www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmy baletowe w Internecie (linki)
Autor Wiadomość
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Sro Paź 05, 2011 7:36 pm   

http://www.youtube.com/wa...drec_grec_index

Reklama sklepu Discount dance supply, jak dla mnie czad :)
_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 4:32 pm   

Tak, to mi sie bardzo spodobało. Dwa odlegle od siebie style a jednak moga ze sobą harmonizować :smile:
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Pią Paź 07, 2011 4:03 pm   

bardzo dobre. choreografia mi sie podoba, swietna muza, kapitalna koncowka z haslami. szkoda ze calosc jednak dosc srednio sfilmowana (paskudne swiatlo).

a tu (moze bylo, nie bede teraz szukac) wzglednie to samo, ale zrobione o niebo lepiej - przynajmniej w kategoriach, ktore ja potrafie ocenic. reklama nike'a w Rosji:

http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Paź 07, 2011 5:39 pm   

haha - dobre !!! jurqu - zamiescilam to wlasnie 3 dni temu na fb :D - moim zdaniem duzo lepsze istotnie. Inaenka podchwyciła , jak to u mnie zobaczyła, od razu tytuł dancer contra ballerina jakby jedno z tych pojęc nie mieściło sie w zakresie drugiego...
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Pią Paź 07, 2011 6:36 pm   

Sagittaire napisał/a:
od razu tytuł dancer contra ballerina jakby jedno z tych pojęc nie mieściło sie w zakresie drugiego...


moze zapomniala dodac ze chodzilo o 'street' dancer? tak czy tak bardzo fajnie wypada to zestawienie (: w ogole reklamy nike'a sa dobre, te taneczne rowniez. ja FB nie mam wiec co tam jest to dla mnie nie istnieje (;
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Paź 07, 2011 6:39 pm   

nie - tytuł brzmi przecież:
Nike JUST DO IT dancer vs ballerina ad
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Pią Paź 07, 2011 7:37 pm   

tytul nie jest oficjalny a jedynie jest podany przez uzytkownika/czke - mozna domniemywac, ze miala na mysli 'street dancer', a dala tylko dancer bo: albo nie mozna bylo dac dluzszego tytulu albo liczyla, ze widz dopowie sobie owo 'street' przed 'dancer', albo napisala to niewiele myslac ;)

co to za tancerka? tj. ta klasyczna, jakie ladne grand jete robi (: bo jakos tak znajomo mi wyglada... generalnie reklama rewelacja.

a tu tez klasyczna juz reklama nike'a, z Sofia Boutella, fajne - jak sie to mowi w srodowisku - freez'y robi:
http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Sob Paź 08, 2011 5:19 pm   

jurecq napisał/a:
co to za tancerka? tj. ta klasyczna, jakie ladne grand jete robi (: bo jakos tak znajomo mi wyglada... generalnie reklama rewelacja.

W opisie są nazwiska: Anastasia Soboleva i Maria Vinogradova. Akurat w Bolszoju są tancerki, które tak się nazywają.
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Pią Paź 14, 2011 2:21 pm   

Dwa fragmenty najnowszej Raymondy z Teatro alla Scala, jest to rekonstrukcja pierwszej Raymondy z 1898 roku. Ja szczerze mówiąc jestem zawiedziona i cieszę się, że te nieliczne wersje, jakie można teraz zobaczyć, mają zmienione kostiumy i scenografię. W wariacji z pierwszego nagrania Olesia Novikova kojarzy mi się z olbrzymią truskawką, a w wariacji z ostatniego aktu wygląda jakby Raymonda była wiejską dziewczyną (i te okropne piórka!). Może i tak to wyglądało według oryginalnego pomysłu, i może 100 lat temu, przy innym świetle, to rzeczywiście robiło wrażenie, ale dla mnie wszystko jest takie zwykłe, proste i mało królewskie. Też nie podobają mi się paczki, które nie są całkowicie "płaskie", wyglądają tak ciężko.
http://www.youtube.com/watch?v=DzIbaLFUxN0
http://www.youtube.com/watch?v=pyoMXG9kzbQ

Tu też kilka zdjęć:
http://www.teatroallascal..._cnt_19487.html
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 14, 2011 9:34 pm   

Mi np. te kostiumy podobają się tysiąc razy bardziej niż te które znam z inscenizacji z Maryjskiego, one są wg mnie okropne i zupełnie pozbawione smaku, trącą kiczem jeszcze sprzed kilkunastu lat (ale ten zarzut mogłabym rozciągnąć na wiele innych inscenizacji). Przypuszczam że ten strój Olesi z ostatniego aktu, łącznie z czapką z piórami, być może nawiązuje w jakiś sposób do tradycyjnych węgierskich strojów, chociaż to prawda że wyjątkowo wystawny nie jest, ale z tego co widzę na zdjęciach cała scenografia łącznie z kostiumami jest przemyślana, na mnie robi bardzo pozytywne wrażenie, np. to zdjęcie gdzie zgrupowany jest zespół a w tle subtelny, lekko zamglony pejzaż. Poza tym wydaje mi się, że problem mógł wynikać też z tego, że paczkę klasyczną trudno wystylizować na średniowiecze, ale długa, szafirowa suknia Novikovej bardzo dobrze wpisuje się w klimat epoki.
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Sob Paź 15, 2011 12:05 pm   

Problem z paczkami jest raczej taki, że 100 lat temu tak wyglądały paczki klasyczne, co mogło wynikać albo z tego, że nie potrafiono szyć tak, jak teraz, albo z tego, że pokazywanie całych nóg mogło uchodzić za nieprzyzwoite ;) . Tutaj jednak wolałabym, żeby ten jeden element został uwspółcześniony.
Jeżeli chodzi o konsekwencję, to idzie to jeszcze dalej, tutaj można przeczytać o szczegółach:
http://balletalert.invisi...25832ebefd9309b
Być może wkrótce będzie można gdzieś znaleźć całe nagranie, bo ponoć na premierze były kamery włoskiej telewizji, a za tydzień czy dwa ma być transmisja na żywo.
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob Paź 15, 2011 1:06 pm   

http://www.youtube.com/watch?v=mmRpNwb0NZ0

Maria Kochetkova <3 :D (uwielbiam te filmiki z Anaheim ballet)
_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 15, 2011 5:06 pm   

Blanche napisał/a:
Problem z paczkami jest raczej taki, że 100 lat temu tak wyglądały paczki klasyczne, co mogło wynikać albo z tego, że nie potrafiono szyć tak, jak teraz, albo z tego, że pokazywanie całych nóg mogło uchodzić za nieprzyzwoite ;) . Tutaj jednak wolałabym, żeby ten jeden element został uwspółcześniony.
Jeżeli chodzi o konsekwencję, to idzie to jeszcze dalej, tutaj można przeczytać o szczegółach:
http://balletalert.invisi...25832ebefd9309b
Być może wkrótce będzie można gdzieś znaleźć całe nagranie, bo ponoć na premierze były kamery włoskiej telewizji, a za tydzień czy dwa ma być transmisja na żywo.

Miałam na myśli nie krój, tylko stylizowanie kostiumu na daną epokę; np. współczesne paczki Aurory często są stylizowane na XVIII w., ale krojem jako takim nie mają nic wspólnego z oświeceniem (bo to niemożliwe), bardziej widać to w sposobie wyszywania i zdobienia gorsetu, dodatkach takich jak peruki itd. I rzeczywiście strój balerin z czasem się skracał, trudno sobie wyobrazić ówczesną tancerkę w takiej paczce jak dziś (a skoro to rekonstrukcja odtworzyli ówczesną paczkę), przecież sto lat temu nawet tancerz nie mógł się pokazać w trykocie bez założenia krótkich spodenek (jak wiadomo Niżyński za to wyleciał;)
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
margotczyk 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Muzyk
Posty: 246
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 10:07 pm   

Pewnie na tym Forum wyważam otwarte drzwi,
ale dopiero niedawno odkryłam, że YT obok wybranych fragmentów prezentuje także pełne spektakle baletowe
jako filmy studyjne, lub zarejestrowane na scenie z przedstawień na żywo.
Niektóre balety prezentowane są kilkakrotnie, z różnych teatrów, w różnych wersjach choreograficznych.
Z przyjemnością obejrzałam tu kilka spektakli, których wcześniej szukałam bez powodzenia.

"Romeo i Julia" z paryskiej Opera Bastille prowadzi nas do działu o którym mowa

http://www.youtube.com/wa...feature=related
.
_________________
Viens decouvrons toi et moi les plaisirs demodes..dansons joue contre joue
(Aznavour)
Ostatnio zmieniony przez margotczyk Nie Gru 04, 2011 11:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 9:58 pm   

Piekne dzieki za to wyważenie. :smile:
Tylko kiedy ja znajde czas aby to wszystko ogladnąć. Przyzwyczailem sie do parominutowych filmikow a tu masz.... :shock:
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
RasteSig 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tańcząca myślami :)
Wiek: 27
Posty: 25
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lis 18, 2011 7:04 pm   

http://www.youtube.com/wa...player_embedded
zaiste bardzo ciekawe.. mam nadzieję, że znajdę tego więcej
 
 
     
w. 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośniczka
Wiek: 32
Posty: 40
Skąd: koło Wa-wy
Wysłany: Sob Lis 19, 2011 8:39 pm   

Może to nie do końca odpowiedni temat (wybaczcie, na tym forum jest tyle tematów, a wśród nich masa podobnych xD), ale ostatnio znalazłam niezwykle ciekawą stronę, gdzie można obejrzeć online/ ściągnąć sobie różne balety, dokumenty o balecie i soundtracki (nawet nie trzeba się logować, choć ja to zrobiłam z wdzięczności ^^)
oto link: www.http://balletoman.com
Oczarowała mnie ta strona!
Jeżeli link przewiną się już gdzieś na forum to przepraszam!
_________________
"Gdzie nie ma serca,
tam muzyka istnieć nie może"
"Taniec jest muzyką dla oczu"
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Lis 19, 2011 10:24 pm   

Tak link się przewinął i z tego, co kojarzę namiary facebookowe co niektórych forumowiczów, to połowa forum jest tam dawno pologowana.
 
     
w. 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośniczka
Wiek: 32
Posty: 40
Skąd: koło Wa-wy
Wysłany: Nie Lis 20, 2011 9:59 pm   

W takim razie przepraszam!
Posta nie kasuję, bo może nowe osóbki sobie skorzystają ^^
_________________
"Gdzie nie ma serca,
tam muzyka istnieć nie może"
"Taniec jest muzyką dla oczu"
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Sob Gru 03, 2011 7:54 pm   

http://www.youtube.com/watch?v=TmtPs-o_rNM

Nie wiem, czy to do końca odpowiedni temat, ale wideo jakiś związek z baletem ma ;) . Jest to fragment pokazu bielizny Victoria's Secret, zatytułowany właśnie "Ballet", rozpoczynają go tancerki w czerwonych paczkach i pointach, a to, co mają na sobie niektóre modelki, przypomina paczki baletowe, szczególnie ta biało-czerwona, w której wychodzi modelka w 4 minucie.
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Czw Gru 08, 2011 11:24 am   

To ja podrzucę jeden "namiar" - Telewizja internetowa z Rumunii :)
Nie dość, ze dużo dobrej muzyki - to jeszcze zdarza się iż dobry balet można znaleźć !
W dodatku w jakości HD, za darmo i bez reklam !
Tylko korzystać - ja tak czynię (jak ino czas znajdę ;) )

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Spidi 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
pokractwo
Posty: 153
Skąd: silesia
Wysłany: Czw Gru 08, 2011 11:32 am   

kurcze,bardzo dobry namiar,tyle ze technologia mojego komputera pozwala mi na ogladanie zamieszczonych plikow klatka po klatce O_o jak zwykle sto lat za murzynowem
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Czw Gru 08, 2011 4:12 pm   

To wszystko generalnie idzie on-line, więc spróbuj zamiast HD wybrać SD to nie dość, że wymaga znaaaaacznie miej od łącza internetowego, to również komputer ma mniej pracy z dekodowaniem obrazu :)

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Pią Gru 09, 2011 4:08 pm   

Tak Torinie na SD działa a przy okacji przyjmij ode mnie życzenia z okazji urodzin: pomyślności i błogiego ładu życiowego który wg. mnie jest niezbędny aby dobrze funkcjonować :smile:
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pią Gru 09, 2011 5:03 pm   

Bardzo Ci dziękuję Father, wiesz co w życiu najważniejsze !

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12