www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CO SĄDZICIE O MUSICALACH? :)
Autor Wiadomość
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Wto Maj 13, 2008 6:30 pm   

nie wiem jak to sie ma do telewizji, rozne filmy puszczaja o 21, Chicago nie jest filmem dla dzieci (masa filmow puszczana o 21 nie jest dla dzieci) i moze o to im chodzi, ale to trzeba wywazyc
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Maj 13, 2008 7:14 pm   

Fajnie, że obejrzałam Chicago ;/
Uwielbiam ten musical, mój ulubiony.
Nawet ta pora nie była straszna, w końcu to nie środek nocy, ale ZAPOMNIAłAM ;/
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Natashy 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica/miłośnik
Posty: 341
Skąd: z Krainy Elfów
Wysłany: Sro Maj 14, 2008 5:34 pm   

Nie no Nath, to była tylko taka mała myśl,,, chodziło mi tylko o to, żebym mogła obejrzeć - hi hiiii. Mogliby zamienić: Chicago o 21, a film bardziej nie dla dzieci bardziej w nocy :D :P Ale nie rozpatrujmy już tego.
_________________
http://mimi-dance-555.bloog.pl
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu." Paulo Coelho
 
     
Monia16 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
hmm...miłośnik
Wiek: 32
Posty: 33
Skąd: Wlkp
Wysłany: Pią Maj 23, 2008 11:32 am   

Tranquility napisał/a:
oj... uwielbiam... :D :D

bardzo lubię "The Phantom of the Opera"... niestety widziałem tylko filmową wersję i znam muzykę chyba na pamięć... no i słyszałem kilka utworów z tego musicalu w wykonaniu Jakuba i Marty z Palladium Stage.




Ja też byłam na "The Phantom of the Opera"! Z moją klasą jechaliśmy do teatru muzycznego na ten spektakl, aktorzy naprawdę uzdolnieni, bardzo zaimponował mi aktor grający samego upiora, raz nawet wszedł na nasz balkon i się "czaił" :lol: ; cudo!Dużo emocji, nawet spadł żyrandol, ale słyszałam że na w warszaiwe gdy odgrywano Phantom to żyrandol zbił się naprawdę ale to mniejsza z tym! Przed tem nie byłam w prawdziwym teatrze, więc tymbardziej mi sie podobało, niedługo jadę na "Hamleta też do Poznania
;) (opowiem wam)
_________________
"Taniec- słuchaj i interpretuj" - cytat z "step up 2"
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Maj 23, 2008 11:59 am   

a ja dzis ide na "upiora" do Romy :D
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Monia16 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
hmm...miłośnik
Wiek: 32
Posty: 33
Skąd: Wlkp
Wysłany: Pią Maj 23, 2008 12:03 pm   

No myślę, że nie będziesz żałować, mi się bardzo podobało naprawdę ;) ta tajemniczość mmm.....opowiedz jak było, bo ja byłam w Poznaniu, w Warszawie pewnie lepszy spektakl :roll:





inscrutable.m napisał/a:
nie tylko Ty Maron, nie tylko =) uwielbiam Grease.. !!! cudowny musical, naprawde!
a oglądał ktoś Grease 2?

P.S. ja w ogole uważam, ze musicale (głównie te na deskach teatru) to fantastyczna sprawa.. połączenie aktorstwa, spiewu i tanca. osobiście - uwielbiam. zwłaszcza, że przez ostatnie dni spelniam się w tańcu musicalowym.. =)





Ja też oglądałam "Grease" super film;) ale niestety nie widziałam drugiej części, a gdzie bym to mogła zobaczyć?
_________________
"Taniec- słuchaj i interpretuj" - cytat z "step up 2"
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 12:24 pm   

wiec co do "Upiora", spektakl mi sie podobal, wolalam Wampiry ale to juz rzecz gustu, zapowiadane tricki byly, upadek zyrandola nie tak efektowny jak myslalam, Barbara Melzer oczywiscie najlepsza jako ta diva, jedno mi sie nie podobalo, usilne promowanie Idy z YCD, wszedzie chodzila z ta kobieta od tancerek, stala i nic nie robila a odgrywala taka role jak inne baletnice ( w przeciwieństwie do nich tylko chodzila w pointach a wcale na nich nie zatanczyla co mnie najbardziej zirytowalo) jednym slowem nie rozumiem jej promocji i mnie to wkurzylo, ogolnie fajny ale troche przereklamowany
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Anka 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerka amatorka ;)
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 6:31 pm   

bo Ida nie jest w zespole tanecznym (możesz sobie sprawdzicw programie), tylko gra córkę Madame Giri - Meg Giri. Jej rola jest tak napisana - jest bardziej aktorką, niż tancerką ;)

Mi sie wczoraj bardzo podobało. Chyba najlepszy Upiór na jakim byłam ;)
No i moje ukochane miejsce na podłodze w zerówce :D
_________________
Piotrusiu Panie jesteś snem?
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 7:10 pm   

ale ja doskonale o tym wiem ze miala wlasna "aktorska" role poniewaz czytalam obsade przed spektaklem co nie zmienia faktu ze uwazam ze ta rola byla na wyrost i niepotrzebna, rownie dobrze mogla zagrac jedna z tancerek ale trzeba bylo docenic Ide, takie jest przynajmnije moje zdanie
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Anka 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerka amatorka ;)
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 2:09 pm   

Wiesz, ale to nie jest tak, że ta rola była pisana dla Idy. Wczesniej przez kilkanascie lat, w innych krajach wyglądała tak samo ;)
Po drugie, Kasia Wach, która równiez gra Meg, pojawia sie na scenie tak samo jak Ida. Poprostu rola Meg Giry jest tak opisana w librettcie, a Idy popularnosc nie ma tu nic do rzeczy, bo dostała tą rolę zanim pojawiło sie YCD ;)
_________________
Piotrusiu Panie jesteś snem?
 
     
Monia16 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
hmm...miłośnik
Wiek: 32
Posty: 33
Skąd: Wlkp
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 5:24 pm   

nomm...ok "Upiór woperze" jest świetny(bynajmnije ten na ktorym ja bylam w Poznaniu), ale może podawajcie przykłady jakiś musicali, bo ja niebardzo znam a z wielką checią bym obejrzała musical chocby w necie! Czy są jakieś wspolczesne musicale powstale w ostatnich latach?
_________________
"Taniec- słuchaj i interpretuj" - cytat z "step up 2"
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 8:26 pm   

Monia16 napisał/a:
ale może podawajcie przykłady jakiś musicali
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Musicale milej lektury :D
Anka napisał/a:
a Idy popularnosc nie ma tu nic do rzeczy, bo dostała tą rolę zanim pojawiło sie YCD ;)
co nie zmienia faktu ze bardzo mnie w tej roli irytowala
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Monia16 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
hmm...miłośnik
Wiek: 32
Posty: 33
Skąd: Wlkp
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 10:29 pm   

Teraz w środę bylam z klasą na "Hamlecie" w teatrze Nowym w Poznaniu! hmmm... noe więc tak, od razu mowie ze Teatr Muzyczny zrobil wieksze wrazenie na mnie( taniec, muzyka, ta cała oprawa), ale tu tez mi sie calkiem podobalo! Oczekiwalismy jaki aktor zagra Hamelta,a tu niespodzianka...kobieta zagrala Hamleta, na pocztaku bylam rozczarowana(nie ja jedna) ale pozniej sie przyzywyczailam i mi sie spodobalo tymbardziej ze bardzo dobrze grala, przeciez to trudne zadanie dla niej bylo! Później nam pani mowila ze to kobeita zgrala poniewaz prawdziwy hamelt byl takiej deliktanej urody itd(nie byl zbyt meski)! No jak to na tragedie przystalo, wszyscy umarli na koncu, ale jakos sie nie wzruszylam! Porównując...to gdy Upiór w operze umieral, to plakac mi sie chcialo :cry: :cry: :cry: ! No tak ale moja klasa znowu chce jechac do teatru, ciekawe co tym razem....jestem oczywiscie za, w koncu moja klasa to artysci
_________________
"Taniec- słuchaj i interpretuj" - cytat z "step up 2"
 
 
     
Isabelle 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Miłośniczka baletu.
Wiek: 30
Posty: 35
Skąd: Gdańsk/ Stockholm
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 8:00 am   

W Gdyni grają ostatnio cały czas musical "Piękna i Bestia" . Była cała wyprawa z mojej szkoły , ale ja nie poszłam . Podobno sala wypełniona dzieciakami w wieku wczesnej podstawówki , no i im się nie podobało za bardzo. Więc nie żałuję .
_________________
Miłość się mnoży , kiedy się ją dzieli.
 
     
Anka 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerka amatorka ;)
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 6:46 pm   

A ja tak marzyłam, żeby na to pojechac. Niestety mieszkanie w Warszawie ma swoje wady ;) Ale w przyszłym sezonie wybieram sie na pewno

PIękna I Bestia to mój ukochany musical. Fil oglądałam chyba z e 100 razy, a nagranie z Broadwayu jest dla mnie prawie jak Biblia :D
_________________
Piotrusiu Panie jesteś snem?
 
     
Monia16 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
hmm...miłośnik
Wiek: 32
Posty: 33
Skąd: Wlkp
Wysłany: Czw Sie 28, 2008 4:31 pm   

co sądzicie o tym :
http://pl.youtube.com/watch?v=yX38dNneIiU&NR=1

http://pl.youtube.com/watch?v=ZF5f6faak7I&NR=1

http://pl.youtube.com/watch?v=nwBbMXYDsXw

wg mnie to jest super, więc jak wam sie spodoba to zobaczcie sobie jeszcze inne fragmenty;) :) ;)
_________________
"Taniec- słuchaj i interpretuj" - cytat z "step up 2"
 
 
     
Holly 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośniczka
Posty: 15
Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 7:43 pm   

Raczej nie spotkałam się z opinią, że musicale to komercja, bardziej narzekania w stylu; och, jakie to landrynkowe, przewidywalne zakończenie, mało inteligentne...
Kocham musicale, oczywiście nie wszystkie, bo Disney'owskiego High School Musical nie potrafię zdzierżyć. Kocham natomiast Chicago <3, Moulin Rouge, Phantom in the opera, (nie chce mi się odmieniać ;b), Mamma mia, My Fair Lady z Audrey!
Ogólnie kocham połączenie film-taniec. :)
 
     
Lady_Miśka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 33
Posty: 71
Skąd: z Daleka.
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 2:00 pm   

`Chicago` moje ukochane...
Tańczyłam kiedyś to :) Fajne było, ogólnie super- upomne się że to Musical Jazzowy :D
Człowiek głupi i ma chęć się pochwalić ze WIE.
i Brodway`owska wersja `Upiór w operze`. Bajer :D
`Billy Eliot` można chyba z musical uznać. Teatr, muzyka a tu wlatuje `dosłownie bo bardzo wysoki wyskok zrobił :D ` chłopiec. I się zaczyna 3x płakałam na tym. Ale nie wiem czy to można uznać za musical. Niby w teatrze musicalowym ja byłam, ale...
Premiery są super a `Billy Eliot` polecam wszystkim. Szkoda że go w Polsce nie ma... :D
_________________
`Jedna rzecz, która może zaćmić twoje problemy to taniec.-James Brown`
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 9:15 pm   

Czy zrobił ktoś inną wersję "Upiora w operze"-to znaczy taką w której dziewczyna wybiera barwnego upiora a nie jakiegoś tam szaraczka?
 
     
miss Julia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 96
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 8:30 pm   

Chyba nie... To dzieje się w czasach kiedy nie mozna było odmówić hrabiemu :wink:
_________________
Wśród tandety lśniąc jak diament,
Być zagadką, której nikt nie zdoła
Zgadnąć nim minie czas...
 
     
juliett 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz i nauczyciel
Wiek: 27
Posty: 5
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: Sob Paź 10, 2009 2:52 pm   

Moje ulubione musicale to Upiór w Operze :D
i Romeo i Julia (w reżyserii Józefowicza i muzyką Stokłosy) - konieczna wersja na Torwarze.
:lol:
Moim marzeniem to występować w teatrze muzycznym :)
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 3:57 pm   

W przeszłości może nie, ale może ktoś spróbuje... Myślę, że mogłaby taka wersja odnieść sukces, bo teraz da się zaobserwować jakaś "wampiromania" w tym znaczeniu, że miłość młodej, ładnej dziewczyny do szlachetnego, młodego i nieskalanego życiem młodzieńca już się przejadła. Obecnie publiczność pociąga raczej uczucie młodej, niewinnej dziewczyny do starego wampira, który poraza bogactwem - tak np. w "Wampirach"- musicalu.
Inny, bardziej wymierny przykład? Zmierzch Stephani Meyer rozszedł się w Stanach w 40 milionach egzemplarzy i właśnie doczekał się ekranizacji. Książka Zmierzch opowiada o zafascynowaniu nastolatki Wampirem. Prawdą jest, iż wampir Edward mimo ponad 100 lat ma młody wygląd, ale w dzisiejszych czasach nawet jakiś dojrzały meżczyzna w tej roli by się podobał. POmijając Zmierzch, który według mnie jest kiczem trzeba przyznać, że teraz jest inna estetyka, inne czasy.
PS Mi tam w Upiorze w operze zawsze podobał się upiór. Ja bym wybrała upiora.
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 7:47 pm   

I nie dziwię sie ponieważ upiór jest we wszystkich dziełach naszlachetniejsza postacią.
przypomne: Dzwonnik z Notre Dame, Czlowiek w Masce czy nawet kiczowaty Zorro przypominajacy w swoich akcjach upiora :smile:
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
miss Julia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 96
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 8:55 pm   

Ja nie chcę roztrząsać takich dylematów, bo po bliższym poznaniu może się okazać że Upiór nie jest tak brylantowy... Ale na pewno ciekawszy... Chociaż kto by chciał żyć z szaleńcem
_________________
Wśród tandety lśniąc jak diament,
Być zagadką, której nikt nie zdoła
Zgadnąć nim minie czas...
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 11:17 am   

miss Julia napisał/a:
. Ale na pewno ciekawszy...

Jasne, to też rozumiem a nawet powiem, że jest to zgodne z prawem doboru naturalnego :D
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12