www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bajadera w TW
Autor Wiadomość
Kasia G
Gość
Wysłany: Sob Paź 02, 2004 10:15 am   

Tak, Bajadera będzie w TW pod koniec listopada - jrepertuar est już w Internecie www.teatrwielki.pl
 
 
Trzykrotka
Gość
Wysłany: Sob Paź 02, 2004 5:25 pm   

Bajadera będzie 28 listopada i to w jakiej obsadzie!!! (jak sie do tego czasu nic nie zmieni). Czekam na Złotego Bożka Andrzeja Stasiewicza i w tym miejscy deklaruje dozgonną miłość i podziw dla tego tancerza :lol:
 
 
Ania
Gość
Wysłany: Sob Paź 02, 2004 10:31 pm   

Cytat:
Byłam 25.09 na Bajaderze. Niestety, bardzo przecietny spektakl

No niestety muszę się z tym zgodzić. To rzeczywiście była najsłabsza Bajadera z dotychczasowych. Nie powinni robić takiego spektaklu na początek seozonu po tak długiej przerwie. Widać było niezgranie tancerzy. Ale jestem przekonana, że kolejne przedstawienie będzie już na normalnym wysokim poziomie. I też czekam na nowego Bożka w wykonaniu A.M.Stasiewicza.
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Gru 23, 2004 10:18 pm   

A ja byłam niedawno i bardzo mi się podobało. Szczególnie Izabela Milewska w roli Nikiji, która zatańczyła ją po... aktorsku. Z każdego jej ruchu można było odczytać emocje, ten jej taniec, gdy dowiedziała się o ślubie, albo gdy pojawiała się w ostatnim akcie jako cień... Coś niesamowitego.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Pią Gru 24, 2004 2:57 pm   

A tak, ta ostatania Bajadera była bardzo przyjemna: świetni Iza Milewska i Maks W., dobre corps de ballet i solistki (za wyjatkiem nowej - Marty Fidler w białym akcie).
Może ktos jeszcze podzieli sie wrażeniami? Co powiecie o Marcie Fidler? tańczyła tez w trzecim spektaklu Balanchine i muzy...
 
 
gość
Gość
Wysłany: Nie Sty 09, 2005 1:59 pm   

Kasia G napisał/a:
A tak, ta ostatania Bajadera była bardzo przyjemna: świetni Iza Milewska i Maks W., dobre corps de ballet i solistki (za wyjatkiem nowej - Marty Fidler w białym akcie).
Może ktos jeszcze podzieli sie wrażeniami? Co powiecie o Marcie Fidler? tańczyła tez w trzecim spektaklu Balanchine i muzy...



Pani Marta nazywa się Fiedler a nie Fidler, warto sprwdzić poprawność nazwiska zanim się je wykorzysta tym bardziej jeżeli wypowiadasz się o kimś w negatywny sposób, twoja ignorancja w tej kwestji świadczy o braku taktu i co najbardziej martwi o braku szacunku do osoby o której mówisz. I pozwolę sobie nie zgodzić się co do pani Marty, jest świetną tancerką niebywale charakterystyczną pełną pasji co doskonale widać na scenie a przykładem tego może być chociażby wspomniana rola w Balanchinie.
 
 
Ania
Gość
Wysłany: Nie Sty 09, 2005 5:34 pm   

Chciałam tylko zauważyć, ze na początku przed pewien czas tancerka ta była wpisana jako Fidler na stronie TW.
 
 
Gość

Wysłany: Nie Sty 09, 2005 6:12 pm   

owszem tak bylo, nie zmienia to jednak faktu ze "rzucajac" nazwiskami nalezalo by ich poprawna pisownie zweryfikowac, to wlasnie jest takt i kultura. szokoda tylko, ze na stronie poswieconej "kulturze wysokiej" jaka niewatpliwie balet jest, niektore osoby nie przejawiaja nawet jej elementarnych zasad.
 
 
Ania
Gość
Wysłany: Nie Sty 09, 2005 6:16 pm   

Cytat:
"rzucajac" nazwiskami nalezalo by ich poprawna pisownie zweryfikowac

No cóż, ja jak zobaczyłam Fidler na stronie TW (która jest źródłem informacji) to uznałam, że tak się właśnie ta tancerka nazywa.
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Nie Sty 09, 2005 9:54 pm   

Przepraszam "gościa" tak oburzonego przekręcenim nazwiska nowej solistki TW. Nie był to jednak przejaw ignorancji lecz pospiechu w pisaniu wyłącznie, no i tego, że rzeczywiście zdązyła juz mi sie utrwalić w świadomości jako Fidler nie Fiedler. I nie ma się co oburzać z powodu "negatywnej" oceny. napisałam tylko, że mi się nie podobała, nie że jest złą tancerką. A kwestia "podoba-nie podoba się" jest jak wiadomo bardzo subiektywna - wpływa na to nie tylko techniczne wykonanie partii, ale aparycja, osobowość, temperament własnie. Jak na mój gust temperament zbyt rozsadzał Martę Fiedler w wariacji z Bajadery, co wyrażało się w nie utrzymanych pozach, które powinny być jednak zatrzymane "na" określonych akcentach muzycznych. To po prostu słychać w muzyce. Skoro jednak szanowny "gość" uważa inaczej - jego wola, własnie po to pytałam o zdanie innych forumowiczów.
PS. W Musagete Marta Fiedler podobała mi się jeszcze mniej...:((( Nie trace jednak nadziei że kiedys przekona mnie do siebie
PS. Wymienianie tancerki z nazwiska na tym forum nie jest "rzucaniem nazwiskami" - przecież po to własnie tu piszemy, żeby wymieniac poglądy tak na ogólne, jak i bardzo konkretne tematy (vide wątek TANCERZE). Rozumiem, że gdybym napisała pochlebnie, nikt by mi nie zarzucał "rzucania nazwiskami" :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12