www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OSB we Wrocławiu...
Autor Wiadomość
Maciejka
Nowicjusz


Posty: 31
Wysłany: Sob Cze 25, 2005 11:27 am   OSB we Wrocławiu...

Tak, wiem, ze Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej we Wrocławiu nie ma. Ale jakiś rok temu, moze nawet dawniej, słyszałam o planach stworzenia takiej szkoły we Wrocławiu. I co się stało? O OSB głucho... Nie wiecie co stało się z tymi planami? Ktos próbował coś z działać, albo próbuje? Słyszeliscie cokolwiek na ten temat? Wrocław to duże maisto, stolica Dolnego Śląska, mamy Operę Dolnosląska, Teatr Muzyczny Capitol i sporo młodych talentów. A państwowej szkoły baletowej nie. :cry:
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sob Cze 25, 2005 12:30 pm   

Rzeczywiście, w tym rejonie przydałaby się bardzo OSB...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Hanka
Nowicjusz


Posty: 31
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Cze 25, 2005 5:28 pm   

Tak rzeczywiście krążyły takie pogłoski, że we Wrocławiu ma powstać Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa, ale wiecie jak to jest...to tylko plotki, bo do realizacji tak ogromnego przedsięwzięcia trzeba mieć jednak duuużo pieniędzy, własny budynek no i dobrych nauczycieli. Na razie każdemu wystarczyć muszą prywatne szkoły. :roll:
Ale kto wie...
_________________
"Życie jest pustą kartką i tylko od Ciebie zależy, co na niej napiszesz"
 
 
Maciejka
Nowicjusz


Posty: 31
Wysłany: Sob Cze 25, 2005 8:57 pm   

Hanko, masz dużo racji. Ale OSB to skzoła państwowa - wiec funduje ja maisto lub państwo (nie jestem pewna). Więc aby ją stworzyć trzeba mieć inicjatywę, siłę przebicia i znajomości. I trzeba być upartym. Szkoda, że jednak nikt się nie wziął za ten pomysł, bo naparwdę mogłoby się udać... No cóż, jak powiedziałaś Hanko, muszą nam wystarczyć prywatne szkoły baletowe. Dobrze, że chociaż tyle mamy.
 
 
Aspicia 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Pasja i coś jeszcze
Posty: 68
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 4:31 pm   

szkoła, jak już wspomnieliście miała powstać z parę lat temu. był nawet budynek (miał to byc budynek szkołu podstawowej na Januszowckiej (Krzyki)). przeróbka zwykłej szkoła to nie kłopot (porównajmy z łódzką baletówką, która właśnie tak powstała). No ale pieniędzy nie było (państwo i urząd miasta w końcu nie wyraziły zgody). ale mr WS robi wszystko by tę szkołę stworzyć! trzymamy kciuki!! na razie polecam dobrą szkołę przy capitolu (byłej opretce wrocławskiej) i szkołe przy św. Antoniego (obok Heliosa).
_________________
"Wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki, lecz dzięki swojej Pasji" Martha Graham
 
 
Maciejka
Nowicjusz


Posty: 31
Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 11:52 pm   

Szoła przy Capitolu jest faktycznie świetna. Sporo uczennic z tamtąd tańczy dziś za granicą.
 
 
Aspicia 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Pasja i coś jeszcze
Posty: 68
Wysłany: Pią Lis 25, 2005 9:39 pm   

o rany!! kto?!?!
_________________
"Wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki, lecz dzięki swojej Pasji" Martha Graham
 
 
Maciejka
Nowicjusz


Posty: 31
Wysłany: Pią Lis 25, 2005 10:46 pm   

Nie powiem, jak się nazywają - nie wiem, czy sobie tego życzą. Ale znam przynajmniej dwie dziewczyny, które wyjechały do skzoł baletowych za granicę (np. do Niemiec).
 
 
Pola1
Nowicjusz

Posty: 20
Wysłany: Sob Lis 26, 2005 8:52 am   

no i oczywiscie trzeba wspomniec o nastepnych dwóch , które tez sa w szkolach za granica, z tym ze sie specjalizuja w tańcu wspolczesnym. Naprawde jest to duzy sukces dla prywatnej szkoly, ponadto szkoła przy Capitolu bierze udzial w roznych konkursach takze zagranicznych zajmujac wysokie lokaty.Teraz wybiera sie na Tanzolymp do Berlina i napewno tez dziewczyny wroca z medalami.
 
 
Maciejka
Nowicjusz


Posty: 31
Wysłany: Sob Lis 26, 2005 12:55 pm   

Troszke boję się stweirdzić, ze napewno wrócą z medalami, żeby nie zapeszać :wink: , ale mam nadzieję, że dobrze prorokujesz Polu1. Wiem także, że jeszcze kilka osób studiuje za granicą bodaj choreografię. Wracając do OSB we Wrocvłąwiu - może jednak to lepiej, ze nie powstała? Bo wtedy, bądcźmy szczerzy, w grę weszłyby układy i układziki, pewnie posadki dostałoby kilku niewłaściwych ludzi... Tylko szkoda, że P. Abesadze maja tak niewiele czasu na kształcenie naszych talentów, bo przecież dziewczyny nie moga siedziec na sali od świtu do nocy i na odwrót.
 
 
Pola1
Nowicjusz

Posty: 20
Wysłany: Sob Lis 26, 2005 4:10 pm   

Oj ,wrócą, napewno wrócą. Jeżeli chodzi o szkołe baletowa - to szkoda że jej nie ma, o ile stało by sie łatwiejsze życie dziewczyn, gdyby to odbywało sie w jednym budynku-przedmioty szkolne i balet. Wszyscy ze szkół prywatnych wiedza przecież ile trzeba poświecic czasu, zeby wszystko pogodzic.
 
 
Aspicia 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Pasja i coś jeszcze
Posty: 68
Wysłany: Sob Lis 26, 2005 5:23 pm   

no to wyjechały do szkoły, a to jest różnica, bo teraz nie powiedzą: jestem absolwentką szkoły we wro tylko w Monachium...a to RÓŻNICA!!!!
A ja się pytałam kto tańczy, a nie kto się uczy.
_________________
"Wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki, lecz dzięki swojej Pasji" Martha Graham
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lis 26, 2005 9:49 pm   

Zgadzam się z maciejką. Chyba, że uczyli by tam p.Abesadze ;)
 
 
 
Pola1
Nowicjusz

Posty: 20
Wysłany: Nie Lis 27, 2005 7:49 pm   

O poziomie szkol prywtnych mozna mowic wtedy jak jej dziewczyny wlasnie zdaja egzaminy do szkol szkol panstwowych w Posce czy za granica, a to ze panstwo Abesadze tak swietnie przygotowuja dziewczynyy do szkol to jest przede wszystkimto dowodem. Aspcia czy czasami nie jestes wychowankom wroclawskiej szkolki panstwa Abesadze i jestes teraz w szkole w Warszawie
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Lis 27, 2005 8:15 pm   

Cóż za bystra i przenikliwa analiza :D
 
 
Aspicia 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Pasja i coś jeszcze
Posty: 68
Wysłany: Pon Lis 28, 2005 8:09 pm   

Być moze Polu. A może jestem w Poznaniu albo Łodzi. W każdym razie Abesadze zasługują na pochwałę, są naprawdę dobrzy... Wiele im zawdzięczam i czasami zastanawiam sie czy nie lepiej było tam zostać ;(
_________________
"Wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki, lecz dzięki swojej Pasji" Martha Graham
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pon Lis 28, 2005 9:04 pm   

Cytat:
Aspicia
Nowicjusz

Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 18
Skąd: Warszawa


Ale Ty Kropku zbytnią bystrościa się nie wykazałaś :lol:
 
 
.:Swanilda:.
Adept Baletu


Posty: 115
Wysłany: Pon Lis 28, 2005 9:06 pm   

Aspicio, żałujesz,że poszłaś do warszawskiej OSB?
_________________
Kochaam Balet! :D
 
 
Pola1
Nowicjusz

Posty: 20
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 1:43 pm   

Wiesz co Aspicia, nie jedna dziewczyna Ci zazdrości ,że jestes w OSB. Napewno nie powinnaś żałować podjętej decyzji. Dobrze wiesz ,że dla byłych wychowanków szkółki drzwi sa zawsze otwarte, mozna przyjść i sobie poćwiczyc pod okiem państwa Abesadze. Zapraszamy
 
 
Aspicia 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Pasja i coś jeszcze
Posty: 68
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 8:05 pm   

wiem, Polu, że nie powinnam żałować, ale mam swoje powody...Gocha, zamknij sie epiej bo Ci prezentu na Mikołajki nie kupię!!! :evil:
A pro pos!! Pola, czy chodzisz do najstarszej grupy? Chodzi mi o tą, która ma zajęcia również w sobotę? Kiedy macie zajęcia w tygodniu? Bo mam ochotę wpaść przed świętami (chetnie urwę się ze szkoły na tydzień przed przerwą świąteczną, hehe) :D
_________________
"Wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki, lecz dzięki swojej Pasji" Martha Graham
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 9:45 pm   

Mówisz o zeszycie???
Chcesz nie przyjść na fenomenalną wigilię? Nieładnie...

Sorry za OT
 
 
Pola1
Nowicjusz

Posty: 20
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 9:51 pm   

Nie chodze do najstarszej grupy, duzo mi jeszcze brakuje,zeby sie dostac do OSB, co jest moim marzeniem.Wiem ,ze nasi nauczyciele sa przeciwni szkolom w Posce, ale dla mnie jest to marzenie, ktore nie wiem czy kiedykolwiek zrealizuje (och te warunki)
 
 
vvvvv
Nowicjusz

Posty: 21
Wysłany: Sro Lis 30, 2005 7:04 pm   osb we wroclawiu

Aspicia napisał/a:
wiem, Polu, że nie powinnam żałować, ale mam swoje powody...Gocha, zamknij sie epiej bo Ci prezentu na Mikołajki nie kupię!!! :evil:
A pro pos!! Pola, czy chodzisz do najstarszej grupy? Chodzi mi o tą, która ma zajęcia również w sobotę? Kiedy macie zajęcia w tygodniu? Bo mam ochotę wpaść przed świętami (chetnie urwę się ze szkoły na tydzień przed przerwą świąteczną, hehe) :D

zajecia sa w poniedzialek o 16.30,w czwartek o 17,w srode o 18-to takie pozniejsze godziny.
_________________
Szczęście to nie tylko to,co los daje,ale i to,czego nie zabiera.
 
 
Aspicia 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Pasja i coś jeszcze
Posty: 68
Wysłany: Czw Gru 01, 2005 7:12 pm   Re: osb we wroclawiu

zajecia sa w poniedzialek o 16.30,w czwartek o 17,w srode o 18-to takie pozniejsze godziny.[/quote]


a w soboty nie macie?! chociaz pewnie 24 i tak nie byłoby zajeć ;) no to może wpadne ;)
_________________
"Wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki, lecz dzięki swojej Pasji" Martha Graham
 
 
.:Swanilda:.
Adept Baletu


Posty: 115
Wysłany: Czw Gru 01, 2005 10:08 pm   

W sobotę mamy o 17 :wink: I w niedziele też jest... :wink:
_________________
Kochaam Balet! :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13