www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CO SĄDZICIE O MUSICALACH? :)
Autor Wiadomość
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Sie 06, 2005 11:01 pm   

jak pewnie wiecie w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie trwają przygotowania do nowego musicalu "Taniec Wampirów" nad którym opiekę artystyczną objął Roman Polański. Wybieracie się na ten musical?
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sob Sie 06, 2005 11:04 pm   

musicale?
'Hair' rządzi :mrgreen:

to vademecum hipisa z doskonałą muzyką :wink: :wink: :wink:
 
 
 
tancereczka19
Adept Baletu

Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 07, 2005 11:09 pm   

Ja na pewno wybieram się na "Taniec wampirów". Bardzo ciekawa jestem tego musicalu bo nigdy go jeszcze nie widziałam. A Ty się wybierasz?
_________________
"zanim wejdziesz na sale baletową zastanów sie kim chcesz być, a nie co masz robić"
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Sie 07, 2005 11:36 pm   

ja na pewno jade :)

moze ktoś jeszcze to zrobimy spotkanko w ROMIE ??
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Pon Sie 08, 2005 1:59 pm   

a kiedy jest? moze tez sie wybiorę...
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Pon Sie 08, 2005 2:44 pm   

konkretnego terminu nie ustaliliśmy... premiera jest w październiku...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sie 13, 2005 1:10 pm   A co sądzicie o "Nędznikach"?

Dołączę do dyskusji, bo uwielbiam musicale i wcale nie zgadzam się z dość często spotykaną opinią, że to mała ambitna forma sztuki dla tych, którzy nie mogli zaistnieć np. w operze. Przecież to dwie zupełnie odrębne dziedziny.
Kasiu G - zgadzam się w stu procentach - "Jesus" i "Hair" rządzą!! :D Chociaż powiem Ci, że bardziej podobały mi się w wersji scenicznej, niż w filmowej.
A co sądzicie o "Nędznikach" Bouble'a i Schonberga? Ostatnio przestała mi działać kaseta ( a może magnetofon :P ) z londyńską obsadą i bardzo żałuję, że nie mogę posłuchać :( Świetny musical, esencja gatunku.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
tancereczka19
Adept Baletu

Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 13, 2005 9:23 pm   

Popieram, "Nędznicy" to świetny musical :)
_________________
"zanim wejdziesz na sale baletową zastanów sie kim chcesz być, a nie co masz robić"
 
 
 
Rotbart
Corps de Ballet

Posty: 394
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 20, 2005 9:25 pm   

Jeśli chodzi o musical to tylko MISS SAIGON!! :) Świetnie skomponowana muzyka, sensowne i dobrze napisane libretto - to tak ogólnie, a jeśli idzie o wystawienie w ROMIE - dobra i pomysłowa inscenizacja. Trzeba tlyko trafić na dobrą obsadę i nie znać wcześniej treści ,,MADAMY BUTTERFLY" :)

Koty też sa niczego w sobie, ale nie trzymają zupełnie w napięciu - a to zupełną szczątkowość fabuły, bez której przecież ani rusz.
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Sie 20, 2005 9:43 pm   

Wiesz, trudno, żeby była tu jakaś wyszukana fabuła, skoro spektakl został napisany przez A.L. Webbera do wierszy T.S.Eliota... :wink:
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sie 20, 2005 11:36 pm   

Spotkałam się kiedyś z opinią, że musicale zasadniczo nie mają głębszej treści... :/
A co do "Miss Saigon", to dlaczego znajomosć libretta "Madame Butterfly" miałaby przeszkadzać, Rotbarcie?
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Rotbart
Corps de Ballet

Posty: 394
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 12:07 am   

Drogi Tranquality, wiem, że ,,Koty" składają się z wierszy, ale nie jest to dla mnie żadnym ,,usprawiedliwieniem" - fabuły w nich niewiele, dlatego są mało musicalowe (choć są chyba najbardziej znanym musicalem).

Droga Czajori, ,,Miss Saigon" oparta jest na ,,Madame Butterfly" - i co za tym idzie - zakończenie jest identyczne :) Już rozumiesz?:)
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 10:22 am   

taki już ich urok, Rotbarcie... :D

a widzieliście może "Fame" ?
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Rotbart
Corps de Ballet

Posty: 394
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 10:39 am   

,,Fame" nie widziałem, ale jeśli tlyko masz na zbyciu to nie pogardzę :)
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 12:24 pm   

ja widziałem w teatrze dawno dawno temu, a obecnie dysponuje jedynie kilkoma piosenkami... :D
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
tancereczka19
Adept Baletu

Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 3:56 pm   

Ja niestety nie widziałam "Fame", znam tylko parę piosenek i myślę że są świetne :) A gdzie widziałeś ten musical?
_________________
"zanim wejdziesz na sale baletową zastanów sie kim chcesz być, a nie co masz robić"
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 7:35 pm   

w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w moim mieście - Radomiu, ale grali go bardzo bardzo dawno, kiedy jeszcze dyrektorem był p. Kępczyński... "Fame" i "Józef..." to było 5 minut tego teatru... teraz, po zmianie dyrektora, jest gorzej niż źle...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Rotbart
Corps de Ballet

Posty: 394
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 7:59 pm   

Zdaje się, że to w radomskim ,,Fame" śpiewała Katarzyna Łaska, którą potem Kępczyński obsadził w ,,Miss Saigon".
 
 
tancereczka19
Adept Baletu

Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 8:59 am   

Zgadza się, Kasia Łaska grała potem Kim w "Miss Saigon". Szkoda że nie można już zobaczyć radomskiej wersji "Fame". :cry: Słyszałam o niej dużo pozytywnych opinii.
_________________
"zanim wejdziesz na sale baletową zastanów sie kim chcesz być, a nie co masz robić"
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 9:47 am   

ja też żałuję... bo niewiele pamiętam z tego spektaklu... :( ale już nie ma raczej szans na wznowienie, bo Wojciech Kępczyński jest teraz dyrektorem TM ROMA... :)
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
tancereczka19
Adept Baletu

Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 3:39 pm   

Tak, wiem o tym :lol: Za to możemy podziwiać "Koty" ( które są moim ulubionym musicalem:), a niedługo "Taniec Wampirów". Wybieram się 2 pazdziernika na pokaz przedpremierowy.
_________________
"zanim wejdziesz na sale baletową zastanów sie kim chcesz być, a nie co masz robić"
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 10:12 pm   

Drogi Rotbarcie, podobno "najbardziej lubi się piosenki, które się zna":). Z musicalami, względnie operami, jes chyba podobnie ;) A zresztą, gdy zna się zakończenie, to ważną rolę dogrywa element psychologiczny, który sprawia, że przy każdym zaciemnieniu widz krzyczy w duchu "jeszcze nie! jeszcze nie koniec!" Tym samym, ani przez chwilę się nie nudzi :D
A co do "Fame", to filmowa wersja jest zadziwiająco mało znana w Polsce. Podobnie mało osób, nawet związanych profesjonalnie z teatrem muzycznym, zna utwory z tego musicalu...Na zachodzie "Fame" jest dziełem absolutnie kultowym, co widać chociażby po ilosci teledysków wzorowanych na kadrach z tego filmu :)
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Rotbart
Corps de Ballet

Posty: 394
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 23, 2005 10:02 pm   

Droga Czajori, doskonale wiem, o czym mówisz - ja sam mógłbym oglądać MISS SAIGON na okrągło :) Przypuszczam jednak, że gdybym oglądał ten musical pierwszy raz i znałbym fabułę, nie wywarłby na mnie tak wielkiego wrażenia. Chodziło mi o element zaskoczenia, który przecież jest nie do przecenienia :) Zresztą, wiadomo, musicale są rozrywką dla mas, jakby nie patrzeć, a masy lubią zaskoczenie:)
 
 
kasiu
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Sro Sie 24, 2005 2:24 pm   Amerykanin w Paryzu

Coz. JAk dla mnie to w musiacalach zawsze czegos brakuje. Chociaz je uwielbiam to po wyjsciu z teatru zawsze mi czegos brakuje. Czuje ze aktorzy ktorzy graja w musiacalch skupiaja sie czesto na swoim jednym talencie i nie bardzo martwia sie o reszte... trzeba miec wielka chryzme i wyobraznie zeby wyrezyserowac dobry musical. i trzeba miec ogromny talent zeby dobrze w nim zagrac. Dlatego podziwiam i oddaje poklon dla filmowego ''Chicago'' ''Singing in the rain'' ''amerykanina w Paryzu'' :)

Sama mam ambicje zagrania w musicalu: :wink:

Pozdrawiam
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Sie 24, 2005 2:47 pm   

Aktorzy grający w musicalach nie moga skupiać się tylko na jednym swoim talencie ( bo rozumiem, że masz na myśli wokal). Musical wymaga od grających w nim aktorów umiejętności wokalnych, tanecznych i aktorskich - w równym stopniu!
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12