośnienie i akustyka przestrzenna. Dzięki najnowocześniejszym w tej branży rozwiązaniom możliwe będzie obniżanie wysokości sufitu widowni poprzez opuszczanie ekranów akustycznych. Poprzez ten zabieg uzyska się zmniejszenie objętości sali i w rezultacie doskonałą akustykę.

Już na przełomie roku 2007/2008, publiczność będzie mogła zasiąść na liczącej ponad 750 miejsc widowni, podczas koncertu inaugurującego działalność Opery na nowej scenie. Ponieważ nadal trwać będą prace przy technologii teatralnej, na pierwszym koncercie muzycy wystąpią na proscenium w gmachu głównym. W pełnym zakresie obiekt zostanie uruchomiony na początku sezonu 2008/2009. Do tej pory Opera prezentować będzie przede wszystkim koncerty, zaś mniejsze formy jak spektakle baletowe, przedstawienia dla dzieci i młodzieży już od początku 2008 roku wystawiane będą w sali kameralnej, mogącej pomieścić około 200 osób.

Nas początku nowego roku zakończą się prace w budynku dawnej operetki, który pełnić będzie w niedalekiej przyszłości funkcję recepcyjną dla widzów. Otwarty i dostępny przez cały dzień obiekt pomieści kasy biletowe oraz restaurację.
Sami zadajemy sobie pytanie czy wypada nadal nazywać ten budynek „Ujeżdżalnią”. Chętnie poznamy opinię na ten temat Krakowian – mówi dyrektor naczelny Opery.


Cytat:
mniejsze formy jak spektakle baletowe
<- -- To mnie trochę wkurzyło :evil:
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Wrz 22, 2007 9:39 am   

No cóż Książę, lecz taka jest prawda- to że bedziemy miec Operę to jeszcze nic nie znaczy...wiesz, chyba w Krakowie nigdy nie będą wystawiane balety w miarę "regularnie". Noi nigdy nie będa traktowane poważnie, sam widzisz jak do tego każdy podchodzi.
A jestem pewna, że gdyby zainwestowali w wystawienie kilku baletów z NASZYM krakowskim zespołem i starali się utrzymac go na jakim takim poziomie, publiczności by nie brakowało.
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 11:17 am   

No to dwie informacje - jedna zła, druga może dobra...
Zła tutaj, no to będą hece. Nie dość że budowa się ślimaczy to teraz może ślimaczyć się bardziej ... Ale za to wiadomo skąd takie a nie inne pieniądze to pochłonęło.
Za to lepszą znalazłem na stronach opery. Poszukują koryfei i inkszych tanczerzów - może się coś ruszy w naszym Krakowie z baletem !
Ech tak mi się niezobowiązująco marzy :)

Torin
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 11:56 am   

No to akurat faktycznie coś sie w Krakowie dzieje bo słyszałam o dwóch przypadkach odejścia tancerzy z Warszawy do Krakowa....
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 12:37 pm   

i to jakich...
egoistycznie powiedziałabym, że troszkę mi szkoda, bo do Wwy zawsze bliżej z Łodzi niż do Krakowa ale cóż. Życzę Wam w Krakowie dużo dobrych i dobrze zatańczonych premier
 
     
Offpeak 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 5
Wysłany: Sob Lip 12, 2008 2:43 am   

Sie ruszy za niedlugo, zespol sie rozwija, potrzeba czasu ale idze w dobra strone. Jesli wszystko sie ulozy bedzie tam 30+ tancerzy i tancerek a nie 17-20 jak do tej pory, wiec trzymajcie kciuki!!!
Ja sam osobiscie tam wracam po 3 letniej nieobecnosci, Marisuz Raczynski sie tam tez znajdzie od przyszlego sezonu, wiec i cos ze wspolczesnym moze zamieszamy, narazie to szkice, jak sie znajdziemy na sali bedziemy myslec!
Pozdrawiam

Adam Mośko
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Czw Lip 17, 2008 12:19 am   

No qurde ciesze sie nieeeeezmiernie !!!
Jest szansa, że z nowym gmachem i cos nowego zacznie się dziać w naszej operze i to powoduje że nawet zawieszam mój sceptycyzm na kołku na jakiś czas oczywiście :P ;)

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Nie Lip 20, 2008 6:48 am   

A ja się dziwię, że Kraków aspirujący do miana kulturalnej stolicy Polski do tej pory nie mial porządnej opery ani zespołu baletowego.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Nie Lip 20, 2008 1:01 pm   

Tu jest mniej więcej wyjaśniona historia opery w Krakowie ..., a skąd się taka sytuacja wzięła to kurde na prawdę ciężko zrozumieć ...

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lip 20, 2008 11:47 pm   

Sytuacja wzięła się z tego, iż brak w Krakowie funduszy na wystawianie baletów, a brak funduszy dlatego, że ludzie którzy się w Krakowie baletem zajmują, zbytnio mieszają sprawy prywatne (i spory między sobą) ze sprawami zawodowymi.

Miejmy nadzieję jednak, że sytuacja ta się zmieni.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12