www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Troczki
Autor Wiadomość
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sty 14, 2006 7:39 pm   

Właśnie, też jestem ciekawa, czemu miałyby służyć troczki przy baletkach - baletki sa przecież plastyczniejsze niż pointy i zdecydowanie mniej się zsuwają.
Troczki przy baletkach miałam za czasów ogniska baletowego przy gdańskiej SB, czyli jakieś 16 lat temu, i tez tylko dlatego, że kojarzyły mi się z pointami :P
Gościu, jakiej szerokiści jest ta gumka przy Twoich pointach bez troczków i czy można ją dostać w zwykłej pasmaterii?
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Sob Sty 14, 2006 7:45 pm   

Ma 5 cm i ja kupuję w najzwyklejszej pasmanterii. Tylko ostrzegam, że trzeba na poczatku trochę się pomęczyć, żeby ja dobrze przyszyć (jak się juz dojdzie do tego, jak przyszyć,to później nie ma problemów z przyszywaniem).
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Sob Sty 14, 2006 7:48 pm   

Ja już "rozgryzłam" problem przyszywania :p Na początku przyszywałam równolegle z krawedzią pointy, i potem ta gumka się zaginała jak stawałam na pointach. Teraz już na wyczucie doszywam pod takim kontem jak potrzeba :D tyle ze ja mam jeszcze troczki oprócz gumy :)
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Sty 14, 2006 10:59 pm   

U nas tez trzeba było miec troczki przy baletkach (o pointach juz nie wspomne), ale odkąd przeszłyśmy na baletki z sanshy i nie chciało juz nam sie przyszywać troczków (na wakacjach), chodziłyśmy z samymi gumkami to pani z trudem ale zaakceptowała to, chociaz nadal sie jakoś dziwinie na to patrzy i tylko nasza klasa (najstarsza) i klasa pierwsza maja gumki
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sob Sty 14, 2006 11:26 pm   

najgorzej zapanować nad farfoclami które zostają po zawiązaniu supełka. ZAWSZE wychodzą na wierzch. kiedyś mądra makova na występ sobie te troczki PRZYSZYŁA do reszty, żeby na scenie sie nie wyplątały. efekt był taki że ja walczyłam w garderobie między jednym numerem a drugim z przebraniem point na baletki (czyli w praktyce - zerwaniem nitki) a inspicjentka mnie wołała po całym teatrze przez głośnik. przyznaję nieskromnie że niebywałą radochę wtedy miałam :D aczkolwiek skutecznego sposobu na wystające tasiemki nie znalazłam po dziś dzień. wrrr :evil:
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Sty 15, 2006 12:11 am   

my przyklejamy go plastrem ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
uleczka
Adept Baletu


Posty: 164
Skąd: częstochowa
Wysłany: Nie Sty 15, 2006 12:34 pm   

dwustronna tasma klejaca też działa. Wszystko do siebie ładnie przylega i zadne "farfocle" nie odstają
_________________
WaKaCjE....Elo WaKaCjOm
 
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Sty 15, 2006 5:00 pm   

W a ptekach są w sprzedaży takie bezbarwne "plastry" a raczej przylepce do opatrunów i one bardzo dobrze spradzają sie przy obklejaniu troczke. wystarczy raz obkręcić w miejscu gdzie wystają te farfocle i po kłopocie...
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Sty 15, 2006 5:26 pm   

W gdanskiej SB obowiazkowo trzeba miec doszyte troczki do baletek. Z tego co wiem (ale nie jestem pewna) to zawsze tak bylo.
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 9:02 pm   

A czy ten nakaz dotyczy tez facetów? Jakoś nie wyobrażam sobie chłopaków z tasiemkami wokół kostek. :/
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 35
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 9:09 pm   

Ja też nie... To już naprawdę byłaby przesada...
Troczki przy baletkach to już naprawdę dziki pomysł.
A ja ostatnio do moich point przyszyłam gumki, w taki sposób jak w baletkach i one, pomimo moich starań, mocnych nici i przyszywania w dość dalekiej odległości odrywają się. To chyba je sobie daruję...
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 9:14 pm   

Ja też sobie nie wyobrażam. A raczej raz sobie wyobraziłam i wprawiło mnie to w lepszy humor...

Ja zawsze troczki przyszywam na maszynie
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Czw Sty 19, 2006 10:59 am   

a czy któraś z was próbowała doszyć troczki troszeczke niżej niż normalnie i wiązac je odrazu pod piętą. Czy to wogóle przejdzie? bo ja się tak zastanawiam czy by gumki nie zastąpić włąsnie bawełnianymi troczkami 2cm :?:
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Czw Sty 19, 2006 12:21 pm   

wiazac po pieta? :shock: jak?
jezeli tak jak mysle to to nie przejdzie bo ci z piety spadnie...
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Czw Sty 19, 2006 2:13 pm   

Nie mam teraz możliwości zrobić zdjęcia, ale chodzi mi o to zeby troczkami obwiązać stope pod piętą. Próbowałam juz, ale narazie jakoś nieszczególnie mi to wychodzi... :(
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Czw Sty 19, 2006 3:11 pm   

ale po co tak goosiu? :?
wydaje mi sie ze to bedzie i dluzszy czas posiwecony na wiazanie... i zeslizgnie ci sie w tancu z piety... i bedzie ci troche przeszkadzalo... i pointy spadna ci z piety...
po co w ogole tak wiazac? :?
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Czw Sty 19, 2006 7:16 pm   

u nas w prywatnej szkole troczki są z reguły obowiązkowe w młodszych klasach. potem już zależy od pedagoga, ale w pewnym momencie każdy rezygnuje z nich na rzecz komfortu nauki :wink: mi generalnie troczki w baletkach wybitnie przeskadzają. po co mają uciskać achillesy jak mogą tego nie robić? :)
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 37
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 19, 2006 7:36 pm   

przez króciutki czas wiązałam baletki troczkami, ale dwie gumeczki na krzyż są o wiele lepsze, bo przy troczkach baletki jakoś tak się rozłażą po środku i w ogóle albo cisną, albo są zbyt luźne :wink:
Gumki są najlepsze, chociaż troczki są takie sweet i baletowe bardzo, jak z obrazka :D
_________________
The dance says what words cannot
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 2:11 pm   

Goosia napisał/a:
Nie mam teraz możliwości zrobić zdjęcia, ale chodzi mi o to zeby troczkami obwiązać stope pod piętą. Próbowałam juz, ale narazie jakoś nieszczególnie mi to wychodzi... :(


Goosiu, istnieje jeden ustalony sposób wiązania point i nie wynika on z kwestii estetycznych, tylko funkcjonalnych. Krótko mówiąc - wiąże się pointy tak, a nie inaczej, bo tak jest najlepiej. :P I tyle. Inne sposoby nie weszłyby w grę na przykład na występie czy na lekcji pokazowej.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Ewuunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, fotograf?..
Wiek: 34
Posty: 252
Skąd: zza światów.....
Wysłany: Nie Mar 12, 2006 11:13 am   

u mnie w SB nikt nie patrzy się na to, jak mamy zawiązane zwykłe baletki. Kilka dziewczyn z mojej grupy ma troczki, zupełnie tak jak w pointach - ja również - i bardzo dobrze mi z tym. jakoś lepiej mi się noga trzyma :)
_________________
STAR WARS
And may the Force be with you.
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Mar 12, 2006 2:51 pm   

kiedys mialam tylko troczki, jakos nie pochwalalam gumek, zwlaszcza ze pani tez wolala tasiemki. potem jednak mielismy duzo przebiorek i sama przenioslam sie na gumki przy baletkach bo tak jest po prostu...szybciej i sprawniej.. a przy troczkach zawsze jest problem z "farfocalami" i odwiazywaniem supelkow.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Mar 12, 2006 3:44 pm   

Poza tym, gumki pozwalają jeszcze lepiej dopasować baletki do stopy, żeby się jeszcze lepiej trzymały, ze względu na to, że można je umieszczać w różnych miejscach i na rózne sposoby (wokół kostki, przez śródstopie, na krzyż prrzez śródstopie itp...) czego nie da się zrobić przy troczkach, któe muszą być wszyte w konkretnym miejscu.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Mar 12, 2006 4:06 pm   

no czy ja wiem czy tak konkretnym? z troczkami tez mozna wydziwiac ;) ja gumki mam przyszyte za kostka i bardzo krotki tak ze wbijaja mi sie w stope strasznie ale przynajmniej nie spadaja mi baletki a to moj odwieczny problem..
tylko ze jak sie z troczkami wydziwia to niefajnie wyglada..
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Ewuunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, fotograf?..
Wiek: 34
Posty: 252
Skąd: zza światów.....
Wysłany: Pon Mar 13, 2006 3:34 pm   

ja moje troczki w baletkach wiążę tak jak w pointach :)

hehe wychodzi na to, że mi wszystko pasuje :D :D:D
_________________
STAR WARS
And may the Force be with you.
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Mar 13, 2006 6:58 pm   

a u was troczki to obowiazek czy po prostu bardziej ci odpowiadaja?
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12