www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Taniec na kanale MEZZO

Czy jest sens robienia takiego mini programu telewizyjnego?
Tak
93%
 93%  [ 96 ]
Nie
6%
 6%  [ 7 ]
Głosowań: 33
Wszystkich Głosów: 103

Autor Wiadomość
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Kwi 28, 2006 5:44 pm   

Dzisiaj o 14 była "Sylfida" z Opery Paryskiej... niestety nie widziałam samego początku, więc nie wiem, z którego roku, a w napisach końcowych nie podano tego jakże istotnego faktu ;) Może ktoś oglądał? Jakie wrażenia?
Moim skromnym zdaniem całośc zrealizowana była bardzo stylowo i ze smakiem (piękne dekoracje) no i oczywiście rewelacyjnie zatańczona - wspaniale wyglądały wszystkie sceny, w których tańczył zespół. Przyznam się, że była to pierwsza "Sylfida" którą widziałam, więc nie mam porównania, ale w tej inscenizacji wszystkie istotne wątki były czytelne nawet dla osób nie znających libretta (vide moja mama :)) , a najważniejsze partie perfekcyjnie zatańczone (MATHIEU GANIO jako James!!!).
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pią Kwi 28, 2006 9:52 pm   

ja rówznież oglądałam i musze powiedziec ze z baletu na balet coraz bardziej urzeka mnie talent i" wrzechstronnosc" aurelie dupont (w tym balecie odtwórczyni głównej roli)bo do tej pory byla dla mnie taka jakas mdła...James również świetny (Ganio zdaje sie niedawno awansowal na etoile opery paryskiej) co do reszty przychylam si edo Twoich opinii,Czajori, również podobala mi sie skromna,stylowa scenografia,ktora podkreslala idealnie zatanczone białe sceny zespołowe-a było co robić :roll: swoja droga ciekawa jestem co mezzo przygotowało na dzien tanca ale jesli to mial byc tzw "dobry poczatek" to bardzo gratuluje :wink: :)
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Pon Maj 01, 2006 10:34 am   

To wydanie pochodzi z 2005, jest rekonstrukcją Sylfidy w wersji Filippo Taglioniniego, która później została niejako wyparta przez wersję Bournonville'a - bardziej znaną i częsciej wystawianą. Mnie też to wydanie się bardzo podoba, szczególnie ze względu na wykonanie Aurelie Dupont. Natomiast co do Mathieu Ganio, to pokłada się w nim wielkie nadzieje, jest przykładem najbardziej błyskawicznej kariery w BOP od czasu Manuela Legris, Laurenta Hilaire'a i Le Riche'a. Rok temu w wieku 20 lat został etoile przeskakując kilka szczebli, mozna powiedzieć, ze talent ma w genach jako syn wspaniałych tancerzy Denisa Ganio i Dominique Khalfouni (też etoile BOP). Z resztą jego szybka nominacja wzbudziła w Paryżu wielkie emocje.


dziś czyli 1 maja o 20 50 w cyklu portrety mozna zobaczyć na Mezzo program o jednej z ulubienic paryskiej puplicznosci, bardzo wyrazistej tancerce Marie-Agnes Gillot - etoile BOP
Ostatnio zmieniony przez Joanna Bednarczyk Wto Cze 20, 2006 2:18 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Sob Maj 06, 2006 2:25 pm   

A tak w ogole to co się stało że uaktualnianie programu stanęło w połowie kwietnia? idea upadła? wiem,ze program zawsze mozna znalezc ale tutaj po prostu wszystko co najciekawsze bylo zebrane...Paula?
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Maj 06, 2006 4:19 pm   

Przecież program uzupełniany jest regularnie. Połowa kwietnia była całkiem niedawno :evil: , więc może Paula po prostu nie miała chwili, żeby wklepać resztę? Wydaje mi się, że wszystko działa, jak trzeba - nie róbmy paniki.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Sob Maj 06, 2006 5:09 pm   

nikt przecież nie panikuje :wink: :? tylko po co komu 6 maja program na 13 kwietnia? ja zapytalam z troską o Paulę bo wiem ze program był uzupełniany regularnie i interesuje mnie tylko co sie stalo z ta ideą :roll:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sob Maj 06, 2006 9:09 pm   

Może po prostu nie ma czasu?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pią Maj 19, 2006 7:55 pm   

jutro radzę zarezerwować sobie tv w godzinach 15:45 - 19
na MEZZO:
15:45 - Classic Dance: "Sen Medei" - balet
16:30 - Classic Dance: Taniec z życiem- film dokumentalny
17:25 - Classic Dance: Podzielona noc - film dokumetalny (kończy się ok. godzi. 19:00- o tej godzinie zaczynają się sekwencje jazz)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Ewuunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, fotograf?..
Wiek: 34
Posty: 252
Skąd: zza światów.....
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 8:06 am   

zapomniałam napisac, wczoraj na mezzo był Don Kichot (tancerze z Opery Paryskiej.. :) ), a potem przygotowania do Prix De Lousanne 99'. Super :)

dzisiaj o 13 45 powtórka Don Kichota,
o 15 45 - Najpiękniejszy Taniec - film dokumentalny
o 16 10 Małe kroki poza kadrem (Lousanna)


w czwartek od 15 45 rezerwować miejsce przy tv :)
_________________
STAR WARS
And may the Force be with you.
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Cze 08, 2006 12:22 pm   

przypominam (i jak ktoś nie wiedział- ogłaszam), że dzisiaj o 15:50 rozpoczyna się (na MEZZO, oczywiście) balet Don Kichot do muzyki Minkusa... (wnioskuję, że może być ciekawie)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pią Cze 09, 2006 1:15 pm   

dwie dobre wiadomości:

sobota, 10 czerwca:
17:15- Classic Dance: Dzisiejszy wieczór - balet, chareografia

niedziela, 11 czerwca:
20:50 - Sergiusz Prokofiew: Romeo i Julia - balet

poniedzialek, 12 czerwca:
13:45 - Sergiusz Prokofiew: Romeo i Julia - balet (powtórka z niedzieli)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Cze 25, 2006 1:43 pm   

Uzupełniłam.
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 9:02 am   

dzisiaj o godz. 23 (chyba z kilkoma minutami) jest film dokumentalny o powstaniu romantycznej tutu. poprzedzony baletem Prokofiewa (dobrze napisałam??) "Romeo i Julia". balet zaczyna się bodajże o 20:45.
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 1:35 pm   

a na jakim programie??

EDIT: ups..... :oops:
Ostatnio zmieniony przez aankaa_baletnica=) Pon Paź 02, 2006 5:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 2:02 pm   

Aniu, a na jaki topic weszłaś?
"Taniec na kanale MEZZO"

:wink:
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Paź 02, 2006 9:20 am   

oglądaliście "romeo i julia" wczoraj?

mi się neizbyt podobało. choreografia przeciętna, soliści byli jacyś ociężali, przy skokach małam wrażenie, ze dźwigają na plecach dwa worki z cementem. solistce brakowało wyrazu.

zaznaczam tlyko, że te spostrzeżenia są całkowicie subiektywne!!!!

z kolei program o historii romantycznej tutu był...eee... cóż. nic a nic nie rozumiałam (no, tam jakieś pojedyncze słówka), ale podobał mi się. ładne zdjęcia/obrazki/filmiki były, "wywiady" też fajne...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
Ostatnio zmieniony przez gonia Pon Paź 02, 2006 2:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pon Paź 02, 2006 12:59 pm   

ja wytrzymałam tylko 30 s Romea i Julii,bo gdy zobaczylam Bessmertnovą,której przykro mi ale nie moge/nie umiem (bo w koncu to gwiazda) ogladać wolałam śledzić również dosyć marny TZG...a film o paczkach-juz nie moge doczekac sie drugiej czesci o klasycznych :wink:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sob Paź 07, 2006 5:21 pm   

włąśnie p[rzed chwilą skończyło się "Jezioro łabędzie". sto razy bardziej mi się podobało niż "romeo i julia"!
dużo lepsze corps de ballet
ciekawsza choreografia
soliści byli nieźli- co prawda od Zygfryda bardziej mi się podobał Rotbart.
solistka- naprawdę dobra- co prawda Odetta wyszła jej mdło, ale Odylia... cudnie :wink:
najlepszy był Akt II- i ze względu na choreografię, i ze względu na kostiumy... i na wykonanie- jakby się tancerze rozgrzali.
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Sob Paź 07, 2006 8:37 pm   

a skad było to jezioro?
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sob Paź 07, 2006 10:38 pm   

hmmm?

tańczył i grał Bolshoi (tak jak "romeo i julię")...
Odettę/Odylię tańczyła niejaka Alla Mikhalchenko.

edit: nigdy nie wiem, czy ma być "nijaka", czy "niejaka" :D :twisted:
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
Ostatnio zmieniony przez gonia Nie Paź 08, 2006 9:10 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Paź 07, 2006 11:04 pm   

chyba "niejaka" a nie "nijaka" ;)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Paź 08, 2006 4:20 pm   

'niejaka' bo 'nijaki' to może być smak zupki :D :D
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 4:42 pm   

dzisija o 22:55 na mezzo będzie jakiś film dokumentalny o tutu (zapewne po francusku...)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 4:46 pm   

jakiś? :roll: sama pisałas o pierwszej czesci tego filmu pare postow wyzej :) :wink: a dzisiaj zapewne będzie o klasycznych...
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 4:52 pm   

ołł, to może dokładniej...:
20:45 Classik dance: "Mayerling" ; Tutu, kostium tancerki od czasów Edgara Degasa


(gazeta tv- dodatek do "Dziennik"). poprzednia inf. była z Infobota
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 15