www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolczyki a balet ?
Autor Wiadomość
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 6:05 pm   

Zgadzam się z Gonią. Moim zdaniem powinno się mieć jakiś szacunek do widzów, bo jakoś nie widzę łabędzia z kolczykiem w pępku... :roll:
 
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 6:21 pm   

... obojętnie, czy widz zapłacił 120zł za bilet, 10 zł czy to tylko festyn...
tak samo taniec jest zawsze tańcem, obojętnie, czy tańczysz w body, w dresie czy w legginsach.
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 8:57 pm   

Ja też zgadzam się z gonią. Ostatnio moja wychowawczyni (tancerka z 30letnim stażem) powiedziała, że trzeba szanować i doceniać swój występ niezależnie od tego czy się tańczy na ulicy (często to się zdaża) czy też w teatrze wielkim. Bardzo mądre słowa.
Ja sądzę, że kolczyki to oznaka ignorowania tego spektaklu i poprostu przekaz do widza "ja to wszystko olewam".
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 9:09 pm   

Ciekawe czy właśnie tak myślała sobie tancerka od której występu ta dyskusja ruszyła ostatnio od nowa...
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 9:13 pm   

Hmm...
Chciałabym jeszcze tylko dodać, że w spektaklu klasycznym to zdecydowanie nie. Ale współczesnym...może i tak. I zależy jakim.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
GwiazdkaNadia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 293
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 8:12 am   

Właśnie, raisa. Trzeba szanować nie tylko widza ale i swój występ i taniec.
Do współczesnego może się sztyfty nadają, ale nie zawsze. Chyba, że ma to wyglądać jak na ulicach Nowego Jorku, tańczące Murzynki w wielkich kolczykach kołach w uszach, minimalnie mniejszych w nosie itd.
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 3:11 am   

GwiazdkaNadia napisał/a:
Sztyfty... Dobra, na jakieś występy nie najwyższej rangi, tancerka Bolshoi na premierę by sztyftów nawet nie włożyła.


No nie wiem... Bo np. dlugie tipsy im jakos nie przeszkadzaja... (drobny offtop)

Co do kolczykow - przeszkadzac nie przeszkadzaja, nawet wiszace (jak ktos na probach nie zdejmuje to mu nie przeszkadzaja w ruchu), ale po prostu na scene zwykle nie wypada...
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 11:48 pm   

Moje zdanie odnośnie kolczyków jest takie: na salę tak, jesli ktoś nie lubi się bez nich obnosić, ale w żadnych wypadku nie wiszące. A na występ cóż, to już w zależności od wystawianego baletu/wariacji/ tańca, bo w niektórych kolczyki są jak najbardziej wskazane, nawet w wariacjach klasycznych;)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 10:18 am   

Ja zgadzam się z Bajaderką w pewnym sensie, bo nie jestem pewna, czy dobre jest wchodzenie na salę nawet w malutkich kolczykach, bo przecież można o coś zachaczyć (wiem, że przy małych kolczykach jest bardzo małe prawdopodobieństwo, ale jednak jest) i rozerwać sobie ucho. Duże są tym bardziej niebezbieczne.
Co do występów, my zawsze mamy układane przez nauczycielki (nie tak jak w większości szkół wariacje) więc kolczyki (i wszelką biżuterię) zawsze musimy zdejmować. Owszem czasem zdarzają sie wariacje/balety w których biżuteria jest niezbęnym elementem, wtedy oczywiście nie jestem przeciwna;)
_________________
"And I just thought, this is what I want to be. And I knew that dancing would be my chosen profession."

Suzanne Farrell
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 10:35 am   

Juz nie przesadzajmy z tymi 'niebezpiecznymi' kolczykami. Rozerwanie sobie ucha przez niewielki kolczyk jest zdecydowanie mniej prawdopodobne niz np. potkniecie sie o wlasne nogi. :roll: Tym bardziej jesli w balelcie cwiczy sie caly czas w pionie i ten kolczyk nawet nie ma sie o co zahaczyc.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 2:21 pm   

przy zwiazanych wlosach maly nie ruszajacy sie kolczyk (w sensie nie wiszacy i nie wychodzacy poza malzowine) takiej strasznej krzywdy nie robi, ale zawsze mozna minimalizowac niebezpieczenstwo jakis problemow
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
groteska 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 500
Skąd: Krzywe Zwierciadlo
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 2:31 pm   

Joanna napisał/a:
Tym bardziej jesli w balelcie cwiczy sie caly czas w pionie i ten kolczyk nawet nie ma sie o co zahaczyc.

W sumie racja, gorzej z partnerowaniem.
_________________
***
Tańczę, więc jestem.
 
     
lusiak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tanczerz-uczeń
Wiek: 31
Posty: 191
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 5:52 pm   

doklanie. male kolczyki, jakies kuleczki czy porpostu male oczko zjakims kamyczkiem nie stanowia zadnego problemu. jednak z wiszacymi jest roznie. mnie na przykjlad jest bardzo nie wygodnie. szczegolnie jak sa na tyle ciezkie ze czuje je kiedy krece piruety. na scenie zgadzam sie sciagamy kazda zbedna bizuterie, bo przy swiatlach, nawet male oczko, ktore sie swieci niekoniecznie musi koprzystnie wygladac.... :)
_________________
upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem...
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 7:29 pm   

wiszace kolczyki przy piruetach strasznie przeszkadzaja, obijaja sie i w ogole, a przy ciemnej sali swieci sie wszystko, takie matowe takze
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Chiquita 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik / uczeń ;)
Wiek: 37
Posty: 58
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 10:24 pm   

U nas na lekcjach (OB) kolczyki są dozwolone, oby tylko nie za wielkie. Wszelkiego rodzaju łańcuszki i bransoletki niby też. Na występy teoretycznie nie wolno mieć żadnej biżuterii. Ja w swojej klasie to dziewczyny ganiam za kolczyki łańcuszki itp, ale widzę, że w jednej z klas nikt się w ogóle tym nie przejmuje...a co gorsza tamta nauczycielka tez nic na to nie mówi.
Nasza Pani to nas kiedyś pilnowała i zawsze przed występem sprawdzała uszy, szyje i ręce w celu wyeliminowania zbędnych elementów garderoby występowej :) Teraz uznała, że jesteśmy wystarczająco dorosłe, żeby same tego pilnować.
_________________
http:/roztanczony.blogspot.com - zapraszam ;))
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Mar 10, 2008 12:14 am   

Cytat:
Joanna napisał/a:
Tym bardziej jesli w balelcie cwiczy sie caly czas w pionie i ten kolczyk nawet nie ma sie o co zahaczyc.

W sumie racja, gorzej z partnerowaniem.

Cóż, w partnerowaniu malutkie nie wiszące kolczyki w ogóle nie przeszkadzają;) W końcu nie partneruje się ani za głowe, buzie ani za uszy. Za szyję też nie, a więc to nie jest w obrębie potencjalnego "zagrożenia" :wink:
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Gamzatti 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Uczennica OSB
Wiek: 30
Posty: 40
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 4:20 pm   

w mnie na lekcji trezba sciagac wszystko: małe i wiszace kolczyki, łańcuszki, pierscionki, bransoletki, nawet opaski na glowe!!
_________________
Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 4:37 pm   

to widze ze masz restrykcyjna szkole
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 8:51 pm   

W końcu to OSB ;) , ale ja mimo, że jestem w prywatnej szkole mam podobnie...
_________________
"And I just thought, this is what I want to be. And I knew that dancing would be my chosen profession."

Suzanne Farrell
 
     
Gamzatti 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Uczennica OSB
Wiek: 30
Posty: 40
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Sro Mar 12, 2008 2:56 pm   

w sumie to tak do 5 klasy sa tacy nauczyciele a od 6 do9 sa bardziej tlerancyjni, ale na wystepach nigdy nie mozna sie wyrozniac.
_________________
Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Mar 13, 2008 12:01 am   

myśmy w 5 klasie mogły nosić opaski, nic więcej;) A w 6 już nie. Także to zalezy od nauczyciela.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Gamzatti 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Uczennica OSB
Wiek: 30
Posty: 40
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Czw Mar 13, 2008 10:24 pm   

hm... mi tez kilka razy nauczuyciel pozwolil ale potem doszedl do wniosku ze przez opaske nie krece glowa w piruetach (nie wiem jak sie pisze) :D wiec puzniej juz mi nie pozawala. teraz mam inna pania to mowi ze w opasce to tak jak (bez obrazy) w domu kultury (w sensie ze w osb powinno byc profesjonalnie i bez bizuterii i opasek :? )
_________________
Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku
 
     
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Mar 18, 2008 6:16 pm   

U nas opaski można nosić na lekcję. W ogóle rozumiem jeszcze jak nie można, bo chodzi o profesjonalizm, ale w czym opaska może przeszkadzać? Tego nie jestem w stanie zrozumieć. W takim razie na występie diadem będzie przeszkadzał jeszcze bardziej...
Nie mam przebitych uszu, ale ogólnie uważam, że na występy powinno się zdejmować całą biżuterię nawet małe kolczyki. Jakoś mi to nie pasuje... Na lekcję to tam mogą małe być. W końcu w niczym nie przeszkadzają. U nas dziewczyny ogólnie same zdejmują. Jak nie zdejmą to czasami pani im każe a czasami nie. Nie wiem od czego to zależy :) A co do uszkodzeń uszu przez kolczyki to bez przesady... O co mamy tak bardzo zahaczać na sali baletowej? Nie przesadzajmy. Bardziej chodzi o dyscyplinę i wygodę niż bezpieczeństwo (nie mówię o dużych wiszących, bo to co innego).
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Mar 18, 2008 7:11 pm   

Mi kiedyś dyrektorka kazała zdjąć kolczyki bo:" Jeszcze ktoś Cię zahaczy i stracisz ucho" xD
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sro Mar 19, 2008 5:09 pm   

ja slyszalam ze kiedys na zajeciach zdarzyla sie taka sytuacja ze dziewczyna stracila kolczyk...i kawalek ucha
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13