www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Choreografia
Autor Wiadomość
Noga_do_góry
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Pią Sty 05, 2007 9:25 pm   Choreografia

Hej,

chciałabym zainteresować sie troche bardziej choreografia, bo na nauke baletu raczej nie mam szans. :wink: Zastanawiam sie tez jaka jest szansa ze ludzie "nie-baletnice" zostaja pozniej choreografami. No i przede wszystkim jakie szkoly w Polsce proponujecie
Pozdrowka

Sprecyzowałam tytuł.
M.
Ostatnio zmieniony przez Sagittaire Nie Lis 21, 2010 9:20 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sty 05, 2007 9:27 pm   

W Polsce, z tego co wiem, nie ma takich szkół... :roll: Ale może się mylę.
 
 
 
Noga_do_góry
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Nie Sty 07, 2007 12:17 am   

To skad biora sie ci wszyscy choreografowie, nie liczac tych, ktorzy byli albo sa tancerzami?
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Sty 07, 2007 12:22 am   

Zazwyczaj sa to tancerze, zarowno byli jak i ci, ktorzy nadal tancza.

To, ze nie ma w Polsce szkoly o danym kierunku nie oznacza, ze nie ma danego zawodu - bo niby skad wzieliby sie ci wszyscy tancerze, ktorzy nie konczyli baletowek i nie wyjezdzali do szkol za granice?

Tak notabene to ja sobie nie wyobrazam choreografa nie-tancerza, kogos kto nie tanczyl - jaka taka osoba moglaby 'myslec' ruchem, tworzyc strukture oparta na jakiejs technice tanca? Zeby stworzyc nowe zdanie w danym jezyku, trzeba najpierw opanowac alfabet, slowa, gramatyke, dokladnie tak samo jest z tancem. (nie trzeba byc wybitnym tancerzem, bo wykonawstwo a choreografia to rozne talenty, ale jezyk ruchu znac trzeba).
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
inscrutable.m 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zakochana po uszy
Wiek: 34
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 07, 2007 12:36 am   

czytaj, ucz się różnych technik i próbuj.. =)
_________________
"Dance is a garden, maybe not big, infinitely high and endlessly deep.
There is place for everyone.
Set yourself rules in order to break them, in order
to find new feelings, new realities, new dimensions. "

Jirí Kylián
 
 
Noga_do_góry
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Nie Sty 07, 2007 8:20 pm   

Poznanie alfabetu mimo ze pracochlonne nie jest niemozliwe. Jak dla mnie niemozliwe jest nauczenie sie tak tanczyc jak robia to profesjonalisci. Po prostu starosc nie radosc. Ale znajac podstawy mysle ze dalabym rade, chociaz... nie jestem do tego przekonana jak to moze wygladac do konca.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Sty 07, 2007 8:45 pm   

Moim zdaniem to nie chodzi tylko o 'znajomosc podstaw'. Tu nie chodzi tylko o technike.
Chodzi o MYSLENIE ruchem, i to w ramach okreslonej techniki tancecznej (nie po to, aby sie w niej zamykac, ale zeby umiec wykorzystac mozliwosci, jakie daje i wiedziec, jakie ograniczenia moze nakladac na cialo tancerza).

Żeby powiedziec tancerzowi jaki ruch ma zrobic, trzeba najpierw samemu wiedziec, na ile to, co od niego chcemy, jest w ogole mozliwe, umiec to wyliczyc.
Na ten alfabet sklada sie wiele rzeczy - elementy techniki, znajomosc ciala czlowieka i jego mozliwosci, rytmika, kompozycja, gospodarowanie przestrzenia, umiejetnosc przelozenia emocji na kombinacje ruchowa lub stworzenie jakiejs formy, itd. To sa litery, z ktorych mozna budowac potem wyrazy, zdania, bardziej zlozone wypowiedzi.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
czekoladka
Corps de Ballet


Posty: 328
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 3:14 pm   

w Kielcach jest studium choreograficzne, w tym roku sie zaczelo, przyjecia sa co 2 lata czyli masz szase za 2 lata i tez w Warszawie jest a jak tam jest to nie wiem dokladnie bo mi blizej do Kielc zdecydowanie :wink:
_________________
tu warto zajrzec zapraszam www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tanca)
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 7:18 pm   

najlepszym przykładem jest Mats Ek, który baletu uczył się już jako człowiek mocno DOROSŁY i sła sie światowej sławy choreografem (no, był tez obciążony dziedzicznie :) ). To rzeczywiscie w mniejszym stopniu kwestia szkoły, w większym myślenia ruchem, pewnego rodzaju wyobraźni i umiejęności przełozenia tego na ciało i to własne ale innych. Bez znajomosci technik tanca oraz mozliwości ciała jest to jesli nie bardzo utrudnione jesli nie niemozliwe. Zależy oczywiscie jaką choreografię masz na myśli bo niektóre "wstawi taneczne" jakie błąkają się po scenach to "kazdy moze ułozyć" ;) Ale już choreografie w technice modern czy łączących różne techniki tańca współczesnegoo klasyce nie wspominajac wymaga znajomości ich zasad
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Krushyna 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Instruktor/Tancerz
Wiek: 34
Posty: 71
Skąd: Lublin / Warszawa
Wysłany: Pon Cze 11, 2007 10:38 pm   

W Łodzi też nowy kierunek powstał związany z tym no i warsztaty choreograficzne w Krakowie :) sama tez planuję ale nie wiem za co się wziąc heh.
_________________
Taniec to druga najlepsza metoda porozumiewania się bez słów.
Some things never die. They just go quiet for a time but never go die...
 
 
kaja
Nowicjusz

Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Cze 13, 2007 12:35 pm   

Chciałabym sie dowiedziec cos o szkołach choreografii za granicą (a konkretnie Londyn) czy ktoś ma jakieś doświadzcenia z kursów bądz Univ ?
 
 
 
kaja
Nowicjusz

Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 3:08 pm   Egzamin na choreografie!

Czy ktoś wie i może się podzielić, jak wygladają egzaminy na choreografie?
Konkretnie chodzi mi o szkoły w Wielkiej Brytanii :) jakie są wymagania, co trzeba pokazać, egzamin praktyczny, teoretyczny?
piszcie prosze bo jestem bardzo ciekawa!! Z góry dziękuje :) :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13