www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Leonard Bernstein
Autor Wiadomość
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Sty 07, 2006 9:31 pm   Leonard Bernstein

Jakoś dopiero niedawno go "odkryłem", zasłuchałem się w jego muzyce i bardzo mi się spodobała...
Dlatego też chciałbym rozpocząć dyskusję na jego temat. Co sądzicie o jego kompozycjach? Jak pewnie wiecie - albo i nie ;) - jest autorem muzyki do baletów, musicali, operetek ect. Może ktoś z Was miał okazję coś widzieć z jego muzyką? Jakie wrażenia?


Dla zainteresowanych kilka przydatnych informacji o kompozytorze:

oficjalna strona
http://www.leonardbernstein.com/

biografia po polsku
http://www.rmfclassic.pl/...p=id&id=1574963
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 08, 2006 12:03 am   

był kiedys taki balet "M?za" do "Mszy uroczystej" tego własnie kompozytora. Sprawdzę czyj i napisze cos więcej bo i choreografia, i sam utwór bardzo mi sie pdobały

edit: było to w 1993 roku, wykonawcami był balet Opery Wrocławskiej a choreografem Ewelina Sojecka. Wyobraźcie sobie, że to było w naszej TVP (że też nie miałam wtedy video!!! :evil: ). Pamietam że zrobiło na mnie spore wrażenie jak można zatańczyć mszę, a z utworu Bersteina (bardzo eklektycznego) najbardziej podobało mi sie wesołe Gloria
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Nie Sty 08, 2006 12:15 am   

Naslynniejsze jest oczywiscie "West Side Story", ktore na pewno nie raz pokazywala TV. Jest tez dostepne na DVD. Jest tez film dokumentalny o pracy nad tym musicalem.
Bernstein byl ulubiencem mediow, zachowalo sie wiele filmow dokumentalnych z jego udzialem, m.in. slynna seria programow, w ktorych wprowadza nowicjuszy w arkana muzyki powaznej (pokazywana swego czasu w naszej TV).

O ile za muzyka Bernsteina nie przepadam (po prostu nie moj styl), uwielbiam go jako dyrygenta. Jego styl byl bardzo wylewny, z "sercem na rekawie". Widac bylo, ze wklada w wykonywany utwor cala swoja dusze. Nie trzeba ogladac Bernsteina w akcji, zeby to docenic - to po prostu slychac w jego interpretacjach.
Byl to czlowiek-instytucja, o ktorym pewnie mozna pisac tomy. Wiele zreszta juz napisano ;-) .
_________________
Pozdrawiam,
Iza Zbikowska-Aaboe - Wasza Prima Ballerina Assoluta ;-)
 
 
łabądek
Nowicjusz


Związek z tańcem:
baletem zauroczona
Posty: 5
Skąd: wawa
Wysłany: Sro Sty 03, 2007 5:06 pm   

Miałam kiedyś (jakieś 10 lat temu) okazję oglądać "naocznie" Mszę we Wrocławiu. Spektakl odbywał się w Hali Wytwórni Filmowej ze względu na podtopienie Opery Wrocławskiej. Charakter pomieszczenia dodatkowo nadawał przedstawieniu pikanterii, Było bosko - widziałam go dwa razy, dzięki przyjaciółce, której kuzynka występuje w tymże zespole. Teraz muszę zadowolić się płytką, którą regularnie i namiętnie wałkuję co jakiś czas.
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 10:02 am   

zapraszam na festiwal Sacrum Profanum (poswiecony w tym roku kompozytorom amerykanskim) do Krakowa-finałowy koncert,w ktorym jakims trafem biore udzial poswiecony jest wlasnie tworczosci Bernsteina-21,22,23 wrzesnia godz 21(chyba bedzie tez transmisja w tv)
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12