www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wkładki do point ...
Autor Wiadomość
Suwak 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 30
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 06, 2011 2:06 pm   

Ja mogę z czystym sumieniem polecić żelowe wkładki Blocha, są takie jak ouch pouch, które pożyczałam od koleżanki. Najlepsze wkładki jakie kiedykolwiek miałam! Osobiście nie przepadam za sylikonowymi wkładkami, po których miałam odparzenia i pod koniec zajęć chciałam jak najszybciej je zdjąć. Za to te żelowe wkladki są genialne, z zewnątrz mają materiał, który nie obciera i nie odparza, a żel dostosowuje się do kształtu stopy. Są warte swojej ceny (kosztują chyba 75zł). Polecam polecam :)
 
 
     
arizona 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica SB
Posty: 189
Wysłany: Sob Sie 06, 2011 2:29 pm   

dziękuję Suwak za opinie, właśnie się zastanawiam nad zakupem ouch pouch albo tych z blocha :)
_________________
Results don’t happen overnight. Every change takes time and effort. Patience and determination are key.
 
     
Suwak 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 30
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 06, 2011 4:42 pm   

Polecam bardzo. Pierwsze wrażenie jest dosyć dziwne, ponieważ mimo iż są bardzo cienkie (nie są grube na kilka centymetrów jak to się spotkałam z sylikonami) to świetnie chronią palce, jednocześnie czując dobrze podłoże. Mam je chyba od lutego i nic im się na razie nie stało. Można je również prać w pralce (niektóre moje materiałowe wkładki po praniu były do wyrzucenia).
 
 
     
przyjaciolka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik i in.
Posty: 156
Skąd: z serca
Wysłany: Pon Paź 17, 2011 1:00 am   

Mam pytanie-czy jak się włoży takie wkładki do baletek (nie puent,ale baletek z mięciutkimi końcami!) to można próbować stawać na palcach? Jest to wystarczająca ochrona?

Pozdrawiam :)
_________________
*Miej zawsze w sercu Nadzieję*
*Cierpienie szlifuje serce jak diament*
*Radę,którą dajesz innym,zastosuj najpierw u siebie*
*I LOVE DANCE*
 
     
Bella.996
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 17, 2011 7:24 am   

Raczej w baletkach jest trudno stanąć a prównanie takie jakbyś stawała na palcach bez wkładek. Lepeij już nawet w balerinkach akich do chodzenia ale to też będzie trudne. A poza tym można się nabawić kontuzji.
 
     
Jaskółka 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Posty: 11
Skąd: Sosnowiec, Śląsk
Wysłany: Pon Paź 17, 2011 12:08 pm   

A czy da się w ogóle tańczyć na piontach bez wkładek?
 
 
     
agata31 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 236
Wysłany: Pon Paź 17, 2011 1:58 pm   

Da się tańczyć w pointach bez wkładek jak najbardziej, tyle że nie każdemu to pasuje ;) a w baletkach z wkładkami nie da się stanąć, musisz mieć gipsowy czubek.
_________________
Balet był.. może jeszcze będzie
Taki cień nadzieji..
 
 
     
Bella.996
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 17, 2011 2:44 pm   

Ja na przykłąd tańcze bez wkładek :)
Ja lubię hartować stopy.
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Pon Paź 17, 2011 3:32 pm   

Ja zależy..Mam dni że muszę się wyżyć..(przepraszam, jeżeli głupio to zabrzmi;p) na samej sobie..Wtedy ubieram na goła stopę bez wkładek pointy i najtrudniejsze kroki robię,żeby tylko poczuć podłogę...;p ale normalnie tańczę w wkładkach z Rumpfa... :))
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
Lienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 182
Wysłany: Pon Paź 17, 2011 9:15 pm   

przyjaciolka napisał/a:
Mam pytanie-czy jak się włoży takie wkładki do baletek (nie puent,ale baletek z mięciutkimi końcami!) to można próbować stawać na palcach? Jest to wystarczająca ochrona?

Nie da się, bo te wkładki są miękkie i mają sprawiać, że stanie w pointach jest wygodniejsze, a nie usztywniać je. Wystarczająco sztywny jest czubek pointy.
_________________
Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieli co z tobą zrobić - św. Augustyn
 
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Pon Gru 12, 2011 10:33 am   

Witam, zauważyłam, że są w promocji piankowe wkładki
http://sansha.istore.pl/p...i,do,point.html
Wcześniej przez 2 lata ćwiczyłam w silikonowych. Czy te piankowe są równie wygodne?
 
     
Fantazja 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 26
Posty: 11
Wysłany: Pon Gru 12, 2011 9:07 pm   

Ja wcześniej używałam gąbkowych, miałam nowe pointy, jeszcze nie rozrobione, i do tego pierwszy raz na nich stała. Bolało, wkładki za wygodne nie były. Kiedy już udało mi się je rozrobić, i tak jakoś mi nie szczególnie leżały. Kupiłam więc lateksowe, ot tak, żeby zobaczyć, czy jest jakaś różnica. Kiedy je włożyłam i stanęłam na pointach...och, cudo po prostu. W ogóle palce mnie nie bolały. Moim zdaniem wkładki lateksowe są najlepsze.
 
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Pon Gru 12, 2011 9:28 pm   

Cóż.. ja osobiście ich nie miałam, ale miała je moja koleżanka. nie za miło je wspomina. nie wiem jakim sposobem, ale miała zawsze całe paluchy poobcierane.. :roll:

Ja tańcząc tyle co Ty w sylikonach nie potrafiła bym się przerzucić na piankowe.. ja zaczęłam od papieru toaletowego, przez gąbkowe akcesy, po sylikonowe Rumpfy.. nie wyobrażam sobie "życie" w pointach bez nich;p

Jeśli jestes tzw."hardkorem" to możesz spróbować, próba nie karabin.;) :lol:
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
flyberry
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Posty: 68
Wysłany: Sro Gru 21, 2011 4:32 pm   

A ja mam taką prośbę, czy możecie ocenić, czy te wkładki tak na pierwszy raz będą dobre? http://www.decathlon.com....0540322/#TAILLE :)
 
     
Fantazja 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 26
Posty: 11
Wysłany: Czw Gru 22, 2011 6:32 pm   

Na pierwszy raz? Myślę, że nie. Ja mam bardzo miłe doświadczenia z wkładkami lateksowymi, więc może spróbuj tymi.

http://www.akcesdance.pl/pointy/view.php?m=11
 
 
     
Kasul 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Posty: 116
Skąd: Gallifrey
Wysłany: Sob Gru 31, 2011 12:29 pm   

Wkładki piankowe ,i takie "niepełne"(mam nadzieję,że zostanę zrozumiana)moim zdaniem nie zapewniają wystarczającej ochrony.Najlepsze doświadczenia mam jak do tej pory z wkładkami silikonowymi .Zauważyłam też, że grubość takiej wkładki niekoniecznie wpływa na to ,jak stopa się w niej czuje.
_________________
Wibbly-wobbly, timey-wimey

Dawniej-owca524
 
     
flyberry
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Posty: 68
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 10:06 pm   

Kupiłam te lateksowe i gdyby nie ich grubość byłyby świetne. Ale są bardzo grube i ledwo wciskam stopę do Pointy z nimi. Czy z wkładkami sylikonowymi w Poincie naprawdę jest wygodniej? Bo trochę się obawiam, że to takie cienkie i nic nie da.
 
     
flyberry
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Posty: 68
Wysłany: Czw Sty 12, 2012 5:02 pm   

Podbiję temat, bo czekam na odpowiedź jakąś. :)
 
     
arizona 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica SB
Posty: 189
Wysłany: Czw Sty 12, 2012 7:58 pm   

wystarczy, żę poczytasz wyżej. tam jest odpowiedź na Twoje pytanie
_________________
Results don’t happen overnight. Every change takes time and effort. Patience and determination are key.
 
     
flyberry
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Posty: 68
Wysłany: Czw Sty 12, 2012 8:46 pm   

Okej, a czy mogłabym tylko prosić o radę w wyborze pomiędzy tymi wkładkami? Które według Was zapewnią większą wygodę?

http://tonnstudio.ogicom....&products_id=95
http://www.do-tanca.pl/pl...-Rumpf-1412/445
 
     
Kasul 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Posty: 116
Skąd: Gallifrey
Wysłany: Sob Sty 14, 2012 11:23 am   

Na twoim miejscu wybrałabym raczej te pierwsze.Ćwiczę w podobnych i jest ok.No i to coś w rodzaju sprawdzonej firmy^^
Moim najnowszym odkryciem (odkrytym z powodu za ciasnych point :? )są wkładki własnoręcznie przeze mnie zrobione.Lepiej chronią moje palce, są tańsze a o ile-moim zdaniem-lepsze.Mianowicie owijam sobie palce starym, niepotrzebnym troczkiem, a później zakładam na to obciętą grubą skarpetę.To wszystko zakładam pod rajstopy ,a do czubka pointy wkładam lateksowe gąbki do makijażu.Naprawdę niezłe :o
_________________
Wibbly-wobbly, timey-wimey

Dawniej-owca524
 
     
marianne 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1
Wysłany: Czw Sty 19, 2012 7:23 pm   

Czy takie wkładki są bardzo przydatne? Ja tańczę bez i jak na razie wszystko ok :)
_________________
"If there ever comes a day when we can't be together, keep me in your heart, I'll stay there forever"- Winnie the Pooh
 
     
Anka_DP 
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Czw Sty 19, 2012 8:31 pm   

To chyba bardzo indywidualna sprawa..znam osoby, które są w stanie wytrzymać spokojnie całe zajęcia bez wkładek, a ja mam np. pozdzierane palce do krwi niemal po każdych zajęciach nawet z wkładkami żelowymi (od wszystkiego robią mi się otarcia i blizny zostają na długo). Możesz więc się cieszyć z tzw. "grubej skóry" :)
 
     
elli 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 15
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 7:14 pm   

Według mnie wkładki to indywidualna sprawa w końcu każdy ma inną stopę.
Ja używam wkładek z gąbki i jestem zadowolona.
Polecam takie łososiowe z Sanshy (oczywiście z gąbeczki). :wink:
_________________
tylko tańcząc czuję,że jestem
 
     
flyberry
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Posty: 68
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 8:23 pm   

Kupiłam wkładki silikonowe LIKO z Elite i jestem zadowolona. Także polecam. :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12