www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ksiazki, czyli co czytacie
Autor Wiadomość
Elliot 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaręczeni
Posty: 220
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lut 10, 2011 8:50 am   

ja ostatnio w końcu się zabrałam za i przeczytałam The Dancer's Way. poradnik z NYC Ballet odnośnie żywienia, stresu i takich tam takich. niby dużo cennych wskazówek i porad, ale tak naprawdę nie mają odniesień do naszych polsich realiów tanecznych. co jest zresztą napisane na wstępie; że książka nie koniecznie może zmienić życie tancerza poza NYCB, ale może udzielić mu parę wskazówek :)
można ją kupić w empiku:
http://www.empik.com/the-...20796,ksiazka-p
 
     
Odetta 
Adept Baletu


Posty: 73
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lut 10, 2011 1:48 pm   

Ja jaki czas temu przeczytałam zakupioną w internecie książkę o tancerzu z Chin: "ostatni tancerz mao (jest również film na podstawie książki, ale wiadomo że to drugie jest zawsze lepsze) i się w niej zakochałam. Książka jest wspaniała i momentami bardzo wzruszająca. Pokazuje że bez ciężkiej pracy nic nie osiągniemy.
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Czw Mar 24, 2011 1:34 pm   

Ze mnie się trochę śmieją bo lubię powieści historyczne.. moim bossem w tym dziale jest Henryk Sienkiewicz.Uwielbiam jego Trylogie "Ogniem i mieczem", "Potop" i "Pana Wołodyjowskiego"..Ale uwielbiam także "Trędowatą" i "Magnesy serc" Heleny Mniszkównej.;p
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 24, 2011 5:07 pm   

super! Jesli jesteś fanką powieści historycznych to polecam wszystko Gąsiorowskiego i Panny z kamienicy Pod Fortuną Hanny Muszyńskiej-Hoffmannowej i inne jej powieści o kobietach w czasach Stanisławowskich i innych :)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Megara 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 37
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 7:37 am   

Uwielbiam romantyzm i czarny romantyzm:) Czyli Edgar Allan Poe, J. W. Goethe( tak tak, Werter to jest to!:D), Słowacki i Mickiewicz(no dobra, oprócz Pana Tadeusza....).
Potem to już nie mam jakiś ulubionych autorów. Polecam Szklany klosz Sylvii Plath, Zbrodnię i karę, ...
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 12:58 pm   

Kasiek napisał/a:
Ze mnie się trochę śmieją bo lubię powieści historyczne.. moim bossem w tym dziale jest Henryk Sienkiewicz.Uwielbiam jego Trylogie "Ogniem i mieczem", "Potop" i "Pana Wołodyjowskiego"..Ale uwielbiam także "Trędowatą" i "Magnesy serc" Heleny Mniszkównej.;p


Jeśli podobało Ci się Quo Vadis (chociaż to już jest chyba powieść "przedhistoryczna" ;-) ) możesz przeczytać "ja, Klaudiusz" Roberta Gravesa.

Niestety w liceum cierpię na brak czasu na czytanie ciekawych książek, gdyż ciągle mam jakąś lekturę. Aczkolwiek niedawno, właśnie jako lekturę, przeczytałam "Cudzoziemkę" Kuncewiczowej i muszę przyznać, że zaliczam ją do elitarnego grona lektur, które przeczytałam z czystą przyjemnością i z pewnością jeszcze raz po nią sięgnę.
Wciągające są też opowiadania Borowskiego, jeśli przeczyta się ich więcej niż minimum programowe (ja miałam omawiane na lekcji tylko 3).
Cenię sobie książkę Jacka Londona "Maleńka Pani Wielkiego Domu". Nie potrafię powiedzieć, dlaczego, ale średnio co pół roku czytam ją po raz kolejny. Podobnym sentymentem darzę "Annę Kareninę" Tołstoja i "Pana Wołodyjowskiego".

Gdy już minie mi matura planuję się zabrać za "Wojnę i pokój" Tołstoja, chociaż 4 tomy są troszkę przerażające ;)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
Lienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 182
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 8:33 pm   

gonia napisał/a:
Wciągające są też opowiadania Borowskiego, jeśli przeczyta się ich więcej niż minimum programowe

Masz na myśli te obozowe opowiadania? Nigdy, żadna książka nie wywarła na mnie takiego wrażenia jak one, chyba dopiero wtedy dotarła do mnie cała groza tamtych wydarzeń, teraz nie jestem w stanie ich czytać.

Ja obecnie czytam "Ziemię obiecaną" Reymonta, bardzo mi się podoba, mam wielką ochotę pojechać do Łodzi i pochodzić śladami bohaterów. Może coś tam jeszcze zostało z tych dziewiętnastowiecznych fabryk ;) W ogóle siedzę teraz w powieści realistycznej, dziewiętnastowiecznej i tak czuję, że to będzie moja ulubiona część literatury :)
_________________
Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieli co z tobą zrobić - św. Augustyn
 
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Mar 30, 2011 4:33 pm   

A co w końcu z tą Tancerką Degasa, dobra, niedobra? :D
 
     
Bambyno 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 9:01 am   

venus-in-furs napisał/a:
A co w końcu z tą Tancerką Degasa, dobra, niedobra? :D

Książka jest naprawdę godna polecenia. Trzyma w napięciu, szybko się ją czyta. Końcówka trochę zaskakująca. W każdym bądź razie bardzo polecam :)
_________________
"Dopiero taniec nadał jej ruchom cel i kierunek."
 
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 3:30 pm   

Dzięki, rozejrzę się w takim razie w poszukiwaniu :)
 
     
Agacia4 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 160
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 7:16 pm   

Mogłybyście napisać o czym jest t="tancerka Degasa"?
 
 
     
Nagash 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 46
Posty: 131
Skąd: Shaolin Temple
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 7:20 pm   

A zobacz sobie :D

http://www.empik.com/tanc...09996,ksiazka-p
_________________
Pieniądze to nie wszystko... liczą się jeszcze obrazy, nieruchomości i diamenty.
 
 
     
Agacia4 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 160
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 7:44 pm   

wielkie dzięki :D
 
 
     
julianka 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Moja pasja....
Wiek: 113
Posty: 383
Skąd: Uliczka sezamkowa...
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 5:37 pm   

A mi ostatnio koleżanka pożyczyła książkę niebaletową, lecz..... fajną.
Książka zwie się "Naznaczona" i jest z serii książek "Dom nocy". Książka o wampirach, a właściwie o ich szkole.... książka tak mnie wciągnęła, że przeczytałam ją w jakieś 7 godz. (w tym 6 nocnych :wink: ), a jest to książka mw. 15 cm grubości.... Pożyczyłam też od (tej samej zresztą) koleżanki drugą część "Betrayed" ("Zdradzona") po angielsku i czytam w weekendy, bo jest pisana takimi słowami (że się tak wyrażę), których zazwyczaj ja mówiąc/pisząc po angielsku nie używam.... ale stwierdziłam że muszę, muszę, muszę ją przeczytać :D
_________________
Julianka.

Dancing with feet is one thing but dancing with heart is another.
 
     
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 6:41 pm   

julianka, czytałam 2 części. za kolejne się nie brałam. jakoś mi nie przypasowały, ale wszystkim którzy lubią książki o wampirach o trochę innym podejściu do tego tematu, polecam. :)
_________________
Never give up, it's such a wonderful life
/Hurts-Wonderful life/

dawniej - rooni
 
 
     
Giselle12 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 216
Skąd: z krainy tańca...
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 5:02 pm   

poszukuje książek o tematyce muzycznej. Jakiś dobry kryminał dziejący się w operze czy coś w ten deseń. Balet, muzyka. Znacie coś takiego?
_________________
kocham balet
a ty?
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 7:48 pm   

To może być ciekawe
http://kochamksiazki.pl/2...upior-w-operze/

A mam pytanie zna ktoś z Was serię Sissi Flegel? Wyszukiwarka mówi, że nie...
http://www.poczytaj.pl/68280
http://alejka.pl/szkola-b...krolewny-4.html
http://www.gandalf.com.pl...-przez-komorke/
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Gosia066 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Miłośnik baletu
Wiek: 30
Posty: 83
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 8:00 pm   

inaenka napisał/a:
A mam pytanie zna ktoś z Was serię Sissi Flegel? Wyszukiwarka mówi, że nie...

Ja czytałam dwie części tej serii.Mogę powiedzieć że to takie przyjemne czytadełko dla młodzieży.Główna bohaterka przeżywa różne rozterki( typowo młodzieżowe sprawy).Jest trochę o balecie,no może więcej niż trochę,typowe sytuacje związne z nauką w szkole baletowej,próbach do późna i takie tam :D
_________________
Piękno rodzi się w bólu.
 
     
lailana 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor oriental
Wiek: 40
Posty: 227
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 7:44 pm   

gonia napisał/a:


Gdy już minie mi matura planuję się zabrać za "Wojnę i pokój" Tołstoja, chociaż 4 tomy są troszkę przerażające ;)




owszem masz rację, perspektywa 4 tomów przeraża, ale wierz mi WARTO, nie wiem co było lepsze film czy książka....polecałabym jedno i drugie
 
 
     
Gosia066 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Miłośnik baletu
Wiek: 30
Posty: 83
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Maj 02, 2011 11:50 am   

Polecam też książkę Danielle Steel pt."Rosyjska baletnica" .Streszczenie pod linkiem
http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=5895
_________________
Piękno rodzi się w bólu.
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 02, 2011 7:15 pm   

Moja mama czytała chyba wszystkie książki Danielle Steel, jakie ukazały się po polsku, to raczej proste romanse na jedno kopyto, ale aż chyba rzucę okiem z ciekawości :D
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Maj 02, 2011 7:50 pm   

a bo to chyba tak działa, ze jak się człowiek przeuczy, to ochotę na coś łatwego. ja np przed najgorszym egzaminem w zyciu przeczytalam Trędowatą, której w normalnym stanie psychicznym, ze sie tak wyraże, w zyciu bym nie wzięła do ręki:)
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 9:46 am   

Gosia066 napisał/a:
Polecam też książkę Danielle Steel pt."Rosyjska baletnica" .Streszczenie pod linkiem


To ja mam pytanie do osób które tę książkę przeczytały, ponieważ książki typu Danielle Steel i prostych romansów przyznam szczerze mnie ostro odrzucają (w życiu przeczytałam 2 romansie, ale nie tej autorki, pierwszy był ok ale chyba na całe życie wyczerpał moje potrzeby tego typu lektur :) ). Ta książka stoi u mnie na półce ale mam pytanie czy tytuł jest tylko chwytem czy rzeczywiście treść się do tego światka baletowego odnosi?
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 12:10 pm   

Nie mam teraz możliwości, ale jak mama wróci, to spytam :D

Przyszły mi do głowy jeszcze dwie książki, które w skrótach z tyłu okładki mają motywy baletowe, ale przyznam że żadnej z nich (jeszcze) nie czytałam i nie mogę się wypowiedzieć na temat treści.

Pierwsza stoi u siostrzycy na półce, angielska wersja językowa, ale może została kiedyś przetłumaczona. White ice, Celia Brayfield. Podobno o petersburskiej tancerce, w skrócie są zaznaczone jakieś perypetie z byłymi mężami ;) Po maturze przeczytam i dam znać, czy coś warte.

Z reklamą drugiej spotkałam się wczoraj, Daphne Kalotay, Rosyjska zima (jak w książce jest balet, to musi być i Rosja jak widać :D ). Wklejam opis ze Świata Książki:

Osiemdziesięcioletnia Nina Riewska, legenda baletu moskiewskiego Teatru Bolszoj, mieszka samotnie w Bostonie. Niegdyś jako pierwsza z radzieckich artystów uciekła na Zachód. Dla świata jest oczywiste, że z powodów politycznych, ale tylko ona sama wie, co nią kierowało. Gdy starsza pani postanawia sprzedać na aukcji swą słynną biżuterię, anonimowy darczyńca dołącza doń brakujący, bursztynowy naszyjnik i pisze do Niny list.
Skąd ma naszyjnik? Dlaczego Nina wzdraga się mu odpowiedzieć? Nieoczekiwany splot wydarzeń każe dawnej primabalerinie powrócić do głęboko skrywanej przeszłości, kiedy w ponurej, stalinowskiej Moskwie żyła jak księżniczka i zakochała się w pewnym znanym poecie... Wspaniała, epicka opowieść o wielkim uczuciu, zdradzie, sztuce i cenie przyjaźni w trudnych czasach, gdy lepiej było nic nie wiedzieć i o nic nie pytać.


Może nawet jeśli te książki nie są szczególnie baletowe, to mimo to przyjemnie by się je czytało i można rzucić okiem :)
 
     
veronik@
Adept Baletu


Posty: 96
Wysłany: Nie Cze 26, 2011 8:39 pm   

Dziewczyny, a czy czytała z Was któraś tą książkę - http://allegro.pl/anatomi....html?source=oo ? Wydaje mi się ciekawa, ale przed zakupem chciałabym znać wasze opinie ;)
_________________
"Tylko życie poświęcone drugiemu człowiekowi , warte jest przeżycia " -A.Einstein
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12