www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
AKCES
Autor Wiadomość
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 9:31 pm   AKCES

Do stworzenia tego tematu "zainspirował" mnie post sfra o pointach z Akcesu.
:D
No właśnie, co wy myślicie na temat tego sklepu i jego oferty ??
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 9:57 pm   

Miałam kiedyś zwykłe baletki (nie pointy) tej firmy. Nie polecam! Nie dość, że jedna warstwa materiału, to jeszcze klejone, a nie szyte (!), tak więc po jednym z pierwszych załóżeń zdążył mi się już odkleić język w środku. Poza tym są jakieś takie niewygodne, mają niedopasowany do stopy kształt ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 9:58 pm   

No cóż...

Hmmm...

Niewygodne, brzydko skrojone, śmierdzące szewcem...
Ale za to ze skórką na czubkach i z dobrej satyny :-)
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
uleczka
Adept Baletu


Posty: 164
Skąd: częstochowa
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 10:45 pm   

Nigdy akces....miałam platyczne, nie są złe, ale pointy nigdy w życiu, masakra, bez komentaża
_________________
WaKaCjE....Elo WaKaCjOm
 
 
 
sari
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica KT
Posty: 173
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 30, 2005 4:01 pm   

też nie przepadam, ale jak narazie jestem na nie skazana. Może, jakby udało się zebrać troszkę kaski to mogłabym zamówić... Choć ciągnie mnie do kupienia "zerówek". Ponoć bardzo miękkie, tylko...hmmm... pewnie szybko będą do wyrzucenia. Jak myślicie?
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Czw Cze 30, 2005 6:28 pm   

Co to są "zerówki"?
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Czw Cze 30, 2005 8:37 pm   

Zerówki to pewnie półpointy (0 jako stopień twardości?)
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
uleczka
Adept Baletu


Posty: 164
Skąd: częstochowa
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 9:30 pm   

Cyfry oznaczaja stopnie twardości podeszwy!) to bardzo miekkie, 1 miekkie, itp chyba jest do 4
_________________
WaKaCjE....Elo WaKaCjOm
 
 
 
(ponownie) Armida
Adept Baletu


Związek z tańcem:
ścisły
Posty: 116
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 10:01 pm   -

No ale jak....to "zerówki" to są w takim razie takie baletki z pointowym czubkiem?
_________________
"The body moves but the soul dances..."
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sob Lip 02, 2005 12:08 am   

To ś apo prostu bardzo miękkie pointy, które wyginają się gdy robisz pólpalce...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
sari
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica KT
Posty: 173
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lip 02, 2005 3:03 pm   

moje miniaturowe pointy mają się bardzo dobrze:) co innego z miniaturowymi baletkami, które jakiś czas temu mi się całkowicie rozpadły. Jeśli chodzi o zwyczajne, normalnego rozmiaru pointy, to "same w sobie" się szybko nie rozklejają, w każdym bądź razie w moim przypadku szybciej się po prostu łamią, aniżeli coś im "z boczku" odpada...

Wracając jeszcze do tych point "0". To są normalne, zwykłe pointy, ale bardzo miękkie, nad którymi nie trzeba się przez jakiś czas (zależny od każdego z osobna) znęcać po to, by czuć się w nich swobodnie, a nie jak w przyszytych pod stopę drewienkach. Z tego co mi wiadomo, faktycznie (ktoś już wcześniej wspomniał) ich twardość dochodzi do "4"- na szczęście nigdy takich nie miałam. Przeważnie mam "2". Ale trzeba wprowadzić wkońcu jakieś innowacje, nawet na tym niezbyt cudownym obszarze ofert akcesu...
 
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Lip 02, 2005 8:32 pm   

Ostatnio troszke zmienili wyglad miniturowych point sa naprawde piekne :) Poza tym zmienilo sie takze troche w tych normalnych uzytkowych pointach. Przedewszystkim maja ladniejszy ksztalt i sa z deczka wygodniejsze. Maja po prostu wezszy czubek a wcale z tak bardzo na nie nie narzekam chociaz nie powiem jakbym miala wybor sposrod nich a innych to na pewno wybralabym inne z tym ze teraz sa na prawde ladniejsze (ahhh te oplywowe ksztalty) :)
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lip 26, 2005 7:22 pm   

miałam i baletki i pointy z akcesu i .............beznadziejne! baletki bardzo nie wygodne, ze zwężanym czubkiem, pointy - jeszcze gorsze.....nawet najtwardsze łamią się bardzo szybko i w bardzo dziwny sposób przy przęciętnym podbiciu
 
 
 
Zuzka
Adept Baletu


Posty: 149
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Nie Paź 02, 2005 6:21 pm   

ja mam sneakersy z Akcesu i powiem szczerze, ze srednio jestem zadowolona, ale to i tak moje pierwsze sneakery:)
 
 
 
.:Swanilda:.
Adept Baletu


Posty: 115
Wysłany: Nie Gru 04, 2005 5:06 pm   

Miałam baletki z Akcesu i muszę powiedzieć,że już wolę te z Bytomia z W&T. Ale i tak Sanshe są dla mnie najlepsze :wink:
_________________
Kochaam Balet! :D
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Gru 04, 2005 9:01 pm   

Ja baletki zawsze mam i miałam z akcesu. I jakos nie narzekam. Zwykłe baletki.... czumu coś do nich macie??
 
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Gru 04, 2005 9:35 pm   

aankaa_baletnica=) napisał/a:
Ja baletki zawsze mam i miałam z akcesu. I jakos nie narzekam. Zwykłe baletki.... czumu coś do nich macie??


są twarde, wąskie, grube.....ogólnie bardzo niewygodne :roll:
 
 
 
tenebra
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Nie Gru 25, 2005 1:23 am   

Zuzka napisał/a:
ja mam sneakersy z Akcesu i powiem szczerze, ze srednio jestem zadowolona, ale to i tak moje pierwsze sneakery:)


ja zamierzam sobie zamowic sneakery i chcialam sie spytac jak ci "wytrzymują" i czy nie nadaja sie do odlozenia na poleczke po paru probach. na razie niestety nie moge sobie pozwolic na cos drozszego :/ ach te finanse... dlatego jezeli mi sie nie rozleca po kilku razach i nie sa bardzo tragiczne to chyba sie na nie zdecyduje zeby miec chociaz na razie w czym ćwiczyc, a optem sobie zapoluje na jakies inne fajne :)
_________________
Mater Mater Inferorum, Mater Mater Sospirorum, Mater Mater Lapidarum, Mater Mater Tenebrarum...
 
 
 
Zuzka
Adept Baletu


Posty: 149
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Nie Gru 25, 2005 4:05 pm   

Co do sneakersow to musze powiedziec, ze jak na razie wytrzymuja. Sa praktycznie w takim stanie w jakim je kupowalam, wiec nie narzekam. Jednak jak pisalam to sa moje pierwszy sneakersy i nie wiem jak sie tanczy w innych. Dodam tez, ze nie tancze duzo 8-10 godzin tygodniowo tylko. No to tyle:) Jakbys miala jeszcze jakies pytania, to sluze :)
_________________
 
 
 
tenebra
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Nie Gru 25, 2005 4:11 pm   

na ja tez wiecej nie tancze na tydzien (mamy zajecia przewaznie 2 razy w tyg, mało a szkoda) a na buty tego typu to sie napalilam juz z rok temu i dopiero teraz udalo mi sie przekonac mame do kupna. padlam jak sie mnie spytala "a czy to wazne w czym ty cwiczysz?" jejku... tragedia :/ ale ona nigdy nie rozumiala pewnych spraw.
no dlatego sie zdecyduje i po nowum roku bede pomykac w moich pierwszych sneakersach :)
_________________
Mater Mater Inferorum, Mater Mater Sospirorum, Mater Mater Lapidarum, Mater Mater Tenebrarum...
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 1:56 pm   

a ja tam nie narzekam na baletki z akcesu. Właśnie dobrze mi sie w nich cwiczy, za to nienawidze baletek z TW, cos okropnego... :?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Carmenn 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 35
Posty: 30
Skąd: Neverland
Wysłany: Nie Sty 15, 2006 2:08 am   

Ja się wyłamię i nie ponarzekam na pointy z akcesu, bo ćwicze w moich... 3 chyba rok (fakt ze nie za czesto bo 3x tygodniowo) i jednyne co im sie stalo to skorka sie troche odklejała, ale przykleiłam ośmiorniczką (=D) i jest ok.
Baletki wolę z akcesu, nie wiem to chyba kwestia przyzwyczajenia, bo strasznie mi sie dziwnie ćwiczy w moich nowych przywiezionych z warszawy...
_________________
http://edenamarga.deviantart.com/
 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Nie Sty 15, 2006 9:45 am   

mam Akcesowe pointy twardość XXXX i jetsem dość zadowolona, wogóle AKces jak na swoje bardzo niskie ceny wcale nie ma tak tragicznych produktów. Wiadomo ze droższe sa lepsze
 
 
Roztańczona!
Nowicjusz

Posty: 15
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 8:57 pm   

Pointy z akcesu złamały mi się bardzo szybko i nie za dobrze mi się w nich ćwiczyło. Najbardziej lubię pointy Grishko.
 
 
 
Piotr Malaga 
Adept Baletu


Wiek: 48
Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 8:12 pm   

Moje zasłyszane opinie o pointach z akcesu zwykle nie są pochlebne. Sam jako mężczyzna nie używam, ale one po prostu nie za dobrze wyglądają - mają jakieś takie szerokie palce... Na zdjęciach źle wychodzą. Akces robi też pointy nie z satyny a obszyte zwykłym płótnem (pewnie do ćwiczeń tylko, żeby było taniej)

Męskie baletki natomiast zupełnie fajne, z miękkiej cielęcej skórki. Długo wytrzymują i jak dla mnie są wygodne, nie mogłem jakoś przyzwyczaić się do Sanshy.

Ogólnie jednak Akces jest ceniony raczej za inne rzeczy: buty do tańca towarzyskiego, albo inne fikuśne pomysły, których nie kupicie w sklepie i żaden szewc wam tego nie zrobi.

Potrzebowałem do beżowego garnituru brązowo-bezowe golfy - proszę bardzo. Lakierki - nie ma sprawy - świetnie wykonane i kilukrotnie tańsze od sklepowych (150 zł zamiast 500 zł). Pod tym względem lubię Akces.
_________________
Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała. Kózka skacze, kózka meczy, mówi czasem mądre rzeczy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13