www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CO SĄDZICIE O MUSICALACH? :)
Autor Wiadomość
Change
Adept Baletu

Posty: 130
Wysłany: Sro Sie 24, 2005 3:29 pm   

A ja wspomne o "Moline Rouge". Uwielbiam w nim piosenke "Roxan"!! 8)
 
 
tancereczka19
Adept Baletu

Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sie 24, 2005 5:12 pm   

Też lubie tą piosenke. Ale moją ulubioną jest "One day I'll fly away" :wink:
Co do talentów :wink: : w musicalach obowiązuje podział na zespół wokalny i zespół taneczny. Wiadomo więc że wokaliści są bardziej ukierunkowani na wokal, a tancerze na taniec i najczęściej mają jakieś wykształcenie w tym zakresie ( mówie o szkołach muzycznych czy też baletowych). To jednak nie oznacza, że nie mają innych talentów, wręcz muszą je posiadać by przejść pomyślnie eliminacje. Do musicali dostają się niesamowicie wszechtronnie uzdolnieni ludzie, którzy umieją i śpiewać i tańczyć a do tego są świetnymi aktorami. Znam wielu tancerzy, którzy równie dobrze mogliby być wokalistami, bo pięknie spiewają :)
_________________
"zanim wejdziesz na sale baletową zastanów sie kim chcesz być, a nie co masz robić"
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sro Sie 24, 2005 8:23 pm   

Terpsychora napisał/a:
A ja wspomne o "Moline Rouge". Uwielbiam w nim piosenke "Roxan"!! 8)


ale tytuł tej piosenki to chyba "Le Tango de Roxanne" :D

a moja ulubiona piosenka to "Elephant Love Medley" :D
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Rotbart
Corps de Ballet

Posty: 394
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Wrz 07, 2005 2:21 pm   

tancereczka19 napisał/a:
Też lubie tą piosenke. Ale moją ulubioną jest "One day I'll fly away" :wink:
Co do talentów :wink: : w musicalach obowiązuje podział na zespół wokalny i zespół taneczny. Wiadomo więc że wokaliści są bardziej ukierunkowani na wokal, a tancerze na taniec i najczęściej mają jakieś wykształcenie w tym zakresie ( mówie o szkołach muzycznych czy też baletowych). To jednak nie oznacza, że nie mają innych talentów, wręcz muszą je posiadać by przejść pomyślnie eliminacje. Do musicali dostają się niesamowicie wszechtronnie uzdolnieni ludzie, którzy umieją i śpiewać i tańczyć a do tego są świetnymi aktorami. Znam wielu tancerzy, którzy równie dobrze mogliby być wokalistami, bo pięknie spiewają :)


W ,,Miss Saigon" ten podział jest bardzo jaskrawy, wokaliści śpiewają i nie tańczą (za wyjątkiem ,,American Dream", poza tym tlyko jakieś drobne elementy), a tancerze głównie tańczą i śpiewają partie zbiorowe, przeważnie dużo lżejsze od partii wokalistów. Ale inaczej jest już w ,,Kotach" gdzie większość kotów musi i śpiewać i tańczyć (choć do śpiewania maja głównie pojedyncze, popisowe numery, a resztę w zespole), że już nie wspomnę o ,,Grease".
 
 
girl interrupted
Nowicjusz


Posty: 45
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Wrz 07, 2005 2:51 pm   srebrny ekran

Myślę, że warto tez wspomniec o musicalach starszej daty , tych rodem ze srebrnego a pózniej podkolorowanego ekranu jak "Świąteczna gospoda", "Spotkajmy się w Saint Louis", "Gigi" czy sztandarowa "Deszczowa piosenka" ,do których ja osobiście ma wielki sentyment . Chociaz mam wrażenie, że obrazy tego typu to właśnie bardziej filmy muzyczne niż musicale. Co o tym sądzicie?
 
 
 
tancereczka19
Adept Baletu

Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Wrz 07, 2005 4:50 pm   

Rotbarcie, masz racje. Ja sama widziałam te musicale po pare razy i jestem tego samego zdania. Miss Saigon jest najmniej tanecznym musicalem w Romie, jaki widziałam, ponieważ akcja głównie skupia się na głównych bohaterach i to wokaliści mają najwieksze pole do popisu.
W Grease jest bardzo dużo tańca, chociaż tancerze nie śpiewają chyba aż tyle co w Kotach, które są chyba najbardziej wyczerpujące dla artysty :wink:
Przy castingach do Kotów poprzeczka była postawiona bardzo wysoko, bo oprócz tańca, duża wagę przywiązywano do możliwości wokalnych tancerzy, bo jest to materiał bardzo wmagający wokalnie. Żeby jemu sprostać cały zespół musiał być śpiewający :)
Natomiast ja uwielbiam i Grease i Miss Saigon i Koty :) Szkoda że dwóch pierwszych juz nie grają...
_________________
"zanim wejdziesz na sale baletową zastanów sie kim chcesz być, a nie co masz robić"
 
 
 
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 5:06 pm   

Musical czy film muzyczny, juz kiedys zabierałam głos w tej sprawie , ale skoro girl interrupted pytasz się o nasze zdanie? Dla mnie okreslenie" film muzyczny" choć poprawne jest jednak pojęciem ogólnym, bardzo szerokim, czego przykładem jest książka L. Kydryńskiego "Kino Muzyczne: przewodnik po filmach muzycznych", w którym zestawione są obok siebie takie filmy jak np:"Śpiewak jazzbandu" (czyli pierwszy film dzwiękowy) "Deszczowa piosenka" i inne znane klasyki, aż po filmy takie jak" The Doors" czy "Dirty dancing". W znaczeniu bardzo ogólnym wszystkie te filmy mogą być okleślane jako filmy muzyczne, ale trzeba pamiętać ze musical to jednak określony gatunek zarówno teatralny jak i filmowy i jak kazdy gatunek rządzi sie okreslonymi regułami. W przypadku musicalu filmowego typowe wyznaczniki to: kategoria rozrywki, konstrukcja pożądania seksualnego i charakterystyczne"napięcia narracyjne"( np: nie dziwi nas że realistyczna norma narracyjna zostaje przerwana i nagle bohaterowie tańczą i śpiewają). w tym sensie wymienione przez ciebie filmy "Gigi", "Deszczowa piosenka" itd. to musicale par exellance, szczytowe, najbardziej "dojrzałe" owoce tego gatunku filmowego. Reasumując to nieco przydługie wymądrzanie się moim zdaniem nie każdy film muzyczny jest musicalem, ale z pewnoscią wyzej wymienione nim są. Uff
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 7:28 pm   

Jesli chodzi o musicale 'starszej daty', to zdecydowanie 'Na przepustce' z Gene Kelly'm i Frankiem Sinatrą :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 7:43 pm   

Do tego wszystkie musicale z małą Shirley Temple: urocze.... świetne na poprawę humoru :)
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
aniaka
Adept Baletu


Posty: 138
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 12, 2005 7:21 pm   

Kasia G napisał/a:
uwielbiam Hair i Jezus Christ Superstar - oba w rersji filmowej oczywiście bo na scenie jeszcze nie widziałam


Ja mam na punkcie "Jesus Christ Superstar" tak zwanego bzika :) Mam go na kasecie, orginalnym albumie i miałam przyjemność widzieć go na żywo w wersji polskiej w Teatrze J. Słowackiego w Krakowie :)))) Nigdy tego nie zapomne bo było świetnie!! Wydałam kupe kasy, gdyz poszłam 2 dni z rzędu i naprawdę nie żałuję :)))))) Wspomnę tylko, że Jezusa grał Maciej Balcar, a Judasza Janusz Radek :)))))))
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Wrz 12, 2005 8:38 pm   

Chciałam podpisać się pod wypowiedzią powyżej :wink: Też mam bzika na punkcie "Jesusa", płyty słucham prawie że na okrągło, Ian Gillan jako Jezus rządzi :D
Nie podobał mi się jednak wokal gościa, który grał Jezusa w tej najbardziej znanej, filmowej wersji musicalu. A Wam?
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
aniaka
Adept Baletu


Posty: 138
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 12, 2005 9:30 pm   

Mnie się ten wokal podobał z tego względu, że jest bardzo charakterystyczny,a poza tym to jest wersja, którą oglądałam najwięcej razy więc to może być też kwestia przyzwyczajenia oraz osłuchania :)
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Wrz 13, 2005 7:44 pm   

A nie wydawało Ci się, że to jest młody facet z głosem starego człowieka? Bo jakoś miałam takie wrażenie, że patrzę na młodego, dobrze zbudowanego mężczyznę, a jego głosik jest taki słaby...
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
aniaka
Adept Baletu


Posty: 138
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Wrz 13, 2005 10:19 pm   

No rzeczywiście jest w jego głosie taka dosyć spora chrypa i w niektórych momentach można sądzić, że nie może wyciągnąć górnych dźwięków i bardzo się przy tym męczy. Ale no nie wiem. Po prostu przyzwyczaiłam się do tego głosu, słuchając go wiele razy i w sumie nigdy jakoś się nie zagłębiałam się bardziej w to, co o tym głosie sądzę. Najlepiej będzie jak po prostu jeszcze raz oglądnę lub posłucham "JCS" i zwrócę na to uwagę :)
 
 
czekoladka
Corps de Ballet


Posty: 328
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 9:37 pm   

ja uwielbiam musiacal ,,Koty'' jest swietny nawet tanczy tam tancerz,ktory tanczyl u nas w teatrze Michal Pirog moze nawet jest komus znany?
_________________
tu warto zajrzec zapraszam www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tanca)
 
 
 
tancereczka19
Adept Baletu

Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 10:33 pm   

Mi jest znany ponieważ mam z nim zajęcia w szkółce musicalowej w Romie :)
_________________
"zanim wejdziesz na sale baletową zastanów sie kim chcesz być, a nie co masz robić"
 
 
 
czekoladka
Corps de Ballet


Posty: 328
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob Paź 08, 2005 10:30 am   

i jak chyba sympatycznie jest na zajeciach? ale przyznasz tancereczko19 ze zwariowany z niego czlowiek :P
_________________
tu warto zajrzec zapraszam www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tanca)
 
 
 
tancereczka19
Adept Baletu

Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 08, 2005 12:33 pm   

Ja osobiście bardzo cenię sobie zajęcia z nim. :) Nie znam go dobrze ale wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie i jest świetnym pedagogiem. I oczywiście tancerzem!!! A Ty skąd znasz Michała ? Tańczyłaś z nim w KTT?
_________________
"zanim wejdziesz na sale baletową zastanów sie kim chcesz być, a nie co masz robić"
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Paź 08, 2005 2:59 pm   

będzie ktoś może 15.10 w TM ROMA w Warszawie ?? :)
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
czekoladka
Corps de Ballet


Posty: 328
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob Paź 08, 2005 3:22 pm   

tzn jak ja tancereczko19 przeszlam do teatru do on juz nie tanczyl i to od dawna znalam go jedynie ze spektakli z jego udzialem na ktore chodzilamale 1 pazdziernika obchodzilismy 10-lecie i milam zaszczyt go poznac :)
_________________
tu warto zajrzec zapraszam www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tanca)
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sob Paź 08, 2005 3:41 pm   

Tranquality napisał/a:
będzie ktoś może 15.10 w TM ROMA w Warszawie ?? :)


JAAAAA!!!!!!!!!!!!! :D
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Paź 08, 2005 3:55 pm   

wiem wiem makowa ;) jesteśmy umówienie na nasz znak rozpoznawczy... ;)
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
tancereczka19
Adept Baletu

Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 08, 2005 5:32 pm   

Być może ja też bedę ale to jeszcze nic pewnego...
_________________
"zanim wejdziesz na sale baletową zastanów sie kim chcesz być, a nie co masz robić"
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 12:44 pm   

jaki musical chcielibyście, aby pojawił się na polskiej scenie muzycznej ? [nie jestem pewny czy napisałem to po polsku, ale chyba zrozumiecie o co chodzi... ;) ]

a poza tym to mój 700 post :D :D
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Rotbart
Corps de Ballet

Posty: 394
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 3:21 pm   

,,Notre Dame de Paris" - ale nie w takiej inscenizacji jak oryginalna! :? Ponoć były u nas już przymiarki i nawet chyba ogłosili obsadę (ja słyszałem tylko, że Kukulska ma śpiewać Esmeraldę i nic poza tym) ale nic z tego nie wyszło.
_________________
Když už něco děláš, dělej to pořádně.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12