www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OSB w Warszawie
Autor Wiadomość
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 7:04 pm   

TERMINY REKRUTACJI

- sobota, 28 kwietnia 2007, godz. 10.00

- środa, 9 maja 2007, godz. 14.00

- czwartek, 17 maja 2007, godz. 15.00


dzień otwarty (13 V)

godziny: 10-14 (o ile dobrze pamietam)

program powinien pojawic sie na stronie szkoly w najblizszych dniach
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 9:16 am   

A jak to jest z dniem otwartym- można zobaczyć lekcje wszystkich klas? Czy tylko wybranych? Ogólnie cna co można się przygotować idąc do szkoły?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 9:42 am   

w tym roku nie wiem jak to bedzie wygladac, ale pewnie podobnie jak rok temu (-> program zeszloroczmy)

jak juz pisalam - tegoroczny program pojawi sie w najblizszych dniach
 
 
Lirael
Nowicjusz


Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Maj 02, 2007 4:16 pm   

A ja mam małe pytanie...
Czy opłaca się próbować, gdy się ma rocznikowo 13 lat? (po wakacjach do gimnazjum). Tańczę od 30 stycznia w balecie, aczkolwiek dowiedziałam się, że mam naprawdę dobre predyspozycje- naturalnie wykręcone nogi, rozciągnięta, ładne podbicie, równowaga, na point'ach jak ryba w wodzie (cytując mą nauczycielkę).
I... od zawsze OSB to moje marzenie. Ale nie wiem, czy w ogóle ejst sens próbować...
_________________

,,Jestem takim samym człowiekiem jak ty,
ale mam lepsze rzeczy do roboty,
niż siedzieć i palić skręty (...)
zawsze będę trzeźwy, nie potrzebuję podparcia,
bo mam Straight Edge (sXe)"
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Sro Maj 02, 2007 4:23 pm   

Wydaje mi się, że są małe szanse, chociaż nie wiem jakie są twoje predyspozycje, ale musiała byś nadrobić 3 lata. Ja z przykrością muszę stwierdzić, że raczej nie. A pytałaś się nauczycielki co na to?
A pozatym na 100% nie wiem czy moja wypowiedź jest słuszna. Musiałabyś chyba pójść do szkoły i tam, nie wiem zostać sprawdzona...? :?
EDIT: Może przejrzyj wątki co się robi w 1 i 2 kl., a potem pomyśl czy dałabyś radę. :)
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
Calineczka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 32
Posty: 121
Skąd: kielce/kraków
Wysłany: Sro Maj 02, 2007 4:48 pm   

Jeśli czujesz się na siłach i twierdzisz że podołasz to dlaczego nie? Zawsze warto próbować, później możesz żałować że nawet się nie sprawdziłaś.
 
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Sro Maj 02, 2007 5:16 pm   

Próbować zawsze warto!Ja w tym roku nawet próbowałam(15 lat) i własnie w OSB w ŁODZI powiedzieli mi,że gdybym chociaż rok wcześniej przyjechała to byłyby duże szanse,że by mnie przyjęli,więc uważam,że jak najbardziej masz szanse.
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
Aspicia 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Pasja i coś jeszcze
Posty: 68
Wysłany: Czw Maj 03, 2007 12:52 pm   

Lirael napisał/a:
A ja mam małe pytanie...
Czy opłaca się próbować, gdy się ma rocznikowo 13 lat? (po wakacjach do gimnazjum). Tańczę od 30 stycznia w balecie, aczkolwiek dowiedziałam się, że mam naprawdę dobre predyspozycje- naturalnie wykręcone nogi, rozciągnięta, ładne podbicie, równowaga, na point'ach jak ryba w wodzie (cytując mą nauczycielkę).
I... od zawsze OSB to moje marzenie. Ale nie wiem, czy w ogóle ejst sens próbować...



ja własnie w Twoim wieku zostałam przyjęta do OSB w Warszawie :) spróbuj!! zawsze warto!! powodzenia!
_________________
"Wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki, lecz dzięki swojej Pasji" Martha Graham
 
 
dorota
Adept Baletu

Posty: 58
Wysłany: Czw Maj 03, 2007 3:50 pm   

aspicia, mam pytanie, tak z ciekawości :wink: ... wcześniej miałaś jakieś lekcje prywatne, byłaś w ognisku...??
_________________
"keep dancing, never give up"
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Sro Maj 09, 2007 1:23 pm   

PROGRAM DNIA OTWARTEGO
Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza 13 MAJA 2007 r.
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 11:48 pm   

byłam na dniu otwartym, czy ktoś jeszcze?

http://img69.imageshack.u...pict0648io6.jpg

http://img69.imageshack.u...pict0654eu1.jpg

http://img257.imageshack....pict0660ht5.jpg

http://img69.imageshack.u...pict0664mq1.jpg
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 8:35 am   

Kasiu, byłaś na lekcji tańca ludowego/charakterystycznego z prowadzącą Małgosią B.?

jakie były Twoje wrażenia?

pozdrawiam
m.
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 9:54 am   

A byłam, byłam, nie pierwszy raz zresztą. Wrażenia? Szybko, precyzyjnie, ostro-zabawnie, ani chwili "nic nierobienia", choć i tak ta lekcja z doszlifowaniem tanca hiszpańskiego na pokaz w aulii była taka trochę nie zwykła i tak bardziej ulgowa niz inne które widziałam. Bardzo mi się podoba jak ona prowadzi zajecia bo jest w tym nieustanna praca, nieustanne pobudzanie uwagi. Bywa ostro ;) Pewnie miałabym inne odczucia gdybym to ja stała przy drązku czy na środku, ale jestem tylko widzem :P
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Florina
Nowicjusz

Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 4:42 pm   

A ja byłam na dniu otwartym po raz pierwszy i bardzo mi się spodobało. Żałuję że nie udało mi się być w latach ubiegłych. Cieszę się że dzięki forum informacja dotarła do mnie w odpowiednim czasie. Bardzo podobaly mi się zajęcia z tańca charakterystycznego, prowadzone w tempie, dowcipnie, ani chwili nudy zarówno dla ćwiczących jak i obserwujących. Nauczycielka ma chyba bardzo dobry kontakt z uczniami. Byłam jeszcze na współczesnym, klasyce i chwilke na ludowym. Wzruszające było popatrzeć na dzieciaki z I klasy. No i podpatrywałam sobie różne rzeczy i mam nadzieję wykorzystać przynajmniej część we własnej nauce (jak mi dobre wzorce nie wylecą z głowy)
 
 
miss Julia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 96
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 6:52 pm   

Chce powiedzieć że warszawska baletówka ma nową strone...http://www.baletowa.pl/
_________________
Wśród tandety lśniąc jak diament,
Być zagadką, której nikt nie zdoła
Zgadnąć nim minie czas...
 
     
Lovett 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 70
Skąd: z Kozienic
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 4:08 pm   

A ja dodam, że dzień otwarty będzie

17 kwietnia 2010 roku ;)
Ostatnio zmieniony przez Lovett Wto Mar 23, 2010 1:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 7:15 pm   

od godz. 10:)
a rekrutacje w połowie maja :)
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Migotka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń-amator :)
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 04, 2010 1:31 pm   

a tu wkleję moją "recenzję" z koncertu szkoły:
W niedzielę 31 stycznia miałam przyjemność obejrzeć dwa przedstawienia w Warszawskim Teatrze Wielkim. O godzinie 12 w sali im. E. Młynarskiego odbył się koncert Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej pt. Tańczący z Chopinem. Koncert składał się z dwóch części: w pierwszej można było oglądać min. fragmenty Chopiniany oraz choreografie różnych twórców polskich i zagranicznych. W części drugiej oglądaliśmy choreografię tytułową Jacka Tyskiego.
Dość nieszczęśliwie wypadło otwierające przedstawienie Preludium z Chopiniany w wykonaniu uczennicy klasy VII Anety Sawickiej. Widziałam ją w ubiegłym roku w bardzo udanej choreografii Aleksandry Dziurosz Jeżeli kochać, a i w tym koncercie występowała w innych utworach, ale pierwszy numer był w mojej opinii zupełnie nieudany. O ile nogi były dobre, to korpus i ręce przedstawiały się po prostu brzydko, wyglądały sztucznie, jakby żyły własnym życiem. Były sztywne, kwadratowe, po prostu nieładne. Jest to o tyle zadziwiające, że w późniejszych występach Aneta Sawicka prezentowała się naprawdę świetnie i nie można jej było nic zarzucić, to pierwszy numer uważam, że można było by spokojnie z koncertu wyciąć, bez żadnej straty. Na tym tle doskonale zaprezentowała się następna para: Natalia Rakowska z klasy V i Grzegorz Maślanka, uczeń ekstern. Piątoklasistka zaprezentowała się bardzo ładnie, miała bardzo plastyczne ręce, co po poprzednim numerze tym bardziej rzucało się w oczy. Jej partner doskonale prezentuje się na scenie, co było widać również w Walcu z Chopiniany tańczonym z oszałamiającą wręcz Zuzanną Kidziak. Jest ona dopiero w VI klasie, ale to jak prezentuje się na scenie, jej warunki fizyczne, możliwości techniczne i wyrazowe powodują, że ma się wrażenie, że tańczy w pełni ukształtowana artystycznie, dojrzała tancerka. Uważam że to wielki talent, który w przyszłości rozbłyśnie na- miejmy nadzieję- naszej scenie. Bardzo efektownie zaprezentowała się również uczennica klasy VIII Eliza Walaszczyk w Nokturnie.
Ciekawym pomysłem była choreografia Małgorzaty Borowiec Rok z Fryckiem, składająca się z czterech części: Jesień, Zima, Wiosna i Lato. Układ pt. A la krakowiak: choreografia ładna, ale moim zdaniem zdecydowanie przydługa.
Druga część to wykonane w całości w technice tańca współczesnego przestawienie Tańczący z Chopinem. Bardzo efektowne i plastyczne, a jednocześnie pełne ekspresji bardzo przypadło mi do gustu. Znowu mogliśmy podziwiać Zuzannę Kidziak, w partii solowej wystąpiła również doskonała Aneta Sawicka a także wyróżniająca się Sara Gorbaczyńska – Pawluszko.
Całość przedstawienia spinała sylwetka Chopina w wykonaniu ucznia IX klasy, Patryka Walczaka.
Tegoroczny absolwent miał zadanie szczególnie trudne, ponieważ pojawiał się w całym koncercie, prezentując kolejnych wykonawców a jednocześnie grając niejako główną rolę. Doskonale dał sobie radę z tym trudnym zadaniem. Jest on doskonały zarówno pod względem techniki wykonania jak i przekazywania emocji. Było doskonałym, romantycznym Chopinem prezentującym swoje dzieła i ekspresyjnym wykonawcą w drugiej części koncertu. Dodatkowo ma u mnie plus za swoje fizyczne podobieństwo do Rudolfa Nurejewa ;)
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 04, 2010 2:17 pm   

dzięki za to sprawozdanie - ja widziałam tylko fragmenty próby i byłam bardzo ciekawa jak wypadł cały spektakl. Duże wrażenie zrobił na mnie Grzegorz Maślanka - jak na eksterna który przeciez nie uczy się baletu tak długo jak pozostali uczniowie OSB nie tylko ładnie radził sobie z techniką i tańcem solo, ale równiez z partnerowaniem (!). Inna sprawa ze miał rzeczywiście świetną i o doskonałych warunkach partnerkę.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
OlaC 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 6:04 pm   

Rekrutacja do SB w Warszawie odbędzie się 14 maja 2010 o godzine 14.
Dzień otwarty 17 kwietnia.
Kto się wybiera?
 
     
Lovett 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 70
Skąd: z Kozienic
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 5:11 pm   

CassiexDD, pisz w temacie "JESTEM ZA STARY/A ..." :)

OlaC, na dniu otwartym będę na 99 % :D xD
bo moi rodzice się dowiadują, czy w ogl mam szanse się dostać.. ; x
w każdym razie, jadę z dziadkiem xD

17 kwietnia.. a o której godzinie się zaczyna ? :D
 
     
Lovett 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 70
Skąd: z Kozienic
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 5:55 pm   

Niee, dzwonili tam do sekretariatu,
ale sekretarka też niewiele wie.
Powiedziała, żeby przyjechać na dzień otwarty
i tam wszystkiego od nauczycieli itd. się dowiem.
Teraz pozostało tylko ćwiczyć :razz:
 
     
OlaC 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 10:08 pm   

Lovett napisał/a:

17 kwietnia.. a o której godzinie się zaczyna ? :D


Nie wiem niestety, o której godzinie, bo nawet na stronie internetowej jest tylko data, bez godziny!
Przypuszczam, że tak jak w zeszłym roku rozpocznie się on o godzine 10, ale głowy nie daję! :)
 
     
CassiexDD
Nowicjusz


Posty: 4
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 5:26 pm   

Ja pisałam do nich wcześniej e-mail i napisali że zaczyna się o 10.
 
     
Lovett 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 70
Skąd: z Kozienic
Wysłany: Wto Mar 23, 2010 1:26 pm   

http://baletowa.pl/Komunikaty33.php

Wklejam, bo myślę, że się przyda tym, którzy jeszcze nie czytali :)
Tylko dziwi mnie, że zobaczyć będzie można przebieg lekcji, a to wypada
w sobotę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13