www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gimnastyka artystyczna/sportowa
Autor Wiadomość
Stokrotka=) 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz ;)
Posty: 51
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Sie 25, 2008 7:24 pm   

Ja cały czas nie rozumiem jak Zhukova znalazła się na drugim stopniu podium. A poza tym uważam, że noty Bessonovej były.. niezwykle surowe w porównaniu do innych ;)
Pozdrawiam :D
 
 
     
ladybird 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 249
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 25, 2008 7:30 pm   

Stokrotka=) napisał/a:
A poza tym uważam, że noty Bessonovej były.. niezwykle surowe w porównaniu do innych


Odkąd tylko pamiętam, sędziny zawsze ścinały na Olimpiadzie [ i nie tylko ] Bessonovą, i zawsze nad tym ubolewałam, bo to moja ulubiona zawodniczka ;)
_________________
Balet to po(d)stawa ;)
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Sie 25, 2008 9:03 pm   

ja właśnie zbiorówek w ogóle nie widziałam, ale czuje się mimo wszystko nasycona xD
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Stokrotka=) 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz ;)
Posty: 51
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Sie 25, 2008 10:34 pm   

ladybird napisał/a:
Stokrotka=) napisał/a:
A poza tym uważam, że noty Bessonovej były.. niezwykle surowe w porównaniu do innych


Odkąd tylko pamiętam, sędziny zawsze ścinały na Olimpiadzie [ i nie tylko ] Bessonovą, i zawsze nad tym ubolewałam, bo to moja ulubiona zawodniczka ;)


Moja również :wink: Jest mi bardzo, bardzo szkoda, że po raz drugi zdobyła brąz. Od zeszłej Olimpiady doszła do mistrzowskiej formy, na prawdę stając na równi a nawet prześcigając czołowe rosyjskie zawodniczki. Niestety, w sporcie nie sam sport się liczy... a jak to się stało, że Chińska zbiorówka zdobyła srebro? włos się na głowie jeży :571:
 
 
     
ladybird 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 249
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 26, 2008 9:03 am   

Dokładnie!
I na zawodach polskich też tak jest... Sama się o tym przekonałam... Liczy się nazwisko. I klub...
_________________
Balet to po(d)stawa ;)
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Sie 26, 2008 11:18 am   

Stokrotka=) napisał/a:
Niestety, w sporcie nie sam sport się liczy

Powiem tak - głównie w tym sporcie podobnie jak np w łyżwiarstwie figurowym czy boksie amatorskim. Ogólnie tam gdzie głos decydujący mają sędziowie i niezbyt jasne przejrzyste weryfikowalne kryteria ...

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Wto Sie 26, 2008 6:48 pm   

Ale sędziowie są po to aby wiedzieć lepiej. Są to przecież ludzie wielkiej znajomosci rzeczy i mam nadzieje o nieskazitelnej uczciwości. Nasze oceny są jeszcze bardziej subiektywne i noszą najcześciej znamiona osobistych sympatii, upodobań gustów i szowinizmów narodowych. Gdyby było inaczej to najlepiej by było zlikiwidować komisje i wprowadzić głosowanie publiczności tak jak to czasem bywało podczas igrzysk w starożytności.
Tak właśnie jest w balecie i we wszelakich sztukach pięknych gdzie ilość sprzedanych biletów jest jednym z najważnieszych kryteriów kunsztu artysty, (w chwili obecnej -oczywiście)
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
ladybird 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 249
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 9:27 am   

Father, czy chodzi Ci o sędziów na Olimpiadzie? Bo jeśli o tych innych, w Polsce, to muszę powiedzieć że sie mylisz...

Sędziowie w gimnastyce [ na Olimpiadzie nie ] to w Polsce zazwyczaj trenerki zawodniczek, przez co niektóre mają podniesione noty. Moja była trenerka sama opowiadała ( a nieraz sama słyszałam jak wychodziła jakaś dziewczynka na planszę) że trenerki po prostu mówią żeby tej trochę ponieść notę, itd.

Kiedyś dziewczynce która była z dobrego klubu, i wszyscy znali jej nazwisko [ wszyscy na zawodach gimnastycznych ] wyleciała maczuga i to dość głupio wyszło bo prawie spadła na sędzinę. Dziewczyna po prostu pobiegła po maczugę dalej kontynuowała układ z kilkoma niepowodzeniami i i tak miała jedną z najwyższych not...
Można by podawać jeszcze różne przykłady...
ladybird
_________________
Balet to po(d)stawa ;)
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 4:27 pm   

W Polsce jest tak, że jak klub ma dobre wyniki ma większa dotacje - wiec sędziowanie "bywa" stronnicze ..... Mówię tu o sporcie - ale wiem z dobrego (najlepszego możliwego) źródła.

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 7:29 pm   

Wierzę Wam bo Polska to kraj kolesiów i mamy wysokie notowania w takiej dyscyplinie jak korupcja. To właśnie psuje jakość życia a sportu szczególnie.
Nie rozumiem tylko dlaczego czynny trener może być sedzią? Chyba dlatego, że nie ma kto sedziować. Jeśli tak jest to świadczy o niskiej randze GA u nas.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Stokrotka=) 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz ;)
Posty: 51
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Sie 30, 2008 3:45 pm   

W GA trenerki mogą być sędzinami i na prawdę często się zdarza, że zawodniczka zostaje oceniona bardzo surowo lub pobłażliwie w danym kryterium... można się o tym przekonać na każdych zawodach, tak jak mówiła Ladybird.
 
 
     
abeille 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 34
Posty: 255
Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 7:48 pm   

hej, mam pytanie, czy moglybyscie mi poradzic gdzie moglabym kupic lub odkupic maczugi, najlepiej dla juniorek?
_________________
Zimą kocham cię jak wesoły ogień.
Blisko przy twoim sercu. Koło niego.
A za oknami śnieg. Wrony na śniegu.

Gałczyński
 
 
     
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 12:15 pm   

ja swoje znalazłam na allegro, nie wiem jak u nich z jakością czy przeznaczeniem wiekowym - leżą i ładnie wyglądają:] może popytaj na zawodach lub na forach ga, czy ktoś ma do odsprzedania swoje maczugi.
_________________
Gość, masz ode mnie buziaka :)
 
 
     
gim-dance 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 75
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 12:44 pm   

Father napisał/a:
Ale sędziowie są po to aby wiedzieć lepiej. Są to przecież ludzie wielkiej znajomosci rzeczy i mam nadzieje o nieskazitelnej uczciwości.

Jak w takim razie wytłumaczysz fakt, ze zawodnoiczki składają protesty o niesłuszne i złe sędziowanie i je wygrywają?!?!?! Najlepszy przykład? rok 2000 Mistrzostwa Europy Saragossa: Elena Vitrichenko składa protest po tym jak nie kwalifikuje sie nawet do finałów! Wygrywa protest bodajze 30 sedzin w tym i nasza polska jedyna ówczesna sedzina miedzynarodowa zostają zawieszone?. Jak wytłumaczysz fakt, ze ci "ludzie wielkiej znajomosci rzeczy i o nieskazitelnej uczciwości" to w przeważającej większości sędziowie "pomagający" Rosjankom albo Raczej Pani Irinie Viner, która trzęsie gimnastyką na lewo i prawo, wystawiając swoje zawodniczki w reprezentacji nie tylko Rosji ale i Uzbekistanu i Azerbejdżanu, reprezentanta Kazachstanu Yussupova co prawda nie jest moze Rosjanką, ale za to wychowanką Iriny Viner, trenująca w jej osrodku przygotowań olimpijskich??

A co do Olimpiady. Niestety Bessonova tym razem zasłużyla na brążowy medal. Kanaeva byla poza zasięgiem wszytskich co zresztą było do przewidzenia patrząc na forme jaką prezentowała przed Olimpiadą. Zhukova startowała bardzo pewnie, wykonywała układy czysto. Jeżeli chodiz o Bessonova wydaje mi sie ze cała afera z Iriną Deriugina, jej dyskwalifikacja za "niesportowe zachowanie" (co swoją droga w moim mniemaniu jest sprawką ww Iriny V.) wpłynęło bardzo negatywnie na jej komfort startów. oglądając finały przez pierwsze 2 przybory jej nie poznawała. Startowała bardzo nie pewnie, popelnila pare znaczących błędów w obręczy i zebrała sie dopiero po powaznym blędzie Kapranovej. i tu przyszła niska jak na wykonanie maczug ocena, protest i zmiana noty. Zawody zakończyła w wielkim stylu, Wstążke wykonała perfekcyjnie. Mimo wszytsko nie bedac wielką fanką Zhukovej uwazam ze zasluzyla na to srebro ;)

Nena?? hehe dzieki :mrgreen: :lol:
_________________
Pytasz: Dlaczego ludzie wyskakują z okrętu, który nie tonie?
Spostrzegli dokąd ich wiedzie.
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 3:06 pm   

Dlaczego mi odbierasz resztki nadzieji na to, że uczciwość na świecie prznajmniej w sporcie istnieje? Jesteś okrutna.
Domniemam iż w balecie jest inaczej chociażby dlatego, ze nie ma tam sedziów. Są tylko same pieknoduchy, nieprawdaż? :shock:
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
gim-dance 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 75
Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 11:07 am   

Okrutny to jest świat a nie ja :P Niestety w sporcie, szczególnie takim jak ga, nie ma miejsca dla idealistów :(
a tak przy okazji, Irina Viner jest zoną szefa Gazpromu, który pewnie wkrótce zafunduje nam podwyżke gazu :) to tak jakby ktoś myslał ze od sportu do polityki daleko :lol:
_________________
Pytasz: Dlaczego ludzie wyskakują z okrętu, który nie tonie?
Spostrzegli dokąd ich wiedzie.
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 1:01 pm   

gim-dance napisał/a:
Irina Viner jest zoną szefa Gazpromu


teraz to ja jestem w szoku :shock:

tak swoja droga, to teraz juz nie dziwne, czemu wszyscy tak probuja sie przypodobac Viner :twisted: w koncu kryzys nadchodzi, gospodarka sie lamie, energia drozeje... tak tak, to dlatego :lol: ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 6:27 pm   

Aha, nie no świetnie wiedzieć. :shock:
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 9:25 pm   

Cytat:
w koncu kryzys nadchodzi, gospodarka sie lamie, energia drozeje... tak tak, to dlatego
_________________

Joanno! Przesadzasz! Jaka gospodarka sie łamie? Nasza ma sie nienajgorzej.
Nie siej defetyzmu. Energia musi drożeć bo jest na nią coraz wyższy popyt właśnie na wskutek wzrostu globalnej gospodarki. :lol:
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 12:46 pm   

wskutek załamania globalnej gospodarki ;)

ale fakt, naszej lokalnej chyba nic nie dotknie :lol:
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 3:34 pm   

gim-dance napisał/a:
a tak przy okazji, Irina Viner jest zoną szefa Gazpromu, który pewnie wkrótce zafunduje nam podwyżke gazu :) to tak jakby ktoś myslał ze od sportu do polityki daleko :lol:

lol ale beka x_O nie wiedziałam hahaha
my Polacy to zawsze musimy mieć przesrane, no ale cóż do sukcesów medalowych w GA mimo wszystko nam daleko, więc ceny tak szybko nie podskoczą...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
gim-dance 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 75
Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 5:46 pm   

Do sukcesów w GA nam tak samo daleko jak do dobrych stosunków z Rosją :lol:
_________________
Pytasz: Dlaczego ludzie wyskakują z okrętu, który nie tonie?
Spostrzegli dokąd ich wiedzie.
 
 
     
sylwiam95 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 27
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Gru 09, 2008 3:30 pm   

Ja nie wiem skąd te gimnastyczki mają takie warunki... Niektore rzeczy,ktore one robią są przesadzone,ale nie ukrywam,ze im zazdroszczę... Bardzo, bardzo zazdroszczę!!![/list]
 
 
     
groteska 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 500
Skąd: Krzywe Zwierciadlo
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 12:57 pm   

Gimnastyczki w teledyskach

1. http://www.youtube.com/watch?v=ezEQb5Z-2xs Marina Shpekht (właściwy klip zaczyna się od 00:13)
2. http://www.youtube.com/watch?v=-2L2B4sG0vU Alina Kabaeva
3. http://www.youtube.com/watch?v=YKZM36DSLkc troche inna wersja trego samego teledysku z Aliną
4. http://www.youtube.com/wa...l&v=kxSIeQLy4UQ no tutaj to już nie sposób powiedziec, kto to :P
_________________
***
Tańczę, więc jestem.
 
     
zordziak
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 12:13 pm   

hej :)
jestem jeszcze zielona jeśli chodzi o taniec ze wstążką, dlatego nie chciałabym inwestować od razu w sprzęt typu Sasaki.
Mam pytanie:
Czy wstążkę można uszyć samemu używając np. satyny, sztucznego jedwabiu?
Wstążka składa się z jednej warstwy materiału czy lepiej zszyte dwie?
Potrzebuję trochę szerszej, do tańca dalekowschodniego, myślicie, że taka ok 15 cm szerokości "da radę"?
wielkie dzięki za odpowiedź :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12