www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bajadera w TW
Autor Wiadomość
......
Gość
Wysłany: Nie Maj 09, 2004 11:51 pm   

Ania napisała:
Widziałam próbę sceniczną do Bajadery i wygląda na to, że przedstawienie będzie bardzo udane. Walcie do Teatru Wielkiego! Zobaczycie że warto!


Tak, a jak ktos chce rzucić okiem na dwa zdjątka z próby zapraszam na strone http://forum.trubadur.pl/ dział: skrzynka kontaktowa:)
 
 
Monika
Gość
Wysłany: Pon Maj 10, 2004 5:38 am   

A to są zdjącia z 2003 kiedy Kirow był z Bajaderą w tourne

To z Londynu
http://www.ballet.co.uk/m...kirov3_0703.htm
http://www.ballet.co.uk/m...kirov2_0703.htm
A to z Paryża
http://www.ballet.co.uk/m..._kirov_0803.htm

A to z Paryża
http://www.ballet.co.uk/m..._kirov_1002.htm
A to z Nowego Jorku
http://www.ballet.co.uk/m..._kirov_0702.htm
 
 
Monika
Gość
Wysłany: Pon Maj 10, 2004 6:03 am   

To jeszcze strona Teatru Wielkiego:

http://www.teatrwielki.pl...rzenie_bajadera
 
 
Monika
Gość
Wysłany: Pon Maj 10, 2004 6:13 am   

A to kilka innych Bajader:

http://members.xoom.virgi...04/Bayadere.htm
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Wto Maj 11, 2004 8:09 pm   

a ja widzialem premierowe wykonanie bajadery maxa wojtiula i karoliny jupowicz z III miedzynarodowej gali baletowej w koszalinie, mam nawet nagrane na VHS...

haha:)

ale tak szczerze to najbardziej podobalo mi sie wykonanie bajadery antwerpskiego baletu krolewskiego...

zostawiam link tej "organizacji":

http://www.koninklijkballetvanvlaanderen.be
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Monika
Gość
Wysłany: Pią Maj 21, 2004 10:38 pm   Re: Bajadera w TW

Ania W. napisał/a:
Walcie do Teatru Wielkiego! Zobaczycie że warto!
Ania


Był ktoś na Bajaderze ? Jeśli tak to co myśli o spektaklu ?
Ja niestety nie mogłam być :cry: Ale mam nadzieję zobaczyć przy najbliżeszej okazji.
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Sob Maj 22, 2004 12:12 am   

Ba, pewnie, było sie, było... na kilku próbach :) i dwóch premierach. Faktycznie Sylvia Azzoni na I premierze chyba nie była sobą, ale reszta...! Podobał mi się nawet nasz nowy solista Sergiej Basałajew, za którym generalnie nie przepadam - Wielki Bramin to rola dla niego. Dziewczyny z corps de ballet zatańczyły biały akt rewela! Gamzatti Karoliny Jupowicz - rewela, złoty bożek Maksa - rewela, ups - zapomniałabym o arcy eleganckim pierwszym tancerzu - Sławomirze Woźniaku! No i takie perełki jak główny fakir w wykonaniu Andrzeja Stasiewicza czy Aja Anny Białeckiej dodaja wyjątkowego smaku całemu przedstawieniu.
Druga premiera - wspaniała Nikija Anastasiji Nabokiny, dobry Solor Maksima W. itd, itp. Kostiumy bogate i bawne, dekoracje troche stylizowane, malarskie - złoto prawdziwe nie kapie, ale wszystko sprawia odpowiednie wrażenie. Jednym słowem klasyka w b.db. wydaniu. Polecam, jesli ktoś własnie taką wielką klasyke chce zobaczyć
 
 
Kasia W
Gość
Wysłany: Sob Maj 22, 2004 12:18 am   

Zdjęcia z warszawskiej Bajadery można już zobaczyć na stronie www.teatrwielki.pl w Fotogalerii, a recenzje z premiery przeczytać na www.teatry.art.pl
 
 
Madzia vel 100krotka
Nowicjusz

Posty: 13
Skąd: Jelenia Góa
Wysłany: Sob Maj 22, 2004 12:54 pm   

a gdzie i kiedy bedzie nastepny wystep?
 
 
 
Gość

Wysłany: Sob Maj 22, 2004 8:15 pm   ??

Moze to glupie pytanie, ale czy ktos moze napisac w wielkim skrocie co to takiego ta Bajadera?? Z gory dziekuje.
 
 
Gość

Wysłany: Sob Maj 22, 2004 11:16 pm   

Ania napisała:
Proszę uprzejmie - informacja ze strony TW-ON:
"Bajadera" jest klasycznym baletem powstałym dla Teatru Maryjskiego (wtedy Bolszoj) w Petersburgu. Jego prapremiera odbyła się 23 I 1877 r. Choreografię stworzył Marius Petipa, muzykę skomponował Ludwig A. Minkus. Balet wystawiany był przez wiele słynnych zespołów na świecie, m.in. American Ballet Theatre i Royal Ballet Covent Garden oraz inne renomowane teatry w inscenizacji i choreografii legendarnej rosyjskiej baleriny Natalii Makarowej według Mariusa Petipy. Tę właśnie wersję prezentuje swoim widzom Teatr Wielki – Opera Narodowa.
Na stronie www.teatrwielki.pl znajdziesz też dokładny opis treści baletu i zdjęcia.

Gosciu,
zajrzyj do mojego tekstu w Waszych tekstach na tej stronie. W skrócie o Bajaderze, libretto itp
KG
 
 
Gość

Wysłany: Nie Maj 23, 2004 5:24 pm   :)

Dziekuje. widze ze jeszcze wiele nie wiem na temat tanca i baletu, ale nadrobie :)
 
 
Monika
Gość
Wysłany: Pon Maj 24, 2004 2:03 am   Re: :)

Jeśli mi się uda to 3 VI zobacze spektakl :)
Widziałam niedawno na Mezzo wersję francuską.
A tak na marginesie to polecam "Mezzo" (tv). Wczoraj leciał "Don Kichot".
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Maj 24, 2004 1:44 pm   ad mezzo

tak, Mezzo to bardzo fajny kanał, już 2 widzialam na nim "Jezioro łabędzie" - pierwsza klasa, szkoda tylko ze wszystkie wywiady sa po francusku.
 
 
Madzia vel 100krotka
Nowicjusz

Posty: 13
Skąd: Jelenia Góa
Wysłany: Pon Maj 24, 2004 6:47 pm   

:cry: a bu...
3-6 czerwca jestem w Malborku na konkursie, tzn na przesłuchaniach...
:cry:
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Czw Cze 03, 2004 2:02 pm   

oj a ja znam francuski , a nie mam mezzo, a na tv 5 nic takiego nie leci....


jestem zawiedziony

MERDE

no , a czasem na polonii cos puszcza, trzeba sie cieszyc z tego co sie ma....

a historia Bajaderki jest iscie wzruszajaca, a nawet nie wiedzialem , ze powstala przed Jeziorem, haha, corps de ballet ...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Pią Cze 04, 2004 10:29 am   

Wiedziałam Aniu, ze to napiszesz. I masz rację - to był dotychczas najlepszy spektakl Bajadery. Po prostu wspaniały, wszyscy soliści genialni, ale rzeczywiście Maksim zrobił tego Solora wybitnie... Miejmy nadziję, ze w przyszłym sezonie Bajadera nie zniknie ze sceny TW-ON, jak to się zdarzyło z kilkoma innymi baletami - gdzie Czajkowski, Śpiąca królewna, Harnasie i Powracajace fale?
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Pią Cze 11, 2004 11:48 pm   

Teatralna wieść niesie, ze "bajadera" będzie do obejrzenia w Warszawie po wakacjach, pod koniec wrzesnia. A więc rezerwujcie czas wolny i sledźcie w Internecie repertuar TW-ON (dla przypomnienia www.teatrwielki.pl)
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Czw Cze 17, 2004 10:45 pm   

Juz wiadomo - do wglądu na www.teatrwielki.pl - repertuar na wresień i październik. Bajadera będzie 25 wrzesnia, nastepnego dnia wystep goscinny Baletu tancerzy niepełnosprawnych Opery Wiedeńskiej, a 29 września Jezioro łabędzie. W październiku do wyboru Jezioro, Zorba i Czajkowski Borisa Ejfmana!!!
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Cze 19, 2004 4:36 pm   

Kasia G napisał/a:
W październiku do wyboru Jezioro, Zorba i Czajkowski Borisa Ejfmana!!!


O qrczę, no na Ejfamana to już się muszę wybrać!
Słyszałam, że gdzieś w połowie czerwca miał wystawiać - bodajże w Łodzi - "Braci Karamazow", wie ktoś coś o tym?
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Cze 19, 2004 6:30 pm   SANKTPETERSBURSKI TEATR BALETU BORISA EJFMANA

Nie w Łodzi, tylko w Poznaniu, w ramach I Poznańskiej Wiosny Baletowej. Dzisiaj w Teatrze Wielkim o 19 Bracia Karamazow, jutro Czajkowski. Misterium życia i śmierci, a w poniedziałek Czerwona Giselle.
 
 
Eden
Gość
Wysłany: Nie Cze 20, 2004 10:07 pm   

tak... chyba bede musiala sie wybrac do Warszawy na Bajadere, bo ciekawie sie zapowiada... zreszta mi tam wszystko edno na co, wazne zeby to byl balet XD
 
 
Gość

Wysłany: Nie Cze 20, 2004 11:17 pm   ??

XD?? a co to znaczy?
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Cze 22, 2004 11:26 pm   Re: SANKTPETERSBURSKI TEATR BALETU BORISA EJFMANA

nefretete napisał/a:
Nie w Łodzi, tylko w Poznaniu, w ramach I Poznańskiej Wiosny Baletowej. Dzisiaj w Teatrze Wielkim o 19 Bracia Karamazow, jutro Czajkowski. Misterium życia i śmierci, a w poniedziałek Czerwona Giselle.


Qrczę, szkoda, że tak późno się o tym dowiedziałam :(
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Monika
Gość
Wysłany: Sob Paź 02, 2004 4:19 am   

Byłam 25.09 na Bajaderze. Niestety, bardzo przecietny spektakl. Tancerze nie roztańczeni. Moze następny bedzie lepszy. W październiku w repertuarze go nie ma. Może w listopadzie ?

był ktos i widział ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13