www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
HELENA KARPUCHINA-ODKRYCIE BALETU
Autor Wiadomość
klara
Adept Baletu

Posty: 106
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 6:51 am   

przepraszam ,ze poruszylam ten temat, ale chodzilo mi przede wszystkim o jakies konkursy, na ktore sie wybiera Elena, a nie znowu o krytykowanie jej przez inne forumowiczki
 
 
Aspicia 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Pasja i coś jeszcze
Posty: 68
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 4:01 pm   

czytam, czytam i czytam i na każdej stronie jest to samo! ludzie! uspokujcie się! Sprawia Wam to taką przyjemność, wytykanie tego czy siamtego? że Karpuchina jest taka czy inna?? jest jaka jest! jedno robi dobrze drugie robie niedobrze. zawsze tak jest i zawsze tak będzie! podajcie przykład jednej tancerki, która byłaby idealna... znaleźliście?? pisanie, że jest najlepsza w kraju i drugiej takiej nie ma tez nie jest na miejscu! proszę! CALM DOWN!
_________________
"Wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki, lecz dzięki swojej Pasji" Martha Graham
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 4:28 pm   

przychylam się do słów Aspicii, choc wyrzonych w dośc nerwowym tonie - Elena jest młodą tancerką, uczennicą, jako zdobywajaca nagrody, wystepująca na koncertach i konkursach wzbudza zrozumiałe zainteresowanie oraz emocje, ale nalezy je wyrażac -zwłaszcza tu - na publicznym forum - w sposób taktowny i wyważony. Nie jednemu tancerzowi nadmierna, czasem zawistan, czasem głupia krytyka złamała karierę. Z drugiej strony nabierne chwalenie tak młodej artystki tez nie jest wskazane - Elena nadal sie uczy, nie mówiąc juz o tym, ze w tym zawodzie jak wiekszośc z Was sama dobrze wie - człowiek uczy sie i pracuje nad sobą całe życie. W dyskusji nad sztukonawcza tak młodych osób nalezy jednak zachowac wyjątkowy umiar czego wszystkim zycze
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Ewa
Adept Baletu

Posty: 57
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 6:32 pm   

Jejku... Elena dopiero końćzy szkołę i to oczywiste, żę jeszcze wiele się nauczy. Pzrecież jej ne obrażam! Powiedziałam, zę bardzo podoba mi się, jak prezentuje się na scenie. Czy wszyscy muszą zachwycać się tym samym? Jeżeli chodzi o technikę, nie mam na myśli błędów, tylko umiejętnosći wykonywania wszystkiego z mistrzowską precyzją; jak wielkie primabaleriny znane na całym świecie (a zauważcie, zę w swoich postach trakrujecię Elnę jak kogos takiego!). Nie rozumiem, dlaczego naskakujecie na kogoś, kto GRZECZNIE wyraża swoją opinię. :roll: Nie powiedziałam niczego złego. Jeśli zakładacie wątek o tancerzu (zwłaszcza młodym!) nie oczekujcie samych pochwał. Rozmowy sa po to, żeby wyminiać opinie!

Poza tym, myślę podobnie ja Kasia G.[/url]
Ostatnio zmieniony przez Ewa Pon Maj 15, 2006 6:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 6:56 pm   

Ewa napisał/a:
jak wielkie primabaleriny znane na całym świecie.


Przecież ona nie skończyła jeszcze szkoły! jest dopiero w ósmej klasie, przed nią jeszcze ponad rok nauki, a ty już ją porównujesz do wielkich primabalerin?
 
 
 
Ewa
Adept Baletu

Posty: 57
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 7:00 pm   

Ojej.... Nie porównuję. Poprostu zauważyłam, że w swoich postach traktujecie ją właśnie jak taką primabalerinę (przecież mówiłam, że jeszcze się uczy i zdowya umiejętnosći). Chciałam powiedzieć co myślę i zrobiłam to naparwdę grzecznie, a wy co? Jeśli wyniknie jakś kłótnia, nie do mnie protesty.

(najlepiej przytaczać wypowiedzi wyjęte z kontekstu, nie? ;) )
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 7:10 pm   

spokojnie, nikt nie zarzuca Tobie personalnie niegrzeczności, co najwyzej opinii trochę na wyrost ale nie ma o co kruszyć kopii - nikt nic złego nie powiedział :)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Di.
Nowicjusz


Posty: 39
Skąd: Szczecin.
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 2:41 pm   

nie znam jej i prawdopodobnie nie bede miala okazji, ale dla mnie jedno jest pewne i przewaza sprawe- skoro rok temu na konkursie na najlepszego absolwenta w Szczecinie Elena otrzymala stypendium,a jej taniec zostal oklaskiwany prawie ze na stojaco przez publicznosc na ktora sie skladali takze egzaminatorzy, mysle ze KRZYWOSC jej arabesek jest wymyslem waszej zazdrosci jaka przez wiekosc osob wyplywa w tym temacie.

jak juz zostalo powiedziane, uwazacie sie za lepszych? udowodnijcie.
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 4:01 pm   

Ta dyskusja skończyła się już jakiś czas temu. Nie widzę sensu w rozniecaniu jej na nowo i powtarzaniu wczesniejszych opinii.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 5:02 pm   

Ale Di., jak nowicjusz, nie brala jeszcze udzialu w dyskusji, a ma chyba do tego prawo?
Albo burzymy sie, jak ktos zaklada jakis nowy watek, ktory juz byl poruszany, albo nie pozwalajmy sie wypowiadac nowym uzytkownikom w starych tematach. Ale nie dwa naraz!
To, ze my mielismy szanse juz cos tu napisac nie oznacza, ze nikt na ten temat nie chcialby moze dodac czegos od siebie.

Natomiast gdyby Di. dczytala dokladnie, sama znalazlaby odpowiedz na swoje pytanie ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 5:09 pm   

XXXXXXXXX
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
Ostatnio zmieniony przez Cheryl Czw Sie 12, 2010 11:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
DariaD14
Adept Baletu

Posty: 79
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 12:11 pm   

Lenka chodzi do OSB w Gdańsku--jest bardzo mila gorzej z jej mamą.
_________________
Miłego dnia, życzę Wszystkim///papa
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 3:09 pm   

Jak ją spotkałam to wydawało mi się, że p.Ałła jest bardzo sympatyczna ale stanowcza! ;))
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 4:11 pm   

xx
Ostatnio zmieniony przez Joanna Bednarczyk Czw Kwi 12, 2012 10:16 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
DariaD14
Adept Baletu

Posty: 79
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 6:58 pm   

Joasiu jak najbardziej istotna byla ta informacja---ponieważ widze, ze sie nie orientujesz.,wiec wyjaśniam... Przeczytałam w powyższych postach o Lenie--czy ktoś ma jej prywatne fotki itp.itd.Lena jest najlepsza, bo ma talent wrodzony jej rodzice są tancerzami. Leny mama jest nauczycielem w OSB-dlatego napisalam że jest niesympatyczna.Może lepszym określeniem byłoby wymagajaca i bezpośrednia--bo wiadomo że jak Ałła nie dopatrzy sie talentu u jakiegoś dziecka --- to jest już finisz z dalsza karierą. Pozdrawiam
_________________
Miłego dnia, życzę Wszystkim///papa
 
 
DariaD14
Adept Baletu

Posty: 79
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 7:02 pm   

jeszcze pozwole sobie dopisac, że mila oznacza, ze nie jest zarozumiala tancerką--tzw"palma jej nie uderzyla do głowy" i to w ocenie osobowości jest też doś istotne////// Joanno. :D Pozdrawiam

jesli chcesz cos dopisac, mozesz uzyc funkcji "zmien". s.
_________________
Miłego dnia, życzę Wszystkim///papa
 
 
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 7:27 pm   

xx"
Ostatnio zmieniony przez Joanna Bednarczyk Czw Kwi 12, 2012 10:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
DariaD14
Adept Baletu

Posty: 79
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 7:34 pm   

Teraz już wiem dlaczego na tym forum jest tak malo osób---. Nie oceniaj innych, bo to nie jest mile. a skoro uważsz, ze cos jest nie istotne albo malo dyskusyjne to nie odpowiadaj--zwłaszta takim Nowym uzytkownikom jakim jestem ja.Twoje uwagi są złośliwe i raczej odstraszają niż mają pomóc nowym się "wciągnac" w temat. W końcu internet jest dla wszystkich i każdy ma prawo sie wypowiedziec---i skrytykować czyjas wypowiedz tez można, ale z wyczuciem "koleżanko"Pozdrawiam
_________________
Miłego dnia, życzę Wszystkim///papa
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 2:58 pm   

Myślę Joanno, że uwagi ego typu powinnie zgłaszać Moderatorzy, a nie TY. Zresztą gdyby mieli jakieś uwagi dotyczące tej rozmowy myślę, że nieomieszkali by nas o tym poinformować. I chciałabym sprostowac, że ta dziewczyna nie ma na imię:
- Helena
- Lena
tylko ELENA... :?
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 3:24 pm   

Cheryl napisał/a:
Myślę Joanno, że uwagi ego typu powinnie zgłaszać Moderatorzy, a nie TY. Zresztą gdyby mieli jakieś uwagi dotyczące tej rozmowy myślę, że nieomieszkali by nas o tym poinformować. :?


Nie chcę się wtrącać , gdyż nie jestem moderatorem tej tablicy, ale doprawdy "co ma piernik do wiatraka" - jaki sens dla dyskusji o Elenie (Helenie, Jelenie, czy jak już nie wiem.) jest wspominanie o jej matce i ciągnięcie dalej tej dyskusji. Matka jak matka.
I nie jest to policzek w stronę jakiegoś Nowego Forumowicza, tylko po prostu zwyczajna uwaga dotycząca jakichś tam działań... Już nie wspomnę o powielaniu oczywistych informacji typu : Elenka chodzi do OSb w Gdańsku.
No nic, miałem się nie wtrącać. :?
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
DariaD14
Adept Baletu

Posty: 79
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 3:56 pm   

Uwazam temat za zamknięty todyczący mojego spięcia z Joanna. Wyjasnilysmy sobie wszystko i dalsza kontynuacja tego tematu jest zbyteczna.Pozdrawiam

zgadzam sie, a nie interweniowałam z prostego powodu - nie było mnie półtora dnia na forum, moderator tez ma swoje życie, po zapoznaniu się z tym komunikatem fftop o mamie Eleny oraz dyskusja z Joanna zostaną wykasowane - Dario, Inernet jest "dla wszystkich " ale po to sa moderatorzy itp. żeby przycinać watki nie istotne - zauważ, ze w tym watku o mamie Eleny tez już była kilka razy mowa i myslę ze wystarczy
moderator
_________________
Miłego dnia, życzę Wszystkim///papa
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 4:29 pm   

powrocmy tymczasem do tematu Heleny/Eleny. czy wie ktos co ona teraz robi (tzn poza tym ze sie uczy...). chodzi mi o jakies konkursy czy spektakle
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 6:02 pm   

Ta dziewczyna ma na imię Helena, ale używa także rosyjskiej formy Elena, a Lena to zdrobnienie. Z tego co wiem to do ostatniego OKT była Heleną a po juz Eleną.

A wracając do tematu - na jakis zagraniczny konkurs miała niebawem jechać, ale w związku z wakacjami totalnie straciłam orientację w życiu baletowym i nawet nie pamiętam, na który (jak będę mieć kontakt z moim informatorem, to napiszę), potem OKT (chociaż podobno jak ktoś zajął I miejsce w jakiejś kategorii to nie może 2 raz w niej startować, ale pewności nie mam czy jest taki przepis)...
 
 
DariaD14
Adept Baletu

Posty: 79
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 6:49 pm   

Ostatnio byl program -ale na naszej lokalnej trójmiejskiej 3. Byl dyr. OSB z Gdańska z Eleną-rozprawiali o szkolach baletowych, ze dzieje się źle, poniewaz w Polskich Operach nic się nie dzieje-place sa marne i gro utalentowanych uczniow- absolwentów zatrudnia się za granicą.Z tego co mi wiadomo to Elena ma szanse na prace za granicą.
_________________
Miłego dnia, życzę Wszystkim///papa
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 6:57 pm   

a dostala juz jakies konkretne propozycje?
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12