www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SB w Szczecinie?
Autor Wiadomość
Paula.
Nowicjusz


Posty: 15
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Cze 25, 2005 2:16 pm   SB w Szczecinie?

Po ostatniej Gali Baletowej w Szczecinie zaczęły chodzić słuchy o możliwości utworzenia szkoły baletowej w Szczecinie właśnie przez Fundację "Balet". Czy ma ktoś na ten temat jakieś dogłębniejsze informacje. Z góry dziękuję. :)
_________________
"Kiedy tancerz tańczy ziemia pod nim jest święta"
 
 
 
Alicja 
Adept Baletu

Posty: 84
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Cze 26, 2005 4:53 pm   

A skąd się o tym dowiedziałaś, Paulo? Nawiasem mówiąc też o tym słyszałam, ale myślę, że o poważnych planach stworzenia tutaj szkoły baletowej mozna mówić dopiero za kilka lat. Nie wiadomo przecież, gdzie mogłaby ona powstać, bo w Szczecinie jest niewiele obiektów z chociaż jedną salą baletową. Słyszałam, że jakaś podstawówka ma salę, więc myślę, że tam na początku zostaną utworzone klasy baletowe. Co potem - zobaczymy. :) Chociaż ja juz się raczej do tej szkoły nie załapię :wink:
Pozdrawiam
 
 
 
Gość

Wysłany: Nie Cze 26, 2005 6:26 pm   

Tak mi się obiło...słyszałam że jest gdzieś jakiś budynek który mógłby być zagospodarowany na taką szkołę...na Chobolańskiej chyba...ale gdzieś na obrzeżach miasta na pewno nie w centrum :D Ale przydałoby się coś takiego. Bo jedno Ognisko Baletowe to dość mało :(
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Cze 27, 2005 10:56 pm   

To w górze to moja odpowiedź. Nie ma jak się nie zalogować :)
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Pon Cze 27, 2005 11:40 pm   

to chyba jest cytat z marty graham, prawda?
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Alicja 
Adept Baletu

Posty: 84
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 28, 2005 11:46 am   

Wczoraj się dowiedziałam, że od 1 września w Szczecinie ruszy Studio Baletowe dla dzieci. Będą zapisywane dzieci z 1 klas podstawówki, planuje się przyjąć ich ok. 60. Zajęcia będą dwa razy w tygodniu. Z tej sześćdziesiątki zostanie nastepnie wybrana najlepsza dwudziestka, która będzie miała zajęcia 4 razy w tygodniu - będą oni przygotowywani do wystepów np. na scenie Opery...
Narazie próbuję dowiedzieć się, czy powstanie coś dla nieco starszych miłośników tańca..Jak tylko coś wywęsze, natychmiast napiszę :D
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Wto Cze 28, 2005 5:15 pm   

Wiem o tym, gdyż mój pedagog został przyjęty w Szczecinie na etat kierownika baletu i bedzie tam formował młody zespól...

Szkoda, ze my zostaniemy sami :-(
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Ala
Nowicjusz


Posty: 26
Skąd: Koszalin
Wysłany: Wto Cze 28, 2005 9:48 pm   

Sfra ale chyba to nie jest pewne więc zawsze jest nadzieja... :cry: A co będzie z nami??? :(
 
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 3:50 pm   

Na kierownika baletu w Operze czy gdzie?
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 7:19 pm   

Tak w Operze.

Alu, mam nadzieję, że Studio będzie dalej kontynuowało swoją działalnośc... :roll:
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Ala
Nowicjusz


Posty: 26
Skąd: Koszalin
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 8:32 pm   

Ehh... też mam taką nadzieję...
Lecz jeśli nie Pan Walery to wątpie, że ktoś podejmie się zajęcia prowadzenia studia... :(
Pozostają jeszcze klasy baletowe... Co z nimi? Przecież Masza też wyjeżdża...
Wiem, że tancerka ze mnie krzywa ale to jest naprawde moja pasja, zresztą nie tylko moja... Nie wiem co będzie jak wszystko się zawali... No ale koniec narzekania... Jeszcze nic nie jest pewne!!! :)
 
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 10:49 pm   

A jesli nawet to naprawde trzeba zyczyc temu Panu powodzenia gdyz w Szczecinie nei ma szkoly baletowej. Wiec tancerzy bedzie musial sciagac. Bo faceci juz dawno w wieku emerytalnym przynajmniej niektorzy a tancerek tez niewiele. I zespol tez sie nie wybija. Ale moze wreszcie ktos sie zabierze za porzadny repertuar.
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Ala
Nowicjusz


Posty: 26
Skąd: Koszalin
Wysłany: Czw Cze 30, 2005 3:08 pm   

Wydaje mi się, że jak już będzie zakładany ten zespół to od samego początku możliwej edukacji baletowej, czyli dzieci w wieku szkolnym (podstawówka). Wtedy nie będzie konieczne sprowadzanie tancerzy...
 
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 1:26 pm   

No to troche to bedzie trwalo. Zreszta w Operze sa srednie warunki do nauki az jedna sala baletowa. [rednio no ale zycze powodzenia (chyba ze nauka bedzie sie odbywala gdzies poza opera)
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Alicja 
Adept Baletu

Posty: 84
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 4:44 pm   

Część zajęć na pewno będzie w Operze. Ale słyszałam też, że jest sala baletowa w jakiejś podstawówce, więc być może tam...
 
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lip 17, 2005 8:59 pm   

Alicja napisał/a:
Część zajęć na pewno będzie w Operze. Ale słyszałam też, że jest sala baletowa w jakiejś podstawówce, więc być może tam...

Sala baletowa w podstawówce nic na ten temat nie slyszalam no ale moze. Mam nadzieje ze cos z tego wyjdzie bo szczecinski balet niestety podupada.Cale szczescie mamy szkole TopArt z kierunkiem taniec no ale to raczej nie wiele zmienia bo tak raczej nie wiele baletu.
A zreszta w Ognisku Baletowym sa "az" 4 sale baletowe plus dwie bez drazkow. No ale z czego wiem to miedzy opera a ogniskiem sa drobne zatargi wiec nie wiem czy cos z tego bedzie
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Alicja 
Adept Baletu

Posty: 84
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lip 17, 2005 11:29 pm   

Paula :) napisał/a:
No ale z czego wiem to miedzy opera a ogniskiem sa drobne zatargi wiec nie wiem czy cos z tego bedzie


No, no, widzę, że masz całkiem dobry wywiad w tej sprawie... :wink: Skad takie informacje?
 
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lip 18, 2005 1:17 pm   

No bo chodze do Ogniska. To sie wie. Ale ostatnio jest juz chyba lepiej bo nawet koncert mielismy w Operze. To po zmanie dyrektora. Wiem nawet o co poszlo ale nie chce sie na ten temat rozpisywac na forum :)
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 9:20 pm   

tekst spisany z zaproszenia na gale gwiazd baletu:

Fundacja Balet została powołana w 1990 roku przez dr n. med. Konrada Andrzejewskiego, zatwierdzona przez Ministerstwo Kultury i Sztuki w 1991 roku.
Przez 15 lat zgodnie z celami statutowymi wspieraliśmy dzieci i młodzieży artystycznie uzdolnionej w dziedzinie tańca i muzyki, przyznając stypendia artystyczne, organizując koncerty promocyjne, finansując udział młodych artystów w międzynarodowych konkursach.
Od 5 lat organizujemy ogólnopolski konkurs baletowy o tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych w Polsce.
Tegoroczny V konkurs odbędzie się już pod nową nazwą ,,Złote Pointy 2006".
W grudniu 2005 roku otrzymaliśmy od Władz Miasta nieruchomość pod przyszłą szkołę baletową. Przed nami wielkie wyzwanie wymagające olbrzymiej pracy i pieniędzy, żeby w ruinie przy Dębogórskiej móc spotkać się z Państwem na jubileuszu XX-lecia.

i co wy na to?
Szczecin się rozrasta



i co jeszcze dodam..
na gali na samym poczatku byl puszczony filmik ze wstepna wizualizacja szkoly baletowej w ruinie na debogorskiej
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Elena K. 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Tancerka i Ucznnica
Wiek: 35
Posty: 2
Skąd: Ggańsk
Wysłany: Sro Cze 11, 2008 6:39 pm   

tak Pauinko. są plany utworzenia OSB w Szczecinie! Na http://fundacjabalet.pl sa zdjęcia projektów na tą szkole serdecznie zapraszam! :P



Prosze oszczedzac emotikonki.
_________________
Jestem lauleratką Grand Prix
Ostatnio zmieniony przez .:Agga:. Sro Cze 11, 2008 9:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Sty 22, 2012 1:58 pm   

O inicjatywie Fundacji Balet :

http://szczecin.gazeta.pl...E_ZDJECIA_.html

(ps -czy to sa podwaliny pod zapowiadaną SB, czy zupełnie inna inicjatywa???)
 
     
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 11:17 am   

Wydaje mi się, że jest to zupełnie nowa inicjatywa, niezależna od planowanego otwarcia nowej OSB, na którą prawdopodobnie trzeba będzie jeszcze dłuuuuugo poczekać. 55 mln!
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 12:00 pm   

Marzenia marzeniami. ja sie zastanawiam kto za to zaplaci skoro gminiy maja wytyczne aby obcinac fundusze? Chyba ze to prywatny sponsor to co innego.
Szkola szkola, tylko dlaczego ja nie moge normalnie pojsc do teatru i obejrzec sobie Giselle czy Dziadka do orzechow. ? czy taka szkola bedzie dzialanoscia tylko instruktorska i do tego nie wiadomo z jakich technik.
Ja osobiscie nie wierze w zaden rozwoj sztuki baletowej w Polsce.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 4:41 pm   

Tym bardziej, ze zauważmy, że kadra ma się składać pw ze zwycięzców You can dance,, a nie tancerzy klasycznych, a zatem przypuszczalnie będzie wychowywać dizeci w uwielbieniu do technik faworyzowanych w YCD.
Lekko offtopując - kiedyś jak tancerz pracował w teatrze od matury do emerytury, nie musząc się obawiać zwolnień, ludzie chętniej ryzykowali posyłanie dzieci do sb. Teraz w sytuacji, gdy w teatrze tancerz zespołowy dostaje tysiąc coś zł i z tego musi utrzymać się + zapewnić sobie drugie wykształcenie do czasu jak skończy jakieś 36 lat, nie dziwi, ze jest mniej chętnych. W dodatku ludzie jak dyrektor PTT czy BTT w mediach mówią, ze wolą osoby, które późno zaczeły i nie są spaczone klasyką.
Gdyby wzrosły pensje i byłoby sensowne przekwalifikowanie zawodowe (np dofinansowania dla tancerzy do studiów zaocznych itd), to sądzę, że od razu byłoby więcej chętnych do sb.
 
     
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 11:24 pm   

Ani pensja nie zachęca, ani duży wysiłek również. Ostatnio z ludzi robią się leniwce, które lubią leżeć i dostawać, a nie pracować i udzielać się społecznie.

Tak czy owak czekam cierpliwie na OSB w Szczecinie. Myślę, że jacyś chętni się znajdą ;) I będą mogli zasilić zespół Opery na Zamku.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13