www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Eurowizja
Autor Wiadomość
Ewa
Adept Baletu

Posty: 57
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Maj 21, 2006 4:03 pm   

A nie myslicie, ze poziom Eurowizji jest coraz niższy i niższy? W tym roku zauważyłam tylko jeden umiejętnie wykorzystany i ładny głos - reprezentantki Grecji(szkoda, że piosenka nudnawa). No i Litwa wypadła ciekawie. Bośnia i Hercegowina też nieźle. Więksozść uczestników fałszowała tak, ze nawet dla mnie (a nie mam dużego pojęcia o muzyce) było to słyszalne i biło po uszach! Poza tym, zaczęła panować dziwna moda na zrzucanie z siebie okrycia, poleciały dwie albo trzy spódniece (w tym reprezenatntki Serbii i Czranogóry, która i bez tego miała odkryte całe nogi). Finlandia była poprostu... No, śmieszna. :lol: Jesli chcieli być starszni, to chyba nie tędy droga (nowy gatunek - pop-metal?) Może ludzie głosowali na nich dla kawału? I (jak zawsze) mogliśmy zaobserwować zjawisko głosowania na sąsiadów.

A widzieliście tę cudaczkę, któa wyszła na scenę w sportowych spódniach i pointach? Na jej miejscu bałabym się robić echape z takimi niewykręconymi nogami. :shock: Fuj, profanacja. Hip-hop i disco w pointach! Za to ciekawe były pokazy chórku i tancerzy w przerwach. I akcent baletowy u reprezentanta Rosji doceniam (chociaż nijak miał się do reszty występu).
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Maj 21, 2006 4:39 pm   

Ewa napisał/a:
Finlandia była poprostu... No, śmieszna. :lol: Jesli chcieli być starszni, to chyba nie tędy droga (nowy gatunek - pop-metal?)

Hard Rock.

Cytat:
A widzieliście tę cudaczkę, któa wyszła na scenę w sportowych spódniach i pointach? Na jej miejscu bałabym się robić echape z takimi niewykręconymi nogami. :shock: Fuj, profanacja. Hip-hop i disco w pointach! Za to ciekawe były pokazy chórku i tancerzy w przerwach.

Jaki to był kraj? :P
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Maj 21, 2006 4:41 pm   

princess, cofnij sie pare postow wczesniej, byla juz o tym wzmianka :?
armenia, z tego co wiem
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Julcia
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka rewii
Posty: 338
Wysłany: Nie Maj 21, 2006 4:47 pm   

co do tego, żeby to był hard rock to ja mam pewne wątpliwości ;)

a Eurowizja z tego co pamiętam i słyszałam nigdy nie miała jakiegoś super wysokiego poziomu i zazwyczaj po Eurowizji, nigdy nie przybywało gwiazd na skalę europejską niestety, ale to prawda, ze z roku na rok jest chyba coraz gorzej ...
_________________
you know miss sunshine,
she starts paint a perfect picture.
today.

 
 
 
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 21, 2006 7:34 pm   

Cytat:
A widzieliście tę cudaczkę, któa wyszła na scenę w sportowych spódniach i pointach? Na jej miejscu bałabym się robić echape z takimi niewykręconymi nogami. :shock: Fuj, profanacja. Hip-hop i disco w pointach! Za to ciekawe były pokazy chórku i tancerzy w przerwach.

Jaki to był kraj? :P [/quote]

Rumunia.

Ja uważam że należy docenić każdy przejaw "istnienia" baletu.
Może nie była to najszczęœliwsza próba połšczenia "skostniałego" baletu (jak uważa przecięny zjadacz chleba), ale była i została połšczšna z nowoczesnoœciš.

Według mnie to nareszczcie pojawili się prawdziwi tancerze ( Las Ketchup - duet z tańcem współczesnym, charakteystyczna tancerka z ogolonš głowš) i prawdziwy taniec nie tylko areobic. Nie wszyscy oczywiœcie ale coœ drgneło i należy to docenić!

Po raz pierwszy od dłuuuuuuuuuuuuugiego czasu widzę żeby balet wyszedł poza teatr (kiedyœ pojawiał się w teledyskach nawet).
 
 
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Nie Maj 21, 2006 7:48 pm   

A chciałam nawiązać do półfinału - co myślicie o reprezentantce Islandii, o której wspomniała Maron? :lol:
Ja sądzę, że tamtejsi mogli sobie po prostu zrobić żarty, wybierając tą cudaczkę do reprezentowania ich państwa ;)
_________________
Gość, masz ode mnie buziaka :)
 
 
 
Madleeen
Adept Baletu


Posty: 130
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 21, 2006 7:50 pm   

Ja równierz zauważyłam że balet staje sie coraz bardziej popularny. A takie tańce jak modern, jazz czy hip hop na eurowizji widzieliśmy wiele razy. Wszystko idzie w dobrą strone :wink:
_________________
Baby just follow the motion,
Dancing a sexual motion,
Moving with so much emotion.
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Maj 21, 2006 8:04 pm   

Julcia napisał/a:
co do tego, żeby to był hard rock to ja mam pewne wątpliwości ;)

to jest Hard Rock :) kiedyś nałogowo słuchałam alt-punku, california punku, pop-punku, soft-rocka, hard rocka, a czasem nawet gothic metalu i trash metalu.... i wiele więcej! tyle sie tego nasłuchałam że umiem rozróżniać ;)

teraz to metalu właściwie wogóle nie słucham - tylko kilka zespołów gatunków rocka i punku, ale jak tak to słucham wszystkiego :P

koniec offtopu :P
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Maj 22, 2006 11:29 am   

Ewa napisał/a:
Finlandia była poprostu... No, śmieszna. :lol: Jesli chcieli być starszni, to chyba nie tędy droga (nowy gatunek - pop-metal?) Może ludzie głosowali na nich dla kawału?


Wiesz, no może oni po prostu tak mają ;)

Finowie zawsze słynęli ze swych kapel black- i deatmetalowych. Tam jest po prostu taki klimat, że tylko takie rzeczy im wychodzą hehe ;)


Princess - gothic rulez! :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 22, 2006 2:42 pm   

Ewo, wątpię, żeby zespół Lordi chciał być straszny. Myślę, że po prostu dobrze się bawili (ja zresztą też - gdy solista w półfinale rozłożył skrzydła, myslałam, że skonam ze śmiechu). Fajnie, że wygrali. Ich piosenka była niezła, a ich luzackie nastawienie do konkursku godne podziwu. Wszyscy inni potraktowali Eurowizję, która, jak wiadomo, od dawna konkursem prestiżowym nie jest i od dawna nie wylansowała żadnej porządnej gwiazdy, strasznie serio. Oni nie, i jak widać widzom o to właśnie chodziło.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Maj 22, 2006 3:16 pm   

kazdy ma inny gust i o nich sie nie dyskutuje, wiec sie powstrzymuje...
jednak moim zdaniem to prawda, ze z roku na rok jest coraz gorzej. lata, ktorych nie pamietam, ale mi opowiadano, bylo znacznie lepsze. moj tata powiedzial tak:
"wtedy gdy polska osiagnela wielki sukces, bo edyta gorniak zajela 2 miejsce, to wszyscy spiewali piosenki, a teraz na eurowizji przescigaja sie w kiczu"
(cytat niedokladny)
ja sie z nim zgadzam.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
czekoladka
Corps de Ballet


Posty: 328
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon Maj 22, 2006 3:30 pm   

juz po półfinałach mówili ze Lordi wygra
powiedzieli ze wszyscy metale zbiora sie i beda na nich glosowac zeby wygrali i tak sie stalo nawet Polska dała im 12
_________________
tu warto zajrzec zapraszam www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tanca)
 
 
 
Ewa
Adept Baletu

Posty: 57
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Maj 22, 2006 3:31 pm   

No, nie wiem. Ja odebrałam występ Finlandii jako taki sam poziom kiczu, jak większosci pozostałych. A najmniej plastikowa była dla mnie Litwa, chcoiaż to bardziej kabaret.
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Maj 22, 2006 3:36 pm   

nie mowili, ze lordi wygra, tylko ze na pewno bedzie w pierwszej piatce, ale nikt nie spodziewal sie ze beda pierwsi.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Maj 22, 2006 5:37 pm   

czekoladka napisał/a:
juz po półfinałach mówili ze Lordi wygra
powiedzieli ze wszyscy metale zbiora sie i beda na nich glosowac zeby wygrali i tak sie stalo nawet Polska dała im 12

widocznie Polska jednak nie jest zdominowana przez hiphopowców ; p

i dobrze! :D
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Maj 22, 2006 5:48 pm   

wiesz, ja uwazam, ze zbytniej roznicy nie ma.. :roll:
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Maj 22, 2006 6:02 pm   

eh, no nie wiem. trudno porównywać nawet punkowca do metalowca, a co dopiero do kogoś, kto słucha całkowicie innej muzyki! :? mogłabym porównać wszystkie 4 subkultury (metale, punki, hiphopowcy i discopolowcy), ale to nie na temat by było...

a tak sie napisało siakoś :P dzięki za poprawę ;)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
Ostatnio zmieniony przez Maron Pon Maj 22, 2006 11:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Maj 22, 2006 10:55 pm   

Princess Maron napisał/a:
mogłabym porównać wszystkie 4 struktury (metale, punki, hiphopowcy i discopolowcy) społeczne, ale to nie na temat by było...


Wybaczcie całkowity offtopic, ale od kiedy subkultury strukturami społecznymi?? Mogę się zgodzić, że takową strukturę tworzą , ale same w sobie nią nie są. To trochę inne pojęcie - odnoszące się do wzajemnych relacji, a nie istoty rzeczy. Subkultury to są grupy społeczne.

Biję się w piersi za tworzenie offtopu, ale czuję się w obowiązku zareagować na takie nieprecyzyjne określenie, bo jeszcze ktoś to przeczyta, tak się nauczy, i będzie to powtarzał.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Maj 23, 2006 6:43 pm   

Nawiązując do tematu kiczu: oczywiście, że Eurowizja jest kiczowata. Jest jednak różnica między kiczem stosowanym świadomie (patrz Lordi) i kiczem samym w sobie ( pierwsza do głowy przyszła mi reprezentantka Francji).
Lordi sami o sobie mówią, że kicz ich kręci.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
nutriaa 
Adept Baletu


Wiek: 33
Posty: 223
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Sob Maj 12, 2007 12:43 pm   

Odświeżam temat
Oglądaliście półfinał? Macie faworytów? Mi podobała się Gruzja, Macedonia - za element baletowy i Serbia.
Co sądzicie o tegorocznym występie Polaków? Według mnie nie było tak źle. Mogli przejść dalej :wink:
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Maj 12, 2007 9:00 pm   

No właśnie, mogli... :(
A teraz oglądamy finały :D
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
cynamonek
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 112
Skąd: Mysłowice
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 7:57 am   

Mi się bardzo podobały Węgry i Bułgaria te bębny były niesamowite i w sumie gdyby nie głos tej pani to moze byłoby coś więcej. ;)

z kiczu to podobała mi się Francja piosenke mieli głupią i dziwną ale jakoś mi zapadła w pamięć.
_________________
www.friida.blog.pl
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 2:53 pm   

A ja się cieszę, że wygrała Serbia.
W końcu coś normalnego.
A już o mały włos Ukraina miałaby jakieś szanse...
Ale na szczęście... zostali w tyle ;)
Węgrzy też byli świetni!
Z tej Eurowizji ściągnę sobie dużo piosenek :D
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Calineczka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 32
Posty: 121
Skąd: kielce/kraków
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 5:27 pm   

A wiecie może jak nazywała się taka bluesowa piosenka?? Bo ja tylko jej słuchałam i nie pamiętam jaki jest tytuł a jest bardzo ładna.
 
 
 
nutriaa 
Adept Baletu


Wiek: 33
Posty: 223
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 5:36 pm   

Frauen regier'n die Welt - Roger Cicero
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12