www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Grać czy nie grać, czyli co z tym forum?
Autor Wiadomość
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 4:59 pm   Grać czy nie grać, czyli co z tym forum?

Była już kiedyś ankieta na forum a'propos gier. Wygrały osoby PRZECIWKO.


Wątek wydzielony z tematu: Y czy V???
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 5:01 pm   

Ojej...Ale Kasia G. nie wypowiedziala sie na temat gier negatywnie, tzn. na temat tych nowych gier.
Ale tak sobie wlasnie myslalam...napisac czy nie napisac, odpowiedziec czy nie. Domyslalam sie, ze zaraz ktos napisze, ze te gry sa bez sensu albo to nie miejsce na takie gry.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
Ostatnio zmieniony przez Olimpia Nie Cze 10, 2007 5:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mała_mi
Nowicjusz

Wiek: 31
Posty: 32
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 5:01 pm   

czyli mamy nie kontynuowac? moim zdaniem to nawet fajna zabawa, ale cóż...
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 5:07 pm   

Ja sama byłam ZA, ale decyduje większość, prawda? Gry zostały uznane za nabijanie sobie postów, nie wiem już nawet, gdzie jest o nich temat... w każdym razie była afera, ankieta i niestety gier zakazano ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
mała_mi
Nowicjusz

Wiek: 31
Posty: 32
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 5:10 pm   

ok, ok rozumiem;)
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 5:11 pm   

ALE nikt teraz nie powiedział tego (napisał). Pozatym baletowe.. Jak ktos bedzie mial jakieś waty to sie usunie. Koniec .
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 5:14 pm   

Agasiek :? Teraz nikt nic jeszcze nie zdążył powiedzieć, bo gra jest krótko. Wcześniej też miało być "baletowo". Skoro już tak zdecydowano, nie ma co na nowo robić afery i lepiej szybciej zwinąć interes, żeby moderatorowie mieli choć trochę mniej pracy ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 5:20 pm   

Kasia G. widziała i uznala że to dobry pomysł. Cenie jej zdanie. chyba że chodziło jej tylko o tą drugą grę... :?
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 6:12 pm   

Moderatorzy i administratorzy się zastanowią, ALE pragnę nieśmiało zauważyć, że to forum ciągle się zmienia i ewoluuje, dochodzi coraz więcej osób, także zmienia się trochę jego forma i funkcja. Stąd i obecność gier inaczej wygląda teraz, a inaczej kiedyś, kiedy to forum trochę inaczej organizujemy, niż np. 3 lata temu.

Po polsku - Kasiu, nie trzeba przykładać takich sztywnych reguł wobec czegoś (forum), co się stale zmienia, a więc i nasze 'zarządzanie' nim też musi się do tego jakoś dostosowywać.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 7:20 pm   

Bo wtedy też bardzo dużo osób chciało, a i tak im nie pozwolono... :( Zresztą... pamiętam czasy, gdy na forum była trochę większa dyscyplina, mniej powielania tematów itd... Wiem, że się zmienia z upływem czasu, ale momentami do przesady. Kilku moderatorów bywa u nas baaardzo rzadko lub wcale, w sumie jak już ktoś kogoś gani to użytkownik użytkownika, co właściwie też jest dobre. Samodyscyplina ;)
Ale uważam po prostu, że co za dużo, to niezdrowo ;) Można mieć jakąś grę czy dwie, ale nie żeby się zaraz nam miało pojawić ich całe mnóstwo.
Tak ot, wtrąciłam xP
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 8:27 pm   

Nie chodzi tylko o liczbe uzytkownikow. Ale m.in. o staz.
Jest tak, ze przychodza nowi uzytkownicy na forum, i maja wiecznie nowe np. pytania nt. rozciagania czy diet - pytania, ktore my tutaj przerabialismy wielokrotnie, i dla nas jest to 'kolejny taki sam post', podczas gdy dla kogos jest to w ogole pierwsze pytanie i pierwsza mozliwosci dowiedzenia sie czegos.
Staramy sie tego pilnowac, i watki tego typu zamykac, dajac wczesniej odniesienia do odpowiednich postow itd.

Problemem jest to, ze mamy wiele offtopow, i kto wpadnie na to, ze zywiolowa dyskusja nt. np. szpagatu tureckiego byla w temacie o filmach baletowych (hipotetyczny przyklad - zmyslony, ale wiele takich 'offow' jest na forum)?
Drugim problemem jest to, ze kiedys wystarczyl nam np. jeden watek ogolny na jakis temat, dzisiaj okazuje sie, ze trzeba go porozdzielac, itd., ze wzgledu chociazby na wielkosc (komu sie chce przedzierac przez 20 stron, zeby znalezc odpowiedz na cos?).

Sama wydzielalam ostatnio pare watkow, pare innych podczyszczalam.
Niestety, zeby byl taki naprawde ladny porzadek, to trzeba by wlozyc w to duzo pracy, na co zwyczajnie nikt nie ma czasu czy sily.

Ganienia uzytkownikow przez innych uzytkownikow nie uwazam za dobre, z paru wzgledow:
- moderatorzy po prostu zamykaja/ usuwaja dany temat i po dyskusji, bez 50 postow "taki temat juz byl, zapoznaj sie wpierw z regulaminem!!!!!!" itd.
- uwagi zwykle kieruja na priv, tudziez w jednym, wywazonym poscie.
a nie 50 postow zbulwersowanych uzytkownikow "(...)!!!!!"
- tworzy sie troche niezdrowa atmosfera;
ponadto osobiscie bylam w szoku, jak w ktoryms momencie przeczytalam czyjas wypowiedz "tutaj sie nie tworzy nowych tematow, bo moderatorzy i tak wydziela", no litosci!! Wiadomo, zeby nie tworzyc 10-tego tematu o rozciaganiu, z identycznym pytaniem jak w 9 poprzednich, ale jak ktos ma zupelnie nowa mysl, to czemu robi offtopy (i wracamy do problemu wymienionego przeze mnie wczesniej, zwiazanego ze zmianami tematow i tasiemcowymi watkami)?

Jak pisalam wczesniej, teraz jest czas dosc intensywny, koniec sezonu artystycznego dla niektorych, dla innych sesja, czy praca, itd. Stad tez i troche mniej interwencji moderatorskich, ale zapewniam, ze takowe nadal maja miejsce, bo gdyby nie one, to by nam forum perzem zaroslo zupelnie ;)

:arrow: Tak wiec zwracam sie z prosba, drodzy wspoluzytkownicy forum, nie przystawiajmy zawsze tych samych sztywnych regul do wszystkiego, nie kazdy nowy temat jest zly (ale i nie kazdy dobry!), wydaje mi sie, ze najwazniejsze, to troche wyczucia, bo forum sie w koncu rozwija, zmienia, i dbajmy wspolnie o to, aby ten kierunek byl jak najkorzystniejszy i jak najczytelniejszy dla innych.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 8:34 pm   

Moim zdaniem..grać. No bo czemu nie ( Kasiu:)))?
Co prawda nabijanie postów...ale rozrywka sie przyda..
 
 
forum.balet.pl
ADMINISTRATOR


Posty: 107
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 8:37 pm   

Wydzielilam ten watek niekoniecznie po to, aby dyskutowac nad nim zasadnosc jednej czy dwoch gier na forum, a obecna sytuacje ogolnie...
I tego sie prosze trzymajmy, poniewaz watek o dyskutowaniu nad grami jako takimi, jak zauwazyla Kasia, juz byl, i chyba nie za bardzo chcemy 'powtorki z rozrywki'.

Joanna
_________________
Forum Balet.pl
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 9:09 pm   

Zachecam do wypowiedzenia sie osoby, ktore sa tutaj krocej (mniej lub bardziej ;) ) - napiszcie, czy macie jakies problemy z poruszaniem sie po forum i po poszczegolnych, jesli tak to jakie, np. czy cos jest tu dla was zbyt malo klarowne, np. znalezienie jakichs informacji, itd.

Osobiscie chetnie posluchalabym takich opinii, bo to tez jest istotne, jak forum widza nowe osoby, ktore nie np. znaja (jeszcze ;) ) starszych dyskusji.

Samemu sie troche traci te perspektywe, i nam jest latwo mowi 'taki temat juz byl, poszukaj', bo pamietamy, ze o tym rozmawialismy juz kiedys, dawno temu ;) A wiem, ze dla nowych osob to wcale nie jest takie oczywiste. Stad zwracam sie do was wlasnie, na ile czytelne jest dla was to forum, szukanie odpowiedzi na interesujace was rzeczy, itd..
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 9:30 pm   

powołano sie tu kilkakrotnie na moja ocene gier. Wydaje mi sie ze w tych grach nie ma nic złego, w Pogadalni i jesli natematy baletowe to jest dla nich odpowiednie miejsce. Myslę tez ze mało kto pisze teraz na forum "dla nabijania postów" bo nikt juz nie chwali się pozycją, stażem itd. jesli tak będzie i gry zrobią się puste i nic nie warte zastanowimy się nad tym. Na razie nie widze problemu, ale moderatorzy przeprowadza jszcze dyskusję w swoim gronie, ok?
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 9:36 pm   

Ja co prawda jestem na forum dosc krotko i nie mam pewnie zadnego prawa aby decydowac lub zabierac glos w tej sprawie, ale wydaje mi sie z tak jak mowi Kasia G. jest dobrze. Poki co jest fajnie, jest zapal. Mozemy sie dzieki tym grom dowiedziec czegos nowego, trafic na cos czego szukamy od dawna, poprosic o cos czego potrzebujemy a sami nie mozemy znalezc etc. A jesli po jakims czasie sie to wyczerpie to wtedy sie zobaczy co dalej. Poza tym to jest w pogadalni.
Taka jest moja opinia, skromego forumowicza :)
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Cze 11, 2007 1:19 pm   

ja jestem zdecydowanie przeciwko grom :roll: takie gry to jest jedna wielka nabijalnia postów, co często potem widać :roll: :roll: :roll:
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Calineczka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 32
Posty: 121
Skąd: kielce/kraków
Wysłany: Pon Cze 11, 2007 1:48 pm   

gry to dobry pomysł, ale jeśli włączją się w nie wszyscy a nie tylko kilka osób, bo wtedy to naprawdę wygląda jak nabijanie postów :)
 
 
 
nutriaa 
Adept Baletu


Wiek: 33
Posty: 223
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Pon Cze 11, 2007 3:15 pm   

gonia05 napisał/a:
takie gry to jest jedna wielka nabijalnia postów, co często potem widać :roll: :roll: :roll:

Czy tylko dlatego, że niektórzy mogą chcieć nabijać sobie posty, inni użytkownicy mają rezygnować z dobrej zabawy?
_________________
Always avoid trouble unless you know you're going to really enjoy it
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Cze 11, 2007 3:15 pm   

Hm, mamy ambitne zagadki, a udziela się w nich mało osób. Kiedyś byłam zdecydowanie za grami, ale teraz przyłączam się do zdania goni- takie gierki przeistoczą się w nabijalnie postów poprzez ciągłe upominanie "teraz ty zadajesz" itp... :|
nutrio, nie, ale zaoszczędźmy trochę pracy moderatorom ;) Zresztą Joanna napisała, że oni przedyskutują sprawę w swoim gronie i zadeklarują się, czy są gotowi stać na straży gierkowego porządku... ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Cze 11, 2007 4:01 pm   

Co prawda jestem na forum już prawie dwa lata, ale może i tak się wypowiem . ;)
Zawsze byłam przeciw takim głupim grom , są zagadki i jak na razie stoją w miejscu . :|
Nie mówię, że tak będzie i z tymi grami (bo prostsze i łatwiejsze, nie trzeba przeszukiwać całych Googli etc. ) , ale wtedy z forum robi się taki śmietnik trochę .
Z drugiej strony może i fajnie byłoby zrobić coś takiego , i może rozkręciłoby to trochę forum , nie byłoby takie sztywne ...
Jak na razie mam zdanie pośrodku . :roll:
 
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pon Cze 11, 2007 7:56 pm   

Jejku...teraz to az mi glupio, bo mozecie sobie pomyslec, ze skoro napisalam cos w tych grach to chcialam sobie nabic posty...
Swoja droga, Kasiu dziwi mnie Twoja szybka zmiana zdania, ale oczywiscie masz do tego prawo.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Cze 11, 2007 8:49 pm   

Czy taka szybka? ;) Dyskusja na ten temat toczyła się już kawałek czasu temu :)
Nikt nie posądza cię od razu o nabijanie postów, ale zobacz-teraz jeszcze mało osób się udziela w tych grach, co więc będzie za jakiś czas? Temat rozrośnie się do kilkudziesięciu stron!
Rozumiem, gdyby zagadki miały powodzenie, ale chyba są zbyt ambitne... :roll:
"Znajdź dla mnie baletowe zdjęcie" jeszcze mogę zrozumieć, ale "Y czy V?" ? Niedługo będziemy w nim wymyślać bezsensowne pytania, byle tylko coś napisać...
Ale nie opowiadam się tak do końca za żadną ze stron.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pon Cze 11, 2007 9:37 pm   

No ja czesto chcialam sie przylaczyc do zagadek, ale jakos tak...Moze zaczne od poczatku :)
Zagadki obserwuje juz od poczatku mojego bytowania na forum. Sa swietne, mozna wykazac sie wiedza, zdobyc nowa, zainteresowac sie czyms lub znalezc cos czego akurat sie szukalo. No i wlasnie, tak jak napisalam, czesto chcialam sie przylaczyc ale patrzac na niektore pytania...Nie smialabym powiedziec, ze sa zbyt ambitne, to nie jest wada. Ale czasem sa po prostu za trudne. Oczywiscie, ze to jest wlasnie po to zeby sie wysilic, poszperac i poszukac. Ale czasami to nawet nie wiadomo jak szukac albo zajmuje to cale tygodnie. A przeciez zawsze jest tak, ze zbyt trudna gra nie sprawia przyjemnosci bo zaczynamy sie z nia raczej meczyc.
Podoba mi sie wiec gra w zdjecia baletowe.
Ale zgadzam sie z Kasia, ze v czy y jest takie sobie...Z poczatku myslalam, ze bedzie fajnie ale dzisiaj zajrzalam do tego watku i troche sie tam balaganu narobilo...Jest zbyt chaotycznie.
Wiec moim zdaniem poki co baletowe zdjecie niech sobie zostanie, a v czy y jest raczej zbedne :)
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12