www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Improwizacja Muzyczno Ruchowa
Autor Wiadomość
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Nie Mar 26, 2006 11:31 am   

na czym polega ta Improwizacja Muzyczno Ruchowa? 8) fajna nazwa 8) :D :wink:

Przeniesione z tematu "Improwizacja w domowym zaciszu" w tablicy "Pogadalnia"
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 12:32 am   

jest to jeden z przedmiotow w szkole baletowej, przynajmniej u nas w poznaniu:) sa to takie cwiczenia ruchowe jak sama nazwa wskazuje, do muzyki. Tworzy sie uklady, improwizuje, sa tu elementy pantomimy, rytmiki, roznych technik tanca:)
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 6:02 pm   

Zawsze mi się wydawało Olimpio, że w Improwizacji Muzyczno Ruchowej nie można wykorzystywać żadnych technik tanecznych, ale oczywiście się mogę mylić... Jestem tylko człowiekiem :P

Na egzaminie z IMR zamierzam wcielić się w starą, grubą, uwielbiającą plotkować krakowiankę - kwiaciarenkę :D (pomysł nie mój :P ja chciałam być gnomem, jednak udowodnili mi, że gnomem już raz byłam w "Don Kichocie", więc teraz mogę sobie odpuścić :P )
 
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 11:36 pm   

No moze rzeczywiscie z tymi technikami tanca to troszke przesadzilam :) ale nie mozna powiedziec, ze na IMR nie mozna uzywac technik tanca. Cos tam mozna, ale fakt ze nie jest to przedmiot stricte taneczny.
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pią Mar 23, 2007 12:05 pm   

IMR my często mamy na współczesnym :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 7:27 pm   

No widzisz :)
Ja mialam z szanownym dyrektorem Rożalskim, jako osobny przedmiot. Powstawaly wtedy przecudne scenki, ktore wykorzystywalismy w naszych szkolnych konkursach aktorskich.
Ale wlasciwie Cheryl...moze Tobie chodzi o improwizacje, contact improvisation? To troszke cos innego, ale i tak pewnie sama dobrze wiesz :)
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 11:18 am   

A to czasem nie jest Interpretacja muzyczno-ruchowa? To to samo?

Cytat:
Interpretacja muzyczno-ruchowa

Treści nauczania

1. Ciało jako środek wyrazu, jako warsztat twórczy. Poznanie własnego ciała, analiza jego funkcji i możliwości.

2. Ruch i sposoby jego wyrażania. Ruchowe reakcje na sytuacje rzeczywiste i wytwarzane w wyobraźni.

3. "Ja" w realizacji z otoczeniem.

4. Cechy charakterystyczne różnych stylów sztuki. Powiązanie formy ruchu ze stylem.

5. Powiązanie muzyki z ruchem.

6. Tworzenie postaci scenicznych.

7. Mizansceny z baletów.

8. Krótka forma (wariacja) jako wyodrębniona część formy baletu - przebieg dramaturgiczny, analiza techniki i jej interpretacji w powiązaniu z całością spektaklu.
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
Aspicia 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Pasja i coś jeszcze
Posty: 68
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 10:34 pm   

W OSBych nie ma takiego przedmiotu jak improwizacje muzyczno-ruchowe. są INTERPRETACJE mr, tak jak wyżej wspomniane. nasza nauczycielka od tego przedmiotu zawsze nam powtarzała, ze nie możemy improwizować, tylko mamy tworzyć "z głową".pozdrawiam
_________________
"Wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki, lecz dzięki swojej Pasji" Martha Graham
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13