www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
polskie czasopismo o tańcu jeszcze raz?
Autor Wiadomość
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sie 06, 2010 8:36 pm   

Pisząc "przeszukałam" miałam na myśli tytuły artykułów. ;)
Głównie pisano o Rytmie Ulicy, jamach itp. Ale owszem, te artykuły które były o jazz'ie wydaja się być ciekawe. :)

- "Jazz & Modern & Novi Sad" (Relacja z Mistrzostw Europy Jazz Dance oraz Pucharu Świata Modern Dance)
- "XVIII Warsztaty Tańca Jazzowego" (O wakacyjnym spotkaniu z jazzem i nie tylko)
- "Dieta tancerza" (to niekoniecznie jazz'owy temat ;d)

Prenumerata półroczna kosztuje tylko 35,4 zł, więc chyba od września zaprenumeruję. ;P
W razie czego po 6 miesiącach mogę jej nie odnowić, a nuż mi się spodoba? ;)
Jesli znajdę jakiś ciekawy artykuł to wrzucę na forum. :)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Sie 07, 2010 11:57 pm   

ja mam zamiar powyłapać jak najwięcej archiwalnych wydań. gazetkę miałam może z 2 razy w rękach. ale jest to całkiem fajna sprawa. może więcej jest o HH, ale zawsze coś :)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 12:35 pm   

juz jutro po raz pierwszy w kioskach ojawi się magazyn (dwumiesiecznik) o tańcu Place for dance. Wygląda ze skupi sie na tańcu znanym z You ca dance i Tańca z gwiazdami oraz tzw. life stylu, ale moze nie tylko?...

więcej np.tu
http://sneakersandpointes...ce-magazyn.html
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 1:32 pm   

życzę im dobrze ale nie wiem czy będę kupować. No ale może , kto wie. Wydaje mi się, że pismo jest adresowane pw do setek ludzi, którzy po pracy, szkole uczą się wieczorami tanczyc w szkolach tanca. Rzeczywiscie ludzi takich jest duzo (wsrod moich znajomych z pracy samej kilka osob) i mozliwe, ze finansowo to wyjdzie calkiem dobrze.

Autorzy? Nazwiska nie wróżą, że będzie to coś, co bym chciała widzieć. Boję się zbytniego spłycania tematu do praktycznych rzeczy związanych z trenowaniem np tanga i programami typu you can dance czy taniec z gwiazdami - z ktorych zaden mnie nie interesuje kompletnie i nie widzialam ani jedengo odcinka zadnego z nich. Czli praktyka, kolorowe zdjęcia i rzeczy powierzchowne.

Ja marze caly czas, ze powstanie cos w stylu czasopisma Teatr tylko ze o tancu. z rzeczowymi analizami, krytykami, ludzmi, ktorzy nie piszą bzdur do kolorowej prasy ale maja zacięcie jesli nie naukowe to profesjonalne. Takie pismo z tekstami K.G, J.B. czy felietonami Wycichowskiej czy Pastora . w ktorych bylyby rzetelne sprawozdania z tego co sie dzieje we wspolczesnym i klasyce w polsce i na swiecie ale tez kwestie praktyczne dla tancerzy i uczacych sie (byle tylko te drugie kwestie nie byly w 90%).

Ale kto wie, moze i w tym czasopismie znajdzie sie czasem jakis dobry jeden artykul.
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Nie Paź 31, 2010 8:00 pm   

mam pytanie do posiadaczy, czy jest to właśnie tak jak pisała Kasia G czasopismo skupione na środowisku warszawskim, Equrrolii itp czy zawiera w sobie coś więcej??
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Paź 31, 2010 8:30 pm   

A więc ja przyznam, że jak wiele osób podchodziłam sceptycznie do tego czasopisma nastawiając się na gazetę o tańcu towarzyskim (w końcu Zakliczyński w tym się specjalizuje ;p). Ale zaskoczyła mnie, pozytywnie. ;)

Jeśli chodzi o środowisko warszawskie, to jest bodajże felieton Galińskiego czy coś w tym rodzaju, i 'dzień z życia Agustina Egurroli'. Nie mogę znaleźć tej gazety, jak znajdę to napiszę więcej. :)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 35
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 06, 2010 9:02 am   

Jeden z magazynów internetowych poświęcił numer tańcu:

http://www.purpose.com.pl/archiwum/mag-nr_59/
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 09, 2010 8:57 pm   

Drugi numer "Place for Dance" już w sprzedazy w Empikach
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 17, 2010 7:59 pm   

Trzeci numer "Place for Dance" 22 grudnia będzie w empikach - a w nim o walcu i o balecie (nie chwaląc się)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Sob Gru 18, 2010 2:30 am   

w dwóch słowach : Warto kupić !
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 18, 2010 10:24 am   

eee, no bez przesady - tam jest dużo ładnych zdjęć i piekny materiał o walcu, o balecie tylko podstawowe wiadomosci i wywiad z dyr. Pastorem :) Ale skoro juz jestem w stopce redakcyjnej to zachęcam, zachęcam :)))
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
julianka 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Moja pasja....
Wiek: 113
Posty: 383
Skąd: Uliczka sezamkowa...
Wysłany: Sob Gru 18, 2010 10:35 am   

Kasia G napisał/a:
jestem w stopce redakcyjnej



Ooooo..... to gratuluję.... :)
_________________
Julianka.

Dancing with feet is one thing but dancing with heart is another.
 
     
fijoletowa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
kompletna amatorka;)
Wiek: 33
Posty: 196
Skąd: Gliwice/ Kraków
Wysłany: Pon Gru 20, 2010 12:20 am   

o, to kupię! :) a swoją drogą- czy ktoś chciałby dodać jakąś opinię na temat tego magazynu? bo ciągle mam mieszane uczucia- dużo pisania o niczym, średnie sesje, ale przemycane też wartościowe treści. mam wrażenie, że autorzy doszli do wniosku, że w ten sposób wilk będzie syty i owca cała- trochę dla dla fanów tanecznych programów telewizyjnych i trochę dla tancerzy... czyli nabijanie sprzedaży, ale też próby podwyższania poziomu?
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 20, 2010 10:46 am   

hmmm, to może ja zabiorę głos bo z jednej strony nie reprezentuje redakcji, a z drugiej - jednak maczam w tym paluszki. jak łatwo się domyslić magazyn taeczny w Polsce po piewsze musi się z czegos utrzymac i tym czyms nie ma szans być sama sprzedaż. Grunt to rekalamy. reklamodawców przyciagaja zas tematy które im, choć czasem nie koniecznie czytelnikom czy nawet redakcji wydają się poczytne. Czyli: ryz, mydło i powidło, celebryci, kolorki i porady. I jesli czasopismo ma istniec to musi byc.
Po drugie - nawet nie wszyscy piszący na naszym forum siegneli po to czasopismo, choc jest jednym z niewielu które cokolwiek piszą o tańcu. Wprawdzie niezbyt duzo o balecie, za to juz o współczesnym oraz towarzyskim sporo. To znaczy ze trudno do potencjalnego cztelnika dotrzeć lub ze krąg zainteresowanych tymi temaami jest niewielki. Stąd własnie w magazynie musi być maksymalnie zróznicowany maeriał - od plotek i felietonów które czyta się "dla nazwisk felietonistów", ale takze dłuższe teksty magazynowe, wywiady i porady.
Wreszcie - wiek czytelników - tańcem inteesują sę głownie nastolatki które - bez obrazy - nie sa przyzwyczajone w masie do czytania długich tekstów problemowych... oczywiscie nie uażajac nikogo - znam wiele przypadków przeciwnych ale tego typu czytelnicy zają ineresujace ich wiadomosci w internecie i ksiazkach. To czasopismo skierowane do masowego odbiorcy który jrest troche "wirtualno-nieokeslony" ale ma pewne cechy które okreslają meagerowie i pod niego jest to czasopismo tworzone. Ciesze się, ze stara się być zróznicowane i nie tylko schlebiajace gustom najprostszym - to już coś ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
agata31 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 236
Wysłany: Pon Gru 20, 2010 8:00 pm   

Jest takie czsopismo nazywa sie "Dance taneczny magazyn" i kosztuje dyche
ale uważam że powinno byc wiecej pisemek tego typu, bo nie kazdego interesują "ploty"
odnosnie tej gazety, szczerze o balecie nieduzo wiecej bedzie w nastepnym numerze
ale gazeta wydaje sie byc fajna :wink:
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 21, 2010 10:00 am   

heh, wiem ze czasopismo o tańcu wydaje bodaj wydział kulturoznastwa we Wrocławiu... ale dostań to człowieku :( Już dwa razy próbowałam załozyć gazete o balecie to wiem jak to jest - pewnie w końcu się uda!
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
kaarolinka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 33
Posty: 20
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Gru 21, 2010 1:21 pm   

Ja na pewno kupie następny numer Place for dance bo będzie coś o balecie. Już jutro wychodzi więc rano lece od razu do sklepu. Bardzo bym chciała aby był magazyn tylko o balecie. Jakieś sylwetki znanych tancerzy, informacje o największych zespołach baletowych ogólnie jakaś profesjonalna gazeta dotycząca baletu.
 
     
agata31 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 236
Wysłany: Wto Gru 21, 2010 3:03 pm   

kaarolinka napisał/a:
Ja na pewno kupie następny numer Place for dance bo będzie coś o balecie. Już jutro wychodzi więc rano lece od razu do sklepu. Bardzo bym chciała aby był magazyn tylko o balecie. Jakieś sylwetki znanych tancerzy, informacje o największych zespołach baletowych ogólnie jakaś profesjonalna gazeta dotycząca baletu.


Zdecydowanie sie z toba zgadzam, poniewaz nie kazdy chce czytac tylko o np. step up-ie :wink:
 
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 32
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 21, 2010 4:59 pm   

A propos czasopism w i tańca, w najnowszym Zwierciadle jest krótki artykuł (z ładnym zdjęciem) o Ani Hop :D
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Wto Gru 21, 2010 6:22 pm   

O to mozna u Was cos wydrukowac?
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 21, 2010 8:48 pm   

kaarolinka napisał/a:
Ja na pewno kupie następny numer Place for dance bo będzie coś o balecie. Już jutro wychodzi więc rano lece od razu do sklepu. Bardzo bym chciała aby był magazyn tylko o balecie. Jakieś sylwetki znanych tancerzy, informacje o największych zespołach baletowych ogólnie jakaś profesjonalna gazeta dotycząca baletu.



To wszystko - mam nadzieje, będzie na nowym portalu Taniec. Polska. który przygotowuje Instytut Muzyki i Tańca

>>>
Chiaranzano - "u Was" znaczy u kogo? - Jesli chodzi o Place for Dance to ono zamawia materiały u autorów których wybiera, albo którzy się zgłaszają sami. Zalezy od Twoich propozycji i na ile byłabys skłonna poddac się stylowi pisma
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Sob Sty 08, 2011 8:30 pm   

W trzecim numerze Dance ( czy place for Dance ) jest kilka ciekawych tekstów i wywiad z Krzysztofem Pastorem zrobiony przez Kasię.

Motywem przewodnim numeru jest temat walca, ale jest też miejsce na balet i klasykę. Dla mnie obok tekstów Kasi najciekawszy jest artykuł o Marcie Graham.
Pod jego wpływem przyszła mi do głowy taka refleksja, czy nie jest modern najbliższy mojemu wewnętrznemu ego.

Artykuł o początkach baletu bardzo informatywny, ale jakby sie urywa, a no właśnie , bo chodzi o początki, wiec wiek XIX to już obszerna historia.
Tekst jest o tyle fajny , z e mam nadzieje , ze bedzie o dalszym rozwoju baletu.

Ponieważ w prezencie dostalem bilety na Lord of Dance w marcu na Torwarze, to pożyteczne jest też dla mnie przybliżenie tanca irlandzkiego, do tej pory wiedzialem, ze jest ta impreza jedynie wielkim komercyjnym kombajnem dzialajacym w skali globalnej ( może przereklamowanym ), ale jakieś podstawy są - nie tylko spryt biznesowy.

W ogole to czasopismo popularne, na fali wzrostu zainteresowania tancem w ogóle, w ten sposob jednak przybliża balet szerszemu gronu.


post przeniosłam do własciwego tematu z watku o Dance magazine (czasopiśmie anglojezycznym)
moderator
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
Ostatnio zmieniony przez Kasia G Nie Sty 09, 2011 9:42 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Sty 09, 2011 6:56 pm   

jaromir napisał/a:
Dla mnie obok tekstów Kasi najciekawszy jest artykuł o Marcie Graham. Pod jego wpływem przyszła mi do głowy taka refleksja, czy nie jest modern najbliższy mojemu wewnętrznemu ego.


Zgadzam sie z oceną tekstu o Marcie Graham, bardzo fajny, merytorycznie bogaty, napisany profesjonalnie. Ogólnie zauważyłam, że duzo łatwiej o sensowny, napisany przez kogos z wiedzą, tekst o tancu wspolczesnym niz o klasycznym (patrz: facet pytający w radio Sergieya Popova jak mu sie tańczy na pointach :D :D :D i róne ciekawostki z łódzkich recenzji)
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 10, 2011 10:29 am   

bo w dzisiejszych czasach wiedza o tańcu współczesnym jest bardziej dostepna - są polskie i zagraniczne publikacje, równiez z pogranicza teatru, o zdobyczach tańca w XX wieku uczy się na studiach o teatyce teatarlnej itp. No i są kursy i warsztaty pisania o tańcu tez głównie, jesli nie jedynie skupiajace się na tańcu współczesnym - choc nie wiem dlaczego...
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Nuna 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka, akrobatka
Wiek: 27
Posty: 47
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Pon Sty 10, 2011 4:53 pm   

A gdzie można kupic te gazety o tancu (np place for dance)
_________________
Nikt mnie nie zna...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13