www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Anoreksja i bulimia
Autor Wiadomość
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 6:59 pm   

Cheryl napisał/a:
Goniu mów za siebie, ja nie mam kompleksów...

Ja też nie mam. :)
Cytat:
poza tym w sumie ja chyba chciałabym zostać anorektyczką. w każdym razie mam bardzo często takie wrażenie.

Chcesz się zabić?
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 7:03 pm   

Takie rozmowy to na gg, kto ma jakie piegi i ktora z was ma jakie kompleksy, to nie jest o tym temat!
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 7:19 pm   

Zabić może nie od razu :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 7:30 pm   

Powoli.
Jeszcze gorzej. :roll:
Tak czy inaczej zabić.
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:12 pm   

zabić nie. ale się solennie odchudzić.
ale cii, toć ja nawet diety nie umiem utrzymać...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:16 pm   

Robicie się przewrażliwone na wszelkie słowa ---> Goniu.
Jeżeli, uważam że stwierdzenie "zakompleksione dziewczynki" odda to, co chcę powiedzieć, to tak napiszę.
I nadal tak uważam, że są to zakompleksione dziewczynki, które albo mają problemy same ze sobą, albo rozpaczliwie próbują zwrócić na siebie swoją uwagę, gdyż inne środki je zawiodły.
_________________
she wolf
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:23 pm   

czyli widze ze "pelna" tolerancja dla osob z problemami psychicznymi... :roll:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:27 pm   

no a jak, najlepiej pod razu do szpitala psychiatrycznego oddać! [sarkazm]
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
Ostatnio zmieniony przez gonia Pon Sie 27, 2007 9:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:29 pm   

Skoro tak twierdzicie.
Bo czymże innym jest bulimia czy anoreksja? Chorobą, tak?
Chorobę trzeba leczyć.
Nie wiem skąd Wam się wziął ten szpital psychiatryczny - nie wnikam.
Po prostu takiej dziewczynie potrzebna jest pomoc ze strony psychologów i psychiatrów. I nie ma się tu czego wstydzić.
_________________
she wolf
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:30 pm   

Hmm myślę, że może nie do szpitala ale jeżeli dziewczyna wie, że jest chora i chce z tego wyjść do po prostu to dietetyka i psychologa > choćby w szkole.
Bardzo się czepiacie słówek :roll:
Ciekawe czy gdy z kiś rozmawiasz też tak wyłapujesz słowa i za nie chwytasz.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:31 pm   

to zdecyduj sie-kpisz z "zakompleksionych dziewczynek" czy pomagasz chorym :evil:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:32 pm   

Cheryl, przestań.

Nie zawsze dziewczyna wie, że jest chora.
Zaczyna pomału tracić nad sobą i swoim postępowaniem kontrolę.
Dlatego tak bardzo ważne jest, aby rodzice w miarę szybko zainterweniowali, póki jeszcze jest czas.
_________________
she wolf
 
 
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:34 pm   

Odylio, i po co się unosisz, hm?
Kpię z dziewczyn, które wmawiają sobie pewne sprawy, a które tak naprawdę nie są prawdziwe.
I nie do końca rozumiesz, to co piszę, ale w to już nie wnikam.
_________________
she wolf
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:36 pm   

po co sie unosze?bo kiedys siedzialam dosyc gleboko w tym bagnie..i rozumiem twoje slowa tylko zdecyduj sie na jedna wersje->post wyzej albo kpisz albo traktujesz jak chorobe,bo wspolczucia juz nie wymagam
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:38 pm   

Słuchajcie.
To jest FORUM.
Jak sama nazwa wskazuje każdy może się wypowiedzieć, wyrazić swoje zdanie i nie wszyscy muszą się z nim zgadzać. Czy nie możecie uszanować poglądów innych niż Wasze?
Czy to trudne?

Ja i Anna-Maria mamy inne zdanie niż Wasze i chyba możemy je swobodnie wypowiedzieć. Anemiczkom i bulimiczkom Odylio nie będziemy raczej pomagać, nic się na to nie zanosi.
Uszanujcie nasz pogląd, my szanujemy Wasz.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:39 pm   

A to moja wina że wpadłaś w to gówno?
To jest do cholery jasnej forum, tak?
Mam prawo napisać to co myślę, taki jest temat - kontrowersyjny (Bywa) i piszę to, co uważam, więc nie mów mi, że coś jest nie tak, nikt Ci nie każde tutaj pisać czy czytać tego, a ja nie będę podporządkowywała się, bo komuś się nie podoba moje zdanie. Ma prawo Ci się nie podobać. Wolny kraj. Ale ja z tego powodu, nie będę przestawała pisać tego co sądzę na dany temat.
Koniec off topu.


EDIT: Cheryl, mówiłam Ci tyle razy, żebyś nie pisała, że zgadasz się z moim zdaniem czy coś w tym stylu. Bo i Tobie potem dostaje się bura.
_________________
she wolf
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:42 pm   

to gratuluje postawy zyciowej..moze pokpimy sobie z Twojej choroby,hmm?

rzeczywiscie koniec dyskusji
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:43 pm   

Ja współczuje tym dziewczynom braku rozumu.
Jest mi ich żal ale nie będę chodziła po wszystkich blogach, klinikach i nie będę robiła przemówień.
Bez przesady.
Po prostu nie sprzeczajmy się.
Mamy prawo mieć inne zdanie..

EDIT:
Odylio, Joanno Anna-Maria nie kpi sobie z tych dziewczyn i chłopaków. Po prostu wyraziła swoje skromne zdanie. Te dziewczyny mają kompleksy na punkcie swojego ciała...
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:46 pm   

Kpij sobie ile chcesz, jeśli to Ci ulży czy podniesie na duchu.
Jeśli rani Cię to co mówię...Cóż. Nic na to nie poradzę.
Nie pisałam do Ciebie tego, a jeżeli poczułaś się urażona - skąd miałam wiedzieć? Masz w sygnaturce napisane, że jesteś byłą bulimiczką czy anorektyczką? Nie. A moim zdaniem, nie napisałam, nic obraźliwego. Napisałam moje zdanie, ale zaczynam zauważać, że tutaj strach je mieć.


EDIT: Tylko niekiedy, nie można mieć odmiennego zdania, bo widzisz co się zaczyna robić.
_________________
she wolf
Ostatnio zmieniony przez Anna-Maria Pon Sie 27, 2007 9:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:47 pm   

nikt nie wymaga od nikogo misji uzdrawiania anorektyczek i bulimiczek i oczywiscie ze mamy prawo do wlasnego zdania..tylko pokpiewanie sobie z czyichs powaznych dolegliwosci nie majac o tym zbyt duzego pojecia jest troche nie na miejscu..
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:48 pm   

A czy ja sobie pokpiłam? W życiu?
Nie uważam, aby stwierdzenie "zakompleksione dziewczynki"....Jezus, dobra "zakompleksione kobiety" pasuje? Były obraźliwi słowami.
_________________
she wolf
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:48 pm   

My z nich nie KPIMY!
Tylko uważamy, że mają kompleks. Bo mają :roll:
Tyle tylko, że o głębszym podłożu psychicznym.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:55 pm   

no ok.. jak chcecie..najczesciej to nie zaden kompleks jest przyczyna..ale o tym juz bylo..ja tylko na koniec powiem ze zawsze latwiej jest uwazac za swira niz wykazac jakas empatie czy chociaz zaglebic sie w tajniki danej choroby(psychicznej,bo jakims cudem z fizycznych prawie nikt nie kpi)
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:57 pm   

Odylio, bulimia i anoreksja, są bez wątpienia chorobami psychicznymi.
Chyba się za mną zgodzisz?
_________________
she wolf
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 9:58 pm   

Anno Mario - mozesz uzywac bardziej cenzuralnych slow (ad. pare postow wyzej)? Dziekuje.

Cheryl, kompleks jest zawsze na podlozu psychicznym. I kazdy jakies ma, miejsze lub wieksze, ale kazdy, bo nikt z nas nie jest idealny, i nie jest robotem idealnie przygotowanym na kazda sytuacje.

Nie wydaje mi sie, zeby tu ktos jakos specjalnie kpil z osob chorych na anoreksje czy bulimie. Rozumiem, ze czasem pewne stwierdzenia moga wydac sie przesadzone i niesluszne, zwlaszcza jesli kogos ten problem dotknal osobiscie. Ale wydaje mi sie, ze to po prostu kwestia wyslowienia sie, ktos napisze bardziej dosadnie, ktos mniej, i nie znaczy to, ze dyskredytuje kogos.

I jeszcze dodam od siebie - wydaje mi sie, ze przydaloby sie bardziej tolerancyjnie spojrzec na kogos, nie jako na 'glupia dziewczynke, co to sobie sama napytala biedy', a nieszczesliwa dziewczyne, ktora ma jakis problem, z ktorym sama nie potrafi sobie poradzic.

Kazdy z nas jest inny, jedni sa slabsi psychicznie inni silniejszy, bo takie maja cechy charakteru, osobowosci, reakcje na rozne sytuacje, wychowanie, cechy zapisane w genach, itd. I jesli ktos ma problem, to chyba lepiej starac sie zrozumiec dlaczego np. ktos dziala autodestrukcyjnie, nie wspomne juz o pomocy, ale nie od razu potepiac...
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12