www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lifting forum balet.pl
Autor Wiadomość
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 7:54 pm   

Świetne są te emotki :D

Cheryl, moje lubienie Ciebie czy nie nie ma tutaj żadnego wpływu. Napisałabym tak samo do jakiejkolwiek innej osoby, która by zaczęła pisać tak samo jak ty.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 8:25 pm   

Cheryl napisał/a:
Kasiu wiesz nie będę się wstydzić za moje poglądy bo chyba nie mam za co :?
A, że Ty po prostu mnie nie lubisz to mnie nie bardzo obchodzi. Zapytałam się tylko dlaczego Torin jest adminem i dostałam odpowiedź..
Wystarczy.
Nie ja decyduję tym forum więc nie do mnie zależy sądzenie czy Torin adminem ma być czy nie :roll:


cheryl, nie rób z forumowiczów głupków, że tak chamsko powiem ;/ twoje pytanie aż ociekało zazdrością. bo chyba nie powiesz, mi że w ten cytat:
''Trochę dziwne, że użytkownik, który dołączył 19 czerwca bo 2 miesiącach stał się Adminem.
I za pewno poprzecie to argumentem, że zrobił lifting forum to jednak mnie to nie przekonuje... :?
Myślę, że jest wiele osób, które potrafiłoby to zrobić nawet jeśli się nie zgłosiły... :571: ''

to tylko niewinne zapytanie. na mój gust ten cytat [jak już napisałam] ocieka zazdrością i czymś w stylu złośliwości.

poza tym nie tylko Kasia:)) bierze/brała udział w tej dyskusji, a tylko jej sie uczepiłaś w poprzednim poście, więc 'kto tu się kogo czepia'?


//Sprawa jest juz wyjasniona, wypowiedzieli sie juz inni uzytkownicy, oraz admini lacznie z samym zainteresowanym. Nie ma sensu kontynuowac tej dyskusji, tym bardziej jesli ma sie przerodzic w klotnie.
Ewentualne personalne (jak wyzej) zarzuty prosze przeniesc na PW. Joanna
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 9:15 pm   

To ja chciałam tylko podziękowac, że chociaż w jednej dyskusji ktoś dostrzegł, że to nie tylko ja się udzielam(a niestety zawsze zostaję o to oskarżona xP)...
;) ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 10:29 pm   

aankaa_baletnica=) napisał/a:

Czy da się coś zrobić, żeby nie pokazywało postów np. z wczoraj tylko automatycznie??


Przeczytałem trzy razy i nie zrozumiałem :D
Napisz jeszcze raz - wyjaśniając jak chłopu na roli - o co chodzi, a postaram sie odpowiedzieć ;)

Torin
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 10:37 pm   

Wydaje mi się, że chodzi o to aby automatycznie oznaczało wszystkie posty jako przeczytane przy wyjściu z forum. Tzn. dawniej było tak, że nawet jeśli nie zajrzało się do każdego wątku, w którym są nowe posty przy jednej wizycie, nie mrugały one już jako nowe przy kolejnej... a teraz aby tak było należy klikać opcje - "oznacz wszystkie tematy jako przeczytane" - mi też jest się trudno do tego przyzwyczaić. Mam nadzieje, że udało mi się wytłumaczyć i że trafiłam w to o co chodziło koleżance :wink:
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 10:44 pm   

M., u mnie np. tak nie bylo, tzn. nawet przy kilkukrotnych wejsciach na forum, posty zostawaly oznaczone jako 'nieprzeczytane', czyscilo sie to dopiero po recznym wylogowaniu sie, lub dluzszej nieobecnosci. Wydaje mi sie wiec, ze jest to kwestia niekoniecznie ustawien na forum, a ogolnie opcji internetowych, np. jakie mamy ustawienia cookies.

Dodam, ze teraz z kolei u mnie ta opcja 'nieprzeczytane' dziala dokladnie tak jak powinna - po przeczytaniu tematu znika zolty znaczek, przy nieprzeczytaniu bedzie nadal pokazawac nawet przy kilkukrotnym wejsciu - czyli u mnie dziala nawet lepiej niz poprzednio ;)

Wydaje mi sie, ze wiele zalezy od naszych wlasnych ustawien np. akceptacji cookies i formy logowania (recznie czy automatycznie).
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 11:43 pm   

To czy teraz działa lepiej niż poprzednio okazuje się jak widać kwestią dyskusyjną :twisted: Właśnie o tą subtelną zmianę związaną z renowacją forum się rozchodzi.
Możliwe, że masz rację, że pozostałe ustawienia mają również na to wpływ - choć przecież rzecz się zmieniła wraz ze zmianami na forum...
Btw z tego co napisałaś Joanno mogłoby wynikać, że wyjście i ponowne wejście na forum nie jest równoznaczne z wylogowaniem się. Jak to?
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 12:11 am   

M., no to chyba zalezy jak komu co dzialalo - u mnie ta opcja poprzednio dzialala zupelnie dowolnie, a teraz jest przsewidywalna ;)

Ja mam nastawione logowanie automatyczne, i generalnie jak wylaczam forum czesto mnie nie wylogowywuje, dopiero po jakims czasie, dlatego jak jak zajrze tu 3 razy co 20 min, to wyglada, jakbym siedziala godzine, i tak samo zachowuja mi sie wszystkie oznaczenia typu 'ostatnie posty', itp. (teraz jest dla mnie duzo lepiej niz na starym forum, bo jak je przeczytam, to znikaja zolte znaczki).

Nie wiem dokladnie czemu tak sie robi, wydaje mi sie ze to kwestia wlasnie tego, czy i jak sie ustawi zapamietywanie cookies, aczkolwiek sadze ze Torin by to wyjasnil tysiac razy lepiej ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 8:55 am   

Torin wszystko wyjaśni ale jutro - dziś ma urwanie tej no głowy :D

Torin
 
 
     
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 5:06 pm   

Właśnie o to mi M. chodziło, dzięki za przetłumaczenie mojego skrótu myślowego :P
Dawniej zawsze przeczytane posty odznaczały mi się automatycznie, a po liftingu muszę ręcznie...
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 12:13 pm   

A więc - grunt to dobrze i poprawnie zacząć ;)
Odpowiedź na pytanko aankaa_baletnica=) w dwóch wersjach - krótkiej i treściwej i nieco bardziej rozbudowanej.

1. Tak ma być i jusz - to nie błąd jeno nowy ficzer ;)
2. Ano zmienił sie na nowym forum zupełnie sposób wyświetlania postów nieprzeczytanych. Dawniej było to generowane tylko na przeciąg jednej sesji (czyli od czasu zalogowania do wylogowania lub wygaśnięcia sesji) I faktycznie po wyjściu/zakończeniu aktywnej sesji wszystko leciało w kosmos. Teraz wygląda to całkiem inaczej posty nieprzeczytane sa oznaczone dla każdego użytkownik oddzielnie w bazie forum.
Ten system tak na prawdę ma same zalety. Wyobraź sobie osobę która wchodzi na forum po dwóch tygodniach - widzi ona jakieś 1000 nie przeczytanych postów i podczas jednej sesji (wizyty na forum) nie ma realnie szans przeczytać czy choćby przeglądnąć je wszystkie. A zakończenie sesji (np. wyłączenie kompa) automatycznie niszczyło ta listę. Teraz taki użytkownik ma szansę przeglądnąć na spokojnie wszystkie tematy których nie przeczytał i może to trwać choćby tydzień. Pewnym utrudnieniem taki system jest dla "nadgorliwych userów siedzących non stop na forum" (to taki żart jakby ktoś sie nie zorientował) Czyli takich którzy często wchodzą na forum i nie chcą czytać wszystkiego. Tutaj faktycznie jedynym rozwiązaniem jest naciśnięcie magicznego guziczka "oznacz wszystkie ...".
Od razu uprzedzam pytanie, nawet jakbyście mili Państwo bardzo chcieli nie da sie wrócić do "starego" systemu oznaczania postów. To po prostu funkcja nowych wersji i quniec. Z moich obserwacji wygląda, że dla większości (głownie anonimowej rzadko piszącej) użytkowników forum takie rozwiązanie to zaleta :)

Torin
 
 
     
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 8:32 pm   

No to trzeba się przyzwyczaić do opcji "oznacz posty jako przeczytane" :) Ogólnie nowy system oznaczania postów jest o wiele lepszy m.in. dzięki temu co napisałaś. Nie chciałabym powrotu do starego. Dziękuję za odpowiedź :)
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 2:08 pm   

Halo ;]
Czy będzie zwiększony rozmiar obrazka z 10kB na np. 50?
Bo ja chciałabym dzisiaj wstawić inny av który ma ma 130na 130 ale jego rozmiar to 49kB
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 2:36 pm   

A no właśnie. Ja też bym chciała, ale nie mogę.
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 2:56 pm   

a ja bym chciała wstawić avatarek mający szerokość 150 px ale się nie da :sad: [gwoli ścisłości - mój aktualny avatarek ma taką szerokość, i z tego co widzę w ogóle nie deformuje okna, podobnie avatarek Goni - ma on 150 px wysokości i chyba jakoś nie przeszkadza] nie można byłoby wprowadzić max. 150 wysokości i 150 szerokości zamiast 130 wysokości i 130 szerokości? :roll: [raczej nikt avatarów o rozmiarach 150x150 nie wstawia, chyba że ktoś wrzuci duży kwadratowy obrazek do imageshacka i nastawi na thumbnail, a raczej większość tutejszych avatarków jest prostokątami]
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 7:43 pm   

Krótko - jak chodzi o avatarki kiedys zostały ustalone pewne zasady i trzeba sie tego trzymać. Był czas że zasady były bardziej sprawa dobrych manier niż technicznych możliwości wyegzekwowania. Obecnie forum ma te techniczne możliwości egzekucji więc są one stosowane.
Dopóki grono administratorów nie podejmie decyzji o zmianie będę tego pilnował ....
Rozmiar to jeszcze podlega dyskusji waga avatara nie.
Coraz więcej osób korzysta z forum za pośrednictwem łącz w skrócie mówiąc "komórkowych" - a tam jak za dawnych czasów modemów liczy się i to mocno każdy kb przesłany. Po wykorzystaniu zawartych w abonamencie tacy forumowicze płacą jak za woły za przesyłane dane.
Wiec waga avatara nie podlega dyskusji.
Pilnuje kieszeni naszych forumowiczów :)
Howgh !!!

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 9:44 pm   

Denerwuje mnie to...nie moge zmienic avatara, bo zaden nie chce wejsc. Ciagle, ze rozmiar jest za duzy. A poprzednio wchodzily. Bez sensu to jest.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 10:56 pm   

Może coś nie do końca dobrze robisz - KAŻDY avatar o rozmiarze mniejszym niż 130x130 i wadze poniżej 10 kb wchodzi...
Przeciętnie avatarek wazy 3-8 kb, sprawdź jeszcze raz na powoli i bez nerw :)
Jak nie wejdzie to napisz dokładnie co robiłaś itp itd i spróbuje zaradzić.
Co do max rozmiarów to petycja nie do mnie :)
Ja tu śrubki przykręcam ;)

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 11:08 pm   

Olimpia napisał/a:
nie moge zmienic avatara, bo zaden nie chce wejsc. Ciagle, ze rozmiar jest za duzy. A poprzednio wchodzily. Bez sensu to jest.


Olimpio, ja to zawsze swoje avki przygotowuje w programie Microsoft Office Picture Menager, który jest chyba gratisowo w każdym już Windowsie i tam są dwie strasznie proste w użyciu opcje: - kopmresuj obraz i zmień rozmiar - w ten sposób każdy obrazek dosłownie w kilka chwil zmienia się w avatar o odpowiednich parametrach :mrgreen:
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 6:00 am   

owy program jest - jeżeli masz Office'a... a nie każdy go ma. :roll:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 6:19 am   

Za to każdy może sobie zainstalować choćby infraview darmowy program do przeglądania i konwersji obrazków.
Ma wszystko co potrzebne a nie trzeba piracić :)

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 11:42 am   

to ja się dowiem jak w końcu będzie z tymi szerokościami i wysokościami avatarów?
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 3:44 pm   

Co jeszcze potrzebujesz wiedziec? Absolutnie zgadzam sie z Torinem - tj. nie zgadzam sie na wieksze rozmiary. Niektorzy placa za ilosc przeslanych danych, i po co te sume zwiekszac dla jakichs obrazkow, jesli jakas strone laduje sie x razy dziennie.
Uwazam, ze takie wielkosci i rozmiary jakie sa teraz, sa ok.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 5:05 pm   

ale mi nie chodzi o powiększenie wagi... mnie tam 10 kb odpowiada... ja chciałabym tylko o powiększenie wielkości w pixelach...

jakoś ja mam avatarek o szerokości 150, a sama waga ma 5,7 kb i jakoś to chyba nikomu nie przeszkadza, także Torinowi [powiększenie szerokości/wysokości nie oznacza powiększenie wagi], więc w czym problem? myślę, że nie tylko ja chciałabym sobie wstawić nieco większy rozmiarowo avatarek.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12