www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje zdanie o Polskich Szkolach Baletowych
Autor Wiadomość
milton 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń-ekstern w osb
Wiek: 36
Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 9:02 am   

To nie będzie złośliwe, ale posiadanie przez Gdańską OSB takie wyposażenia wynika tylko z tego, że córka prezydenta tam się uczyła. I gdyby w jakiejkolwiek innej szkole byłaby taka sytuacja też miałaby świetne wyposażenie. Czy jest to jakiś wykładnik sytuacji szkół baletowych w Polsce?? Według mnie nie....to tylko wyjątek od reguły....
_________________
Bycie TANCERZEM nie jest kwestią posiadanych w danej chwili umiejętności, lecz STANEM UMYSŁU i gotowości poświęcenia życia dla tańca.....
 
 
     
Manuela 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 38
Posty: 12
Skąd: Niderlandy
Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 5:56 pm   

Wyposażenie swoją drogą, a co z poziomem nauczania - jak wy na to?
 
     
klara
Adept Baletu

Posty: 106
Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 10:49 am   

poziom nauczania tez wysoki
 
     
nin(j)a 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milośnik-uczeń
Posty: 201
Skąd: z Zielonej Dziury
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 8:27 pm   

szczerze pisząc to nie chce mi się czytać teraz tych wszystkich 4 stron(czytałam urywkami), ale obiecuję,że niedługo przeczytam

Zgadzam się w 95% z autorem watku i dodam tylko, ze nie oszukujmy się, polskie szkoły is ystem edukacji nie jest dobry, a wręcz na odwrót. W Polsce dobrze radzą sobie tylko szkoły związane z muzyką(OSM, czy PSM), z tego co się orientuję to mamy dość dobrych pianistów( i nie tylko). Ale to moje zdania, pozdrawiam
_________________
"Człowiek nie może latać- tancerz musi, po to otrzymał ciało"
 
     
Cyntia 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 16
Wysłany: Sro Lis 24, 2010 6:29 pm   

tak jak nin(j)a też nie chciało mi czytać tych czterech stron

Zgadzam się klarą ,że poziom nauczania jest wysoki ale mogłobybyc o niebo lepiej. Nie mówie, że powinna być dyscyplina jak rosyjskich OSB. Mi by wystarczyło zobaczyć od czasu do czasu polskiego tancerza na prestiżowym konkursie z niezłym wynikiem. Oraz żeby na baletach corps de ballet tańczył w lepszym synchronie,bo juz wiele razy widziałam jak " jedna podskakiwała a druga juz opadała"( i żeby nie było, że nie doceniam ich pracy!tańczycie wszystkie pieknie tylko byłoby jescze lepiej gdyby nie było widać tak dużych różnic w synchronie)
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Sro Lis 24, 2010 10:14 pm   

:?: Jesli nie ma polskiego tancerza na konkursach miedzynarodowych czy to oznacza ze jest dobry poziom szkoly? Chyba na odwrot. Jesli tancerka nie potrafi zgrac z grupa, to nie jest dobra tancerka nie mowiac juz o choreografie ktory dopuszcza do tego aby wystepowala.

Polskie szkolnictwo bylo kiedys dobre dzis, lepiej wogle sie na ten temat nie wypowiadac.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Lis 24, 2010 10:47 pm   

nie konczylam sb i nie mi oceniac czy metody nauczania sa dobre czy zle ale tak sobie mysle, czy mala ilosc konkursowiczow to nie jest bardziej wynik tego, ze jest malo chętnych niż wina złego systemu nauczania? Bo jak czasem sie znajdzie ktos wybitny, to okazuje sie, ze i w łódzkiej SB go fajnie i dobrze wyuczą:). Cóż jednak w Rosji wybiera sie uczniów w naborze spośród setek chętnych a w Polsce, zwlaszcza chłopców, przyjmuje sie kto sie zgłosi i jeszcze rozpieszcza, żeby tylko nie zrezygnował w trakcie.
 
     
Cyntia 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 16
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 5:30 pm   

Chiaranzana napisał/a:
:?: Jesli nie ma polskiego tancerza na konkursach miedzynarodowych czy to oznacza ze jest dobry poziom szkoly? Chyba na odwrot. Jesli tancerka nie potrafi zgrac z grupa, to nie jest dobra tancerka nie mowiac juz o choreografie ktory dopuszcza do tego aby wystepowala.

Polskie szkolnictwo bylo kiedys dobre dzis, lepiej wogle sie na ten temat nie wypowiadac.

Właśnie o to mi chodzi co do konkursów.
A co do synchronu właśnie to mi przeszkadza,że wiele tancerek nie umie się zgrać a występują. To pewnie coś tu jest nie tak :albo one za mało ćwiczyły, albo choreogaf przymykał na to oko :(
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13