www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje zdanie o Polskich Szkolach Baletowych
Autor Wiadomość
yvonne
Corps de Ballet


Posty: 316
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Sie 16, 2005 8:24 pm   

A pan Gruziel wygląda na takiego energicznego menadżera... :lol:
 
 
Ania
Gość
Wysłany: Wto Sie 16, 2005 8:27 pm   

W każdym bądź razie szkoda. W innych szkołach jakoś uczniowie tworzą strony. A tu nic :(
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 16, 2005 8:40 pm   

yvonne napisał/a:
Nie wolno pisać nazwisk? :oops: :oops:


wolno, wolno, w koncu to osoba publiczna, dyrektor artystyczny szkoły, jakby nie było ;) Ale za brak strony to szanowna dyrekcja ma u mnie minus...
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Maciejka
Nowicjusz


Posty: 31
Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 12:04 am   

Wiecie co? Mnie się wydaje, że skzopuł tkwi w sposobach nauczania i pedagogach. Poza tym, to racja, ze o skzołach baletowych mało kto w ogóle wie.
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 9:19 am   

[quote="Kasia G Ale za brak strony to szanowna dyrekcja ma u mnie minus...[/quote]

jakby ktos nie zauważył zamkniętego wątku "Tak długo czekaliście.." to w tym miejscu nawiązując do powyższych postów zaznaczam, ze Warszawska szkoła baletowa ma juz swoją stronę www.baletowa.pl
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 11:10 am   

Zgadzam się całkowicie. :wink:
Po za tym często okazuje się, że po paru latach Szkoły Baletowej, jakiś trzynastolatek pokocha coś innego. I teraz chce zrezygnować. Nie ma problemu, dobre gimnazjum i kropka. Ale mi się wydaje, że to nie takie proste. Często w SB jest ogólnie niższy poziom nauczania, bo szkoła skupia się przede wszystkim na tańcu. Podoba mi się to, że moja szkoła w Gdańsku, taka nie jest. Poziom ma bardzo wysoki, dobre podręczniki i wspaniali nauczyciele. Są dwa języki- francuski i angielski. Podoba mi się, że jest wysoki poziom i "szkolny" i baletowy. Co do mniejszesz ilości osób w klasach- u mnie w klasie jest czternaście osób, i porównując klasę czternastoosobową z 26-osobową (tyle osób było w mojej klasie w starej szkole), jest o wiele lepiej! Przy mniejszesz ilości osób, łatwiej się prowadzi lekcje, i więcej wchodzi do głowy. :twisted: Ale, jak już napisałam, nie we wszystkich szkołach baletowych tak jest. I to jest, niestety, problem. :roll:
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 11:16 am   

nurtuje mnie jedna rzecz...
mianowicie czy uczeń gimnazjum w osb dostaje się do "baletowego" liceum bez żadnych utrudnień? czy uczniowie baletówek mają poprostu liceum zapewnione? bo z tego co sie orientuję to nauka w liceum nie jest obowiązkowa, a jak się zdarzy w osb już taki naprawdę za przeproszeniem tłuk (z przedmiotów ogólnokształcących), to jednak jest windowany do klas licealnych?

wybaczcie niewiedzę :roll:
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 11:35 am   

Jeżeli ktos jest naprawdę "niepojetnym uczniem" i dodatkowo nie przoduje z przedmiotów zawodowych to zwykle szkoła idzie z rodzicami na ugodę i taki delikwent dostaje "naciągane" świadectwo" (tzn. z przedmiotów z których powinien nie zdać dostaje 2) i idzie do innej szkoły (niebaletowej, chociaz zdazało się, że do innej SB). nie możliwe jest zimowanie dwa lata w jednej klasie. Jesli chodzi o egzaminy do gimnazjum/liceum to nie ma jakis progów punktwych, które trzeba zdobyc aby zdać. Kazdy kto przystąpi do egzaminu automatycznie przechodzi do nastepnej klasy SB.
Troche to chaotycznie napisałam, ale mam nadzieje, że się połapiesz :wink: .
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 11:38 am   

dzięki, o to właśnie mi chodziło :)
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 12:13 pm   

Nie, po prostu (przynajmniej tak jest u mnie) po szóstej klasie jest egzamin( selekcja ) , po gimnazjum następna i wtedy dopiero jest zapewnione skończenie szkoły. Nie jestem pewna, Makowa Panienko, ale tak chyba jest.
Ostatnio zmieniony przez Marysia W Czw Kwi 26, 2007 2:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 12:16 pm   

no ale jak ktoś jest taki super-super-super z baletu a tłuk kompletny z matmy, historii itepe to co robią?
przecież nie można chodzić tylko na baletowe zajęcia, a nie pozbędą się ze szkoły takiego talentu...
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 12:26 pm   

Wiadomo,że w SB się najabardziej liczą pzredmioty zawodowe, więc jeśli taki talencik nie radzi sobie z matematyką , czy polskim, to ma naciągane oceny i jakoś funkcjonuje.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 12:28 pm   

Tego to ja już nie wiem, no ale myślę że takiego "tłuka" zostawią, jak jest taki zdolny, przecież w tańcu nie matematyka się liczy... No nie??
Ostatnio zmieniony przez Marysia W Czw Kwi 26, 2007 2:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 12:30 pm   

Jak ktoś jest świetny z przedmiotów zawodowych, to krzywda mu sie nie stanie. A klasy I, III i VI to klasy selekcyjne - w tych klasach najwięcej osób niezdaje lub samemu odchodzi.
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 12:43 pm   

a ja słyszałam o przypadku ucznia SB, który musiał powtarzać klasę, właśnie przez matematykę.
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 12:49 pm   

A z jakiej on był szkoły???? :? Bo ja też jestem raczej cienka z matmy...
Ostatnio zmieniony przez Marysia W Czw Kwi 26, 2007 2:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 12:53 pm   

a nie wiem dokładnie, być może z poznańskiej, ale głowy nie dam. Marysiu - nie traktuj tego co napisałam jako wyrocznię. Po prostu podałam ten przypadek jako przykład, że takie historie się zdarzają. Ale przeciez wiele osób napisało wczesniej, że zazwyczaj naciągają oceny z przedmiotów ogólnokształcących, jeśli jest się dobrym z przedmiotów zawodowych.
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 1:04 pm   

A jeśli ani z tego ani tamtego??? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Marysia W Czw Kwi 26, 2007 2:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 1:06 pm   

nie ma co panikować zawczasu! Myśl pozytywnie i się pilnie ucz, a wszystko na pewno będzie dobrze :)
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 1:17 pm   

Oby!! na razie się staram... :mrgreen:
___________
Tańczyć powinni wszyscy bez wyjątku
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 1:28 pm   

to najważniejsze. "zdolne olewusy" prędzej czy później się wykruszają.
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Wrz 18, 2005 7:02 pm   

No to pierwszy raz słysze o czymś takim. Ale jak napisałaś, musiał nie być jakiś super w z przedmiotów zawodowych, bo inaczej by mu naciągnęli zapewne :)
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 10:16 pm   

Problem nie jest po stronie dzieci ,które nie chcą lub chcą ( bo często dziecko w III pdst. klasie nie wie jeszcze co chce osiągnąć w życiu lub jaki kierunek zawodowy wybrać !!! T o idzie od rodziców - i wcale im się nie dziwię ,powody różne : daleko od domu , brak funduszy na dojazdy do szkoły (najczesciej oddalonej od domu ) ,żadne perspektywy dobrze opłacanego zawodu !!!! w Polsce i .t.d. i jedna strona może chcieć a druga nie dopusci takiej sytuacji ,i wtedy nauczyciel dostaje taką materię ludzką jaką ma !!!i jak na 15 uczniów sie trafi 1 osoba to juz jest sukces . Daleko nam jescze do pasjii .....w tej rzeczywistosci ....i mysleniu !!! :(
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 10:18 pm   

Ale tak to zawsze jestem :D -ty
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 12:39 pm   

Tanc... napisał/a:
Problem nie jest po stronie dzieci ,które nie chcą lub chcą ( bo często dziecko w III pdst. klasie nie wie jeszcze co chce osiągnąć w życiu lub jaki kierunek zawodowy wybrać !!!


No własnie! Ja nie wiedziałam! A teraz jest już za późno :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13