www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Inne formy tańca
Autor Wiadomość
Isadora
Adept Baletu


Posty: 79
Skąd: Chorzów
Wysłany: Pią Lip 08, 2005 12:47 pm   Inne formy tańca

Ciekawi mnie jak Wy odnosicie się do innych form tańca. Ja osobiście jestem bardzo tolerancyjna i w każdym tańcu staram się dostrzec coś ciekawego, zawsze znajdzie się coś, co mnie inspiruje. Ale często spotykam się z ludźmi, tancerzami, którzy balet traktują jak jakieś dziwne zjawisko. Interesują się tańcem i sami tańczą, ale kiedy słyszą słowo "balet", dziwnie się uśmiechają. Czy wy też nie przepadacie za innymi formami tańca? Jak do tego podchodzicie?
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Lip 08, 2005 1:00 pm   

hhmm, ja do innych form tańca odnosze się zawsze z wielkim zaciekawieniem, choć nie każdą formę "próbuję" na własnym ciele ;) właściwie to TE inne formy tańca (zwłaszcza współczesnego) są mi bliższe niż balet. Bardzo ubolewam nad moją niewiedzą z klasyki i mam nadzieję, że kiedyś nadrobię.

Co do różnorodności i innowacyjności form tańca, to wczoraj byłam na takim spektaklu, który kompletnie mnie zadziwił, pierwszy raz coś takiego widziałam. Nawet nie wiem, czy nazwać to tańcem czy może po prostu jakąś formą ruchu. Jak tylko będę miała zdjęcia, to podzielę się z forumowiczami.

a wracająć do wątku, to np nigdy nie miałam styczności z tańcem historycznym.
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Pią Lip 08, 2005 6:02 pm   

lubie poznawac nowe formy tanca, to zawsze bardzo ciekawe, nawet jezeli ma to byc tylko jednorazowa przygoda np. z butoh - tak tylko zeby zobaczyc "z czym to sie je".

ale jesli chodzi o stosunek innych do klasyki to sa dwie opcje - ciche uwielbienie badz glosny cynizm. niestety dosc czesto spotykam sie tez z myleniem tanca nowoczesnego i wspolczesnego, badz sadem, ze to jedno i to samo. wielu ludzi przeze mnie spotkanych mysli ze wspolczesny "to to co na MTV". troche to przykre.. nie trzeba sie interesowac teoria ani tanczyc zeby znac roznice.. tancerze umieja powiedziec jaka jest roznica miedzy koszykowka i siatkowka...
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Lip 09, 2005 3:56 pm   

a to zdjecia z przedstawien, ktore ostatnio widzialam, a ktore w jakis sposob wpisuja sie w temat o innych formach ruchu:
http://img255.imageshack....crw512625mh.jpg
i artykul na temat zespolu i ich dzialalnosci: http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/14294.html

i zdjecie z innego spektaklu: http://img221.imageshack..../crw52092xe.jpg

Ja takze zauwazylam wsrod ludzi ogromna niewiedze, jesli chodzi o taniec. Kiedy mowie "taniec wspolczesny" to zazwyczaj ludzie mysla, ze mam na mysli taniec dyskotekowy albo towarzyski. Notomiast, kiedy wspomne "balet", to zazwyczaj spotykam sie z reakcja: "Aha, panowie w rajstopach".
Żenujące...
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Lip 09, 2005 5:41 pm   

Zgadzam się z Tobą Nefretete wszelkie wypowiedzi o favetach w rajstopach sa bardzo żenujące. Aczkolwiek powracając do tematu sama staram się być tolerancyjna (choc może nie zawsze to wychodzi). Jeśli chodzi o inne formy tańca niż balet to bardzo lubię na przykład taniec charakterystyczny :)
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Isadora
Adept Baletu


Posty: 79
Skąd: Chorzów
Wysłany: Sob Lip 09, 2005 7:34 pm   

Ja również staram się być bardzo tolerancyjna i nie zawężać swoich horyzontów. Interesuję się prawie wszystkimi formami tańca po trochu, począwszy od break dance, przez taniec nowoczesny, współczesny i towarzyski, a na balecie (który jest moją największą pasją) kończąc. Niestety nie wszyscy podzielają moją wszechstronność. Ostatnio starałam się zorganizować, i dalej próbuję, grupę baletową dla dorosłych. Brakuje mi jeszcze tylko 2 osób, aby mogła zaistnieć, więc pomyślałam, że zapytam kumpla, który tańczy break dance, czy nie byłby chętny( w końcu przydałoby mu się trochę rozciągania :wink: ) Jakie było moje zdumienie, gdy zapytał: "Czy będę musiał ubierać białe rajstopki???" No comment...
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Lip 11, 2005 3:39 pm   

Mnie bardzo interesują różne formy ruchu, i staram się nie zamykać na różne rodzaje tańca. Wychodzę z założenia, że dobrze jest znać różne rzeczy. Nie mówię tutaj o praktyce, ale o znajomość pewnych zasad, teorii, itp. dotyczących danego rodzaju tańca.

Również bardzo często spotykam się z myleniem tańca współczesnego z tym, co można zobaczyć na Mtv - cóż, c'est la vie... 8)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Isadora
Adept Baletu


Posty: 79
Skąd: Chorzów
Wysłany: Wto Lip 12, 2005 12:10 pm   

Cieszę się Joanno, że myślisz podobnie :) Mnie bardzo podoba się taniec towarzyski. Niektórych bulwersuje, ale piękny jest ten ogień, który tworzy się pomiędzy partnerami. Aż ciarki przechodzą przez całe ciało. Poprostu bomba! Ale balet jest i tak lepszy, przynajmniej dla mnie :D
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Lip 17, 2005 7:58 am   

Przeniosłem ten tema, bo uznałem, że inne formy tańca to zagadnienie praktyczne... niech już tutaj zostanie... lepie tu, niż w pogadalni... ;)

co do innych form tańca to ja jestem jak najbardziej pozytywnie do nich nastawiony... ważne jest to, że się tańczy... a różni ludzie mogą sie spelniać w różnych jego formach... dla jednych żywiołem stanie się flamenco, dla innych będzie to klasyka czy taniec jazzowy...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Lip 17, 2005 12:07 pm   

ja staram sie nigdy nie porownywac towarzyskiego i baletu lub wspolczesnego bo to zupelnie o czyms innym. nie bede pisac jak odnosze sie do dwoch ostatnich, bo to chyba zdazyliscie wywnioskowac, a jesli chodzi o taniec towarzyski, to tak jak napisala Isadora - nie ma jak ogniste tango... :twisted: szkoda tylko ze niewielu facetow je potrafi :(
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Lip 17, 2005 1:25 pm   

ja potrafie tańczyć tango !! w końcu kiedyś ładne pare lat tańczyłem towarzysko... ;) ale i tak zawsze uwielbiałem passo doble :D
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Lip 17, 2005 4:17 pm   

nono Przemku zadziwiasz mnie coraz bardziej (na plus) :twisted:

a co do pasodoble to tez je bardzo lubie, bo tez jest bardzo emocjonalne i gorace, ale niestety nie umiem go za bardzo tanczyc...

aha, jeszcze z towarzyskich to bardzo lubie walca wiedenskiego (zwlaszcza "orbitki" na 180°) i foxtrota. generalnie standart. ale samby czy cha-cha tez nie odmowie ;)
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Isadora
Adept Baletu


Posty: 79
Skąd: Chorzów
Wysłany: Nie Lip 17, 2005 8:51 pm   

Ja uwielbiam rumbę i cza-czę, a także flamenco. Paso doble nie miałam okazji się jeszcze nauczyć, ale chyba jest zbliżone do flamenco, nawet zawiera figury z andaluzyjskiego flamenca. Ze standardu najbardziej lubię walc angielski. Tango jest piękne, ale jak dla mnie bardzo trudne technicznie. Co prawda podstawy i trochę ponad opanowałam, ale nie najlepsza jakość :wink:
 
 
 
Esmeraldas
Gość
Wysłany: Nie Lis 06, 2005 4:39 pm   

ostatnimi czasy dostałam totalnego bzika na punkcie jazzu...Jeszcze ten filmik z dziewięciolatką co kręci piruety (kojarzycie...?) BOMBA. Czy każdy taniec jazzowy zawiera elementy klasyki jak tamten...?
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Nie Lis 06, 2005 5:03 pm   

Hmmm... mi obojętne co kto tańczy i akceptuję inne formy tańca. A co w tym złego? Chociaż sama nie lubię tańca nowoczesnego czy charakterystycznego, ponieważ ja jestem MANIACZKĄ klasyki. Klasyka, klasyka i jeszcze raz klasyka. I może kilka utworów z lat 60-tych i NIEWIELKIE WYJĄTKI od "nowoczesnej" muzyki. Wiem, ze jestem dziwna :D
 
 
 
Esmeraldas
Gość
Wysłany: Pon Lis 07, 2005 2:05 pm   

Goniu co od razu dziwna.... :D Po prostu lubisz to i już, a ja mimo iż tez jestem maniaczką klasyki zostawiam troche miejsca na gotyk i hip hop . Wracając do jazzu, jestem bardzo ciekawa czy tam też jest taki kanon piękna jak w balecie? Trzeba być szczupłym itd. i zaczynać go tańczyć w wieku kilku latek zeby zrobić karierę, czy w jazzie jednak troche mniej jest tych wymagań? Dziekuje za odpowiedzi, bo jestem zupełnym laikiem w tej dziedzinie.
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lis 07, 2005 3:52 pm   

Mnie sie wydaje że jazzie już nie ma takich wymagań...... ale mogę sie mylic.

Ja też wolę klasyke. Ale modern i ogólnie taniec nowoczesny też bardzo lubię.
 
 
 
czekoladka
Corps de Ballet


Posty: 328
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon Lis 07, 2005 9:03 pm   

kiedy słyszę o jakiejs nowej formie tańca odrazu zamieniam sie w słuch i próbuje się dowiedzieć o nim jak nawiecej, nie zamykam sie na odmienne tańce niż ten co ja tańczę wręcz przeciwnie a nuż bardzo mnie zainteresuje i bede starała sie kiedyś nauczyć go

Pozdrawiam :D
_________________
tu warto zajrzec zapraszam www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tanca)
 
 
 
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lis 09, 2005 8:37 pm   

Co do jazzu to nie ma tam takich wymagań jak w klasyce potrzebna jest chęć i kapka talentu. Fakt ja też ostatnio poczułam coś do jazzu.
Ale niesamowitą fascynację w ostatnim czasie wzbudzają we mnie dwie techniki taneczne:
- Boolywood Dance - niesamowita egzotyka mix amerykańskiej kultury z tradycją Indii.
- taniec wywodzący się z jamajki /nazwa wyleciała mi z głowy/ można go podziwiać na teledyskach Sean Paul, te niesamowite izolacje !!!
 
 
Małgoś 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 34
Posty: 89
Skąd: gdzieś ze Śląska ;)
Wysłany: Czw Lis 10, 2005 5:48 pm   

ja także dołączam się do tych osób otwartych na wszelkie inne formy tańca, niestety nie zawsze jest w mojej maaałej mieścinie możliwość rozwinięcia swoich zainteresowań.

W moim że tak to nazwe środowisku jest mało osób które tańczą, więc nawet jeśli im mowię że tańcze współczesny to oczywiscie co pierwsze to kojarzą go z nowoczesnym, wiuec nastepnie zaczyna się tłumaczenie czym się te dwa tańce różnią :? no cóz ...tak już bywa...

co do mnie Isadoro to wolę łacinę, nie praktykuję ale dzięki mojej przyjaciółce (która tańczy już 8 lat) ;) jestem miłośniczką i ,,znawczynią'' :D . Kto wie... w końcu może i sie za towarzyski zabiorę ;)

pozdrawiam :)
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 10, 2005 6:33 pm   

Ayaka napisał/a:

- taniec wywodzący się z jamajki /nazwa wyleciała mi z głowy/ można go podziwiać na teledyskach Sean Paul, te niesamowite izolacje !!!


Ta nazwa to chyba dancehall, ale głowy nie dam.
Osobiście bardzo lubię Broadway jazz, chyba nikt wcześniej nie wspomniał o tej technice. Poza tym jeszcze contact dance/ contact improvisation, jesli chodzi o modern.
Ayaka - Bollywood dance musi być super!! Odrobina orientu dodaje charakteru każdej formie tańca... :wink:
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Isadora
Adept Baletu


Posty: 79
Skąd: Chorzów
Wysłany: Czw Lis 17, 2005 9:53 am   

Więc witam kolejną miłośniczkę łaciny :wink: Ja tańczę, ale narazie nie na turniejach, bo nie mam odpowiedniego partnera, gdyby ktoś o takim słyszał, to prosze dać znać :lol:
 
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 30, 2006 9:52 pm   

Inne formy tańca - to coś - co nie mieści się w danym założeniu ,kategorii danego konkursu tanecznego ,festiwalu i.t.d.( np : jest taniec towarzyski ,taniec klasyczny ,modern , hip hop ,i.t.d.) ale nagle pojawia się taniec charakterystyczny związany z danym krajem i.t.d. lub inna kategoria tańca i wtedy jest w tak zwanych - "innych formach" .....temat rzeka .( INNE FORMY - to taki "worek" do którego wrzuca się to co się nie mieści w danej kategorii tanecznej )
 
 
cynamonek
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 112
Skąd: Mysłowice
Wysłany: Nie Lut 04, 2007 10:45 pm   Inne formy tańca

dołączam sie do Pani lubiącej brodway jazz.
również uwielbiam:) od kiedy zaraziłam się nim na warsztatach jazzowych w Kieleckim Teatrze Tańca to tak mi zostało i nie moge przestać :lol:
_________________
www.friida.blog.pl
 
 
 
witamina-c
Adept Baletu


Posty: 50
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lut 04, 2007 11:13 pm   

Co prawda kilka postów dalej, no ale nie mogę się powstrzymać i wyjaśnić Isadorze różnice między paso doble a flamenco:).
No więc ja też jak zaczynałam moją przygodę z flamenco (a teraz tańczęjuż 2 lata) też myślałam, że te tańce są podobne, ale prawie zawsze dostrzegam tylko jedno podobieństwo: charakterystycznie uniesione ręce ponad głowę z mocno rozciągniętymi łokciami na boki. No ale niestety na tym chyba się kończy...
Po pierwsze flamenco jest tańcem solowym, chociaż dziś takie mistrzynie jak Sara Baras również tworzą choreografie bazujące na kontakcie kobiety z mężczyzną, kiedy widocznie tańczą "do siebie". Flamenco ma ponad 70 stylów i rzeczywiście istnieje paso doble, ale przypuszczam, że wygląda inaczej od tego w towarzyskim, ale np. puls pozostaje ten sam (na pewno znacie charakterystyczny rytm wygrywany kastanietami, które muszę się pochwalić umiem zagrać;). No ale jedną z podstaw flamenco jest step, którego ni czorta nie znajdziecie w paso...:)
_________________
Aprisa y bien no puede ser.
Co nagle to po diable.

www.flamenco.phorum.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12