www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PWST - wydział tańca wspólczesnego w Bytomiu.
Autor Wiadomość
milton 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń-ekstern w osb
Wiek: 36
Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Cze 27, 2007 12:08 pm   

Jasne ze dziś potrzebna różnorodność. Szczególnie skrajnie to widać w faktycznie w operze paryskiej. To było duzo uposzczenie ale bardziej mi chodziło o podkreślenie zbędność aktorstwa dramtycznego w przypadku kształcenia tancerza-performera kosztem umiejętności naprawde potrzebnych niż w drugą stronę. Bo taki tancerz tak czy inaczej nie będzie interpretował twórczości np. Petipy czy Grigorowicz. Ale oczywiscie że tancerz pracujący w operze będzie miał kontakt np. z Kylian'e czy Ek'iem (z Bausch to już chyba duuuużo żadziej) nie mówiac już o Balanchin'ie.
A pisząc też tamto chciałem podkreślić to, że środki w samym balecie klasycznym niewiele sie różnią od tych z teatru dramatycznego ale są skarajnie inne niż te wykorzystywane we współczesnym teatrze tańca.

edit. zniknął post joanny bednarczyk odwołujacy sie m.in. do opery paryskiej, gdzie byłem cytowany i to była odpowiedż na tamten post
_________________
Bycie TANCERZEM nie jest kwestią posiadanych w danej chwili umiejętności, lecz STANEM UMYSŁU i gotowości poświęcenia życia dla tańca.....
Ostatnio zmieniony przez milton Sro Cze 27, 2007 12:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Sro Cze 27, 2007 12:46 pm   

xx
Ostatnio zmieniony przez Joanna Bednarczyk Czw Kwi 12, 2012 10:26 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
milton 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń-ekstern w osb
Wiek: 36
Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Cze 27, 2007 1:02 pm   

Z tym Balachine'm miałem właśnie to na myśli. Że bardzo często jest tańczony. No ale to jest neoklasyka i nijak ma sie do Bausch (ale jestem wręcz w lekkim szkoku ze nawet Bausch można znależć w programie POB) :shock:
_________________
Bycie TANCERZEM nie jest kwestią posiadanych w danej chwili umiejętności, lecz STANEM UMYSŁU i gotowości poświęcenia życia dla tańca.....
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Wrz 22, 2007 11:33 am   

czy te studia w Bytomiu ruszają w końcu od tego roku ?
był ktoś może na egzaminach i może opowiedzieć, jak wyglądają ?
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
     
latakot 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń-miłośnik
Posty: 18
Wysłany: Wto Gru 04, 2007 9:13 pm   

no właśnie czy jest ktoś kto ma jakiekolwiek bliższe informacje na temat egzaminów lub w ogóle jakichkolwiek (np. wykładowcy)?? oprócz tych które można znależć na stonie pwst, wssp i śtt oczywiście- bo już wszystko chyba sprawdziłam. może jacyś wasi znajomi się dostali??
 
     
staace 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica, tancerka
Wiek: 34
Posty: 144
Skąd: Malbork
Wysłany: Wto Gru 25, 2007 10:24 pm   

Czy ktoś był w tej szkole w Bytomiu??? czy ona w ogóle już działa??? czy ktoś mógłby napisać o niej jakieś konkretne informacje??? Bardzo mnie to interesuje. Przegladając rozmowy na temat studiów czy nauki w szkole tańca Bytom padał dosyć często i chciałabym się dowiedzieć więcej o tej szkole więc jeżeli ktoś tam uczęszcza to prosimy o jakieś info.
Pozdrawiam
_________________
"Talent i zdolności to nawet nie połowa sukcesu. Podstawa to systematyczność, determinacja i upór w dążeniu do celu"
 
 
     
przyjaciolka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik i in.
Posty: 156
Skąd: z serca
Wysłany: Czw Gru 27, 2007 1:34 am   

mam tylko dwa pytania- studia w Bytomiu są dzienne czy zaoczne? i ile lat trwają?
_________________
*Miej zawsze w sercu Nadzieję*
*Cierpienie szlifuje serce jak diament*
*Radę,którą dajesz innym,zastosuj najpierw u siebie*
*I LOVE DANCE*
 
     
michassss 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
antytalent,aktorek
Wiek: 34
Posty: 36
Skąd: się wziąłem?
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 10:29 pm   

wiem ze w tym roku wydział tańca PWST działa w Krakowie chyba z powodu problemów lokalowych. Chyba z a rok ma być normalnie przeniesiony do Bytomia ale nie jestem pewien. z tego co słyszałem w PWST to tam jest tak ze jeden wiersz i piosenka i jeden kawałek prozy no i egzamin z tańca oczywiście ale o nim nic nie wiem. być może będę mieć parę zajęć ze współczesnego w ramach warsztatów to może sie coś podowiaduję.
studia trwają bodajże 4 lata (ale nie jestem pewien) i są dzienne.
_________________
- Rachel, ja muszę uwierzyć. Muszę znów uwierzyć.
- Ale w co?
- W miłość, Rachel. W miłość
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 10:59 pm   

a ja słyszałam, że juz zostanie w Krakowie. nie wiem na ile są to dobre informacje, ale podejrzewam że jednak są .
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Julia
Adept Baletu


Posty: 117
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 10:17 pm   :-)

Z tego co dziś usłyszałam to od przyszłego roku ten wydział ma działać w Bytomiu, bo robi się troche ciasnawo na PWST :-)
_________________
Love is the triumph of imagination over intelligence.
 
     
przyjaciolka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik i in.
Posty: 156
Skąd: z serca
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 2:15 am   

Ogromna szkoda,że nie są zaoczne i,że nie w Krakowie :(
dzięki wielkie za info!!!
_________________
*Miej zawsze w sercu Nadzieję*
*Cierpienie szlifuje serce jak diament*
*Radę,którą dajesz innym,zastosuj najpierw u siebie*
*I LOVE DANCE*
 
     
michassss 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
antytalent,aktorek
Wiek: 34
Posty: 36
Skąd: się wziąłem?
Wysłany: Sro Mar 12, 2008 10:34 pm   

specjalizacja ma być w Kraku dopóki tam szkole nie zostanie zrobiona -trwają jakieś remonty czy coś- tak mówił Grzesiu Suski.
_________________
- Rachel, ja muszę uwierzyć. Muszę znów uwierzyć.
- Ale w co?
- W miłość, Rachel. W miłość
 
 
     
Ala. 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
absolwentka OB
Wiek: 34
Posty: 12
Skąd: Szczecin/Poznań
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 9:35 pm   

Jestem strasznie zainteresowana tym wydziałem! Może ktoś zna kogoś :wink: kto studiuje ten kierunek i mógłby powiedzieć nam coś wiecej na ten temat niż jest na stronie PWST ? Bo co do tego co jest wymagane na egazminach - po jedynm wierszu klasycznym i współczesnym + piosenka - nie mamy większych wątpliwości, chodzi o to jak to wszystko wygląda "od kuchni", prawda?
Oprócz tego jak przebiega samo "studiowanie", jakie przedmioty, ew.wykładowcy itp. bo jak na razie nikt nic konkretniejszego nie wie :sad:
Mile widziany kontakt na breja89@gmail.com lub GG 2575237
_________________
lose life for DANCE
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 12:42 pm   

obszerna informacja

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/59825.html
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ala. 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
absolwentka OB
Wiek: 34
Posty: 12
Skąd: Szczecin/Poznań
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 12:56 am   

Ponawiam prośbę o jakieś informacje od osób które uczą się w Bytomiu/były na egzaminach/posiadają znajomych tam studiujących żeby się z nami podzieliły newsami. Rozważam egzamin w nast roku akademickim i przydałoby się jakieś teoretyczne wsparcie od bardziej doświadczonych :) Pozdrawiam!
_________________
lose life for DANCE
 
 
     
Relena 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, miłośnik
Wiek: 34
Posty: 59
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 10:05 pm   

odgrzebując stary temat :)

czy ktoś wie jak te studia wyglądają od strony osoby uczącej się? ktoś kto studiuje/zna kogoś kto studiuje?
i jakie szanse na prace są po nich?
_________________
one day i'll go dancing on the moon
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 10:28 pm   

O pracy po nich ciężko powiedzieć, bo pierwsi absolwenci jeszcze nie opuścili murów tej szkoły...
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Relena 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, miłośnik
Wiek: 34
Posty: 59
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 10:53 am   

a który rocznik juz tam się uczy?
_________________
one day i'll go dancing on the moon
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 10:54 am   

W tym roku zdaje się trzeci.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
BlacKma 
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Sro Lut 03, 2010 11:54 pm   

Ja również byłabym wdzięczna za jak najdokładniejsze informacje dotyczące egzaminów w Bytomiu :) Szczególnie dotyczące części tańca. Na jakim poziomie wymagany jest balet i taniec współczesny? I jak wygląda selekcja?
Może Ty Joanno wiesz coś na ten temat? ;p
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Lut 04, 2010 9:31 am   

Mówiąc szczerze, niespecjalnie. Z tego co pamiętam, kiedyś były na egzaminie wymagane też aktorskie umiejętności, typu piosenka, wiersz, itd. Z tańca to lekcja współczesnego (prawdopodobnie z techniki śląskiej?), i balet klasyczny - ale co jest w jakim stopniu punktowane, to już nie mam pojęcia. Na stronie szkoły zdaje się powinny być wyszczególnione wszystkie wymagania.

Nie wiem jak jest w tej szkole, ale szkoły teatralne mają zwykle tzw. konsultacje - w określony dzień można przyjechać, coś pokazać, i dowiedzieć się paru wskazówek nad czym popracować, itp. Zobacz na stronie, czy i w Bytomiu coś takiego funkcjonuje.

EDIT:
Info ze strony o dniu otwartym (13 marca), poniżej też info o samych studiach i wymaganiach rekrutacyjnych:
http://www.pwst.krakow.pl/?strona=2&lp=3
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
krzysio_poprawa 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 10:39 pm   

mozesz byc niewiadomo jak dobrym tancerzem, a mozesz sie tam nie dostac....

dlaczego?


jest to kierunek pt. aktorstwo-specjalizacja teatr tanca
jak sama nazwa wskazuje podczas rekrutacji profesorowie szukaja aktorow z predyspozycjami na tancerzy. byly przypadki ze osoby, ktore wczesniej w ogole nie liznely tanca zostaly przyjate- bo mialy kordynacje ruchowa i swietnie umiejetnosci aktorskie
dlatego "tylko" tancerzom radze sie zastanowic, bo bedzie beznadziejnie zostac wyrzuconym z uczelni z powodu oblania egazminow aktosrkich w sesji ;)
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 7:33 am   

e tam, co tam jest do zastanawiania; mysli myslami, a tylko zycie weryfikuje .

A swoja droga, to nie wiem czy to tez takie dobre, ze mozna tanca nie liznac , a samymi aktorskimi umiejetnosciami sie sprzedac. Tancerz to tancerz, w wspolczesnym tez minimum jakies powinien miec. Moze go i nie wykorzystac ale na wszelki wypadek miec powinien. Od tancerza dyplomowanego choreograf powinien moc wymagac podstaw z tanca, a nie tylko gry aktorskiej.
Moim skromnym zdaniem to taka polska bolaczka, moze wynikajaca stad, ze na uczelni kadra zna sie na aktorstwie bardziej niz na tancu i ksztalci pod siebie.
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 10:55 am   

Co to jest technika slaska?

Wydaje mi sie ze to naturalne ze kadra z PWST zna sie na aktorstwie, tak ta szkola jest ukierunkowana. Taniec mam byc tylko dodatkowym elementem umiejetnosci zawodowych.
Tancerz a gra aktorska to tez temat do dyskusji ale ja mam takie wrazenie ze tancerza zawodowego malo co obchodzi gra aktorska, nawet to minimum. Dotyczy to rowniez choreografa.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 3:30 pm   

Chiaranzana napisał/a:
ja mam takie wrazenie ze tancerza zawodowego malo co obchodzi gra aktorska, nawet to minimum

to tez fakt, ale nie zawsze. u nas w lodzkim malym zespole baletowym jest kilka osob, ktore potrafia b ladnie zagrac.
ate to tez ciezko utrafic, zeby ktos byl dobry technicznie i aktorsko. Aktorzy maja latwiej: maja jedno tylko- gre aktorska, tutaj jest ciezej.

We wspolczesnym proporcje troszke sie zmieniaja i aktorstwo jest chyba i wazniejsze niz w klasyce, co do tego przyznaje racje.
Ale weźmy pod rozwagę nazwe wydzialu: jest to wydzial tanca. Nazwa zobowiazuje; jka taniec to trzeba umiec tanczyc.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13