www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak radza sobie baletnice w trudnych dniach?
Autor Wiadomość
adida 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 32
Posty: 33
Wysłany: Sob Paź 03, 2009 12:53 pm   

Joanna napisał/a:
Dziewczyny, nie przesadzajcie, spektakl jest oczywiście ważny, ale to nie jest dzień o randze własnego ślubu, żeby się z nim tak cyzelować :roll:


I tutaj się zgodzę. Aczkolwiek są wyjątki, bo znam osoby które w te dni po prostu zwijają się z bólu i nie są w stanie nic zrobić, a co dopiero tańczyć. Tutaj takie "przesunięcie", kiedy jest np. spektakl może być bardzo pomocne. Gorzej chyba jak ktoś stosuje już jakieś metody antykoncepcji na stałe w innych, wiadomych celach.
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Paź 03, 2009 1:55 pm   

a nie lepiej przesunąć okres niż przesuwać spektakl? :roll:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Paź 03, 2009 5:49 pm   

Chyba właśnie o to chodziło.

Zresztą, wiele razy pisaliśmy już o tym, że jeżeli jakaś tancerka ma rzeczywiście tak ciężkie miesiączki to na pewno z doświadczenia wie, jakie leki i zabezpieczenie są dla niej najskuteczniejsze
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
vickop 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Wiek: 31
Posty: 75
Wysłany: Sro Lut 03, 2010 9:02 pm   

Z tego co się orientuję to JOGA jest najlepsza na przedwczesne "zakończenie" :lol:
_________________
Non! Rien de rien ...
Non! Je ne regrette rien...
C'est payé, balayé, oublié
Je me fous du passé!
Ostatnio zmieniony przez Czajori Czw Lut 04, 2010 8:47 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 04, 2010 9:20 am   

Zakończenie, przepraszam, czego? Czytałam Twój post parę razy i nie mogę znaleźć w nim związków przyczynowo-skutkowych między jogą, bolesnymi okresami i Twoim enigmatycznym zwrotem o zbyt szybkim zakończeniu...




...które, swoją drogą, zupełnie inaczej rozumiem :twisted:
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
vickop 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Wiek: 31
Posty: 75
  Wysłany: Czw Lut 04, 2010 8:26 pm   

O przepraszam. Nie znam się na tym, więc źle to powiedziałem. :smile:

Joga pomaga w tym, żeby "oddać dużo krwi" i żeby mieć spokój na pare dni.
Wybaczcie za dziwne tłumaczenie, ale nie potrafię tego lepiej określić :lol:
_________________
Non! Rien de rien ...
Non! Je ne regrette rien...
C'est payé, balayé, oublié
Je me fous du passé!
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Lut 04, 2010 11:01 pm   

W trakcie okresu - a przynajmniej jeśli ktoś ma duże dolegliwości bólowe, osłabienie, itp. - nie zaleca się w ogóle praktykowania jogi - a jeśli już, to nie wolno robić pozycji odwróconych (kategorycznie!), niektórych mocnych skrętów, i ćwiczeń mocniej spinających brzuch, dozwolone są ich łagodniejsze wersje.

Więc Vickop skoro jak sam mówisz, nie potrafisz tego lepiej określić, to na ile rzetelne informacje posiadasz??

Inną sprawą jest to, że podobno joga w jakiś sposób reguluje układy w organizmie jak trawienny, hormonalny, w tym może mieć też wpływ (regulujący) właśnie na cykl kobiety.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
vickop 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Wiek: 31
Posty: 75
Wysłany: Czw Lut 04, 2010 11:07 pm   

Słyszałem to od koleżanek (tancerek) :)
_________________
Non! Rien de rien ...
Non! Je ne regrette rien...
C'est payé, balayé, oublié
Je me fous du passé!
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 1:16 am   

Jak sobie radzić ?
Uważnie oglądąc reklamy w mediach, a wówczas bedzie można zauwazyc jak bardzo szcześliwe są i aktywne ( takze tancerki ) , gdy skorzystają z reklamowanych produktów.
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 9:10 am   

Drogi Jaromirze, produkt to jedno, a samopoczucie fizyczne i psychiczne to zupełnie co innego... :)
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 10:40 am   

w wypowiedzi jaromira dostrzegam nutkę żartu, a nawet ironii ;) i słusznie. Produkt to może ewentualnie chronić przed poplamieniem odzierzy ale dyskomfortu spowodowanego np. skurczami nie likwiduje.....
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 11:08 am   

vickop napisał/a:
Słyszałem to od koleżanek (tancerek) :)


od koleżanek (tancerek) to można usłyszeć różne rzeczy, niekoniecznie rzetelne, jak np. o owijaniu się w 5000 warstw folii i ubrań, redukowania do minimum ilości spożywanych płynów, i inne tego typu 'mity', które w najlepszym wypadku będą nieszkodliwe, a w niektórych mogą wręcz zaszkodzić. więc akurat takie 'zasłyszane' rzeczy niekoniecznie są dobrym argumentem na rzetelność informacji - dlatego najlepiej jeszcze poszukać potwierdzenia takich informacji, u bardziej rzetelnego źródła.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
vickop 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Wiek: 31
Posty: 75
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 1:11 pm   

Jedna radziła drugiej, podobno jej pomogło.
Ale ok. Masz racje.

Pozdrawiam :)
_________________
Non! Rien de rien ...
Non! Je ne regrette rien...
C'est payé, balayé, oublié
Je me fous du passé!
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 1:34 pm   

e tam dziewczyny, czepiacie się :)
chłopak chcial Wam w odruchu altruizmu pomóc, a Wy co?

Chociaz - tak na powaznie juz mowiac- to moze troche i dobrze, ze sie tak dokladnie wyjasnia rozne rzeczy, bo a nuż jakas kilkunastoletnia dziewczyna by przeczytala i postanowila wypraktykowac. Rózne rzeczy mlodzi ludzie robia: najlepszy przyklad, ktory mnie rozbawil najbardziej to chyba ta folia na odchudzanie
Ostatnio zmieniony przez Czajori Sob Lut 06, 2010 3:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 3:52 pm   

Tym bardziej jak mówię, z praktyką asan w trakcie okresu trzeba ostrożnie - wiedzieć, których nie wolno wykonywać, a czasem lepiej w ogóle sobie praktykę w te dni odpuścić, jeśli bardzo ciężko się je znosi. Joga to nie tylko parę ćwiczeń, ale też pamiętać należy, że w asanach trwa się ileś czasu nie bez powodu - chodzi m.in. o to, żeby krew 'okrążyła' cały organizm, przynajmniej raz. Również poszczególne ćwiczenia (asany) są układane w trakcie sesji w taki sposób, że silnie oddziaływują organizm, poprzez stymulację różnych jego układów, itd.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
vika727 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń ;-)
Posty: 8
Skąd: z nieba
Wysłany: Pią Mar 19, 2010 8:59 pm   

Uwarzam że w tych sprawach powinny się poradami wymieniać dziewczyny/kobiety one wiedzą co się przeżywa podczas "tych dni". Zazdroszcze niektórym z was które mają bezbolesny okres. Ja tego szczęścia nie mam. Jak słysze narzekania na okres u dziewczyn których nie boli to mnie krew zalewa.
_________________
Taniec-moja pasja
 
 
     
Kazeko 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczennica
Posty: 4
Wysłany: Sob Mar 27, 2010 1:35 am   

Na zmniejszenie obfitości krwawienia dobry jest rutinoscorbin.

Bóle mam tak koszmarne, że nie ćwiczę zupełnie nic, ale tańczę wyłącznie dla przyjemności, więc nie jest to wielki problem. Wcześniej dziewczyny pisały, że na bóle pomagają im ćwiczenia rozciągające. Czy mogłybyście wskazać, które konkretnie? Może spróbuję.
_________________
風子
 
     
Bambyno 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 12:07 pm   

W pierwszych dwóch dniach miesiączki nie jestem w stanie NIC zrobić poprawnie. Potem już z górki. :D Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest ketonal ale on niestety jest na receptę...
_________________
"Dopiero taniec nadał jej ruchom cel i kierunek."
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 1:02 pm   

oj, oj ketonal jest na recepte nie przypadkiem ale dlatego, ze "jedzac" go co miesiac 2 dni mozna zrobic sobie wrzody w zoladku. To nie jest lek na okres, nawet jak bardzo boli...

Są takie leki przeciwbolowe, ktore dzialaja dobrze a nie szkodza na zoladek i inne rzeczy tak jak to.

A swoja droga, to kiedys bralam takie witaminy codzinnie z zen-szeniem i czyms jeszcze, bo jeden lekarz znajomy powiedzial, ze to pomaga i wiecie ze rzeczywiscie nic nie bolalo. I to mnie, ktora ma problem z b duzym bolem. Ale przestalam to brac, bo nie wiem sama czy to dobrze i czy nie dzialaja na innych troche zasadach.

Generalnie z wiekiem przekonalam sie, ze taki nasz biedny los, ze musi bolec jak diabli; mozna ew wystarac sie o cos przeciwbolowego, co mniej niszczy organizm
 
     
przyjaciolka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik i in.
Posty: 156
Skąd: z serca
Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 4:32 pm   

Mi też zawsze pomaga NOSPA! :-)
KETONAL to bardzo silny lek, stosowany w leczeniu pacjentów onkologicznych! Dziewczyno, co Ty bierzesz? :shock:
Pozdrawiam świątecznie! :)
_________________
*Miej zawsze w sercu Nadzieję*
*Cierpienie szlifuje serce jak diament*
*Radę,którą dajesz innym,zastosuj najpierw u siebie*
*I LOVE DANCE*
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 4:47 pm   

co do ketonalu, to jest jak wyzej napisalam ale z 2 strony, jesli Ci pomaga nospa , to chyba nie wiesz jak moze bolec...
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 4:55 pm   

hehe nie no ketonal to faktycznie dosyć silny lek, ale też występuje w różnych dawkach, natomiast lekiem na ból dla pacjentów onkologicznych nie jest z pewnością gdyż taki ból leczy się opioidami;p sory za offtop, od edukacji medycznej nie mogę się nigdy powstrzymać;p
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 5:36 pm   

Dziewczęta, chyba Wam się ketonal z tramalem pomylił. Ketonal można dostać od "zwykłego" lekarza, np. od dentysty lub własnie ginekologa na bolesne miesiączki, ale rzeczywiście jest to lek bardzo silny i nie należy przesadzać ze stosowaniem go jak zwykłego przeciwbóla.

Agnieszko P., niestety nie mogę się z Tobą zgodzić, że "taki już nasz los". Dziewczyny, które mają bóle menstruacyjne utrudniające życie powinny to skontrolować, bo mogą być objawem jakiegoś problemu, np. nierównowagi hormonalnej, o cystach nie wspominając.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 12:00 pm   

Czajori napisał/a:
Ketonal można dostać od "zwykłego" lekarza, np. od dentysty lub własnie ginekologa na bolesne miesiączki


jak lekarz malo mysli i pisze recepty "tępo", to przepisze i na bole menstruacyjne, jak nie , to nie. tak z nimi jest. Na tej samej zasadzie duzo lekarzy laduje w ludzi bezpodstawnie antybiotyki, ot tak na wszelki wypadek powiklan.

Czajori napisał/a:
Dziewczyny, które mają bóle menstruacyjne utrudniające życie powinny to skontrolować, bo mogą być objawem jakiegoś problemu


kontrolowac organizm zawsze mozna i badac sie nigdy nie zaszkodzi ale ja moge soba zaswiadczyc, ze to nie musi oznaczac problemow ze zdrowiem.

Nie znosze lekarzy i tracenia czasu ale raz na pol roku robie sobie szybkie badania, przeswietlenia calego ciala w kilka godzin i moge zaświadczyć, ze mozna miec z tymi bolami problem bardzo duzy i byc zdrowym jak ryba. To ma czasem nawet bardzo dobre dla zdrowia skutki (rzecz jasna, pod warunkiem , ze nie niszczy sie zoladka ketonalem i innymi w tym stylu :D ).

Czyli: badac sie nigdy nie zaszkodzi ale moze byc i tak, ze jest sie zdrowym jak ryba , a ma sie mimo wszystko z tym problem. To mi kiedys lekarz powiedzial, ze to juz taki organizm, taki indywidualny "urok" kazdej kobiety jak u niej jest. Na tej samej zasadzie 1 kobieta ma porod bolesniejszy i mniej bolesny, a obydwa moga byc zdrowe i pomysle
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 12:31 pm   

nie przesadzajcie z tym ketonalem, fakt ketoprofen to jeden z silniejszych lekow przecibolowych z grupy tych 'lekkich przeciwbolowych', ale nie demonizujmy go az tak bardzo. jesli kogos naprawde bardzo cos boli - a na poczatku okresu moze tak byc - to niech wezmie ketonal jest inne leki sa za slabe. ja np. czesto w pierwszym dniu biore dexak (dexketoprofenum - podobno silniejszy niz ketoprofen) doustnie, bo NIC innego na mnie nie dziala.

tekst z leczeniem w onkologii tez przesada - to nie jest morfina, ani nawet tramadol, wiec nie przesadzajcie. jest tez uzywany w dyskopatii itd., i co z tego? widac jest skuteczny.

co do bolesnosci okresow - powody moga byc rozne, nie wykluczajac np. zaburzen hormonalnych, a mozna i byc zupelnie zdrowym, i po prostu miec taka urode (za czym czasem kryje sie specyficzna budowa narzadow rodnych, np. tylozgiecie macicy)

co do regularnych badan to z cala pewnoscia dobry nawek, ale nie jestem pewna czy przeswietlenia calego ciala co kilka miesiecy tez mozna okreslic jako dobre - radzilabym zrewidowac ten punkt profilaktyki;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14