www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OSB w Krakowie
Autor Wiadomość
a.k.
Adept Baletu


Posty: 148
Wysłany: Czw Sty 11, 2007 9:38 am   

Dzięki KAsiu.
No a dziewczyny z łąkowej?
Ile razy w tygodniu i ile godzin mają zajęcia?
_________________
Gdy wypowiesz jej imię - znika
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 11, 2007 10:58 am   

Dziewczyny z ul.Łąkowej chodzą do Szkoły Baletowej (pełna nazwa to Fundacja Edukacji Artystycznej Szkoła Baletowa w Krakowie) i nie jest ona ogólnokształcąca. Jest to zwykła prywatna szkoła. Zajęcia mamy różnie. Zależy która klasa... Najstarsze chodzą 3 razy w tygodniu i mamy 6h baletu tygodniowo. W tym rytmika w klasie 6, a interpretacja muzyczno ruchowa w klasie 7, oraz przedmioty teoretyczne. Oprócz tej naszej stałej "ramówki" ćwiczymy jeszcze przed zajęciami i po, a także w soboty. Ja osobiście mam 9h tygodniowo + zajęcia sobotnie (z nimi to różnie bywa)... Tych godzin u nas nie ma dużo, gdyż jak już tu było mówione, zajęcia w naszej szkole są zajęciami pozalekcyjnymi (tzn. dodatkowe) i większość z nas traktuje je jako forma rekreacji. Oczywiście KAŻDA z nas to kocha i stara się jak tylko potrafi :)

Zapraszam na stronę szkoły: www.sbkrakow.nq.pl. Jest to oficjalna strona, aktualna od roku i zastanawiam się czemu na www.balet.pl jest podany błędny adres. Ale to już nieważne :P Zapraszam również na Noworoczny Koncert szkoły, o którym mowa w tym temacie :wink:
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 11, 2007 5:41 pm   

Cytat:
rano idzie sie na przedmioty ogolnoksztalcace, a po nich cwiczy sie na sali.

Nie do końca. W OSB "zwykłe" lekcje przeplatają się z "tanecznymi"... :roll: Np.: polski, matma, klasyka, biologia, angielski, geografia, ludowy, plastyka, techiniki.
 
 
 
.:Karina:.
Nowicjusz


Posty: 19
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 12, 2007 6:57 pm   

Szczerze mówiąc wydaje mi się to bez sensu. Mam normalne lekcje, potem szybko się ubieram na klasykę, następnie z nowu się przebieram w normalne ubranie, kolejne "zwykłe" lekcje, a potem znowu na salę... :?
 
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sty 12, 2007 7:08 pm   

No nie wiem. Ja miałam tak: na 8:00 lekcje- załóżmy pierwsza klasyka, więc przychodzę 7:40 , przebieram się w strój i idę na salę. Ubranie wkładam na strój. Potem normalne lekcje, załóżmy ludowy- do szatni, zdejmuję ubranie, ubieram spódnicę i idę na salę. Proste. :wink: Większość chodziła w baletkach po szkole, więc jeszcze mniejszy problem...
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pią Sty 12, 2007 7:44 pm   

w związku z tym np. u mnie co druga (lekcje zawodowe zawsze trwają 2h i zaczynają sie na "nieparzystych godzinach", tzn. np. 1-2, 3-4 itd) przerwa jest dłuższa - żeby zdążyć się przebrać i rozgrzać. poza tym zajecia zawodowe trwaja przez cala przerwe miedzy 1 a 2 godzina (5 min), dlatego jest wczesniejszy dzwonek - 5 min przed koncem lekcji.

bez sensu jest chyba tylko to przebieranie, bo sam uklad jest moim zdaniem dobry - 6h cwiczen pod rzad ciezko byloby wytrzymac, a tak mamy minimum 2h na "relaks"
(czasem - jezeli miedzy 1 a 2 zawodowymi mielismy tylko 2h ogolnoksztalcacych - po 1 zawodowych przebieralysmy w kostium i w ocieplaczach szlysmy na lekcje)
 
 
a.k.
Adept Baletu


Posty: 148
Wysłany: Pią Sty 12, 2007 10:01 pm   

Tylko szkoda, że się chodzi takim spoconym ...
ale potrafię odnaleźć w tym jakiś urok, naprawdę.
Chciałabym tak chociaż jeden dzień. Po prostu zobaczyć jak to jest.
Wydaje sie że cudownie!
Przecież żyje się tylko raz...tyle rzeczy nas omija...[/b]
_________________
Gdy wypowiesz jej imię - znika
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pią Sty 12, 2007 10:40 pm   

my sie myjemy po każdych zajęciach :wink: (a czasem nawet bierzemy prysznic). a w akcie desperacji (pt. "nie moge patrzec na to co mam na glowie") myjemy wlosy (jak sie nietrudno domyslic w zwiazku z tym zdarza nam sie "czasem" spoznic/nie dotrzec na nastepne zajecia)...
 
 
magda170c
Adept Baletu


Posty: 50
Skąd: krakow
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 9:44 am   

sadze iz panstwowa szkola baletowa w krakowie to nie zly pomysl i mozliwy do zrealizowania choc nie potrzebnie dla krakowa nie trzeba czwartej szkoly tylko dyscypliny w szkolach i wiekszej ilosci dobrych nauczycieli moja szkola w krakowie do ktorej chodze moze spokojnie konkurowac z panstwowymi bo bylam w panstwowce i stwierdzam ze brakuje nam tylko : wiekszego lokalu pomieszczenia na kostiumy samych kostiumow i literatury!!!! no a do szczescia mi jeszcze potrzeba wiecej godzin partnerowania i jest the best!!! :D ( pozdro dla kzsb warszawy i łodzi !
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 11:52 am   

To nie jest temat na reklamy, madziu ;)
Poza tym poczytaj sobie nasze odpowiedzi i odnieś się do nich, bo samo stwierdzenie, ze "szkola by mogla byc" to jest nic. My wyrazilysmy swoje argumenty przeciw i czekamy, co na ich temat napiszesz :)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 5:34 pm   

Magdo wybacz, ale jeżeli w szkole w Krakowie jest taki poziom jak Ty prezentujesz, to lepiej się nie odzywaj....
 
 
Madleeen
Adept Baletu


Posty: 130
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 4:54 pm   

A o jakiej szkole baletowej w krakowie mowa??
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 5:28 pm   

O Krakowskiej Zawodowej Szkole Baletowej na ul.Dietla 70 :wink: przynajmniej Columbinka tak zrozumiała. A raczej rozszyfrowała skrót KZSB :wink:
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 5:34 pm   

Gość napisał/a:
Magdo wybacz, ale jeżeli w szkole w Krakowie jest taki poziom jak Ty prezentujesz, to lepiej się nie odzywaj....


Gościu, masz racje! - nie wiem dlaczego ale tak strasznie śmiesz mnie twój post - bez obrazy oczwiście.
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
magda170c
Adept Baletu


Posty: 50
Skąd: krakow
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 1:34 pm   

wiem dla czego smieszy cie moj post bo przypomina reklame z telezakupow mango ale to prawda ze to nie miejsce na reklamy. Z naszej szkoly malo jest osob na gronie bo wogule jest nas malutko. pozdrawiam was wszystkich i wasze szkoly tez. :D jakbedzie troszke czasu to wam napisze cos na temat panstwowki w krakowie to dobry pomysl ale trudny w realizacji bo balet w krakowie jest jeszcze w powijakach.
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 7:51 pm   

magda170c napisał/a:
wiem dla czego smieszy cie moj post bo przypomina reklame z telezakupow mango ale to prawda ze to nie miejsce na reklamy. Z naszej szkoly malo jest osob na gronie bo wogule jest nas malutko. pozdrawiam was wszystkich i wasze szkoly tez. :D jakbedzie troszke czasu to wam napisze cos na temat panstwowki w krakowie to dobry pomysl ale trudny w realizacji bo balet w krakowie jest jeszcze w powijakach.


Moja uwaga była na temat postu Gościa. :wink:
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
magda170c
Adept Baletu


Posty: 50
Skąd: krakow
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 12:53 pm   

aha gosciu wydaje mi sie ze nie znasz dobrze krakowskich szkol baletowych dla czego tak myslisz o szkolnictwie w tym miescie? jak juz gdzies wczesniej pisalam to balet w krakowie nie osiagnol jeszcze swojej szczytowej formy dopiero co powstaja szkoly takie jak moja i to czy bedziemy dobra szkola zalezy od naszych nauczycieli nas uczniow i od tego jak zdadza dyplom nasze pierwsze dyplomantki ( w tym roku) czy znasz nasza szkole ze krytykujesz? :?
 
 
szpieg
Nowicjusz


Posty: 5
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 6:25 pm   

a w takim razie magda 170c zdradź nam do jakiej szkoły chodzisz?? czy columbina dobrze wytypowała?
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 7:02 pm   

szpieg napisał/a:
a w takim razie magda 170c zdradź nam do jakiej szkoły chodzisz?? czy columbina dobrze wytypowała?

Tak, Columbina dobrze wytypowała.


magda170c napisał/a:
tak dobrze rozszyfrowała kzsb- Krakowska Zawodowa Szkoła Baletowa :)

Jak byśmy nie wiedzieli. Ale dobrze że nam powiedziłaś.
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
Ostatnio zmieniony przez Książe Benno Pią Lut 23, 2007 3:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12